Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2009
Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2009 | |
---|---|
Místo | Kaunas |
Země | Litva |
Pořadatel | Evropská atletická asociace |
Datum | 2009 |
Účast | 956 |
Předchozí | Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2007 |
Následující | Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2011 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
7. Mistrovství Evropy v atletice do 23 let se uskutečnilo ve dnech 16. – 19. července 2009 v Litvě na S. Darius and S. Girėnas Stadium v Kaunasu. Na programu bylo dohromady 44 disciplín (22 mužských a 22 ženských).[1] Kvůli nedostatku ubytovacích kapacit byl na dobu mistrovství otevřen nový čtyřhvězdičkový hotel.[2]
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
100 m | Harry Aikines-Aryeetey 10,15 | Leevan Yearwood 10,26 | Rion Pierre 10,28 |
200 m | Toby Sandeman 20,37 | Aleixo Platini Menga 20,59 | Ihor Bodrov 20,61 |
400 m | Yannick Fonsat 45,68 | Nigel Levine 45,78 | Jan Ciepiela 45,81 |
800 m | Adam Kszczot 1:45,81 | Marcin Lewandowski 1:46,52 | Robin Schembera 1:46,63 |
1500 m | Ivan Tuchtačev 3:51,19 | James Brewer 3:51,33 | Jakub Holuša 3:51,46 |
5000 m | Mohamed Elbendir 13:55,10 | Noureddine Smaïl 13:59,23 | David McCarthy 14:00,78 |
10 000 m | Selim Bayrak 29:47,15 | Andrea Lalli 29:49,80 | Dmytro Lašyn 30:08,44 |
110 m př. | Artur Noga 13,47 | Gianni Frankis 13,57 | Callum Priestley 13,63 |
400 m př. | Lloyd Gumbs 49,62 | Stanislav Melnykov 49,88 | Vincent Vanryckeghem 49,90 |
3000 m př. | Alexandr Paveljev 8:40,55 | José Luis Galván 8:41,53 | Krystian Zalewski 8:42,06 |
Štafeta 4×100 m | Spojené království 39,09 Ryan Scott Toby Sandeman Rion Pierre Leevan Yearwood | Francie 39,26 Emmanuel Biron Mickael Arminana Pierre-Alexis Pessonneaux Teddy Tinmar | Polsko 39,52 Kamil Kryński Artur Zaczek Olaf Paruzel Jakub Adamski |
Štafeta 4×400 m | Polsko 3:03,74 Marcin Sobiech Jakub Krzewina Michal Pietrzak Jan Ciepiela | Itálie 3:03,79 Marco Vistalli Isalbet Juarez Domenico Fontana Matteo Galvan | Francie 3:04,06 Bruno Naprix Mame-Ibra Anne Yoann Décimus Yannick Fonsat |
Chůze na 20 km | Miguel Ángel López 1.22:23 | Dzianis Simanovich 1.22:57 | Matteo Giupponi 1.23:00 |
Skok do výšky | Sylwester Bednarek 2,28 m | Oleksandr Nartov 2,26 m | Andrij Procenko 2,24 m |
Skok o tyči | Raphael Holzdeppe 5,64 m | Luke Cutts 5,60 m | Dimitrios Patsoukakis 5,55 m |
Skok daleký | Janis Leitis 7,90 m | Pavel Karavajev 7,86 m | Mikko Kivinen 7,85 m |
Trojskok | Daniele Greco 17,20 m | Zhivko Petkov 16,81 m | Aliaksandr Liabedzka 16,80 m |
Vrh koulí | Valerij Kokojev 20,20 m | Nick Petersen 18,94 m | Mateusz Mikos 18,89 m |
Hod diskem | Nikolaj Seďjuk 60,80 m | Ivan Hryšyn 59,61 m | Martin Wierig 59,12 m |
Hod kladivem | Yury Shayunou 78,16 m | Anatolij Pozdňjakov 72,42 m | Alexander Ziegler 72,32 m |
Hod oštěpem | Ari Mannio 84,57 m | Petr Frydrych 80,53 m | Spiridon Lebesis 79,37 m |
Desetiboj | Eelco Sintnicolaas 8 112 bodů | Mateo Sossah 7 885 bodů | Mihail Dudaš 7 855 bodů |
Ženy
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
100 m | Lina Grinčikaitė 11,37 | Natalija Pohrebnjaková 11,45 | Marika Popowiczová 11,50 |
200 m | Alexandra Fedorivová 22,97 | Ewelina Ptaková 23,07 | Marika Popowiczová 23,25 |
400 m | Xenija Ustalovová 51,74 | Xenija Zadorinová 51,76 | Anna Sedovová 52,58 |
800 m | Jelena Kofanovová 1:58,94 | Natalija Lupuová 2:01,08 | Agnieszka Leszczynská 2:01,53 |
1500 m | Sultan Haydarová 4:14,12 | Kristina Chalajevová 4:14,78 | Jelena Fesenková 4:15,90 |
5000 m | Natalja Popkovová 15:54,11 | Světlana Kudzeličová 16:03,85 | Emily Pidgeonová 16:04,71 |
10 000 m | Natalja Popkovová 33:37,31 | Zsofia Erdelyiová 33:39,89 | Azra Eminovicová 33:47,19 |
100 m př. | Christina Vukicevicová 12,99 | Jekatěrina Štěpová 13,28 | Alina Talajová 13,30 |
400 m př. | Perri Shakesová-Draytonová 55,26 | Eilidh Childová 55,32 | Darja Korablevová 56,08 |
3000 m př. | Ancuța Bobocelová 9:47,90 | Julia Hillerová 9:57,44 | Susanne Lutzová 10:01,87 |
Štafeta 4×100 m | Spojené království 43,89 Annabelle Lewisová Joey Ducková Lucy Sargentová Elaine O'Neilová | Polsko 43,90 Agnieszka Ceglareková Marika Popowiczová Milena Pedziwiatrová Weronika Wedlerová | Litva 44,09 Silvija Peseckaitė Lina Andrijauskaitė Sonata Tamošaitytė Lina Grinčikaitė |
Štafeta 4×400 m | Rusko 3:27,59 Anna Sedovová Xenija Zadorinová Xenija Vdovinová Xenija Ustalovová | Německo 3:29,23 Esther Cremerová Jill Richardsová Janin Lindenberová Sorina Nwachukwuová | Bělorusko 3:30,45 Maryna Libozová Kateryna Mišynová Hanna Tašpulatavová Alena Kjevičová |
Chůze na 20 km | Jelena Šumkinová 1.33:05 | Zuzana Schindlerová 1.33:42 | Taťána Šemjakinová 1.34:13 |
Skok do výšky | Alexandra Šamsutdinovová 1,89 m | Melanie Bauschkeová 1,89 m | Urszula Domelová 1,89 m |
Skok o tyči | Lisa Ryzihová 4,50 m | Minna Nikkanenová 4,45 m | Vanessa Vandyová 4,35 m |
Skok daleký | Melanie Bauschkeová 6,83 m | Nastasia Mirončyková 6,76 m | Éloyse Lesueurová 6,72 m |
Trojskok | Paraskeví Papahrístuov 14,34 m | Cristina Bujinová 14,26 m | Lilija Kulyková 13,88 m |
Vrh koulí | Denise Hinrichsová 19,18 m | Irina Tarasovová 17,90 m | Alena Kopetsová 17,72 m |
Hod diskem | Eden Francisová 57,29 m | Vera Karmišinová 54,48 m | Jade Nichollsová 54,44 m |
Hod kladivem | Zalina Marghievová 67,67 m | Kateřina Šafránková 63,01 m | Sarah Holtová 62,55 m |
Hod oštěpem | Madara Palameikaová 64,51 m | Vira Rebryková 61,43 m | Anna Wessmanová 55,91 m |
Sedmiboj | Aiga Grabusteová 6 396 bodů | Olga Kurbanová 6 205 bodů | Naděžda Sergejevová 6 118 bodů |
Medailové pořadí
Umístění | Stát | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rusko | 12 | 8 | 5 | 25 |
2. | Spojené království | 7 | 6 | 5 | 18 |
3. | Německo | 4 | 4 | 4 | 12 |
4. | Polsko | 4 | 3 | 8 | 15 |
5. | Lotyšsko | 3 | 0 | 0 | 3 |
6. | Španělsko | 2 | 1 | 0 | 3 |
7. | Turecko | 2 | 0 | 0 | 2 |
8. | Bělorusko | 1 | 3 | 4 | 8 |
9. | Francie | 1 | 3 | 2 | 6 |
10. | Itálie | 1 | 2 | 1 | 4 |
11. | Finsko | 1 | 1 | 2 | 4 |
12. | Rumunsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Řecko | 1 | 0 | 2 | 3 |
14. | Litva | 1 | 0 | 1 | 2 |
15. | Moldavsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
Nizozemsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Norsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
18. | Ukrajina | 0 | 6 | 4 | 10 |
19. | Česko | 0 | 3 | 1 | 4 |
20. | Bulharsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dánsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Maďarsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
23. | Srbsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
24. | Belgie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Irsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Švédsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odkazy
Reference
Související články
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2009 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky EAA (anglicky)
- Kompletní seznam výsledků Archivováno 3. 1. 2014 na Wayback Machine. (anglicky)
Mistrovství Evropy v atletice do 23 let | |
---|---|
Turku 1997 • Göteborg 1999 • Amsterdam 2001 • Bydhošť 2003 • Erfurt 2005 • Debrecín 2007 • Kaunas 2009 • Ostrava 2011 • Tampere 2013 • Tallinn 2015 • Bydhošť 2017 • Gävle 2019 • Tallinn 2021 • Espoo 2023 • Bergen 2025 | |
Přehled českých medailí |
Portály: Evropa | Litva | Sport