Zlatá medaile 2023/2024 ŠK Slovan Bratislava
→ Šipka znamená hostování hráče v daném klubu.
* Starty a góly v domácí lize za klub aktuální k 5. srpnu 2024
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Elvis Akpooghene Isaac (* 15. srpna 2002) je nigérijský fotbalový útočník, od července 2023 hráč slovenského mužstva ŠK Slovan Bratislava. Mimo Nigérii působil na klubové úrovni na Slovensku. Nastupuje na levém[1] nebo na pravém křídle, případně ve středu útoku.[2]

Klubová kariéra

Svoji fotbalovou kariéru začal v týmu G12 FC, odkud před jarní části sezony 2021/22 přestoupil do Evropy do slovenského mužstva FK Dubnica nad Váhom tehdy hrajícího druhou nejvyšší soutěž.

FK Dubnica nad Váhom

Sezóna 2021/22

Ligový debut v dresu Dubnice absolvoval v 18. kole hraném 26. února 2022 v souboji se Slavojem Trebišov (prohra 0:1), na trávník přišel v 65. minutě.[3] Svůj první a zároveň i jediný gól v lize v jarní části sezony 2021/22 si připsal ve 26. kole proti klubu MFK Skalica, když v první minutě nastavení druhého poločasu zvyšoval na konečných 3:1.[4] Na jaře 2022 bojoval s Dubnicí nad Váhom o záchranu, která se zdařila.

Sezóna 2022/23

Poprvé v ročníku skóroval 6. srpna 2022 v souboji s rezervou neboli juniorkou Slovanu Bratislava při domácím vítězství 3:0.[5] Následně se střelecky prosadil v zápase s týmem FC ŠTK 1914 Šamorín, když ve 29. minutě zvyšoval na konečných 2:0.[6] Svoji třetí a čtvrtou branku v sezoně zaznamenal 25. února 2023 v 18. kole v souboji s mužstvem MŠK Púchov (prohra 3:4), trefil se v 50. a 71. minutě.[7] Popáté v ročníku dal gól 1. dubna 2023 proti Tatranu Prešov, když v 81. minutě snižoval na 1:3.[8] Další přesný střelecký zásah si připsal ve 30. kole v souboji s béčkem klubu MŠK Žilina (prohra 4:8).[9] V jarní části sezony sestoupil s Dubnicí do třetí ligy.

ŠK Slovan Bratislava

V létě 2023 zamířil na hostování, které se po půl roce změnilo v přestup, do Slovanu Bratislava. V jeho dresu téměř celou sezonu nastupoval za druholigovou juniorku, avšak odbyl si i premiéru v A-týmu. Tu zažil proti Žilině, když při domácí prohře 2:3 v 84. minutě nahradil na hrací ploše Vladimíra Weisse mladšího.[10] V jarní části ročníku 2023/2024 částečně pomohl Slovanu Bratislava k šestému ligovému titulu v řadě a celkově jubilejnímu 30. v historii mužstva.[11][12]