Australian Open 2019 – dvouhra juniorů
Australian Open 2019 | |
---|---|
Vítěz | Lorenzo Musetti |
Finalista | Emilio Nava |
Výsledek | 4–6, 6–2, 7–6(14–12) |
Soutěže | |
mužská dvouhra (q) • mužská čtyřhra | |
ženská dvouhra (q) • ženská čtyřhra | |
smíšená čtyřhra | |
dvouhra juniorů • čtyřhra juniorů | |
dvouhra juniorek • čtyřhra juniorek | |
Australian Open dvouhra juniorů | |
2018 ◄◄ 2019 ►► 2020 | |
Grand Slam 2019 dvouhra juniorů | |
Australian Open • French Open Wimbledon • US Open |
Dvouhra juniorů Australian Open 2019 probíhala ve druhé polovině ledna 2019. Do singlové soutěže melbournského tenisového grandslamu v Melbourne Parku nastoupilo šedesát čtyři hráčů splňujících kritéria juniorské kategorie. Obhájcem titulu byl Američan Sebastian Korda, jenž nebyl věkově způsobilý ke startu mezi juniory.
Vítězem se stal 16letý nejvýše nasazený Ital Lorenzo Musetti, který ve finále zdolal americkou turnajovou třináctku Emilia Navu po třísetovém průběhu 4–6, 6–2, 7–6, když odvrátil mečbol. Po finále na US Open 2018 si tak připsal premiérový grandslamový titul kariéry a do juniorského kombinovaného žebříčku ITF získal 375 bodů. Stal se prvním italským šampionem na Australian Open v juniorské dvouhře.[1]
Nasazení hráčů
- 1. Lorenzo Musetti (vítěz)
- 2. Pu Jün-čchao-kche-tche (3. kolo)
- 3. Otto Virtanen (čtvrtfinále)
- 4. Filip Cristian Jianu (semifinále)
- 5. Rinky Hijikata (2. kolo)
- 6. Nicolás Álvarez Varona (čtvrtfinále)
- 7. Dalibor Svrčina (3. kolo)
- 8. Jonáš Forejtek (3. kolo)
- 9. Cannon Kingsley (čtvrtfinále)
- 10. Gauthier Onclin (1. kolo)
- 11. Valentin Royer (2. kolo)
- 12. Tristan Boyer (1. kolo)
- 13. Emilio Nava (finále)
- 14. Harold Mayot (2. kolo)
- 15. Liam Draxl (3. kolo)
- 16. Eliot Spizzirri (2. kolo)
Pavouk
Legenda | ||
|
|
|
Finálová fáze
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||||||||
1 | Lorenzo Musetti | 710 | 7 | ||||||||||||||||
6 | Nicolás Álvarez Varona | 68 | 5 | ||||||||||||||||
1 | Lorenzo Musetti | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Giulio Zeppieri | 2 | 4 | |||||||||||||||||
3 | Otto Virtanen | 5 | 3 | ||||||||||||||||
Giulio Zeppieri | 7 | 6 | |||||||||||||||||
1 | Lorenzo Musetti | 4 | 6 | 714 | |||||||||||||||
13 | Emilio Nava | 6 | 2 | 612 | |||||||||||||||
9 | Cannon Kingsley | 65 | 6 | 2 | |||||||||||||||
4 | Filip Cristian Jianu | 77 | 4 | 6 | |||||||||||||||
4 | Filip Cristian Jianu | 6 | 2 | 5 | |||||||||||||||
13 | Emilio Nava | 3 | 6 | 7 | |||||||||||||||
Jiří Lehečka | 65 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
13 | Emilio Nava | 77 | 4 | 6 |
Horní polovina
1. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
1 | Lorenzo Musetti | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
WC | Tai Sach | 4 | 0 | 1 | L Musetti | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Nguyễn Văn Phương | 6 | 4 | 6 | PV Nguyễn | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
Ng Ki-lung | 4 | 6 | 3 | 1 | L Musetti | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
WC | Hikaru Takeda | 2 | 3 | 15 | L Draxl | 4 | 5 | ||||||||||||||||||
Mateus Alves | 6 | 6 | M Alves | 5 | 4 | ||||||||||||||||||||
Nicholas David Ionel | 3 | 4 | 15 | L Draxl | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
15 | Liam Draxl | 6 | 6 | 1 | L Musetti | 710 | 7 | ||||||||||||||||||
12 | Tristan Boyer | 6 | 64 | 3 | 6 | N Álvarez Varona | 68 | 5 | |||||||||||||||||
Jacob Fearnley | 3 | 77 | 6 | J Fearnley | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
WC | Ken Cavrak | 6 | 6 | WC | K Cavrak | 4 | 5 | ||||||||||||||||||
Bora Şengül | 1 | 3 | J Fearnley | 6 | 5 | 1 | |||||||||||||||||||
Q | Khololwam Montsi | 3 | 5 | 6 | N Álvarez Varona | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Alexandr Binda | 6 | 7 | A Binda | 4 | 61 | ||||||||||||||||||||
Louis Herman | 4 | 2 | 6 | N Álvarez Varona | 6 | 77 | |||||||||||||||||||
6 | Nicolás Álvarez Varona | 6 | 6 |
2. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
3 | Otto Virtanen | 6 | 66 | 710 | |||||||||||||||||||||
WC | Stefan Storch | 1 | 78 | 66 | 3 | O Virtanen | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Gustaf Ström | 6 | 6 | G Ström | 5 | 1 | ||||||||||||||||||||
Q | Rjoma Macušita | 3 | 1 | 3 | O Virtanen | 6 | 611 | 6 | |||||||||||||||||
Lodewijk Weststrate | 6 | 6 | L Weststrate | 4 | 713 | 2 | |||||||||||||||||||
WC | Cooper White | 2 | 2 | L Weststrate | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | James Story | 2 | 2 | 16 | E Spizzirri | 5 | 4 | ||||||||||||||||||
16 | Eliot Spizzirri | 6 | 6 | 3 | O Virtanen | 5 | 3 | ||||||||||||||||||
11 | Valentin Royer | 6 | 6 | G Zeppieri | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Eric Vanshelboim | 2 | 1 | 11 | V Royer | 4 | 1 | |||||||||||||||||||
Tyler Zink | 4 | 2 | G Zeppieri | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Giulio Zeppieri | 6 | 6 | G Zeppieri | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Péter Makk | 4 | 6 | 6 | 8 | J Forejtek | 3 | 4 | ||||||||||||||||||
Mann Šáh | 6 | 0 | 2 | P Makk | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
Dane Sweeny | 3 | 0 | 8 | J Forejtek | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
8 | Jonáš Forejtek | 6 | 6 |
Dolní polovina
3. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
7 | Dalibor Svrčina | 6 | 77 | ||||||||||||||||||||||
Natan Rodrigues | 0 | 63 | 7 | D Svrčina | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Francesco Passaro | 6 | 3 | 5 | S-y Han | 4 | 0 | |||||||||||||||||||
Han Seon-yong | 3 | 6 | 7 | 7 | D Svrčina | 2 | 5 | ||||||||||||||||||
Wojciech Marek | 6 | 6 | 9 | C Kingsley | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Q | Joubert Klopper | 1 | 4 | W Marek | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
WC | Tom Evans | 1 | 4 | 9 | C Kingsley | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
9 | Cannon Kingsley | 6 | 6 | 9 | C Kingsley | 65 | 6 | 2 | |||||||||||||||||
14 | Harold Mayot | 6 | 4 | 6 | 4 | FC Jianu | 77 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
Admir Kalender | 3 | 6 | 4 | 14 | H Mayot | 2 | 77 | 67 | |||||||||||||||||
Q | Rjuhei Azuma | 4 | 6 | 1 | TA Kodat | 6 | 65 | 710 | |||||||||||||||||
Toby Alex Kodat | 6 | 1 | 6 | TA Kodat | 5 | 3 | |||||||||||||||||||
WC | Chen Dong | 3 | 4 | 4 | FC Jianu | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
Q | Connor Thomson | 6 | 6 | Q | C Thomson | 3 | 2 | ||||||||||||||||||
Matteo Arnaldi | 3 | 4 | 4 | FC Jianu | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
4 | Filip Cristian Jianu | 6 | 6 |
4. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
5 | Rinky Hijikata | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Q | Lilian Marmousez | 3 | 4 | 5 | R Hijikata | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
Zane Khan | 710 | 61 | 6 | Z Khan | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Šunsuke Micui | 68 | 77 | 2 | Z Khan | 61 | 4 | |||||||||||||||||||
Christian Lerby | 3 | 4 | J Lehečka | 77 | 6 | ||||||||||||||||||||
Jiří Lehečka | 6 | 6 | J Lehečka | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Harry Wendelken | 7 | 65 | 711 | H Wendelken | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
10 | Gauthier Onclin | 5 | 77 | 69 | J Lehečka | 65 | 6 | 2 | |||||||||||||||||
13 | Emilio Nava | 6 | 6 | 13 | E Nava | 77 | 4 | 6 | |||||||||||||||||
Keisuke Saitoh | 4 | 2 | 13 | E Nava | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Q | Luciano Darderi | 5 | 77 | 6 | Q | L Darderi | 1 | 5 | |||||||||||||||||
Thantub Suksumrarn | 7 | 63 | 2 | 13 | E Nava | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||
Dominic Stephan Stricker | 3 | 5 | 2 | J-č-k-t Pu | 2 | 6 | 1 | ||||||||||||||||||
Holger Vitus Nødskov Rune | 6 | 7 | HVN Rune | 64 | 3 | ||||||||||||||||||||
WC | Tristan Schoolkate | 6 | 1 | 4 | 2 | J-č-k-t Pu | 77 | 6 | |||||||||||||||||
2 | Pu Jün-čchao-kche-tche | 4 | 6 | 6 |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2019 Australian Open – Boys' Singles na anglické Wikipedii.
- ↑ Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz. Soutěže juniorů na Australian Open vyhráli poprvé Dánka a Ital [online]. TenisPortal.cz, 2019-01-26 [cit. 2019-01-28]. Dostupné online.
Externí odkazy
- Juniorský turnaj Australian Open 2019 [online]. Mezinárodní tenisová federace [cit. 2019-01-28]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2019-01-02. (anglicky)