Llista de medallistes olímpics de tir
Aquesta és una llista dels medallistes olímpics de tir olímpic:
Medallistes
Programa actual
Categoria masculina
Carabina d'aire 10 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1984 Los Angeles | Philippe Heberle | Andreas Kronthaler | Barry Dagger |
1988 Seül | Goran Maksimović | Nicolas Berthelot | Johann Riederer |
1992 Barcelona | Yuri Fedkin | Franck Badiou | Johann Riederer |
1996 Atlanta | Artem Khadjibekov | Wolfram Waibel | Jean-Pierre Amat |
2000 Sydney | Cai Yalin | Artem Khadjibekov | Yevgeni Aleinikov |
2004 Atenes | Zhu Qinan | Li Jie | Jozef Gönci |
2008 Pequín | Abhinav Bindra | Zhu Qinan | Henri Häkkinen |
2012 Londres | Alin Moldoveanu | Niccolò Campriani | Gagan Narang |
2016 Rio | Niccolò Campriani | Serhiy Kulish | Vladimir Maslennikov |
Doble Fossa Olímpica
Edició | Or | Argent | Bronze |
1996 Atlanta | Russell Mark | Albano Pera | Zhang Bing |
2000 Sydney | Richard Faulds | Russell Mark | Fehaid Al Deehani |
2004 Atenes | Ahmed Al Maktoum | Rajyavardhan Rathore | Wang Zheng |
2008 Pequín | Walton Eller | Francesco D'Aniello | Hu Binyuan |
2012 Londres | Peter Wilson | Håkan Dahlby | Vasily Mosin |
2016 Rio | Fehaid Al-Deehani | Marco Innocenti | Steven Scott |
Fossa Olímpica
Edició | Or | Argent | Bronze |
1900 París | Roger de Barbarin | Rene Guyot | Justinien de Clary |
1904 St. Louis | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1908 Londres | Walter Ewing | George Beattie | Alexander Maunder Anastasios Metaxàs |
1912 Estocolm | James Graham | Alfred Goeldel | Harry Blau |
1920 Anvers | Mark Arie | Frank Troeh | Frank Wright |
1924 París | Gyula Halasy | Konrad Huber | Frank Hughes |
1928–1948 | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1952 Hèlsinki | George Genereux | Knut Holmqvist | Hans Liljedahl |
1956 Melbourne | Galliano Rossini | Adam Smelczynski | Alessandro Ciceri |
1960 Roma | Ion Dumitrescu | Galliano Rossini | Sergei Kalinin |
1964 Tòquio | Ennio Mattarelli | Pavel Senichev | William Morris |
1968 Ciutat de Mèxic | John Braithwaite | Thomas Garrigus | Kurt Czekalla |
1972 Múnic | Angelo Scalzone | Michel Carrega | Silvano Basagni |
1976 Mont-real | Donald Haldeman | Armando Marques | Ubaldesco Baldi |
1980 Moscou | Luciano Giovannetti | Rustam Yambulatov | Jörg Damme |
1984 Los Angeles | Luciano Giovannetti | Francisco Boza | Daniel Carlisle |
1988 Seül | Dmitri Monakov | Miloslav Bednarik | Frans Peeters |
1992 Barcelona | Petr Hrdlicka | Kazumi Watanabe | Marco Venturini |
1996 Atlanta | Michael Diamond | Josh Lakatos | Lance Bade |
2000 Sydney | Michael Diamond | Ian Peel | Giovanni Pellielo |
2004 Atenes | Aleksei Alipov | Giovanni Pellielo | Adam Vella |
2008 Pequín | David Kostelecký | Giovanni Pellielo | Aleksei Alipov |
2012 Londres | Giovanni Cernogoraz | Massimo Fabbrizi | Fehaid Al-Deehani |
2016 Rio | Josip Glasnović | Giovanni Pellielo | Edward Ling |
Entre 1972 i 1980 aquesta prova fou considerada mixta (oberta a competidors masculins i femenins), si bé totes les medalles foren guanyades per homes.
Pistola d'aire 10 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1988 Seül | Tanyu Kiryakov | Erich Buljung | Xu Haifeng |
1992 Barcelona | Wang Yifu | Sergei Pyzhianov | Sorin Babii |
1996 Atlanta | Roberto Di Donna | Wang Yifu | Tanyu Kiryakov |
2000 Sydney | Franck Dumoulin | Wang Yifu | Igor Basinski |
2004 Atenes | Wang Yifu | Mikhail Nestruyev | Vladimir Isakov |
2008 Pequín | Pang Wei | Jin Jong-Oh | Jason Turner |
2012 Londres | Jin Jong-Oh | Luca Tesconi | Andrija Zlatić |
2016 Rio | Hoàng Xuân Vinh | Felipe Almeida Wu | Pang Wei |
Pistola lliure 50 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1896 Atenes | Sumner Paine | Holger Nielsen | Ioannis Frangoudis |
1900 París | Karl Röderer | Achille Paroche | Konrad Stäheli |
1904 St. Louis | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1908 Londres | Paul Van Asbroeck | Réginald Storms | James Gorman |
1912 Estocolm | Alfred Lane | Peter Dolfen | Charles Stewart |
1920 Anvers | Karl Frederick | Afrânio da Costa | Alfred Lane |
1924–1932 | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1936 Berlín | Torsten Ullman | Erich Krempel | Charles Jammonières |
1948 Londres | Edwin Vasquez Cam | Rudolf Schnyder | Torsten Ullman |
1952 Hèlsinki | Huelet Benner | Ángel León | Ambrus Balogh |
1956 Melbourne | Pentti Linnosvuo | Makhmud Umarov | Offutt Pinion |
1960 Roma | Alexei Gushchin | Makhmud Umarov | Y. Yoshikawa |
1964 Tòquio | Väinö Markkanen | Franklin Green | Y. Yoshikawa |
1968 Ciutat de Mèxic | Grigori Kosych | Heinz Mertel | Harald Vollmar |
1972 Múnic | Ragnar Skanåker | Daniel Iuga | Rudolf Dollinger |
1976 Mont-real | Uwe Potteck | Harald Vollmar | Rudolf Dollinger |
1980 Moscou | Aleksandr Melentiev | Harald Vollmar | Lubtcho Diakov |
1984 Los Angeles | Xu Haifeng | Ragnar Skanåker | Wang Yifu |
1988 Seül | Sorin Babii | Ragnar Skanåker | Igor Basinski |
1992 Barcelona | K. Lukashyk | Wang Yifu | Ragnar Skanåker |
1996 Atlanta | Boris Kokorev | Igor Basinski | Roberto Di Donna |
2000 Sydney | Tanyu Kiryakov | Igor Basinski | Martin Tenk |
2004 Atenes | Mikhail Nestruyev | Jin Jong-Oh | Kim Jong-su |
2008 Pequín | Jin Jong-Oh | Tan Zongliang | Vladimir Isakov |
2012 Londres | Jin Jong-Oh | Choi Young-Rae | Wang Zhiwei |
2016 Rio | Jin Jong-Oh | Hoàng Xuân Vinh | Kim Song-guk |
Entre 1972 i 1980 aquesta prova fou considerada mixta (oberta a competidors masculins i femenins), si bé totes les medalles foren guanyades per homes.
Pistola ràpida 25 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1896 Atenes | Ioannis Frangoudis | Georgios Orfanidis | Holger Nielsen |
1900 París | Maurice Larrouy | Léon Moreaux | Eugène Balme |
1904–1908 | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1912 Estocolm | Alfred Lane | Paul Palén | Johan Hübner |
1920 Anvers | Guilherme Paraense | Raymond Bracken | Fritz Zulauf |
1924 París | Henry Bailey | Vilhelm Carlberg | Lennart Hannelius |
1928 Amsterdam | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1932 Los Angeles | Renzo Morigi | Heinz Hax | Domenico Matteucci |
1936 Berlín | Cornelius van Oyen | Heinz Hax | Torsten Ullman |
1948 Londres | Károly Takács | Carlos Díaz Sáenz | Sven Lundquist |
1952 Hèlsinki | Károly Takács | Szilárd Kun | Gheorghe Lichiardopol |
1956 Melbourne | Ştefan Petrescu | Yevgeni Cherkasov | Gheorghe Lichiardopol |
1960 Roma | William McMillan | Pentti Linnosvuo | Aleksandr Zabelin |
1964 Tòquio | Pentti Linnosvuo | Ion Tripsa | Lubomir Nacovsky |
1968 Ciutat de Mèxic | Józef Zapędzki | Marcel Rosca | Renart Suleimanov |
1972 Múnic | Józef Zapędzki | Ladislav Falta | Viktor Torshin |
1976 Mont-real | Norbert Klaar | Jürgen Wiefel | Roberto Ferraris |
1980 Moscou | Corneliu Ion | Jürgen Wiefel | Gerhard Petritsch |
1984 Los Angeles | Takeo Kamachi | Corneliu Ion | Rauno Bies |
1988 Seül | Afanasijs Kuzmins | Ralf Schumann | Zoltán Kovács |
1992 Barcelona | Ralf Schumann | Afanasijs Kuzmins | Vladimir Vokhmianin |
1996 Atlanta | Ralf Schumann | Emil Milev | Vladimir Vokhmianin |
2000 Sydney | Sergei Alifirenko | Michel Ansermet | Iulian Raicea |
2004 Atenes | Ralf Schumann | Sergei Poliakov | Sergei Alifirenko |
2008 Pequín | Oleksandr Petriv | Ralf Schumann | Christian Reitz |
2012 Londres | Leuris Pupo | Vijay Kumar | Ding Feng |
2016 Rio | Christian Reitz | Jean Quiquampoix | Li Yuehong |
Entre 1972 i 1980 aquesta prova fou considerada mixta (oberta a competidors masculins i femenins), si bé totes les medalles foren guanyades per homes.
Rifle en posició estesa 50 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1908 Londres | Arthur Carnell | Harold Humby | George Barnes |
1912 Estocolm | Frederick Hird | Milne | Harold Burt |
1920 Anvers | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1924 París | Pierre Coquelin | Marcus Dinwiddie | Josias Hartmann |
1928 Amsterdam | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1932 Los Angeles | Bertil Rönnmark | Gustavo Huet | Zoltán Hradetzky |
1936 Berlín | Willy Røgeberg | Ralf Berszenyi | Wladyslaw Karas |
1948 Londres | Arthur Cook | Walter Tomsen | Jonas Jonsson |
1952 Hèlsinki | Iosif Sirbu | Boris Andreev | Arthur Jackson |
1956 Melbourne | Gerald Ouellette | Vasili Borisov | Stuart Boa |
1960 Roma | Peter Kohnke | James Enoch Hill | Forcella Pelliccioni |
1964 Tòquio | László Hammerl | Lones Wigger | Tommy Pool |
1968 Ciutat de Mèxic | Jan Kurka | László Hammerl | Ian Ballinger |
1972 Múnic | Li Ho-Jun | Victor Auer | Nicolae Rotaru |
1976 Mont-real | Karlheinz Smieszek | Ulrich Lind | Gennadi Lushchikov |
1980 Moscou | Karoly Varga | Hellfried Heilfort | Petar Zaprianov |
1984 Los Angeles | Edward Etzel | Michel Bury | Michael Sullivan |
1988 Seül | Miroslav Varga | Cha Young-chul | Attila Záhonyi |
1992 Barcelona | Lee Eun-chul | Harald Stenvaag | Stevan Pletikosić |
1996 Atlanta | Christian Klees | Sergey Belyayev | Jozef Gönci |
2000 Sydney | Jonas Edman | Torben Grimmel | Sergei Martynov |
2004 Atenes | Matthew Emmons | Christian Lusch | Sergei Martynov |
2008 Pequín | Artur Ayvazian | Matthew Emmons | Warren Potent |
2012 Londres | Sergei Martynov | Lionel Cox | Rajmond Debevec |
2016 Rio | Henri Junghänel | Kim Jong-Hyun | Kirill Grigoryan |
Entre 1972 i 1980 aquesta prova fou considerada mixta (oberta a competidors masculins i femenins), si bé totes les medalles foren guanyades per homes.
Rifle en 3 posicions 50 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1952 Hèlsinki | Erling Kongshaug | Vilho Ylönen | Boris Andreev |
1956 Melbourne | Anatoli Bogdanov | Otakar Horinek | John Sundberg |
1960 Roma | Viktor Shamburkin | Marat Nijasov | Klaus Zähringer |
1964 Tòquio | Lones Wigger | Velitchko Christov | László Hammerl |
1968 Ciutat de Mèxic | Bernd Klingner | John Writer | Vitali Parkhimovich |
1972 Múnic | John Writer | Lanny Bassham | Werner Lippoldt |
1976 Mont-real | Lanny Bassham | Margaret Murdock | Werner Seibold |
1980 Moscou | Viktor Vlassov | Bernd Hartstein | Sven Johansson |
1984 Los Angeles | Malcolm Cooper | Daniel Nipkov | Alister Allan |
1988 Seül | Malcolm Cooper | Alister Allan | Kirill Ivanov |
1992 Barcelona | Gracha Petikian | Robert Foth | Ryohei Koba |
1996 Atlanta | Jean-Pierre Amat | Sergey Belyayev | Wolfram Waibel |
2000 Sydney | Rajmond Debevec | Juha Hirvi | Harald Stenvaag |
2004 Atenes | Jia Zhanbo | Michael Anti | Christian Planer |
2008 Pequín | Qiu Jian | Jury Sukhorukov | Rajmond Debevec |
2012 Londres | Niccoló Campriani | Kim Jong-Hyun | Matthew Emmons |
2016 Rio | Niccoló Campriani | Sergey Kamenskiy | Alexis Raynaud |
Entre 1972 i 1980 aquesta prova fou considerada mixta (oberta a competidors masculins i femenins). En l'edició de 1976 Margaret Murdock acosenguí fer-se amb la medalla de plata.
Skeet
Edició | Or | Argent | Bronze |
1968 Ciutat de Mèxic | Yevgeni Petrov | Romano Garagnani | Konrad Wirnhier |
1972 Múnic | Konrad Wirnhier | Yevgeni Petrov | Michael Buchheim |
1976 Mont-real | Josef Panáček | Eric Swinkels | Wiesław Gawlikowski |
1980 Moscou | Hans Rasmussen | Lars-Göran Carlsson | Roberto Castrillo |
1984 Los Angeles | Matthew Dryke | Ole Rasmussen | Luca Scribani Rossi |
1988 Seül | Axel Wegner | Alfonso Iruarrizaga | Jorge Guardiola |
1992 Barcelona | Zhang Shan | Juan Giha | Bruno Rossetti |
1996 Atlanta | Ennio Falco | Mirosław Rzepkowski | Andrea Benelli |
2000 Sydney | Mykola Milchev | Petr Malek | James Graves |
2004 Atenes | Andrea Benelli | Marko Kemppainen | Juan Miguel Rodríguez |
2008 Pequín | Vincent Hancock | Tore Brovold | Anthony Terras |
2012 Londres | Vincent Hancock | Anders Golding | Nasser Al-Attiyah |
2016 Rio | Gabriele Rossetti | Marcus Svensson | Abdullah Al-Rashidi |
Entre 1972 i 1992 aquesta prova fou considerada mixta (oberta a competidors masculins i femenins). En l'edició de 1992 Zhang Shan acosenguí fer-se amb la medalla d'or.
Categoria femenina
Carabina d'aire 10 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1984 Los Angeles | Pat Spurgin | Edith Gufler | Wu Xiao-Xuan |
1988 Seül | Irina Shilova | Silvia Sperber | Anna Malukhina |
1992 Barcelona | Yeo Kab-soon | Vessela Letcheva | Aranka Binder |
1996 Atlanta | Renata Mauer | Petra Horneber | Aleksandra Ivošev |
2000 Sydney | Nancy Johnson | Kang Cho-hyun | Gao Jing |
2004 Atenes | Du Li | Lioubov Galkina | Kateřina Kůrková |
2008 Pequín | Kateřina Emmons | Lioubov Galkina | Snježana Pejčić |
2012 Londres | Yi Siling | Sylwia Bogacka | Yu Dan |
2016 Rio | Virginia Thrasher | Du Li | Yi Siling |
Pistola d'aire 10 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1988 Seül | Jasna Šekarić | Nino Salukvadze | Marina Logvinenko |
1992 Barcelona | Marina Logvinenko | Jasna Šekarić | Maria Grozdeva |
1996 Atlanta | Olga Klochneva | Marina Logvinenko | Maria Grozdeva |
2000 Sydney | Tao Luna | Jasna Šekarić | Annemarie Forder |
2004 Atenes | Olena Kostevych | Jasna Šekarić | Maria Grozdeva |
2008 Pequín | Guo Wenjun | Natalia Paderina | Nino Salukvadze |
2012 Londres | Guo Wenjun | Celine Goberville | Olena Kostevych |
2016 Rio | Zhang Mengxue | Vitalina Batsarashkina | Anna Korakaki |
Pistola ràpida 25 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1984 Los Angeles | Linda Thom | Ruby Fox | Patricia Dench |
1988 Seül | Nino Salukvadze | Tomoko Hasegawa | Jasna Šekarić |
1992 Barcelona | Marina Logvinenko | Li Duihong | D. Mönkhbayar |
1996 Atlanta | Li Duihong | Diana Yorgova | Marina Logvinenko |
2000 Sydney | Maria Grozdeva | Tao Luna | Lalita Yauhleuskaya |
2004 Atenes | Maria Grozdeva | Lenka Hyková | Irada Ashumova |
2008 Pequín | Chen Ying | Otryadyn Gündegmaa | Munkhbayar Dorjsuren |
2012 Londres | Kim Jang-Mi | Chen Ying | Olena Kostevych |
2016 Rio | Anna Korakaki | Monika Karsch | Heidi Diethelm Gerber |
Rifle en 3 posicions 50 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1984 Los Angeles | Wu Xiaoxuan | Ulrike Holmer | Wanda Jewell |
1988 Seül | Silvia Sperber | Vessela Letcheva | Valentina Cherkasova |
1992 Barcelona | Launi Meili | Nonka Matova | Małgorzata Książkiewicz |
1996 Atlanta | Aleksandra Ivošev | Irina Gerasimenok | Renata Mauer |
2000 Sydney | Renata Mauer | Tatiana Goldobina | Maria Feklistova |
2004 Atenes | Lioubov Galkina | Valentina Turisini | Wang Chengyi |
2008 Pequín | Du Li | Kateřina Emmons | Eglis Yaima Cruz |
2012 Londres | Jamie Lynn Gray | Ivana Maksimović | Adéla Sýkorová |
2016 Rio | Barbara Engleder | Zhang Binbin | Du Li |
Margaret Murdock guanyà la medalla de plata en aquesta prova l'any 1976, moment en el qual fou considerada una prova mixta.
Skeet
Edició | Or | Argent | Bronze |
2000 Sydney | Zemfira Meftakhetdinova | Svetlana Demina | Diána Igaly |
2004 Atenes | Diána Igaly | Wei Ning | Zemfira Meftakhetdinova |
2008 Pequín | Chiara Cainero | Kim Rhode | Christine Brinker |
2012 Londres | Kim Rhode | Wei Ning | Danka Barteková |
2016 Rio | Diana Bacosi | Chiara Cainero | Kim Rhode |
Zhang Shan guanyà la medalla d'or en aquesta prova l'any 1992, moment en el qual fou considerada una prova mixta.
Fossa Olímpica
Edició | Or | Argent | Bronze |
2000 Sydney | Daina Gudzinevičiūtė | Delphine Racinet | Gao E |
2004 Atenes | Suzanne Balogh | María Quintanal | Lee Bo-na |
2008 Pequín | Satu Mäkelä-Nummela | Zuzana Štefečeková | Corey Cogdell |
2012 Londres | Jessica Rossi | Zuzana Štefečeková | Delphine Reau |
2016 Rio | Catherine Skinner | Natalie Rooney | Corey Cogdell |
Programa eliminat
Categoria masculina
Blanc mòbil 10 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1992 Barcelona | Michael Jakosits | Anatoli Asrabayev | Luboš Račanský |
1996 Atlanta | Yang Ling | Xiao Jun | Miroslav Januš |
2000 Sydney | Yang Ling | Oleg Moldovan | Niu Zhiyuan |
2004 Atenes | Manfred Kurzer | Alexander Blinov | Dimitri Lykin |
Blanc mòbil 50 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1972 Múnic | Yakov Zheleznyak | Helmut Bellingrodt | John Kynoch |
1976 Mont-real | Aleksandr Gazov | Aleksandr Kedyarov | Jerzy Greszkiewicz |
1980 Moscou | Igor Sokolov | Thomas Pfeffer | Aleksandr Gazov |
1984 Los Angeles | Li Yuwei | Helmut Bellingrodt | Huang Shiping |
1988 Seül | Tor Heiestad | Huang Shiping | Gennadi Avramenko |
Entre 1972 i 1980 aquesta prova fou considerada mixta (oberta a competidors masculins i femenins), si bé totes les edicions foren guanyades per homes.
Carabina 25 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1912 Estocolm | Vilhelm Carlberg | Johan Hübner | Gideon Ericsson |
Carabina 25 m. (equips)
Carabina 50 m. (blanc cec)
Edició | Or | Argent | Bronze |
1908 Londres | William Styles | Harold Hawkins | Edward Amoore |
Carabina 50 m. (blanc mòbil)
Edició | Or | Argent | Bronze |
1908 Londres | John Fleming | Maurice Matthews | William Marsden |
Carabina 50 m. (posició fixa)
Edició | Or | Argent | Bronze |
1908 Londres | Arthur Carnell | Harold Humby | George Barnes |
Carabina 50 m. (equips)
Pistola lliure 50 m. (equips)
Pistola militar 25 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1896 Atenes | John Paine | Sumner Paine | Nikolaos Morakis |
Pistola militar 30 m. (equips)
Pistola militar 50 m. (equips)
Rifle lliure 300 m. (equips)
Rifle lliure 600 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1912 Estocolm | Paul Colas | Carl Osburn | John Jackson |
Rifle lliure en 3 posicions
Edició | Or | Argent | Bronze |
1908 Londres | Albert Helgerud | Harry Simon | Ole Sæther |
1912 Estocolm | Paul Colas | Lars Jorgen Madsen | Niels Larsen |
1920 Anvers | Morris Fisher | Niels Larsen | Østen Østensen |
1924 París | Morris Fisher | Carl Osburn | Niels Larsen |
1928–1936 | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1948 Londres | Emil Grünig | Pauli Aapeli Janhonen | Willy Røgeberg |
1952 Hèlsinki | Anatoli Bogdanov | Robert Bürchler | Lev Vainshtein |
1956 Melbourne | Vasili Borisov | Allan Erdman | Vilho Ylönen |
1960 Roma | Hubert Hammerer | Hansrudi Spillmann | Vasili Borisov |
1964 Tòquio | Gary Anderson | Shota Kveliashvili | Martine Gunnarsson |
1968 Ciutat de Mèxic | Gary Anderson | Valentin Kornev | Kurt Müller |
1972 Múnic | Lones Wigger | Boris Melnik | Lajos Papp |
L'edició de 1972 fou considerada mixta (oberta a competidors masculins i femenins), si bé totes les medalles foren guanyades per homes.
Rifle lliure en 3 posicions (equips)
Edició | Or | Argent | Bronze |
1920 Anvers | Estats Units Joseph Jackson Willis A. Lee Gunnery Schriver Carl Osburn Lloyd Spooner | Noruega Otto Olsen Albert Helgerud Olaf Sletten Østen Østensen Jacob Onsrud | Suïssa Fritz Kuchen Albert Tröndle Arnold Rösli Walter Lienhard Caspar Widmer |
Rifle militar 200 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1896 Atenes | Pandelís Karasevdàs | Pavlos Pavlidis | Nicolaos Trikupis |
Rifle militar 300 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1896 Atenes | Georgios Orphanidis | Ioannis Frangoudis | Viggo Jensen |
1900-1904 | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1908 Londres | Joshua Millner | Kellogg Casey | Maurice Blood |
Rifle militar 300 m. (bocaterrosa)
Edició | Or | Argent | Bronze |
1900 París | Achille Paroche | Anders Peter Nielsen | Ole Østmo |
1904–1912 | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1920 Anvers | Otto Olsen | Léon Johnson | Fritz Kuchen |
Rifle militar 300 m. (dempeus)
Edició | Or | Argent | Bronze |
1900 París | Lars Jørgen Madsen | Ole Østmo | Charles Paumier |
Rifle militar 300 m. (de genolls)
Edició | Or | Argent | Bronze |
1900 París | Konrad Stäheli | Emil Kellenberger | No es concedí |
Anders Peter Nielsen |
Rifle militar en 3 posicions 300 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1900 París | Emil Kellenberger | Anders Peter Nielsen | Paul van Asbroeck |
Ole Østmo | |||
1904–1908 | No fou inclòs en el programa olímpic | ||
1912 Estocolm | Sándor Prokopp | Carl Osburn | Engebret Skogen |
Rifle militar en 3 posicions 300 m. (equips)
Rifle militar en 3 posicions 600 m.
Edició | Or | Argent | Bronze |
1920 Anvers | Hugo Johansson | Mauritz Eriksson | Lloyd Spooner |
Rifle militar en 3 posicions 600 m. (equips)
Rifle militar en 3 posicions 300+600 m. (equips)
Tir al cérvol, tret simple
Tir al cérvol, tret simple (equips)
Tir al cérvol, doble tret
Tir al cérvol, doble tret (equips)
Tir al cérvol, trets mixtos
Edició | Or | Argent | Bronze |
1952 Hèlsinki | John Larsen | Per Olof Sköldberg | Tauno Mäki |
1956 Melbourne | Vitali Romanenko | Olof Sköldberg | Vladimir Sevryugin |
Trap (equips)
Categoria femenina
Doble Trap
Edició | Or | Argent | Bronze |
1996 Atlanta | Kim Rhode | Susanne Kiermayer | Deserie Huddleston |
2000 Sydney | Pia Hansen | Deborah Gelisio | Kim Rhode |
2004 Atenes | Kim Rhode | Lee Bo Na | Gao E |
Vegeu també
- Tir als Jocs Olímpics
- Tir als Jocs Olímpics d'estiu de 1906. Aquesta edició correspon als anomenats Jocs Intercalats, no reconeguts oficialment pel Comitè Olímpic Internacional (COI).