Naděžda Koštovalová
Naděžda Koštovalová | |
---|---|
Osobní informace | |
Narození | 10. září 1971 (52 let) Tábor |
Stát | Česko |
Kariéra | |
Disciplína | 400 m |
Účasti na LOH | 1996 |
Účasti na MS | 1993, 1995, 1997 |
Účasti na ME | 1994 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Přehled medailí | ||
---|---|---|
Halové MS v atletice | ||
stříbro | HMS 1995 | štafeta 4 × 400 m |
Mistrovství ČR v atletice | ||
zlato | MČR 1993 | běh na 400 m |
zlato | MČR 1993 | štafeta 4 × 400 m |
zlato | MČR 1994 | běh na 400 m |
stříbro | MČR 1994 | štafeta 4 × 400 m |
stříbro | MČR 1995 | běh na 400 m |
stříbro | MČR 1995 | štafeta 4 × 100 m |
stříbro | MČR 1997 | běh na 400 m |
zlato | MČR 1997 | štafeta 4 × 400 m |
Halové mistrovství ČR v atletice | ||
zlato | HMČR 1993 | běh na 400 m |
zlato | HMČR 1995 | běh na 200 m |
bronz | HMČR 1996 | běh na 400 m |
bronz | HMČR 1997 | běh na 400 m |
Naděžda Koštovalová, rozená Tomšová (* 10. září 1971, Tábor) je bývalá česká atletka, běžkyně, jejíž hlavní disciplínou byl běh na 400 metrů.
Na halovém MS 1995 v Barceloně byla členkou štafety na 4 × 400 metrů, která vybojovala stříbrné medaile. Kvarteto ve složení Naděžda Koštovalová, Helena Dziurová, Hana Benešová a Ludmila Formanová zde zaběhlo trať v čase 3:30,27. O dva roky později stejné kvarteto skončilo na halovém MS v Paříži těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě v čase 3:28,47. Tento čas je dodnes českým halovým rekordem.
V roce 1996 reprezentovala na letních olympijských hrách v Atlantě, kde postoupila z úvodního rozběhu do čtvrtfinále.
Osobní život
Na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze vystudovala trenérský obor (specializace atletika).[1]
Odkazy
Reference
- ↑ Profil na www.trener-fitness.cz
Literatura
- Kdo byl kdo v české atletice - Jan Jirka a kol. Praha Olympia 2004, ISBN 80-7033-864-4, str. 87
Externí odkazy
- Naděžda Koštovalová na stránkách Světové atletiky (anglicky)
- Naděžda Koštovalová v databázi Olympedia (anglicky)
Mistryně Československa a Česka v běhu na 400 m ženy | |
---|---|
ČSR | 1955 Bedřiška Müllerová • 1956 Bedřiška Müllerová • 1957 Bedřiška Müllerová • 1958 Gertruda Prokopová • 1959 Bedřiška Kulhavá |
Československo | 1960 Jiřina Soldátová • 1961 Jiřina Soldátová • 1962 Jiřina Soldátová • 1963 Libuše Králíčková • 1964 Anna Blanáriková • 1965 Libuše Eichlerová (Králíčková) • 1966 Anna Chmelková • 1967 Libuše Macounová • 1968 Anna Chmelková • 1969 Anna Chmelková • 1970 Libuše Macounová • 1971 Libuše Macounová • 1972 Vlasta Seifertová • 1973 Jozefína Čerchlanová • 1974 Jozefína Čerchlanová • 1975 Eva Kovalčíková • 1976 Jarmila Kratochvílová • 1977 Eva Ráková • 1978 Olga Kmochová • 1979 Olga Kmochová • 1980 Zuzana Moravčíková • 1981 Taťána Kocembová • 1982 Jarmila Kratochvílová • 1983 Jarmila Kratochvílová • 1984 Jarmila Kratochvílová • 1985 Alena Bulířová • 1986 Jana Mrovcová • 1987 Alena Paříková • 1988 Alena Paříková • 1989 Tatána Slaninová • 1990 Jana Blažková • 1991 Naděžda Tomšová • 1992 Helena Dziurová |
Česko | 1993 Naděžda Koštovalová • 1994 Naděžda Koštovalová • 1995 Hana Benešová • 1996 Helena Fuchsová • 1997 Helena Fuchsová • 1998 Jitka Burianová • 1999 Helena Fuchsová • 2000 Jitka Burianová • 2001 Tereza Žížalová • 2002 Ludmila Formanová • 2003 Eva Follnerová • 2004 Zuzana Bergrová • 2005 Jitka Bartoničková • 2006 Zuzana Hejnová • 2007 Jitka Bartoničková • 2008 Jitka Bartoničková • 2009 Zuzana Hejnová • 2010 Jitka Bartoničková • 2011 Jitka Bartoničková • 2012 Jitka Bartoničková • 2013 Jitka Bartoničková • 2014 Helena Jiranová • 2015 Helena Jiranová • 2016 Denisa Rosolová • 2017 Barbora Malíková • 2018 Alena Symerská • 2019 Lada Vondrová • 2020 Barbora Malíková • 2021 Barbora Malíková • 2022 Lada Vondrová • 2023 Lada Vondrová |
Halové mistryně Československa a ČR v běhu na 200 m žen | |
---|---|
Československo | 1969 Eva Putnová * • 1970 Jitka Potrebuješová * • 1971 nebyl na programu • 1972 nebyl na programu • 1973 nebyl na programu • 1974 nebyl na programu • 1975 nebyl na programu • 1976 nebyl na programu • 1977 nebyl na programu • 1978 nebyl na programu • 1979 nebyl na programu • 1980 nebyl na programu • 1981 nebyl na programu • 1982 Soňa Tornová • 1983 Renata Černochová • 1984 Renata Černochová • 1985 Emília Danišková • 1986 Monika Špičková • 1987 Monika Špičková • 1988 Monika Špičková • 1989 Monika Špičková • 1990 Erika Suchovská • 1991 Monika Špičková • 1992 Monika Špičková |
Česko | 1993 Hana Benešová • 1994 Hana Benešová • 1995 Naděžda Koštovalová • 1996 Štepánka Klapáčová • 1997 Erika Suchovská • 1998 Hana Benešová • 1999 Erika Suchovská • 2000 Helena Fuchsová • 2001 Štěpánka Klapáčová • 2002 Štěpánka Klapáčová • 2003 Hana Benešová • 2004 Hana Benešová • 2005 Kristina Bažatová • 2006 Štěpánka Klapáčová • 2007 Kateřina Čechová • 2008 Kateřina Čechová • 2009 Kateřina Čechová • 2010 Kateřina Čechová • 2011 Zuzana Hejnová • 2012 Denisa Rosolová • 2013 Denisa Rosolová • 2014 Denisa Rosolová • 2015 Denisa Rosolová • 2016 Jana Slaninová • 2017 Denisa Rosolová • 2018 Alena Symerská • 2019 Jana Slaninová • 2020 Lada Vondrová • 2021 Marcela Pírková • 2022 Natálie Kožuškaničová • 2023 Lada Vondrová |
* = běh na 100 m |
Halové mistryně Československa a ČR v běhu na 400 m žen | |
---|---|
Československo * = běh na 300 m | 1969 nebyl na programu • 1970 nebyl na programu • 1971 Libuše Macounová * • 1972 Libuše Macounová * • 1973 Libuše Macounová * • 1974 Jarmila Kratochvílová * • 1975 Jitka Birnbaumová * • 1976 Jarmila Kratochvílová • 1977 Jarmila Kratochvílová • 1978 Jarmila Kratochvílová • 1979 Jarmila Kratochvílová • 1980 Hana Slámová • 1981 Dana Wildová • 1982 Taťána Kocembová • 1983 Taťána Kocembová • 1984 Taťána Kocembová • 1985 Alena Bulířová • 1986 Zuzana Machotková • 1987 Zuzana Machotková • 1988 Alena Paříková • 1989 Helena Dziurová • 1990 Jana Blažková • 1991 Jana Blažková • 1992 Milena Strnadová |
Česko | 1993 Naděžda Koštovalová • 1994 Ludmila Formanová • 1995 Helena Dziurová • 1996 Erika Suchovská • 1997 Hana Benešová • 1998 Jitka Burianová • 1999 Martina Morawska • 2000 Jitka Burianová • 2001 Helena Fuchsová • 2002 Helena Fuchsová • 2003 Markéta Pernická • 2004 Jitka Bartoničková • 2005 Zuzana Hejnová • 2006 Jitka Bartoničková • 2007 Zuzana Hejnová • 2008 Zuzana Hejnová • 2009 Zuzana Hejnová • 2010 Denisa Rosolová • 2011 Veronika Šťastná • 2012 Zuzana Hejnová • 2013 Lenka Masná • 2014 Helena Jiranová • 2015 Zuzana Hejnová • 2016 Zuzana Hejnová • 2017 Marcela Pírková • 2018 Martina Hofmanová • 2019 Lada Vondrová • 2020 Lada Vondrová • 2021 Lada Vondrová • 2022 Lada Vondrová • 2023 Tereza Petržilková |