Rem als Jocs Olímpics d'estiu de 2008
Aquest article o secció no cita les fonts o necessita més referències per a la seva verificabilitat. |
Comitè Olímpic Internacional
← 2004
2012 →
La competició de rem en els Jocs Olímpics de Pequín 2008 es va disputar entre el 9 i el 17 d'agost de 2008. Els esdeveniments esportius d'aquesta especialitat es van dur a terme en el Parc Olímpic de Rem-Piragüisme de Shunyi.
Resultats
Categoria masculina
Prova | Or | Plata | Bronze |
Scull individual (M1X) 16 d'agost | Olaf Tufte | Ondřej Synek | Mahe Drysdale |
Doble scull (M2X) 16 d'agost | Austràlia Scott Brenan David Crawshay | Estònia Tõnu Endrekson Jüri Jaanson | Regne Unit Stephen Rowbotham Matthew Wells |
Quàdruple scull (M4X) 17 d'agost | Polònia Michał Jeliński Marek Kolbowicz Adam Korol Konrad Wasielewski | Itàlia Luca Agamennoni Rossan Galtarossa Simone Raineri Simone Venier | França Julien Bahain Cédric Berrest Jonathan Coeffic Pierre-Jean Peltier |
Dos sense timoner (M2-) 16 d'agost | Austràlia Duncan Free Drew Ginn | Canadà David Calder Scott Frandsen | Nova Zelanda George Bridgewater Nathan Twaddle |
Quatre sense timoner (M4-) 16 d'agost | Regne Unit Tom James Pete Reed Andrew Triggs Hodge Steve Williams | Austràlia Francis Hegerty James Marburg Cameron McKenzie-McHarg Matt Ryan | França Germain Chardin Julien Despres Dorian Mortelette Benjamin Rondeau |
Vuit amb timoner (M8+) 17 d'agost | Canadà Andrew Byrnes Kyle Hamilton Malcolm Howard Kevin Light Adam Kreek Ben Rutledge Dominic Seiterle Jake Wetzel Brian Price | Regne Unit Richard Egington Alastair Heathcote Matt Langridge Tom Lucy Alex Patridge Colin Smith Tom Stallard Josh West Hacer Nethercott | Estats Units Wyatt Allen Micah Boyd Steven Coppola Beau Hoppman Josh Inman Matt Schnobrich Bryan Volpenhein Daniel Walsh Marcus Mc Elhenney |
Doble scull lleuger (LM2X) 17 d'agost | Regne Unit Mark Hunter Zac Purchase | Grècia Dimitrios Mougios Vasileios Polymeros | Dinamarca Rasmus Hansen Mads Reinholdt Rasmussen |
Quatre sense timoner lleuger (LM4-) 17 d'agost | Dinamarca Mads Christian Andersen Eskild Ebbesen Thomas Ebert Morten Jørgensen | Polònia Miłos Bernatajtys Łukasz Pawłlowski Bartłomiej Pawełczak Paweł Rańda | Canadà Jon Beare Ian Brambell Mike Lewis Liam Parsons |
Categoria femenina
Prova | Or | Plata | Bronze |
Scull individual (W1X) 16 d'agost | Rumiana Neikova | Michelle Guerette | Katsiarina Karsten |
Doble scull (W2X) 16 d'agost | Nova Zelanda Carolina Evers-Swindelle Georgina Evers-Swindelle | Alemanya Christiane Huth Annekatrin Thiele | Regne Unit Anna Bebington Elise Laverick |
Quàdruple scull (W4X) 17 d'agost | R.P. de la Xina Jin Ziwei Tang Bin Xi Aihua Zhang Yangyang | Regne Unit Debbie Flood Katherine Grainger Frances Houghton Annie Vernon | Alemanya Kathrin Boron Manuela Lutze Britta Oppelt Stephanie Schiller |
Dos sense timoner (W2-) 16 d'agost | Romania Georgeta Andrunache Viorica Susanu | R.P. de la Xina Gao Yulan Wu You | Belarús Yuliya Bichyk Natallia Helakh |
Vuit amb timoner (W8+) 17 d'agost | Estats Units Erin Cafaro Anne Cummins Caryn Davis Susan Francia Anna Goodale Caroline Lind Elle Logan Linsay Shoop Mary Whipple | Països Baixos Annamiek de Haan Femke Dekker Nienke Kingma Roline Repelaer van Driel Sarah Siegelaar Marlies Smulders Helen Tanger Annemarieke van Rumpt Ester Workel | Romania Georgeta Andrunache Eniko Barabas Constanța Burcică Doina Ignat Ioana Cristina Papuc Simona Muşat Rodica Şerban Viorica Susanu Elena Georgescu |
Doble scull lleuger (LW2X) 17 d'agost | Països Baixos Kirsten van der Kolk Marit van Eupen | Finlàndia Minna Nieminen Sanna Sten | Canadà Tracy Cameron Melanie Kok |
Medaller
Posició | País | Total | |||
1 | Regne Unit | 2 | 2 | 2 | 6 |
2 | Austràlia | 2 | 1 | 0 | 3 |
3 | Canadà | 1 | 1 | 2 | 4 |
4 | Estats Units | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | R.P. de la Xina | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Països Baixos | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Polònia | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Nova Zelanda | 1 | 0 | 2 | 3 |
9 | Dinamarca | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Romania | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Bulgària | 1 | 0 | 0 | 1 |
12 | Noruega | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Alemanya | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Estònia | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Finlàndia | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Grècia | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Itàlia | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Txèquia | 0 | 1 | 0 | 1 |
19 | Belarús | 0 | 0 | 2 | 2 |
19 | França | 0 | 0 | 2 | 2 |
Enllaços externs
A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Rem als Jocs Olímpics d'estiu de 2008