Plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech 2013
Plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech 2013 | |
---|---|
Místo | Barcelona a Port Vell de Barcelona |
Země | Španělsko |
Pořadatel | World Aquatics |
Datum | 2013 |
Předchozí | Plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech 2011 |
Následující | Plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech 2015 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání na otevřené vodě na mistrovství světa v plaveckých sportech za rok 2013 proběhly v Barceloně, Španělsko 20. až 27. července 2013.
Česká stopa
Česko reprezentovalo 5 závodníků.
V závodě na 5 km žen startovalo 45 závodnic – Barbora Picková (*1992) z KPSP Kometa Brno obsadila 29. místo. V plaveckém maratonu na 10 km žen startovalo 51 závodnic – Silvie Rybářová (*1985) z KPSP Kometa Brno obsadila 28. místo a Barbora Picková (*1992) z KPSP Kometa Brno 37. místo. V závodě na 25 km žen startovalo 22 závodnic – Silvie Rybářová (*1985) z KPSP Kometa Brno obsadila 14. místo a Barbora Picková (*1992) z KPSP Kometa Brno závod vzdala.
V závodě na 5 km mužů startovalo 54 závodníků – Jan Pošmourný (*1988) z KPSP Kometa Brno obsadil 21. místo a Ján Kútnik (*1992) z KPSP Kometa Brno obsadil dělené 32. místo. V plaveckém maratonu na 10 km mužů startovalo 65 závodníků – Jan Pošmourný (*1988) z KPSP Kometa Brno obsadil 22. místo a Ján Kútnik (*1992) z KPSP Kometa Brno 47. místo. V závodě na 25 km mužů startovalo 35 závodníků – Jan Pošmourný (*1988) z KPSP Kometa Brno obsadil 10. místo a Libor Smolka (*1985) z TJ Krnov 22. místo.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km | Usáma Mellúlí (TUN) | 53:30,4 | Eric Hedlin (CAN) | 53:31,6 | Thomas Lurz (GER) | 53:32,2 |
plavecký maraton na 10 km | Spyridon Janniotis (GRE) | 1:49:11,8 | Thomas Lurz (GER) | 1:49:14,5 | Usáma Mellúlí (TUN) | 1:49:19,2 |
25 km | Thomas Lurz (GER) | 4:47:27,0 | Brian Ryckeman (BEL) | 4:47:27,4 | Jevgenij Dratcev (RUS) | 4:47:28,1 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
5 km | Haley Andersonová (USA) | 56:34,2 | Poliana Okimotová (BRA) | 56:34,4 | Ana Marcela Cunhaová (BRA) | 56:44,4 |
plavecký maraton na 10 km | Poliana Okimotová (BRA) | 1:58:19,2 | Ana Marcela Cunhaová (BRA) | 1:58:19,5 | Angela Maurerová (GER) | 1:58:20,2 |
25 km | Martina Grimaldiová (ITA) | 5:07:19,7 | Angela Maurerová (GER) | 5:07:19,8 | Eva Fabianová (USA) | 5:07:20,4 |
Týmová soutěž
Mix | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km smíšený tým | Německo Německo (GER) (Isabelle Härleová, Christian Reichert, Thomas Lurz) | 52:54,9 | Řecko Řecko (GRE) (Kalliopi Arauzosová, Spyridon Janniotis, Antonios Fokaidis) | 54:03,3 | Brazílie Brazílie (BRA) (Poliana Okimotová, Allan do Carmo, Samuel de Bona) | 54:03,5 |
Medailová bilance
V plavání na otevřené vodě se rozdělily celkem 7 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Mix | Muži + Ženy + Mix | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Německo Německo (GER) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 6 | ||||
2. | Brazílie Brazílie (BRA) | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 2 | 5 | ||||
3. | Řecko Řecko (GRE) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | ||||
4. | Tunisko Tunisko (TUN) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | ||||
4. | USA USA (USA) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | ||||
6. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | ||||
7. | Kanada Kanada (CAN) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
7. | Belgie Belgie (BEL) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
9. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
Celkem | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 7 | 7 | 21 |
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Závody v plavání na otevřené vodě Mezinárodní plavecké federace | |
---|---|
Mistrovství světa | Perth 1991 • Řím 1994 • Perth 1998 • Honolulu 2000 • Fukuoka 2001 • Šarm aš-Šajch 2002 • Barcelona 2003 • Dubaj 2004 • Montréal 2005 • Neapol 2006 • Melbourne 2007 • Sevilla 2008 • Řím 2009 • Lac Saint-Jean 2010 • Šanghaj 2011 • Barcelona 2013 • Kazaň 2015 • Budapešť 2017 • Kwangdžu 2019 • Budapešť 2022 • Fukuoka 2023 |
Mistrovství světa juniorů | Welland 2012 • Balatonfüred 2014 • Hoorn 2016 • Ejlat 2018 • |
Seznam medailistů - muži | |
Seznam medailistek - ženy | |
Seznam medailistů - smíšené |