Cyklistika na Letních olympijských hrách 2016
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Cyklistika na Letních olympijských hrách 2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní cyklistická unie Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Olympic BMX Center (BMX) Mountain Bike Centre (horská kola) Fort Copacabana, Pontal (silniční) Rio Olympic Velodrome (dráhová) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Datum | 6. – 21. srpna 2016 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 18 (9 muži, 9 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Startující | 80 zemí | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Cyklistické soutěže na Letních olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro probíhaly od 6. srpna do 20. srpna.
Silniční cyklistika
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Muži závod s hromadným startem | Greg Van Avermaet Belgie (BEL) | Jakob Fuglsang Dánsko (DEN) | Rafał Majka Polsko (POL) |
Muži časovka | Fabian Cancellara Švýcarsko (SUI) | Tom Dumoulin Nizozemsko (NED) | Chris Froome Velká Británie (GBR) |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Ženy závod s hromadným startem | Anna van der Breggenová Nizozemsko (NED) | Emma Johansson Švédsko (SWE) | Elisa Longo Borghini Itálie (ITA) |
Ženy časovka | Kristin Armstrongová Spojené státy americké (USA) | Olga Zabělinská Rusko (RUS) | Anna van der Breggenová Nizozemsko (NED) |
Dráhová cyklistika
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Muži sprint (jednotlivci) | Jason Kenny Velká Británie (GBR) | Callum Skinner Velká Británie (GBR) | Děnis Dmitrijev Rusko (RUS) |
Muži sprint (družstvo) | Velká Británie (GBR) Philip Hindes Jason Kenny Callum Skinner | Nový Zéland (NZL) Eddie Dawkins Ethan Mitchell Sam Webster | Francie (FRA) Grégory Baugé Michaël D'Almeida François Pervis |
Muži keirin | Jason Kenny Velká Británie (GBR) | Matthijs Buchli Nizozemsko (NED) | Azizulhasni Awang Malajsie (MAS) |
Muži stíhací závod družstev | Velká Británie (GBR) Edward Clancy Steven Burke Owain Doull Bradley Wiggins | Austrálie (AUS) Alexander Edmondson Jack Bobridge Michael Hepburn Sam Welsford | Dánsko (DEN) Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Madsen Casper von Folsach |
Muži omnium | Elia Viviani Itálie (ITA) | Mark Cavendish Velká Británie (GBR) | Lasse Norman Hansen Dánsko (DEN) |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Ženy sprint (jednotlivkyně) | Kristina Vogelová Německo (GER) | Becky Jamesová Velká Británie (GBR) | Katy Marchantová Velká Británie (GBR) |
Ženy sprint (družstvo) | Čína (CHN) Gong Jinjie Zhong Tianshi | Rusko (RUS) Darja Šmeljovová Anastasija Vojnovová | Německo (GER) Miriam Welte Kristina Vogel |
Ženy keirin | Elis Ligtleeová Nizozemsko (NED) | Becky Jamesová Velká Británie (GBR) | Anna Mearesová Austrálie (AUS) |
Ženy stíhací závod družstev | Velká Británie (GBR) Katie Archibaldová Laura Trottová Elinor Barkerová Joanna Rowsellová | Spojené státy americké (USA) Sarah Hammerová Kelly Catlinová Chloe Dygertová Jennifer Valenteová | Kanada (CAN) Allison Beveridgeová Jasmin Glaesserová Kirsti Layová Georgia Simmerlingová Laura Brownová |
Ženy omnium | Laura Trottová Velká Británie (GBR) | Sarah Hammerová Spojené státy americké (USA) | Jolien D'Hooreová Belgie (BEL) |
Horská kola
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Muži cross-country | Nino Schurter Švýcarsko (SUI) | Jaroslav Kulhavý Česko (CZE) | Carlos Coloma Španělsko (ESP) |
Ženy cross-country | Jenny Rissvedsová Švédsko (SWE) | Maja Włoszczowska Polsko (POL) | Catharine Pendrelová Kanada (CAN) |
BMX
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Muži | Connor Fields Spojené státy americké (USA) | Jelle van Gorkom Nizozemsko (NED) | Carlos Ramirez Kolumbie (COL) |
Ženy | Mariana Pajónová Kolumbie (COL) | Alise Postová Spojené státy americké (USA) | Stefany Hernandezová Venezuela (VEN) |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Velká Británie | 6 | 4 | 2 | 12 |
2 | Nizozemsko | 2 | 3 | 1 | 6 |
3 | Spojené státy americké | 2 | 3 | 0 | 5 |
4 | Švýcarsko | 2 | 0 | 0 | 2 |
5 | Švédsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Belgie | 1 | 0 | 1 | 2 |
Kolumbie | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Německo | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Itálie | 1 | 0 | 1 | 2 | |
10 | Čína | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Rusko | 0 | 2 | 1 | 3 |
12 | Dánsko | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 | Austrálie | 0 | 1 | 1 | 2 |
Polsko | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15 | Česko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Nový Zéland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Kanada | 0 | 0 | 2 | 2 |
18 | Francie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Malajsie | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Španělsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Venezuela | 0 | 0 | 1 | 1 | |
celkem | 18 | 18 | 18 | 54 |
Česká stopa
Cyklistických soutěží se zúčastnilo 12 cyklistů z České republiky, stříbrnou medaili získal Jaroslav Kulhavý v závodech horských kol.
Odkazy
Reference
překlad z anglické wikipedie
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Cyklistika na Letních olympijských hrách 2016 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Sports-reference.com[nedostupný zdroj]
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Sporty na Letních olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiru | |
---|---|
Atletika • Badminton • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Gymnastika (sportovní, moderní, trampolína) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Cyklistika na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Cyklistika | Latinská Amerika