Weltklasse Zürich 2019
Weltklasse Zürich 2019 byl lehkoatletický mítink, který se konal 29. srpna 2019 ve švýcarskem městě Curych. Byl součástí série mítinků Diamantová liga.
Výsledky
Muži
Disciplína | 1. místo | 2. místo | 3. místo |
Běh na 100 m | Noah Lyles 9,98 | Xie Zhenye 10,04 | Yohan Blake 10,07 |
Běh na 800 m | Donavan Brazier 1:42,70 | Nijel Amos 1:42,98 | Brandon McBride 1:43,51 |
Běh na 5000 m | Joshua Cheptegei 12:57,91 | Hagos Gebrhiwet 12:58,15 | Nicholas Kipkorir Kimeli 12:59,05 |
Běh na 400 m překážek | Karsten Warholm 46,92 | Rai Benjamin 46,98 | Kyron McMaster 48,58 |
Skok vysoký | Andrij Procenko 232 cm | Brandon Starc 230 cm | Tihomir Ivanov 230 cm |
Skok o tyči | Sam Kendricks 593 cm | Armand Duplantis 583 cm | Piotr Lisek 583 cm |
Skok daleký | Juan Miguel Echevarría 865 cm Rekord DL | Ruswahl Samaai 820 cm | Tajay Gayle 820 cm |
Hod oštěpem | Magnus Kirt 89,13 m | Cheng Chao-Tsun 89,05 m | Andreas Hofmann 87,49 m |
Ženy
Disciplína | 1. místo | 2. místo | 3. místo |
Běh na 200 m | Shaunae Millerová 21,74 Rekord DL | Dina Asherová-Smithová 22,08 | Elaine Thompsonová 22,44 |
Běh na 400 m | Salvá Ajd Násirová 50,24 | Shakima Wimbley 51,21 | Lisanne De Witte 51,30 |
Běh na 1500 m | Sifan Hassanová 3:57,08 | Konstanze Klosterhalfen 3:59,02 | Gabriela Debues-Stafford 3:59,02 |
Běh na 400 m překážek | Sydney McLaughlinová-Levroneová 52,85 | Shamier Little 53,86 | Dalilah Muhammadová 54,13 |
Běh na 3000 m překážek | Beatrice Chepkoechová 9:01,71 | Hyvin Kyiengová Jepkemoiová 9:03,83 | Norah Jeruto 9:05,15 |
Vrh koulí | Kung Li-ťiao 20,31 m | Chase Ealeyová 19,68 m | Christina Schwanitzová 19,37 m |
Trojskok | Shanieka Rickettsová 14,93 m | Yulimar Rojasová 14,74 m | Liadagmis Povea 14,49 m |
Hod oštěpem | Lü Chuej-chuej 66,88 m | Kelsey-Lee Barberová 64,74 m | Nikola Ogrodníková 63,05 m |
Reference
Diamantová liga – atletické mítinky podle sezón | |
---|---|
Doha Diamond League (Dauhá, ) | |
Shanghai Golden Grand Prix (Šanghaj, ) | |
Adidas Grand Prix (New York, ) | |
Prefontaine Classic (Eugene, ) | |
Golden Gala (Řím, ) | |
Bislett Games (Oslo, ) | |
British Grand Prix (Gateshead/Birmingham, ) | 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 |
Athletissima (Lausanne, ) | |
Meeting de Paris (Saint-Denis, ) | |
Meeting Herculis (Monako, ) | |
Aviva London/Glasgow Grand Prix (Londýn/Glasgow, ) | |
Bauhaus-Galan (Stockholm, ) | |
Weltklasse Zürich (Curych, ) | |
Memoriál Van Dammeho (Brusel, ) | |
Meeting international Mohammed-VI (Rabat, ) | |
Přehled českých medailí |
Portály: Sport