Německá demokratická republika na Letních olympijských hrách 1972
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | GDR | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
Vlajkonoši | Manfred Wolke |
Německá demokratická republika na Letních olympijských hrách 1972 v německém Mnichově reprezentovala výprava 297 sportovců (231 mužů a 66 žen) v 18 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Disciplína |
---|---|---|---|
Zlato | Peter Frenkel | Atletika | Muži chůze 20 km |
Zlato | Wolfgang Nordwig | Atletika | Muži skok o tyči |
Zlato | Renate Stecherová | Atletika | Ženy běh na 100 m |
Zlato | Renate Stecherová | Atletika | Ženy běh na 200 m |
Zlato | Monika Zehrtová | Atletika | Ženy běh na 400 m |
Zlato | Annelie Ehrhardtová | Atletika | Ženy 100 m překážek |
Zlato | Monika Zehrtová Dagmar Käslingová Rita Kühneová Helga Seidlerová | Atletika | Ženy štafeta 4 × 400 m |
Zlato | Ruth Fuchsová | Atletika | Ženy hod oštěpem |
Zlato | Siegbert Horn | Kanoistika | K1 slalom muži |
Zlato | Reinhard Eiben | Kanoistika | C1 slalom muži |
Zlato | Rolf-Dieter Amend Walter Hofmann | Kanoistika | C2 slalom muži |
Zlato | Angelika Bahmannová | Kanoistika | K1 slalom ženy |
Zlato | Klaus Köste | Sportovní gymnastika | Muži přeskok |
Zlato | Karin Janzová | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Zlato | Karin Janzová | Sportovní gymnastika | Ženy přeskok |
Zlato | Siegfried Brietzke Wolfgang Mager | Veslování | Muži dvojka bez kormidelníka |
Zlato | Wolfgang Gunkel Jörg Lucke Klaus-Dieter Neubert | Veslování | Muži dvojka s kormidelníkem |
Zlato | Dieter Schubert Frank Forberger Dieter Grahn Frank Rühle | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Zlato | Roland Matthes | Plavání | Muži 100 m znak |
Zlato | Roland Matthes | Plavání | Muži 200 m znak |
Stříbro | Stefan Junge | Atletika | Muži skok vysoký |
Stříbro | Jörg Drehmel | Atletika | Muži trojskok |
Stříbro | Jochen Sachse | Atletika | Muži hod kladivem |
Stříbro | Gunhild Hoffmeisterová | Atletika | Ženy běh na 1 500 m |
Stříbro | Bärbel Struppert Christina Heinich Evelyn Kaufer Renate Stecherová | Atletika | Ženy štafeta 4 × 100 m |
Stříbro | Margitta Gummelová | Atletika | Ženy vrh kouli |
Stříbro | Jacqueline Todtenová | Atletika | Ženy hod oštěpem |
Stříbro | Petra Grabowski Ilse Kaschube | Kanoistika | Ženy K2 500 m |
Stříbro | Uwe Unterwalder Thomas Huschke Heinz Richter Herbert Richter | Cyklistika | Družstvo mužů 4000 m stíhací závod |
Stříbro | Jürgen Geschke Werner Otto | Cyklistika | Muži 2 000 m tandem |
Stříbro | Karin Janzová | Sportovní gymnastika | Ženy Víceboj – jednotlivci |
Stříbro | Erika Zuchold | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Stříbro | Erika Zuchold Richarda Schmeißer Christine Schmitt Irene Abel Angelika Hellmann Karin Janzová | Sportovní gymnastika | Družstvo žen |
Stříbro | Eckhard Martens Dietrich Zander Reinhard Gust Rolf Jobst Klaus-Dieter Ludwig | Veslování | Muži čtyřka s kormidelníkem |
Stříbro | Roland Matthes Klaus Katzur Hartmut Flöckner Lutz Unger | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m polohový závod |
Stříbro | Roswitha Beier | Plavání | Ženy 100 m motýlek |
Stříbro | Kornelia Enderová | Plavání | Ženy 200 m polohový závod |
Stříbro | Gabriele Wetzko Andrea Eife Kornelia Enderová Elke Sehmisch | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Stříbro | Christine Herbst Renate Vogel Roswitha Beier Kornelia Enderová | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m polohový závod |
Stříbro | Rainer Tscharke Wolfgang Webner Wolfgang Weise Siegfried Schneider Arnold Schulz Rudi Schumann Jürgen Maune Horst Peter Eckehard Pietzsch Horst Hagen Wolfgang Löwe Wolfgang Maibohm | Volejbal | Turnaj mužů |
Stříbro | Heinz-Helmut Wehling | Zápas | muži, řecko-římský do 62 kg |
Stříbro | Paul Borowski Karl-Heinz Thun Konrad Weichert | Jachting | Muži třída Dragon |
Bronz | Hans Reimann | Atletika | Muži chůze 20 km |
Bronz | Hartmut Briesenick | Atletika | Muži vrh kouli |
Bronz | Gunhild Hoffmeisterová | Atletika | Ženy běh na 800 m |
Bronz | Karin Balzerová | Atletika | Ženy 100 m překážek |
Bronz | Burglinde Pollaková | Atletika | Ženy pětiboj |
Bronz | Peter Tiepold | Box | Muži lehkotěžká váha do 71 kg |
Bronz | Marina Janicke | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Bronz | Marina Janicke | Skoky do vody | Ženy věž 10 m |
Bronz | Harald Gimpel | Kanoistika | K1 slalom muži |
Bronz | Jürgen Schütze | Cyklistika | Muži 1000 m s pevným startem |
Bronz | Jürgen Paeke Reinhard Rychly Wolfgang Thüne Matthias Brehme Wolfgang Klotz Klaus Köste | Sportovní gymnastika | Družstvo mužů |
Bronz | Karin Janzová | Sportovní gymnastika | Ženy kladina |
Bronz | Erika Zuchold | Sportovní gymnastika | Ženy přeskok |
Bronz | Dietmar Hötger | Judo | Muži do 70 kg |
Bronz | Wolfgang Güldenpfennig | Veslování | Muži skif |
Bronz | Joachim Böhmer Hans-Ullrich Schmied | Veslování | Muži dvojskif |
Bronz | Manfred Schneider Hartmut Schreiber Dietmar Schwarz Jörg Landvoigt Heinrich Mederow Manfred Schmorde Hans-Joachim Borzym Harold Dimke Bernd Landvoigt | Veslování | Muži osmiveslice |
Bronz | Werner Lippoldt | Sportovní střelba | Muži 50 metrů libovolná malorážka 3×40 ran polohový závod |
Bronz | Michael Buchheim | Sportovní střelba | Muži skeet |
Bronz | Konrad Weise Manfred Zapf Joachim Streich Eberhard Vogel Siegmar Wätzlich Ralf Schulenberg Wolfgang Seguin Jürgen Sparwasser Hans-Jürgen Kreische Lothar Kurbjuweit Jürgen Pommerenke Frank Ganzera Reinhard Häfner Harald Irmscher Bernd Bransch Jürgen Croy Peter Ducke | Fotbal | Turnaj mužů |
Bronz | Lutz Unger Peter Bruch Wilfried Hartung Roland Matthes | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Bronz | Gudrun Wegner | Plavání | Ženy 400 m volný způsob |
Bronz | Stefan Grützner | Vzpírání | Muži těžká váha do 110 kg |
Bronz | Gerd Bonk | Vzpírání | Muži super těžká váha nad 110 kg |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Německá demokratická republika na Letních olympijských hrách 1972 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Německá demokratická republika LOH 1972
Německá demokratická republika na olympijských hrách | |
---|---|
NDR na LOH | |
NDR na ZOH |
Země na Letních olympijských hrách 1972 v Mnichově | |
---|---|
Afrika | |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Argentina • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Dominikánská republika • Ekvádor • Guatemala • Guyana • Haiti • Chile • Jamajka • Kanada • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nizozemské Antily • Nikaragua • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Afghánistán • Myanmar • Srí Lanka • Tchaj-wan • Filipíny • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Izrael • Japonsko • Jižní Korea • Kambodža • Kuvajt • Libanon • Malajsie • Mongolsko • Nepál • Pákistán • Saúdská Arábie • Severní Korea • Singapur • Sýrie • Thajsko • Vietnam |
Evropa | Andorra • Belgie • Bulharsko • Československo • Dánsko • Finsko • Francie • Island • Irsko • Itálie • Jugoslávie • Lichtenštejnsko • Lucembursko • Maďarsko • Malta • Monako • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Řecko • San Marino • Sovětský svaz • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Velká Británie • Východní Německo• Západní Německo |
Oceánie | Austrálie • Fidži • Nový Zéland |