Torneig de Roland Garros 2020 − Dobles femenins
Tipus | esdeveniment de tennis |
---|---|
Part de | Torneig de Roland Garros 2020 |
Localització i Dates | |
Localització | estadi Roland Garros (16è districte de París) 48° 50′ 47″ N, 2° 14′ 58″ E / 48.84628°N,2.24937°E / 48.84628; 2.24937 |
Estat | França |
Número d'edició | 119 (2020) |
Competició | |
Primer lloc | Tímea Babos juntament amb Kristina Mladenovic |
← 2019 2021 → |
La parella formada per la hongaresa Tímea Babos i la francesa Kristina Mladenovic eren les defensores del títol i van aconseguir reeditar el títol. Per Babos era el segon títol al Roland Garros i el quart del seu palmarès mentre que per Mladenovic fou el tercer a París i el cinquè del seu palmarès.[1]
Caps de sèrie
|
|
Quadre
- Llegenda
|
|
|
Fase final
Quarts de final | Semifinals | Final | ||||||||||||||||
14 | Alexa Guarachi Desirae Krawczyk | 6 | 6 | |||||||||||||||
7 | Shuko Aoyama Ena Shibahara | 0 | 4 | 14 | Alexa Guarachi Desirae Krawczyk | 7 | 1 | 6 | ||||||||||
Asia Muhammad Jessica Pegula | 3 | 4 | Nicole Melichar Iga Świątek | 6⁵ | 6 | 4 | ||||||||||||
Nicole Melichar Iga Świątek | 6 | 6 | 14 | Alexa Guarachi Desirae Krawczyk | 4 | 5 | ||||||||||||
9 | Sofia Kenin Bethanie Mattek-Sands | 6 | 4 | 2 | 2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 7 | ||||||||||
4 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 1 | 6 | 6 | 4 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 2 | 6 | 5 | |||||||||
Marta Kostyuk Aliaksandra Sasnovich | 2 | 5 | 2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 4 | 7 | |||||||||||
2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 7 |
Part alta
Secció 1
1a ronda | 2a ronda | 3a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||||||||
1 | Hsieh Su-wei Barbora Strýcová | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Maria Sanchez Astra Sharma | 1 | 4 | 1 | Hsieh Su-wei Barbora Strýcová | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Marie Bouzková Arantxa Rus | 6 | 4 | 6 | Marie Bouzková Arantxa Rus | 5 | 1 | |||||||||||||||||||
Ana Bogdan Rebecca Peterson | 4 | 6 | 4 | 1 | Hsieh Su-wei Barbora Strýcová | 4 | 5 | ||||||||||||||||||
Lesley Pattinama Bibiane Schoofs | 6 | 3 | 2 | 14 | Alexa Guarachi Desirae Krawczyk | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
Lauren Davis Sabrina Santamaria | 2 | 6 | 6 | Lauren Davis Sabrina Santamaria | 6 | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
Ellen Perez Storm Sanders | 3 | 4 | 14 | Alexa Guarachi Desirae Krawczyk | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
14 | Alexa Guarachi Desirae Krawczyk | 6 | 6 | 14 | Alexa Guarachi Desirae Krawczyk | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
10 | Hayley Carter Luisa Stefani | 5 | 6 | 6 | 7 | Shuko Aoyama Ena Shibahara | 0 | 4 | |||||||||||||||||
Alt | Aliona Bolsova Ulrikke Eikeri | 7 | 1 | 3 | 10 | Hayley Carter Luisa Stefani | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | T. Andrianjafitrimo Chloé Paquet | 3 | 3 | Miyu Kato Tamara Zidanšek | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
Miyu Kato Tamara Zidanšek | 6 | 6 | 10 | Hayley Carter Luisa Stefani | 4 | 5 | |||||||||||||||||||
Andrea Petkovic Yanina Wickmayer | 3 | 1 | 7 | Shuko Aoyama Ena Shibahara | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Cornelia Lister Shelby Rogers | 6 | 6 | Cornelia Lister Shelby Rogers | 7 | 2 | 64 | |||||||||||||||||||
Bernarda Pera Renata Voráčová | 0 | 1 | 7 | Shuko Aoyama Ena Shibahara | 67 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
7 | Shuko Aoyama Ena Shibahara | 6 | 6 |
Secció 2
1a ronda | 2a ronda | 3a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||||||||
3 | Elise Mertens Arina Sabalenka | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Irina-Camelia Begu Raluca Olaru | 1 | 4 | 3 | Elise Mertens Arina Sabalenka | 6 | 1 | 4 | ||||||||||||||||||
Asia Muhammad Jessica Pegula | 6 | 4 | 6 | Asia Muhammad Jessica Pegula | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
RP | Vera Lapko Dayana Yastremska | 4 | 6 | 3 | Asia Muhammad Jessica Pegula | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | Amandine Hesse Harmony Tan | 0 | 6² | 16 | Coco Gauff Caty McNally | 6⁵ | 3 | ||||||||||||||||||
Kateryna Kozlova Magda Linette | 6 | 7 | Kateryna Kozlova Magda Linette | 0 | 6 | 2 | |||||||||||||||||||
WC | Aubane Droguet Séléna Janicijevic | 0 | 2 | 16 | Coco Gauff Caty McNally | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||
16 | Coco Gauff Caty McNally | 6 | 6 | Asia Muhammad Jessica Pegula | 3 | 4 | |||||||||||||||||||
12 | Laura Siegemund Vera Zvonariova | 6 | 6 | Nicole Melichar Iga Świątek | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
WC | Alizé Cornet Pauline Parmentier | 4 | 2 | 12 | Laura Siegemund Vera Zvonariova | 3 | 0 | r | |||||||||||||||||
Nicole Melichar Iga Świątek | 6 | 6 | Nicole Melichar Iga Świątek | 6 | 0 | ||||||||||||||||||||
Xenia Knoll Danka Kovinić | 1 | 3 | Nicole Melichar Iga Świątek | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Alison Riske Ajla Tomljanović | 6 | 6 | 6 | Květa Peschke Demi Schuurs | 3 | 4 | |||||||||||||||||||
Alt | Vivian Heisen Emily Webley-Smith | 2 | 3 | Alison Riske Ajla Tomljanović | 4 | 3 | |||||||||||||||||||
Nao Hibino Makoto Ninomiya | 6⁵ | 7 | 4 | 6 | Květa Peschke Demi Schuurs | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
6 | Květa Peschke Demi Schuurs | 7 | 5 | 6 |
Part baixa
Secció 3
1a ronda | 2a ronda | 3a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||||||||
8 | V. Kudermétova Zhang Shuai | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||||
Anna Blinkova Christina McHale | 4 | 6 | 2 | 8 | V. Kudermétova Zhang Shuai | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Greet Minnen Alison Van Uytvanck | 6 | 6 | Greet Minnen Alison Van Uytvanck | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
Lara Arruabarrena Heather Watson | 3 | 2 | 8 | V. Kudermétova Zhang Shuai | 2 | 6 | 4 | ||||||||||||||||||
Nina Stojanović Jil Teichmann | 6 | 6 | 9 | Sofia Kenin B. Mattek-Sands | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | L.A. Fernandez Diane Parry | 2 | 4 | Nina Stojanović Jil Teichmann | 5 | 2 | |||||||||||||||||||
Paula Badosa Ielena Ribàkina | 4 | 4 | 9 | Sofia Kenin B. Mattek-Sands | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
9 | Sofia Kenin B. Mattek-Sands | 6 | 6 | 9 | Sofia Kenin B. Mattek-Sands | 6 | 4 | 2 | |||||||||||||||||
13 | Viktória Kužmová Kristýna Plíšková | 6 | 2 | 6 | 4 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alt | Laura Ioana Paar Julia Wachaczyk | 2 | 6 | 0 | 13 | Viktória Kužmová Kristýna Plíšková | 6 | 6 | |||||||||||||||||
E. Alexandrova O. Kalashnikova | 3 | 6 | 6 | E. Alexandrova O. Kalashnikova | 1 | 4 | |||||||||||||||||||
WC | Elsa Jacquemot Elixane Lechemia | 6 | 4 | 3 | 13 | Viktória Kužmová Kristýna Plíšková | 4 | 2 | |||||||||||||||||
Anna-Lena Friedsam Katarina Srebotnik | 7 | 1 | 2 | 4 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Jennifer Brady Caroline Dolehide | 5 | 6 | 6 | Jennifer Brady Caroline Dolehide | 6 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||
WC | Clara Burel Jessika Ponchet | 0 | 3 | 4 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
4 | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | 6 | 6 |
Secció 4
1a ronda | 2a ronda | 3a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||||||||
5 | Gabriela Dabrowski Jeļena Ostapenko | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Zarina Diyas Arina Rodiónova | 5 | 3 | 5 | Gabriela Dabrowski Jeļena Ostapenko | 6 | 2 | 7 | ||||||||||||||||||
Misaki Doi Monica Niculescu | 6 | 6 | Misaki Doi Monica Niculescu | 4 | 6 | 5 | |||||||||||||||||||
Irina Bara Fanny Stollár | 4 | 2 | 5 | Gabriela Dabrowski Jeļena Ostapenko | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
Kirsten Flipkens A. Pavliutxénkova | 6 | 6 | Marta Kostyuk A. Sasnovich | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Katerina Bondarenko Sharon Fichman | 4 | 1 | Kirsten Flipkens A. Pavliutxénkova | 3 | 6 | 2 | |||||||||||||||||||
Marta Kostyuk A. Sasnovich | 6 | 6 | Marta Kostyuk A. Sasnovich | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||
11 | Lucie Hradecká Andreja Klepač | 4 | 1 | Marta Kostyuk A. Sasnovich | 2 | 5 | |||||||||||||||||||
15 | Liudmila Kitxenok Nadia Kitxenok | 3 | 6 | 4 | 2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Varvara Gracheva Jasmine Paolini | 6 | 4 | 6 | Varvara Gracheva Jasmine Paolini | 1 | 3 | |||||||||||||||||||
Andreea Mitu Patricia Maria Țig | 7 | 6 | Andreea Mitu Patricia Maria Țig | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Madison Brengle Yana Sizikova | 68 | 4 | Andreea Mitu Patricia Maria Țig | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||
Alt | A.K. Schmiedlová Katarina Zavatska | 3 | 2 | 2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Kaitlyn Christian Giuliana Olmos | 6 | 6 | Kaitlyn Christian Giuliana Olmos | 6 | 4 | 2 | |||||||||||||||||||
Anna Kalinskaya Yulia Putintseva | 0 | 4 | 2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
2 | Tímea Babos Kristina Mladenovic | 6 | 6 |
Referències
- ↑ «Babos and Mladenovic repeat as champions in Paris» (en anglès). WTA, 11-10-2020. [Consulta: 11 octubre 2020].
Enllaços externs
- Quadre dobles femenins PDF