Lucembursko na Letních olympijských hrách 2004
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | LUX | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský a sportovní výbor Lucemburska | ||||||||
Účastníci | 10 v 6 sportech | ||||||||
Vlajkonoši | Claudine Schaul |
Lucembursko se účastnilo Letních olympijských her 2004 a zastupovalo ho 10 sportovců v 6 sportech (6 mužů a 4 ženy). Jednalo se o největší lucemburskou výpravu od Letních olympijských her v 1972 konaných v Mnichově. Vlajkonošem výpravy byla lucemburská tenistka Claudine Schaul. Nejmladším z týmu byl Jeff Henckels, kterému v době konání her bylo necelých 20 let. Nejstarší z týmu byla Anne Kremer, které bylo v době konání her 28 let. Nikomu z výpravy se během her nepodařilo získat medaili.[1]
Disciplíny
Atletika
Sportovec | Disciplína | Rozběh | Semifinále | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
David Fiegen | 800 m – muži | 1:46,97 | 5. | nepostoupil |
Cyklistika
Sportovec | Disciplína | Čas | Pořadí |
---|---|---|---|
Benoît Joachim | Závod s hromadným startem – muži | 5:44:13 | 45. |
Časovka – muži | 1:01:50 | 26. | |
Kim Kirchen | Závod s hromadným startem – muži | 5:41:56 | 6. |
Fränk Schleck | Závod s hromadným startem – muži | 5:41:56 | 16. |
Lukostřelba
Sportovec | Disciplína | První kolo | 1/64 | 1/32 | 1/16 | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále/Bronzová medaile | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skóre | Nasazení | Soupeř | Soupeř | Soupeř | Soupeř | Soupeř | Soupeř | Pořadí | ||
Jeff Henckels | Závod jednotlivců – muži | 623 | 55. | Čchen Š'-jüan PROHRA 132–136 | nepostoupil |
Plavání
Sportovec | Disciplína | Rozplavba | Semifinále | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Alwin de Prins | 100 m prsa – muži | 1:03,32 | 27. | nepostoupil | |||
Sportovkyně | Disciplína | Rozplavba | Semifinále | Finále | |||
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Lara Heinz | 50 m volný způsob – ženy | 1:03,64 | 30. | nepostoupila | |||
100 m volný způsob – ženy | 57,40 | 36. | nepostoupila |
Tenis
Sportovkyně | Disciplína | 1/64 | 1/32 | 1/16 | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále/Bronzová medaile | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř | Soupeř | Soupeř | Soupeř | Soupeř | Soupeř | Pořadí | ||
Anne Kremer | Dvouhra – ženy | María Ventová-Kabchiová PROHRA 3–6, 4–6 | nepostoupila | |||||
Claudine Schaul | Dvouhra – ženy | Daniela Hantuchová PROHRA 1–6, 1–6 | nepostoupila | |||||
Anne Kremer Claudine Schaul | Čtyřhra – ženy | N/A | Catalina Castañová/ Fabiola Zuluagová PROHRA 6–7(7–9), 6–2, 7–9 | nepostoupily |
Triatlon
Sportovkyně | Disciplína | Plavání (1500 m) | První výměna | Jízda na kole (10 km) | Druhá výměna | Běh (10 km) | Celkový čas | Pořadí |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Elizabeth May | Ženy | 19:43 | 0:19 | 1:10:26 | 0:22 | 37:39 | 2:08:29.22 | 17. |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Luxembourg at the 2004 Summer Olympics na anglické Wikipedii.
- ↑ Luxembourg at the 2004 Athina Summer Games. Olympics at Sports-Reference.com [online]. [cit. 2019-05-05]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu. (anglicky)
Externí odkazy
- (anglicky) Lucembursko na LOH 2004
Země na Letních olympijských hrách 2004 v Athénách | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Burundi • Čad • Džibutsko • Egypt • Eritrea • Etiopie • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Guinea‑Bissau • Jihoafrická republika • Kamerun • Kapverdy • Keňa • Komory • Republika Kongo • Demokratická republika Kongo • Lesotho • Libérie • Libye • Madagaskar • Malawi • Mali • Mauritánie • Mauricius • Maroko • Mosambik • Namibie • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Seychely • Sierra Leone • Somálsko • Středoafrická republika • Súdán • Svatý Tomáš a Princův ostrov • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zambie • Zimbabwe |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominika • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kanada • Kajmanské ostrovy • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nikaragua • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatá Lucie • Svatý Kryštof a Nevis • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Afghánistán • Arménie • Ázerbájdžán • Bahrajn • Bangladéš • Bhútán • Čína • Filipíny • Gruzie • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Irák • Izrael • Japonsko • Jemen • Jordánsko • Katar • Kambodža • Kazachstán • Jižní Korea • Severní Korea • Kuvajt • Kypr • Kyrgyzstán • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Myanmar • Nepál • Omán • Pákistán • Palestina • Saúdská Arábie • Singapur • Spojené arabské emiráty • Sýrie • Šrí Lanka • Tádžikistán • Thajsko • Tchaj-wan • Turkmenistán • Uzbekistán • Vietnam • Východní Timor |
Evropa | Albánie • Andorra • Bělorusko • Belgie • Bosna a Hercegovina • Bulharsko • Černá Hora • Česko • Dánsko • Estonsko • Finsko • Francie • Chorvatsko • Island • Irsko • Itálie • Lichtenštejnsko • Litva • Lotyšsko • Lucembursko • Maďarsko • Makedonie • Malta • Moldavsko • Monako • Německo • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Rusko • Řecko • San Marino • Slovensko • Slovinsko • Srbsko • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Ukrajina • Velká Británie |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Kiribati • Marshallovy ostrovy • Mikronésie • Nauru • Nový Zéland • Palau • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Tuvalu • Vanuatu |
Ostatní | Nezávislí sportovci |
Lucembursko na olympijských hrách | |
---|---|
Lucembursko na LOH | |
Lucembursko na ZOH |