Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 1999 Kanada |
---|
Pořadí | 23. ročník |
---|
Města | Winnipeg, Brandon, Selkirk, Portage la Prairie, Teulon, Morden |
---|
Počet účastníků | 10 |
---|
Počet zápasů | 31 |
---|
Počet gólů | 225 (7.26 na zápas) |
---|
Nejlepší střelec | Simon Gagné - 7 gólů |
---|
Nejlepší nahrávač | Tomáš Divíšek Scott Gomez - 7 asistencí |
---|
Nejproduktivnější | Brian Gionta - 11 bodů |
---|
Nejlepší brankář | Roberto Luongo |
---|
Zlato | Rusko |
---|
Stříbro | Kanada |
---|
Bronz | Slovensko |
---|
Postupující | Ukrajina |
---|
Sestupující | Bělorusko |
---|
Návštěvnost | 173,453 (5,595 na zápas) |
---|
|
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 1999 se konalo v Kanadě. Turnaj vyhrálo Rusko.
Stadiony
Winnipeg | Brandon | Selkirk | Portage la Prairie | Teulon | Morden |
Winnipeg Arena Kapacita: 13 767 14 zápasů | KeyStone Centre Kapacita: 6 014 8 zápasů | Selkirk Recreation Complex Kapacita: 2 571 5 zápasů | Portage Centennial Arena Kapacita: 1 320 3 zápasy | Teulon Rockwood Arena Kapacita: 1000 Švédsko-Kazachstán | Kapacita: nezjištěna 2 zápasy |
Fotografie není k dispozici | | Fotografie není k dispozici | Fotografie není k dispozici | Fotografie není k dispozici | Fotografie není k dispozici |
Základní skupiny
Skupina A
Tým | Z | V | P | R | VG | OG | B |
1. Slovensko | 4 | 3 | 0 | 1 | 10 | 7 | 7 |
2. Kanada | 4 | 2 | 1 | 1 | 10 | 9 | 5 |
3. Finsko | 4 | 2 | 2 | 0 | 17 | 16 | 4 |
4. Česko | 4 | 1 | 3 | 0 | 11 | 12 | 2 |
5. USA | 4 | 1 | 3 | 0 | 13 | 17 | 2 |
28. prosince 1998 | Česko | 6 – 3 | USA | Brandon | |
Skupina B
O udržení
- První dva zápasy z utkání uvedených níže se započítávaly ze základní skupiny.
28. prosince 1998 | Česko | 6 – 3 | USA | Brandon | |
Play off
Čtvrtfinále
Semifinále
O 5. místo
O 3. místo
Finále
Statistiky
Tabulka produktivity
Úspěšnost brankářů
(odchytáno minimálně 40% minut svého týmu)
Poř. | Hráč | Země | Min. | IG | Pr. G/Z | % úsp. zák. | Čistá konta |
1 | Alexej Volkov | Rusko | 408 | 10 | 1,47 | 93,55 | 0 |
2 | Roberto Luongo | Kanada | 406 | 13 | 1,92 | 94,20 | 2 |
3 | Mika Lehto | Finsko | 207 | 8 | 2,32 | 93,28 | 0 |
4 | Ján Lašák | Slovensko | 360 | 14 | 2,33 | 92,71 | 1 |
5 | Vlastimil Lakosil | Česko | 359 | 18 | 3,01 | 90,77 | 0 |
Turnajová ocenění
Konečné pořadí
Bělorusko sestoupilo do B-skupiny na Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2000.
Soupisky nejlepších mužstev
Rusko
Jurij Gerasimov, Alexej Volkov - Michail Donika, Konstantin Gusev, Dmitrij Kokorev, Artem Marians, Maxim Maslenikov, Kiril Safronov, Vitalij Višněvskij - Maxim Afinogenov, Děnis Archipov, Maxim Balmočnych, Artum Chubarev, Jurij Dobriškin, Dmitrij Kirilenko, Roman Ljašenko, Andrej Nikitěnko, Alex Rjazancev, Petr Šastlivij, Denis Švidkij, Asergej Verenikin, Alexandr Zevakin.
Trenéři: Gennadij Cygurov a Valentin Gurejev
Kanada
Brian Finley, Roberto Luongo – Bryan Allen, Brian Campbell, Andrew Ference, Brad Ference, Robyn Regehr, Brad Stuart, Mike Van Ryn – Blair Betts, Tyler Bouck, Kyle Calder, Jason Chimera, Harold Druken, Rico Fata, Simon Gagné, Brad Leeb, Adam Mair, Kent McDonell, Brenden Morrow, Daniel Tkaczuk, Jason Ward
Trenéři:
Slovensko
Karol Križan, Ján Lašák - Martin Bartek, Martin Čakajík, Ladislav Harabin, Branislav Mezei, Tomáš Nádašdi, Peter Podhradský, Marek Priechodský, Juraj Slovák, Peter Smrek - Zoltán Bátovský, Martin Cibák, Marián Gáborík, Michal Hudec, Martin Hujsa, Michal Košík, Roman Maczoszek, Ladislav Nagy, Lubomír Pištěk, Peter Sejna, Miroslav Zálešák.
Trenéři: Ján Filc, Miroslav Kimijan
Nižší skupiny
B skupina
Šampionát B skupiny se odehrál v Maďarsku ve městech Székesfehérvár a Dunaújváros, postup na MSJ 2000 si vybojovala Ukrajina, naopak sestoupilo domácí Maďarsko.
- Ukrajina
- Polsko
- Dánsko
- Německo
- Lotyšsko
- Norsko
- Francie
- Maďarsko
C skupina
Šampionát C skupiny se odehrál v Litvě ve městech Kaunas a Elektrenai, postup do B skupiny na MSJ 2000 si vybojovala Itálie, naopak sestoupilo Chorvatsko.
- Itálie
- Japonsko
- Slovinsko
- Rakousko
- Estonsko
- Litva
- Velká Británie
- Chorvatsko
D skupina
Šampionát D skupiny se odehrál v Novém Sadu v Jugoslávii, postup do C skupiny na MSJ 2000 si vybojovali domácí.
- Jugoslávie
- Nizozemsko
- Rumunsko
- Španělsko
- Mexiko
- JAR
- Bulharsko
- Turecko
Portály: Lední hokej