Mistrovství světa v orientačním běhu 1995
16. MS v orientačním běhu 1995 | |
---|---|
německé město Detmold | |
Informace | |
Místo konání | Detmold |
Ve dnech | 15.–20. srpna |
Vítězové | |
Sprint | x |
Middle | Ž M.L. Romanensová M J. Omelčenko |
Long | Ž Katalin Oláhová M J. Mårtensson |
Štafeta | Ž Finsko M Švýcarsko |
Smíšená štafeta | x |
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
← 1993 1995 1997 → |
16. Mistrovství světa v orientačním běhu proběhlo v Německu s centrem v Severním Porýní-Vestfálsku a městě Detmoldu. Termín závodů byl 15. až 20. srpen 1995. V mužích startovalo 122 (60 sprint + 62 long) závodníků a v ženách 121 (60 sprint + 61 long) závodnic. Ve štafetách 9 mužských čtyřčlenných a 10 ženských čtyřčlenných štafet. Běželo se na mapách s názvy Hasenkanzel, Mordkuhle a Köterberg. Českou republiku reprezentovali: Martin Sadílek, Tomáš Prokeš, Libor Zřídkaveselý, Rudolf Ropek, Petr Utinek, Jana Cieslarová, Mária Honzová, Marcela Kubatková, Kateřina Tichá a Petra Novotná.[1]
Výsledky krátké trati (Short distance)
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Ukrajina | Jurij Omelčenko | 0:30:25 | Švýcarsko | Marie-Luce Romanensová | 0:28:51 | ||||
Švédsko | Jörgen Mårtensson | 0:31:31 | + 0:01:06 | Spojené království | Yvette Hagueová | 0:29:16 | + 0:00:25 | ||
Norsko | Bjørnar Valstad | 0:31:36 | + 0:01:11 | Švédsko Švédsko | Anna Bogrenová Marlena Janssonová | 0:29:29 0:29:29 | + 0:00:38 + 0:00:38 | ||
13. | Česko | Tomáš Prokeš | 0:33:11 | + 0:02:46 | 6. | Česko | Marcela Kubatková | 0:29:42 | + 0:00:51 |
25. | Česko | Rudolf Ropek | 0:34:09 | + 0:03:44 | 16. | Česko | Mária Honzová | 0:31:24 | + 0:02:33 |
26. | Česko | Libor Zřídkaveselý | 0:34:13 | + 0:03:48 | 20. | Česko | Kateřina Tichá | 0:31:58 | + 0:03:07 |
27. | Česko | Petr Utinek | 0:34:17 | + 0:03:52 | 25. | Česko | Jana Cieslarová | 0:32:33 | + 0:03:42 |
Výsledky klasického závodu
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Švédsko | Jörgen Mårtensson | 1:30:19 | Maďarsko | Katalin Oláhová | 1:05:50 | ||||
Finsko | Janne Salmi | 1:32:04 | + 0:01:45 | Finsko | Eija Koskivaaraová | 1:08:39 | + 0:02:49 | ||
Dánsko | Carsten Jørgensen | 1:33:38 | + 0:03:19 | Spojené království | Yvette Hagueová | 1:08:39 | + 0:02:49 | ||
5. | Česko | Tomáš Prokeš | 1:33:51 | + 0:03:32 | 7. | Česko | Jana Cieslarová | 1:10:09 | + 0:04:19 |
7. | Česko | Libor Zřídkaveselý | 1:34:12 | + 0:03:53 | 9. | Česko | Marcela Kubatková | 1:10:43 | + 0:04:53 |
25. | Česko | Martin Sadílek | 1:39:01 | + 0:08:42 | 32. | Česko | Petra Novotná | 1:18:57 | + 0:13:07 |
33. | Česko | Rudolf Ropek | 1:40:59 | + 0:10:40 | 33. | Česko | Mária Honzová | 1:19:16 | + 0:13:26 |
Výsledky štafetového závodu
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Švýcarsko | Alain Berger | 3:34:21 | Finsko | Kirsi Tiiraová | 2:50:33 | ||||
Finsko | Keijo Parkkinen | 3:35:43 | + 0:01:22 | Švédsko | Anette Granstedtová | 2:52:11 | + 0:01:38 | ||
Švédsko | Lars Holmquist | 3:35:51 | + 0:01:30 | Česko | Petra Novotná | 2:53:06 | + 0:02:33 | ||
5. | Česko | Martin Sadílek | 3:40:21 | + 0:06:00 |
Medailová klasifikace podle zemí
Úplná medailová tabulka:
Umístění | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Součet |
---|---|---|---|---|---|
Švýcarsko | 2 | 0 | 0 | 2 | |
Finsko | 1 | 3 | 0 | 4 | |
Švédsko | 1 | 2 | 3 | 6 | |
4. | Ukrajina | 1 | 0 | 0 | 1 |
4. | Maďarsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Spojené království | 0 | 2 | 0 | 2 |
7. | Česko | 0 | 0 | 1 | 1 |
7. | Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
7. | Dánsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Reference
- ↑ World Orienteering Championships 1995 [online]. IOF [cit. 2015-03-23]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-07-06. (anglicky)
Externí odkazy
- Archiv Mistrovství světa v orientačním běhu Archivováno 6. 7. 2020 na Wayback Machine.
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
---|---|
Fiskars 1966 (Finsko) • Linköping 1968 (Švédsko) • Eisenach 1970 (Německo) • Staré Splavy 1972 (Československo) • Viborg 1974 (Dánsko) • Aviemore 1976 (Skotsko) • Kongsberg 1978 (Norsko) • Tampere 1979 (Finsko) • Thun 1981 (Švýcarsko) • Zalaegerszeg 1983 (Maďarsko) • Bendigo 1985 (Austrálie) • Gérardmer 1987 (Francie) • Skaraborg 1989 (Švédsko) • Mariánské Lázně 1991 (Československo) • West Point 1993 (USA) • Detmold 1995 (Německo) • Grimstad 1997 (Norsko) • Inverness 1999 (Skotsko) • Tampere 2001 (Finsko) • Rapperswil 2003 (Švýcarsko) • Västerås 2004 (Švédsko) • Aichi 2005 (Japonsko) • Århus 2006 (Dánsko) • Kyjev 2007 (Ukrajina) • Olomouc 2008 (Česko) • Miskolc 2009 (Maďarsko) • Trondheim 2010 (Norsko) • Savojsko 2011 (Francie) • Lausanne 2012 (Švýcarsko) • Vuokatti 2013 (Finsko) • Trentino 2014 (Itálie) • Inverness 2015 (Velká Británie) • Strömstad 2016 (Švédsko) • Tartu 2017 (Estonsko) • Riga 2018 (Lotyšsko) • Østfold 2019 (Norsko) • | |