Mistrovství světa v biatlonu 2021 – štafeta žen
Štafeta žen na Mistrovství světa v biatlonu 2021 | |
---|---|
Místo | Pokljuka |
Datum | 20. února 2021 |
Startující | 23 štafet |
Medailisté | |
Zlato | Norsko Norsko |
Stříbro | Německo Německo |
Bronz | Ukrajina Ukrajina |
Závody na Mistrovství světa 2021 | |
vytrvalostní závod mužů • vytrvalostní závod žen | |
sprint mužů • sprint žen | |
stíhací závod mužů • stíhací závod žen | |
hromadný start mužů • hromadný start žen | |
štafeta mužů • štafeta žen | |
smíšená štafeta • smíšený závod dvojic | |
Mistrovství světa v biatlonu štafeta žen | |
2020◄ 2021 ► 2023 | |
Tento box:
|
Štafeta žen na Mistrovství světa v biatlonu 2021 se konala v sobotu 20. února jako předposlední ženský závod v pokljuckém biatlonovém stadionu. Zahájení proběhlo ve 11.45 hodin středoevropského času. Do závodu nastoupilo 23 národních štafet.[1]
Pořadí na stupních vítězů bylo identické s předcházejícím ročníkem. Dvojnásobným obhájcem prvenství byla štafeta Norska,[2] která dokázala dokázala vítězství obhájit a získat jako čtvrtá země v této disciplíně tzv. „hattrick“ – tedy tři po sobě jdoucí vítězství.[3] Druhé místo obhájily závodnice Německa, když Franziska Preussová dokázala v závěrečných metrech předjet Ukrajinku Olenu Pidruhrušnou. Třetí dojela štafeta Ukrajiny, která získala bronzovou medaili ze světového šampionátu z této disciplíny potřetí za sebou.[4]
Výsledky
Pořadí | č. | stát | čas | střelba (L+S) | ztráta | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
01. | 5 | Norsko Norsko (g) Ingrid Landmark Tandrevoldová Tiril Eckhoffová Ida Lienová Marte Olsbuová Røiselandová | 1:10:39,0 17:24,6 17:18,7 18:05,6 17:50,1 | 0+6 0+5 0+0 0+1 0+2 0+1 0+1 0+2 0+3 0+1 | |||
02. | 1 | Německo Německo Vanessa Hinzová Janina Hettichová Denise Herrmannová Franziska Preussová | 1:10:47,8 17:26,4 18:17,5 17:48,4 17:15,5 | 0+5 0+0 0+0 0+0 0+2 0+0 0+3 0+0 0+0 0+0 | +0:08,8 +8,8 | ||
03. | 8 | Ukrajina Ukrajina Anastasija Merkušinová Julija Džymová Darja Blašková Olena Pidhrušná | 1:10:48,2 17:30,2 17:38,5 18:03,4 17:36,1 | 0+3 0+4 0+1 0+0 0+1 0+2 0+1 0+0 0+0 0+2 | +0:09,2 +9,2 | ||
4. | 6 | Bělorusko Bělorusko Iryna Kryuková Dzinara Alimbekavová Hanna Solová Jelena Kručinkinová | 1:11:07,8 17:48,6 17:19,8 17:49,5 18:09,9 | 0+5 0+3 0+2 0+0 0+0 0+0 0+1 0+2 0+2 0+1 | +0:28,8 +28,8 | ||
5. | 3 | Švédsko Švédsko Johanna Skottheimová Linn Perssonová Elvira Öbergová Hanna Öbergová | 1:11:26,9 18:06,1 17:41,0 17:54,3 17:45,5 | 0+7 0+2 0+1 0+2 0+3 0+0 0+2 0+0 0+1 0+0 | +0:47,9 +47,9 | ||
6. | 14 | Polsko Polsko Kinga Zbylutová Monika Hojniszová-Staręgová Kamila Žuková Anna Mąková | 1:11:31,1 17:49,0 17:20,1 17:49,7 18:32,3 | 0+2 0+4 0+0 0+1 0+0 0+0 0+1 0+1 0+1 0+2 | +0:52,1 +52,1 | ||
7. | 9 | Rakousko Rakousko Dunja Zdoucová Katharina Innerhoferová Julia Schwaigerová Lisa Theresa Hauserová | 1:11:43,3 18:05,2 17:48,5 18:07,2 17:42,4 | 0+8 0+7 0+3 0+2 0+2 0+3 0+1 0+1 0+2 0+1 | +1:04,3 | ||
8. | 2 | Francie Francie Anaïs Bescondová Anaïs Chevalierová-Bouchetová Chloé Chevalierová Julia Simonová | 1:11:54,2 17:35,2 17:39,9 18:17,9 18:21,2 | 0+3 0+2 0+0 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 0+2 0+1 | +1:15,2 | ||
9. | 7 | Itálie Itálie Lisa Vittozziová Michela Carrarová Federica Sanfilippová Dorothea Wiererová | 1:12:07,1 17:08,6 18:41,4 18:42,4 17:34,7 | 0+6 0+3 0+0 0+0 0+3 0+1 0+3 0+2 0+0 0+0 | +1:28,1 | ||
10. | 10 | Česko Česko Jessica Jislová Eva Puskarčíková Markéta Davidová Lucie Charvátová | 1:12:19,4 17:59,1 18:30,2 17:45,3 18:04,8 | 0+3 0+3 0+0 0+2 0+1 0+0 0+0 0+0 0+2 0+1 | +1:40,4 | ||
11. | 4 | Ruská biatlonová unie Ruská biatlonová unie Jevgenija Pavlovová Taťána Akimovová Světlana Mironovová Uljana Kajševová | 1:12:49,9 17:46,7 18:58,0 17:46,7 18:18,5 | 0+2 1+5 0+0 0+0 0+0 1+3 0+1 0+1 0+1 0+1 | +2:10,9 | ||
12. | 11 | Švýcarsko Švýcarsko Aita Gasparinová Selina Gasparinová Elisa Gasparinová Lena Häckiová | 1:14:39,7 18:06,6 18:49,2 18:42,7 19:01,2 | 1+6 0+7 0+1 0+1 1+3 0+1 0+0 0+2 0+2 0+3 | +4:00,7 | ||
13. | 12 | USA USA Susan Dunkleeová Joanne Reidová Clare Eganová Deedra Irwinová | 1:14:58,6 17:59,9 18:10,4 18:39,7 20:08,6 | 0+3 2+8 0+1 0+0 0+1 0+3 0+1 0+2 0+0 2+3 | +4:19,6 | ||
14. | 15 | Finsko Finsko Suvi Minkkinenová Mari Ederová Erika Jänkäová Nastassia Kinnunenová | 1:15:25,8 17:54,1 17:53,7 20:09,2 19:28,8 | 0+2 1+5 0+0 0+0 0+2 0+0 0+0 1+3 0+0 0+2 | +4:46,8 | ||
15. | 18 | Japonsko Japonsko Fuyuko Tačizakiová Sari Furuyaová Yurie Tanakaová Asuka Hachisukaová | 1:15:37,0 18:07,6 18:21,0 19:32,0 19:36,4 | 0+3 0+3 0+1 0+0 0+0 0+2 0+2 0+0 0+0 0+1 | +4:58,0 | ||
16. | 13 | Kanada Kanada Nadia Moserová Emma Lunderová Megan Bankesová Sarah Beaudryová | 1:16:27,3 18:49,2 18:31,9 18:48,7 20:17,5 | 0+7 1+7 0+3 0+1 0+2 0+1 0+1 0+2 0+1 1+3 | +5:48,3 | ||
17. | 16 | Estonsko Estonsko Regina Ojová Johanna Talihärmová Tuuli Tomingasová Kadri Lehtlová | 1:16:36,8 19:13,9 18:32,7 19:05,3 19:44,9 | 0+4 0+7 0+3 0+2 0+0 0+2 0+1 0+2 0+0 0+1 | +5:57,8 | ||
18. | 21 | Bulharsko Bulharsko Milena Todorovová Daniela Kadevaová Maria Zdravkovová Valentina Dimitrovová | 1:17:13,7 17:34,6 19:03,4 20:09,8 20:25,9 | 0+3 0+6 0+0 0+2 0+0 0+1 0+2 0+1 0+1 0+2 | +6:34,7 | ||
19. | 22 | Slovinsko Slovinsko Polona Klemenčičová Lena Repincová Živa Klemenčičová Lea Einfaltová | 1:17:38,3 18:20,1 18:37,0 19:43,8 20:57,4 | 2+6 1+6 0+2 0+1 0+1 0+0 0+0 1+3 2+3 0+2 | +6:59,3 | ||
20. | 17 | Kazachstán Kazachstán Galina Višněvská Ljudmila Akhatovová Yelizaveta Belchenková Anastasiya Kondratyevová | 1:17:49,4 18:47,8 19:48,3 18:56,7 20:16,6 | 0+3 0+4 0+0 0+1 0+0 0+0 0+2 0+2 0+1 0+1 | +7:10,4 | ||
21. | 19 | Slovensko Slovensko Ivona Fialková Paulína Fialková Henrieta Horvátová Veronika Machyniaková | LAP 19:12,2 18:45,7 19:49,1 | 0+3 0+0 2+3 0+1 1+3 0+1 0+2 0+1 | 99 LAP | ||
22. | 23 | Lotyšsko Lotyšsko Sanita Buliņová Annija Keita Sabuleová Inese Golubevová Baiba Bendiková | LAP 20:08,2 | 1+3 0+1 0+1 0+0 | |||
23. | 20 | Jižní Korea Jižní Korea Mun Ji-hee Anna Frolinová Ekaterina Avvakumova Kim Seon-su | LAP 21:02,9 | 3+3 0+0 3+3 | |||
Zdroj:[1],[4] Č. – startovní číslo štafety,g – obhájci vítězství, LAP – štafeta předjeta o kolo |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Biathlon World Championships 2021 – Women's relay na anglické Wikipedii.
- ↑ a b IBU World Championships Pokljuka; START LIST WOMEN 4X6KM RELAY [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2021-02-19 [cit. 2021-02-24]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ Češky byly ve štafetě medaili blízko, nakonec finišovaly čtvrté. ČT sport [online]. 2020-02-22 [cit. 2021-02-24]. Dostupné online.
- ↑ Češky štafetový úspěch nezopakovaly a skončily desáté, nadvládu na MS potvrdily Norky. ČT sport [online]. 2021-02-20 [cit. 2021-02-24]. Dostupné online.
- ↑ a b IBU World Championships Pokljuka; FINAL RESULTS WOMEN 4X6KM RELAY [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2021-02-20 [cit. 2021-02-24]. Dostupné online. (anglicky)