Zerrenda:Animaziozko film labur onenaren Oscar Saria
Animaziozko film labur onenaren Oscar Saria (ingelesez: Academy Award for Best Animated Short Film) Estatu Batuetako Zinemako Arte eta Zientzia Akademiak aurreko urtean egindako animaziozko film labur bozkatuenari ematen dion saria da.
Hurrengo zerrendan ekoizpen-urteka sailkatzen dira filmak. Hau da, 1931. urteko sarituak 1930an ekoiztu ziren. Irabazlea urteko lehena agertzen da, letra lodian. Ordena hurrengoa da: izenburua eta ekoizleak.
1930eko hamarkada
- 1932 Flowers and Trees - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
- Mickey's Orphans - Walt Disney Productions, Columbia Pictures - Walt Disney
- It's Got Me Again! - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
- 1933 Three Little Pigs - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
- Building a Building - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
- The Merry Old Soul - Universal - Walter Lantz
- 1934 The Tortoise and the Hare - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
- Holiday Land - Screen Gems, Columbia - Charles Mintz
- Jolly Little Elves - Universal - Walter Lantz
- 1935 Three Orphan Kittens - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
- The Calico Dragon - Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer - Hugh Harman & Rudolf Ising
- Who Killed Cock Robin? - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
- 1936 The Country Cousin - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
- The Old Mill Pond - Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer - Hugh Harman & Rudolf Ising
- Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
- 1937 The Old Mill - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- 1938 Ferdinand the Bull - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Brave Little Tailor - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Mother Goose Goes Hollywood - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Good Scouts - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Hunky and Spunky - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
- 1939 The Ugly Duckling - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Detouring America - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
- Peace on Earth - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby & Hugh Harman
- The Pointer - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
1940ko hamarkada
- 1940 The Milky Way - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby & Rudolph Ising
- Puss Gets the Boot - Metro-Goldwyn-Mayer - Rudolph Ising
- A Wild Hare - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
- 1941 Lend a Paw - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Boogie Woogie Bugle Boy of Company B - Walter Lantz Productions, Universal - Walter Lantz
- Hiawatha's Rabbit Hunt - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
- How War Came – Screen Gems, Columbia - George Winkler
- The Night Before Christmas - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- Rhapsody in Rivets - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
- The Rookie Bear - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby & Rudolph Ising
- Rhythm in the Ranks - Paramount - George Pal
- Superman – Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
- Truant Officer Donald - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- 1942 Der Fuehrer's Face - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- All Out for 'V' - Terrytoons, 20th Century Fox - Paul Terry
- Blitz Wolf - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- Juke Box Jamboree - Walter Lantz Productions, Universal - Walter Lantz
- Pigs in a Polka - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
- Tulips Shall Grow - Paramount - George Pal
- 1943 The Yankee Doodle Mouse - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- The Dizzy Acrobat - Walter Lantz Productions, Universal - Walter Lantz
- The 500 Hats of Bartholomew Cubbins - Paramount - George Pal
- Greetings Bait - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
- Imagination – Screen Gems, Columbia - Dave Fleischer
- Reason and Emotion - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- 1944 Mouse Trouble - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- And to Think That I Saw It on Mulberry Street - Paramount - George Pal
- Dog, Cat and Canary – Screen Gems, Columbia - Raymond Katz
- Fish Fry - Walter Lantz Productions, Universal - Walter Lantz
- How to Play Football - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- My Boy, Johnny – Terrytoons, 20th Century Fox - Paul Terry
- Swooner Crooner - Warner Bros. - Leon Schlesinger
- 1945 Quiet Please! - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- Donald's Crime - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Jasper and the Beanstalk - Paramount - George Pal
- Life with Feathers - Warner Bros. - Edward Selzer
- Mighty Mouse in Gypsy Life – Terrytoons, 20th Century Fox - Paul Terry
- The Poet and Peasant - Walter Lantz Productions, Universal - Walter Lantz
- Rippling Romance - Screen Gems, Columbia - Raymond Katz
- 1946 The Cat Concerto - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- Musical Moments from Chopin - Walter Lantz Productions, Universal - Walter Lantz
- John Henry and the Inky-Poo - Paramount - George Pal
- Squatter's Rights - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Walky Talky Hawky - Warner Bros. - Edward Selzer
- 1947 Tweetie Pie - Warner Bros. - Edward Selzer
- Chip an' Dale - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Dr. Jekyll and Mr. Mouse - Metro-Goldwyn-Mayer Fred Quimby
- Pluto's Blue Note - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Tubby the Tuba - Paramount - George Pal
- 1948 The Little Orphan - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- Mickey and the Seal - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Mouse Wreckers - Warner Bros. - Edward Selzer
- Robin Hoodlum - UPA, Columbia - John Hubley & Raymond Katz
- Tea for Two Hundred- Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- 1949 For Scent-imental Reasons - Warner Bros. - Edward Selzer
Canary Row - Warner Bros.- izendapen kendua- Hatch Up Your Troubles - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- The Magic Fluke - UPA, Columbia - Stephen Bosustow
- Toy Tinkers - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
1950eko hamarkada
- 1950 Gerald McBoing-Boing - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
- Jerry's Cousin - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- Trouble Indemnity - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
- 1951 The Two Mouseketeers - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- Lambert the Sheepish Lion - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Rooty Toot Toot - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
- 1952 Johann Mouse - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- Little Johnny Jet - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- Madeline - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
- Pink and Blue Blues - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
- The Romance of Transportation in Canada - National Film Board of Canada - Colin Low
- 1953 Toot, Whistle, Plunk and Boom - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Walt Disney
- Christopher Crumpet - United Productions of America, Columbia- Stephen Bosustow
- From A to Z-Z-Z-Z - Warner Bros. - Edward Selzer
- Rugged Bear - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- The Tell-Tale Heart - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
- 1954 When Magoo Flew - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
- Crazy Mixed Up Pup - Walter Lantz Productions, Universal-International - Walter Lantz
- Pigs Is Pigs - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- Sandy Claws - Warner Bros. - Edward Selzer
- Touché, Pussy Cat! - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby
- 1955 Speedy Gonzales - Warner Bros. - Edward Selzer
- Good Will to Men - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby, William Hanna eta Joseph Barbera
- The Legend of Rockabye Point - Walter Lantz Productions, Universal-International - Walter Lantz
- No Hunting - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
- 1956 Magoo's Puddle Jumper - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
- 1957 Birds Anonymous - Warner Bros. - Edward Selzer
- One Droopy Knight - Metro-Goldwyn-Mayer - William Hanna eta Joseph Barbera
- Tabasco Road - Warner Bros. - Edward Selzer
- Trees and Jamaica Daddy - United Productions of America, Columbia - Stephen Bosustow
- The Truth About Mother Goose - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Walt Disney
- 1958 Knighty Knight Bugs - Warner Bros. - John W. Burton
- Paul Bunyan - Walt Disney Productions,., Buena Vista Distribution - Walt Disney
- Sidney's Family Tree – Terrytoons, 20th Century Fox - William M. Weiss
- 1959 Moonbird - Storyboard-Harrison - John Hubley eta Faith Elliott Hubley
- Mexicali Shmoes - Warner Bros. - John W. Burton
- Noah's Ark - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Walt Disney
- The Violinist - Pintoff Prods., Kingsley International - Ernest Pintoff
1960ko hamarkada
- 1960 Munro - Rembrandt Films, Film Representations - Jules Feiffer eta William L. Snyder
- Goliath II - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Walt Disney
- High Note - Warner Bros. - Chuck Jones
- Mouse and Garden - Warner Bros. - Friz Freleng
- A Place in the Sun - George K. Arthur-Go Pictures (Czechoslovakian) - Frantisek Vystrecil
- 1961 Ersatz (The Substitute) - Zagreb Film, Herts-Lion International Corp. - Dušan Vukotić
- Aquamania - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Walt Disney
- Beep Prepared - Warner Bros. - Chuck Jones
- Nelly's Folly - Warner Bros. - Chuck Jones
- The Pied Piper of Guadalupe - Warner Bros. - Friz Freleng
- 1962 The Hole - Storyboard Inc., Brandon Films - John Hubley eta Faith Hubley
- Icarus Montgolfier Wright - Format Films, United Artists - Jules Engel
- Now Hear This - Warner Bros. - David H. DePatie
- Self Defense ... for Cowards - Rembrandt Films, Film Representations - William L. Snyder
- A Symposium on Popular Songs - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Walt Disney
- 1963 The Critic - Pintoff-Crossbow Prods., Columbia - Ernest Pintoff
- Automania 2000 - Pathé Contemporary Films - John Halas
- The Game (Igra) - Rembrandt Films, Film Representations - Dušan Vukotic
- My Financial Career - National Film Board of Canada, Walter Reade-Sterling-Continental Distributing - Gerald Potterton
- Pianissimo - Cinema 16 - Carmen D'Avino
- 1964 The Pink Phink - Mirisch Films, DePatie-Freleng Enterprises, United Artists - David H. DePatie eta Friz Freleng
- Christmas Cracker - National Film Board of Canada, Favorite Films of California - Norman McLaren, Jeff Hale, Gerald Potterton eta Grant Munro
- How to Avoid Friendship - Rembrandt Films, Film Representations - William L. Snyder
- Nudnik No. 2 - Rembrandt Films, Film Representations - William L. Snyder
- 1965 The Dot and the Line - Sib Tower 12 Productions, Metro-Goldwyn-Mayer - Chuck Jones eta Les Goldman
- Clay or the Origin of Species - Harvard University, Pathé Contemporary Films - Eliot Noyes, Jr.
- The Thieving Magpie (La Gazza Ladra) - Allied Artists - Emanuele Luzzati
- 1966 A Herb Alpert and the Tijuana Brass Double Feature - Paramount - John Hubley eta Faith Hubley
- The Drag - National Film Board of Canada, Favorite Films - Carlos Marchiori
- The Pink Blueprint - Mirisch Films, DePatie-Freleng Enterprises, United Artists - David H. DePatie eta Friz Freleng
- 1967 The Box - Murakami-Wolf eta Brandon Films - Fred Wolf
- Hypothese Beta - Films Orzeaux, Pathé Contemporary Films - Jean-Charles Meunier
- What on Earth! - National Film Board of Canada, Columbia - Les Drew eta Kaj Pindal
- 1968 Winnie the Pooh and the Blustery Day - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Walt Disney
- 1969 It's Tough to Be a Bird - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Ward Kimball
1970eko hamarkada
- 1970 Is It Always Right to Be Right? - Stephen Bosustow Prods., Schoenfeld Films - Lee Mishkin
- The Further Adventures of Uncle Sam: Part Two - Haboush Company, Goldstone Films - Robert Mitchell eta Dale Case
- The Shepherd - Cameron Guess eta Associates, Brandon Films - Cameron Guess
- 1971 The Crunch Bird - Maxwell-Petok, Petrovich Prods., Regency Films - Ted Petok
- Evolution - National Film Board of Canada, Columbia - Michael Mills
- The Selfish Giant - Potterton Prods., Pyramid Films - Peter Sander eta Gerald Potterton
- 1972 A Christmas Carol - American Broadcasting Company - Richard Williams
- Kama Sutra Rides Again - Lion International Films - Bob Godfrey
- Tup Tup - Zagreb Film, Corona Cinematografica, Manson Distributing - Nedeljko Dragic
- 1973 Frank Film - Frank Mouris Prod. - Frank Mouris
- The Legend of John Henry - Bosustow-Pyramid Films - Nick Bosustow eta David Adams
- Pulcinella - Luzzati-Gianini Prod. - Emanuele Luzzati eta Guilo Gianini
- 1974 Closed Mondays - Lighthouse Productions - Will Vinton eta Bob Gardiner
- The Family That Dwelt Apart - National Film Board of Canada - Yvon Mallette eta Robert Verrall
- Hunger - National Film Board of Canada - Peter Foldes eta René Jodoin
- Voyage to Next - Hubley Studio - John Hubley eta Faith Hubley
- Winnie the Pooh and Tigger Too - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Wolfgang Reitherman
- 1975 Great - Grantstern, British Lion Films Ltd. - Bob Godfrey
- Kick Me - Swarthe Productions - Robert Swarthe
- Monsieur Pointu - National Film Board of Canada - René Jodoin, Bernard Longpré eta André Leduc
- Sisyphus - Hungarofilms - Marcell Jankovics
- 1976 Leisure - Film Australia - Suzanne Baker
- Dedalo - Cineteam Realizzazioni - Manfredo Manfredi
- The Street - National Film Board of Canada - Caroline Leaf eta Guy Glover
- 1977 The Sand Castle - National Film Board of Canada - Co Hoedeman
- Bead Game - National Film Board of Canada - Ishu Patel
- A Doonesbury Special - Hubley Studio - John Hubley, Faith Hubley eta Garry Trudeau
- Jimmy the C - Motionpicker Production - James Picker, Robert Grossman eta Craig Whitaker
- 1978 Special Delivery - National Film Board of Canada - Eunice Macauley eta John Weldon
- Oh My Darling - Nico Crama Productions - Nico Crama
- Rip Van Winkle - Will Vinton/Billy Budd - Will Vinton
- 1979 Every Child - National Film Board of Canada - Derek Lamb
- Dream Doll - Godfrey Films, Zagreb Film, Halas and Batchelor, Film Wright - Bob Godfrey eta Zlatko Grgic
- It's so Nice to Have a Wolf Around the House - AR&T Productions, Learning Corporation of America - Paul Fierlinger
1980ko hamarkada
- 1980 The Fly - PannóniaFilm, Budapest - Ferenc Rófusz
- All Nothing - Société Radio-Canada - Frédéric Back
- History of the World in Three Minutes Flat - Michael Mills Productions Ltd. - Michael Mills
- 1981 Crac - Société Radio-Canada - Frédéric Back
- The Creation - Will Vinton Productions - Will Vinton
- The Tender Tale of Cinderella Penguin - National Film Board of Canada - Janet Perlman
- 1982 Tango - Film Polski - Zbigniew Rybczyński
- The Great Cognito - Will Vinton Productions - Will Vinton
- The Snowman - Snowman Enterprises Ltd., Channel 4 - Dianne Jackson
- 1983 Sundae in New York - Motionpicker Production - Jimmy Picker
- Mickey's Christmas Carol - Walt Disney Productions, Buena Vista Distribution - Burny Mattinson
- Sound of Sunshine - Sound of Rain - Hallinan Plus - Eda Hallinan
- 1984 Charade - Michael Mills Productions, Sheridan College - Jon Minnis
- Doctor De Soto - Sporn Animation - Morton Schindel eta Michael Sporn
- Paradise - National Film Board of Canada - Ishu Patel
- 1985 Anna & Bella - Herbehereak - Børge Ring
- The Big Snit - National Film Board of Canada - Richard Condie eta Michael Scott
- Second Class Mail - National Film & Television School - Alison Snowden
- 1986 A Greek Tragedy - CineTe pvba - Linda Van Tulden eta Willem Thijsen
- The Frog, The Dog and The Devil - New Zealand National Film Unit - Bob Stenhouse, Hugh MacDonald eta Martin Townsend
- Luxo Jr. - Pixar - John Lasseter eta William Reeves
- 1987 The Man Who Planted Trees - Canadian Broadcasting Corporation - Frédéric Back
- George and Rosemary - National Film Board of Canada - Eunice Macaulay - Alison Snowden - David Fine
- Your Face - Bill Plympton
- 1988 Tin Toy - Pixar - John Lasseter eta William Reeves
- The Cat Came Back - National Film Board of Canada - Cordell Barker
- Technological Threat - Kroyer Films - Bill Kroyer
- 1989 Balance - Wolfgang eta Christoph Lauenstein
- The Cow - Aleksandr Petrov
- The Hill Farm - Mark Baker
1990eko hamarkada
- 1990 Creature Comforts - Aardman Animations, Channel 4 - Nick Park
- A Grand Day Out - Aardman Animations, National Film & Television School - Nick Park
- Grasshoppers - Bruno Bozzetto
- 1991 Manipulation - Daniel Greaves
- Blackfly - National Film Board of Canada - Christopher Hinton
- Strings - National Film Board of Canada - Wendy Tilby
- 1992 Mona Lisa Descending a Staircase - Joan C. Gratz
- Adam - Aardman Animations - Peter Lord
- Reci, Reci, Reci... - Michaela Pavlátová
- The Sandman - Paul Berry
- Screen Play - Barry Purves
- 1993 The Wrong Trousers - Aardman Animations, BBC - Nick Park
- Blindscape - National Film & Television School - Stephen Palmer
- The Mighty River - Société Radio-Canada - Frédéric Back eta Hubert Tison
- Small Talk - Bob Godfrey eta Kevin Baldwin
- The Village - Mark Baker
- 1994 Bob's Birthday - Snowden Fine Animation, National Film Board of Canada, Channel 4 - Alison Snowden eta David Fine
- The Big Story - Tim Watts eta David Stoten
- The Janitor - Vanessa Schwartz
- The Monk and the Fish - Michael Dudok de Wit
- Triangle - Erica Russell
- 1995 A Close Shave - Aardman Animations, BBC - Nick Park
- The Chicken From Outer Space - Stretch Films, Hanna-Barbera, Cartoon Network - John Dilworth
- The End - Alias|Wavefront - Chris Landreth eta Robin Barger
- Gagarin - Alexiy Kharitidi
- Runaway Brain - Walt Disney Animation Studios - Chris Bailey
- 1996 Quest - Tyron Montgomery eta Thomas Stellmach
- Canhead - Timothy Hittle
- La Salla - National Film Board of Canada - Richard Condie
- Wat's Pig - Aardman Animations, Channel 4 - Peter Lord
- 1997 Geri's Game - Pixar - Jan Pinkava
- Famous Fred - TVC London - Joanna Quinn
- Mermaid - Aleksandr Petrov
- Redux Riding Hood - Walt Disney Television Animation - Steve Moore
- La Vieille dame et les pigeons - Les Armateurs - Sylvain Chomet
- 1998 Bunny - Blue Sky Studios - Chris Wedge
- The Canterbury Tales - S4C, BBC Wales, HBO -Christopher Grace eta Jonathan Myerson
- Jolly Roger - Astley Baker Davies, Silver Bird Productions, Channel 4 - Mark Baker
- More - Bad Clams Productions, Swell Productions - Mark Osborne eta Steven B. Kalafer
- When Life Departs - Karsten Kiilerich eta Stefan Fjeldmark
- 1999 The Old Man and the Sea - Aleksandr Petrov
2000ko hamarkada
- 2000 Father and Daughter - Michaël Dudok de Wit
- Periwig Maker - Ideal Standard Film - Steffen Schäffler eta Annette Schäffler
- Rejected - Bitter Films - Don Hertzfeldt
- 2001 For the Birds - Pixar - Ralph Eggleston
- Fifty Percent Grey - Ruairí Robinson eta Seamus Byrne
- Give Up Yer Aul Sins - Brown Bag Films - Cathal Gaffney eta Darragh O'Connell
- Strange Invaders - National Film Board of Canada - Cordell Barker
- Stubble Trouble - Calabash Animation - Joseph E. Merideth
- 2002 The ChubbChubbs! - Sony Pictures Imageworks, Sony Pictures Animation, Columbia - Eric Armstrong
- Katedra - Tomek Baginski
- Mike's New Car - Pixar - Pete Docter eta Roger Gould
- Mt. Head - Kōji Yamamura
- Das Rad - Film Academy Baden-Württemberg - Chris Stenner eta Heidi Wittlinger
- 2003 Harvie Krumpet - Australian Film Commission, Film Victoria, SBS Independent - Adam Elliot
- Boundin' - Pixar - Bud Luckey
- Gone Nutty - Blue Sky Studios - Carlos Saldanha eta John C. Donkin
- Nibbles - Christopher Hinton
- Destino - Walt Disney Animation Studios - Dominique Monféry eta Roy E. Disney
- 2004 Ryan - Chris Landreth - National Film Board of Canada
- Birthday Boy - Australian Film Television and Radio School - Sejong Park eta Andrew Gregory
- Gopher Broke - Blur Studio - Jeff Fowler eta Tim Miller
- Guard Dog - Bill Plympton
- Lorenzo - Walt Disney Animation Studios - Mike Gabriel eta Baker Bloodworth
- 2005 The Moon and the Son: An Imagined Conversation - John Canemaker eta Peggy Stern
- Badgered - National Film & Television School - Sharon Colman
- The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello - 3d Films Pty Ltd., Australian Film Commission, Film Victoria, SBS Independent - Anthony Lucas
- 9 - UCLA Animation Workshop, Thinkart Films - Shane Acker
- One Man Band - Pixar - Andrew Jimenez eta Mark Andrews
- 2006 The Danish Poet - Torill Kove - Mikrofilm AS, National Film Board of Canada
- Lifted - Pixar - Gary Rydstrom
- The Little Matchgirl - Walt Disney Animation Studios - Roger Allers eta Don Hahn
- Maestro - Géza M. Tóth
- No Time for Nuts - Blue Sky Studios - Chris Renaud eta Michael Thurmeier
- 2007 Peter & the Wolf - Se-ma-for, BreakThru Films - Suzie Templeton eta Hugh Welchman
- Even Pigeons Go To Heaven - BUF - Samuel Tourneux eta Simon Vanesse
- I Met the Walrus - Josh Raskin
- Madame Tutli-Putli - National Film Board of Canada - Chris Lavis eta Maciek Szczerbowski
- My Love - Aleksandr Petrov
- 2008 La Maison en Petits Cubes - Robot Communications - Kunio Katō
- Lavatory – Lovestory - Melnitsa Animation Studio - Konstantin Bronzit
- Oktapodi - Gobelins L'Ecole de L'Image - Emud Mokhberi eta Thierry Marchand
- Presto - Pixar - Doug Sweetland
- This Way Up - Nexus Productions - Alan Smith eta Adam Foulkes
- 2009 Logorama - H5, Autour de Minuit Productions - Nicolas Schmerkin
- Granny O'Grimm's Sleeping Beauty - Brown Bag Films - Nicky Phelan eta Darragh O'Connell
- French Roast - Fabrice Joubert
- The Lady and the Reaper - Kandor Graphics - Javier Recio
- A Matter of Loaf and Death - Aardman Animations - Nick Park
2010eko hamarkada
- 2010 The Lost Thing - Shaun Tan eta Andrew Ruhemann
- Day & Night - Pixar - Teddy Newton
- The Gruffalo - Magic Light Pictures, Studio Soi - Jakob Schuh eta Max Lang
- Let's Pollute - Geefwee Boedoe
- Madagascar, a Journey Diary - Bastien Dubois
- 2011 The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore – Moonbot Studios - William Joyce eta Brandon Oldenburg
- Dimanche – National Film Board of Canada - Patrick Doyon
- La Luna – Pixar - Enrico Casarosa
- A Morning Stroll – Studio AKA - Grant Orchard eta Sue Goffe
- Wild Life – National Film Board of Canada - Wendy Tilby eta Amanda Forbis
- 2012 Paperman – Walt Disney Animation Studios - John Kahrs
- Adam and Dog – Minkyu Lee
- Fresh Guacamole – PES
- Head Over Heels – National Film and Television School - Timothy Reckart eta Fodhla Cronin O'Reilly
- The Longest Daycare – 20th Century Fox Animation, Gracie Films, Film Roman - David Silverman
- 2013 Mr. Hublot - Laurent Witz eta Alexandre Espigares
- Feral - Daniel Sousa eta Dan Golden
- Get a Horse! - Walt Disney Animation Studios - Lauren MacMullan eta Dorothy McKim
- Possessions - Sunrise - Shuhei Morita
- Room on the Broom - Magic Light Pictures - Max Lang eta Jan Lachauer
- 2014 Feast – Walt Disney Animation Studios – Patrick Osborne eta Kristina Reed
- The Bigger Picture – National Film and Television School – Daisy Jacobs eta Christopher Hees
- The Dam Keeper – Robert Kondo eta Dice Tsutsumi
- Me and My Moulton – National Film Board of Canada – Torill Kove
- A Single Life – Joris Oprins
- 2015 Bear Story – Punkrobot – Gabriel Osorio Vargas eta Pato Escala Pierart
- Prologue – Richard Williams eta Imogen Sutton
- Sanjay's Super Team – Pixar – Sanjay Patel eta Nicole Paradis Grindle
- We Can't Live Without Cosmos – Melnitsa Animation Studio – Konstantin Bronzit
- World of Tomorrow – Don Hertzfeldt
- 2016 Piper – Pixar – Alan Barillaro eta Marc Sondheimer
- Blind Vaysha – Theodore Ushev
- Borrowed Time – Andrew Coats eta Lou Hamou-Lhadj
- Pear Cider and Cigarettes – Robert Valley eta Cara Speller
- Pearl – Patrick Osborne
- 2017 Dear Basketball – Believe Entertainment Group Kobe Inc., Glen Keane Productions – Glen Keane eta Kobe Bryant
- Garden Party – Victor Caire eta Gabriel Grapperon
- Lou – Dave Mullins eta Dana Murray
- Negative Space – Max Porter eta Ru Kuwahata
- Revolting Rhymes – Jakob Schuh eta Jan Lachauer
- 2018 Bao – Pixar – Domee Shi eta Becky Neiman-Cobb
- Animal Behaviour – Alison Snowden eta David Fine
- Late Afternoon – Louise Bagnall eta Nuria González Blanco
- One Small Step – Andrew Chesworth eta Bobby Pontillas
- Weekends – Trevor Jimenez
- 2019 Hair Love – Sony Pictures Animation – Matthew A. Cherry eta Karen Rupert Toliver
- Dcera – Daria Kashcheeva
- Kitbull – Rosana Sullivan eta Kathryn Hendrickson
- Memorable – Bruno Collet eta Jean-François Le Corre
- Sister – Siqi Song
2020ko hamarkada
- 2020/21 If Anything Happens I Love You - Gilbert Films, Oh Good Productions - Will McCormack eta Michael Govier
- Burrow – Madeline Sharafian eta Michael Capbarat
- Genius Loci – Adrien Mérigeau eta Amaury Ovise
- Opera – Eric Oh
- Yes-People – Gísli Darri Halldórsson eta Arnar Gunnarsson
- 2021 The Windshield Wiper - Pastel, Leo Sanchez Studio, Pinkman TV, Many Enterprises - Alberto Mielgo eta Leo Sanchez
- Affairs of the Art – Joanna Quinn eta Les Mills
- Bestia – Hugo Covarrubias eta Tevo Díaz
- BoxBallet – Anton Dyakov
- Robin Robin – Dan Ojari eta Mikey Please
- 2022 The Boy, the Mole, the Fox and the Horse - Apple Studios, Bad Robot Productions, NoneMore Productions - Charlie Mackesy eta Matthew Freud
- The Flying Sailor – Wendy Tilby eta Amanda Forbis
- Ice Merchants – João Gonzalez eta Bruno Caetano
- My Year of Dicks – Sara Gunnarsdóttir eta Pamela Ribon
- An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It – Lachlan Pendragon
- 2023 War Is Over! Inspired by the Music of John and Yoko - ElectroLeague – Dave Mullins eta Brad Booker
- Letter to a Pig – Tal Kantor eta Amit R. Gicelter
- Ninety-Five Senses – Jared and Jerusha Hess
- Our Uniform – Yegane Moghaddam
- Pachyderme – Stéphanie Clément eta Marc Rius