Pentatloi modernoa 2024ko Udako Olinpiar Jokoetan – Gizonezkoak
Pentatloi modernoa 2024ko Udako Olinpiar Jokoetan – Gizonezkoak | ||
---|---|---|
Mota | kirol proba olinpiko | |
Honen parte da | Pentatloi modernoa 2024ko Udako Olinpiar Jokoetan | |
Kokaleku | Versaillesko jauregia | |
Herrialdea | Frantzia | |
Parte-hartzaileak | Ahmed El-Gendy | |
Kirola | pentatloi moderno | |
Irabazlea | Ahmed El-Gendy | |
2024ko Udako Olinpiar Jokoetako pentatloi modernoaren gizonezkoen proba 2024ko abuztuaren 8tik 10era egin zen. Ahmed El-Gendy egiptoarrak irabazi zuen urrea, Taishu Sato japoniarrak zilarra eta Giorgio Malan italiarrak brontzea.
Lekua
Pentatloi modernoaren proba guztiak Versaillesko jauregian[1] egin ziren, Villepinteko[2] Arena Paris Nord delakoan egiten den eskrimaren sailkapen-erronda izan ezik.
Egutegia
Data | Ordutegia | Fasea | |
---|---|---|---|
Hasiera | Amaiera | ||
Abuztuaren 8a, osteguna | 11:00etan | 17:30ean | Kualifikazioa |
Abuztuaren 9a, ostirala | 13:00etan | 19:00etan | Finalaurrekoa |
Abuztuaren 10a, larunbata | 17:00etan | 19:30ean | Finala |
Emaitzak
A finalerdia
Talde bakoitzeko lehenengo 9ak finalerako sailkatzen dira (F). Eskrimako garaipenen kopurua kalifikazioena da. Puntu-kopurua txanda-bonuaren arabera doitzen da.
Pos. | Atleta | Herrialdea | Igeriketa Denbora (pt) | Eskrima RR+BR Garaipenak (pt) | Zaldiketa Denbora (pt) | Laser lasterketa Denbora (pt) | Guztira |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ahmed Elgendy | Egipto | 1:59.76 (311) | 24+0 (245) | 72.86 (267) | 10:07.61 (693) | 1516 Q |
2 | Alexandre Dallenbach | Suitza | 1:58.28 (314) | 21+0 (230) | 63.87 (300) | 10:34.14 (666) | 1510 Q |
3 | Emiliano Hernández | Mexiko | 2:04.82 (301) | 17+5 (220) | 63.37 (293) | 10:05.89 (695) | 1509 Q |
4 | Matteo Cicinelli | Italia | 1:59.90 (311) | 19+0 (220) | 56.99 (293) | 10:16.62 (684) | 1508 Q |
5 | Pāvels Švecovs | Letonia | 2:02.17 (306) | 23+0 (240) | 59.74 (300) | 10:40.68 (660) | 1506 Q |
6 | Fabian Liebig | Alemania | 2:03.81 (303) | 17+0 (210) | 58.15 (300) | 10:09.13 (691) | 1504 Q |
7 | Jean-Baptiste Mourcia | Frantzia | 2:09.07 (292) | 16+1 (207) | 59.28 (293) | 9:48.28 (712) | 1504 Q |
8 | Csaba Bőhm | Hungaria | 1:59.50 (311) | 13+2 (194) | 61.51 (300) | 10:04.64 (696) | 1501 Q |
9 | Valentin Prades | Frantzia | 2:07.25 (296) | 20+5 (235) | 57.21 (293) | 10:24.18 (676) | 1500 Q |
10 | Martin Vlach | Txekiar Errepublika | 2:07.93 (295) | 12+1 (187) | 60.29 (300) | 9:47.46 (713 OR) | 1495 |
11 | Luo Shuai | Txina | 2:06.75 (297) | 17+0 (210) | 58.74 (286) | 9:58.62 (702) | 1495 |
12 | Todor Mihalev | Bulgaria | 2:06.85 (297) | 20+0 (225) | 58.20 (293) | 10:24.04 (676) | 1491 |
13 | Buğra Ünal | Turkia | 2:07.24 (296) | 20+0 (225) | 58.25 (283) | 10:23.26 (677) | 1481 |
14 | Marek Grycz | Txekiar Errepublika | 2:00.60 (309) | 10+0 (175) | 59.73 (286) | 10:16.03 (684) | 1454 |
15 | Duilio Carrillo | Mexiko | 2:07.39 (296) | 14+0 (195) | 61.91 (279) | 10:17.52 (683) | 1453 |
16 | Georgiy Boroda-Dudochkin | Kazakhstan | 2:08.28 (294) | 10+1 (177) | 59.49 (300) | 10:19.91 (681) | 1452 |
17 | Andrés Torres | Ekuador | 1:59.70 (311) | 16+1 (207) | 54.63 (283) | 11:29.63 (611) | 1412 |
18 | Phurit Yohuang | Thailandia | 2:02.18 (306) | 12+1 (187) | 84.66 (245) | 11:03.33 (637) | 1375 |
B finalerdia
Pos. | Atleta | Herrialdea | Igeriketa Denbora (pt) | Eskrima RR+BR Garaipenak (pt) | Zaldiketa Denbora (pt) | Laser lasterketa Denbora (pt) | Guztira |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Taishu Sato | Japonia | 2:04.93 (301) | 21+1 (232) | 61.80 (300) | 10:18.02 (682) | 1515 Q |
2 | Jun Woong-tae | Hego Korea | 1:59.90 (311) | 22+1 (237) | 58.58 (286) | 10:19.14 (681) | 1515 Q |
3 | Giorgio Malan | Italia | 1:59.82 (311) | 18+2 (219) | 60.45 (293) | 10:12.46 (688) | 1511 Q |
4 | Łukasz Gutkowski | Polonia | 2:06.21 (298) | 20+1 (227) | 61.51 (300) | 10:20.74 (680) | 1505 Q |
5 | Seo Chang-wan | Hego Korea | 2:00.79 (309) | 20+0 (225) | 58.71 (300) | 10:31.53 (669) | 1503 Q |
6 | Marvin Dogue | Alemania | 2:07.95 (295) | 20+4 (233) | 56.96 (286) | 10:11.78 (689) | 1503 Q |
7 | Balázs Szép | Hungaria | 2:03.81 (303) | 18+0 (215) | 59.53 (293) | 10:12.10 (688) | 1499 Q |
8 | Joseph Choong | Britainia Handia | 1:58.71 (313) | 14+4 (203) | 57.86 (286) | 10:05.18 (695) | 1497 Q |
9 | Mohanad Shaban | Egipto | 2:04.72 (301) | 20+0 (225) | 59.55 (286) | 10:15.82 (685) | 1497 Q |
10 | Charlie Brown | Britainia Handia | 2:02.45 (306) | 14+0 (195) | 62.47 (300) | 10:07.85 (693) | 1494 |
11 | Vladyslav Chekan | Ukraina | 2:02.82 (305) | 15+0 (200) | 60.93 (300) | 10:19.49 (681) | 1486 |
12 | Li Shuhuan | Txina | 2:09.53 (291) | 19+1 (222) | 65.26 (291) | 10:23.61 (677) | 1481 |
13 | Andrés Fernández | Guatemala | 1:59.23 (312) | 15+0 (200) | 57.14 (286) | 10:36.88 (664) | 1462 |
14 | Franco Serrano | Argentina | 2:02.56 (305) | 15+1 (202) | 56.58 (286) | 10:40.88 (660) | 1453 |
15 | Marcos Rojas Jiménez | Kuba | 2:01.96 (307) | 10+0 (175) | 67.56 (279) | 10:41.65 (659) | 1420 |
16 | Esteban Bustos | Txile | 2:09.70 (291) | 13+1 (192) | 72.56 (281) | 10:46.96 (654) | 1418 |
17 | Oleksandr Tovkai | Ukraina | 2:00.93 (309) | 24+2 (249) | EL (0) | 10:36.41 (664) | 1222 |
18 | Kamil Kasperczak | Polonia | 2:12.73 (285) | 20+0 (225) | 64.48 (292) | DNF (0) | 802 |
Finala
Pos. | Atleta | Herrialdea | Igeriketa Denbora (pt) | Eskrima RR+BR Garaipenak (pt) | Zaldiketa Denbora (pt) | Laser lasterketa Denbora (pt) | Guztira |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Taishu Sato | Japonia | 2:04.93 (301) | 21+1 (232) | 61.80 (300) | 10:18.02 (682) | 1515 Q |
2 | Jun Woong-tae | Hego Korea | 1:59.90 (311) | 22+1 (237) | 58.58 (286) | 10:19.14 (681) | 1515 Q |
3 | Giorgio Malan | Italia | 1:59.82 (311) | 18+2 (219) | 60.45 (293) | 10:12.46 (688) | 1511 Q |
4 | Łukasz Gutkowski | Polonia | 2:06.21 (298) | 20+1 (227) | 61.51 (300) | 10:20.74 (680) | 1505 Q |
5 | Seo Chang-wan | Hego Korea | 2:00.79 (309) | 20+0 (225) | 58.71 (300) | 10:31.53 (669) | 1503 Q |
6 | Marvin Dogue | Alemania | 2:07.95 (295) | 20+4 (233) | 56.96 (286) | 10:11.78 (689) | 1503 Q |
7 | Balázs Szép | Hungaria | 2:03.81 (303) | 18+0 (215) | 59.53 (293) | 10:12.10 (688) | 1499 Q |
8 | Joseph Choong | Britainia Handia | 1:58.71 (313) | 14+4 (203) | 57.86 (286) | 10:05.18 (695) | 1497 Q |
9 | Mohanad Shaban | Egipto | 2:04.72 (301) | 20+0 (225) | 59.55 (286) | 10:15.82 (685) | 1497 Q |
10 | Charlie Brown | Britainia Handia | 2:02.45 (306) | 14+0 (195) | 62.47 (300) | 10:07.85 (693) | 1494 |
11 | Vladyslav Chekan | Ukraina | 2:02.82 (305) | 15+0 (200) | 60.93 (300) | 10:19.49 (681) | 1486 |
12 | Li Shuhuan | Txina | 2:09.53 (291) | 19+1 (222) | 65.26 (291) | 10:23.61 (677) | 1481 |
13 | Andrés Fernández | Guatemala | 1:59.23 (312) | 15+0 (200) | 57.14 (286) | 10:36.88 (664) | 1462 |
14 | Franco Serrano | Argentina | 2:02.56 (305) | 15+1 (202) | 56.58 (286) | 10:40.88 (660) | 1453 |
15 | Marcos Rojas Jiménez | Kuba | 2:01.96 (307) | 10+0 (175) | 67.56 (279) | 10:41.65 (659) | 1420 |
16 | Esteban Bustos | Txile | 2:09.70 (291) | 13+1 (192) | 72.56 (281) | 10:46.96 (654) | 1418 |
17 | Oleksandr Tovkai | Ukraina | 2:00.93 (309) | 24+2 (249) | EL (0) | 10:36.41 (664) | 1222 |
18 | Kamil Kasperczak | Polonia | 2:12.73 (285) | 20+0 (225) | 64.48 (292) | DNF (0) | 802 |
Erreferentziak
Kanpo estekak
- Datuak: Q117156591
- Multimedia: Modern pentathlon at the 2024 Summer Olympics – Men's / Q117156591