2002-es junior atlétikai világbajnokság
| Ennek a lapnak a címében vagy szövegében a cirill betűs szláv nevek nem a magyar nyelvű Wikipédiában irányelvként elfogadott magyaros átírás szerint szerepelnek, át kellene javítani őket. |
A 2002-es junior atlétikai világbajnokság volt a kilencedik junior vb. 2002. július 16-tól július 21-ig rendezték a jamaicai Kingstonban.
Eredmények
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Darrel Brown TRI | 10.09 CR | Marc Burns TRI | 10.18 PB | Willie Hordge USA | 10.36 |
200 m | Usain Bolt JAM | 20.61 | Brendan Christian ANT | 20.74 | Wes Felix USA | 20.82 PB |
400 m | Darold Williamson USA | 45.37 | Jonathan Fortenberry USA | 45.73 | Jermaine Gonzales JAM | 45.84 PB |
800 m | Alex Kipchirchir KEN | 1:46.59 | Salem Amer Al-Badri QAT | 1:46.63 NJR | David Fiegen LUX | 1:46.66 |
1500 m | Yassine Bensghir MAR | 3:40.72 PB | Abdulrahman Suleiman QAT | 3:41.72 | Samwel Mwera TAN | 3:41.75 |
5000 m | Hillary Chenonge KEN | 13:28.30 CR | Markos Geneti ETH | 13:28.83 SB | Gebre-egziabher Gebremariam ETH | 13:29.13 |
10 000 m | Gebre-egziabher Gebremariam ETH | 29:02.71 | Sileshi Sihine ETH | 29:03.74 | Solomon Bushendich KEN | 29:05.96 |
110 m gát | Antwon Hicks USA | 13.42 | Shi Dongpeng CHN | 13.58 | Shamar Sands BAH | 13.67 |
400 m gát | Louis Jacob van Zyl RSA | 48.89 CR | Kenneth Ferguson USA | 49.38 PB | Bershawn Jackson USA | 50.00 PB |
3000 m akadály | Michael Kipyego KEN | 8:29.54 | David Kirwa KEN | 8:31.44 | Abubaker Ali Kamal QAT | 8:33.67 NJR |
10 000 m gyaloglás | Vladimir Kanaykin RUS | 41:41.40 | Xu Xingde CHN | 41:44.00 | Lu Ronghua CHN | 41:46.07 |
4 × 100 m váltó | USA Ashton Collins Wes Felix Ivory Williams Willie Hordge | 38.92 WJR | JAM Winston Hutton Orion Nicely Yhann Plummer Usain Bolt | 39.15 NJR | TRI Chevon Simpson Marc Burns Kevon Holder Darrel Brown | 39.17 NJR |
4 × 400 m váltó | USA Kenneth Ferguson Darold Williamson Ashton Collins Jonathan Fortenberry | 3:03.71 | JAM Sekou Clarke Usain Bolt Jermaine Myers Jermaine Gonzales | 3:04.06 NJR | JPN Yamauchi Fujio Daisuke Sakai Yuki Yamaguchi Yosuke Inoue | 3:05.80 AJR |
magasugrás | Andra Manson USA | 2.31 WLJ | Zhu Wannan CHN | 2.23 PB | Germaine Mason JAM | 2.21 |
rúdugrás | Maksym Mazuryk UKR | 5.55 WLJ | Vladyslav Revenko UKR | 5.55 WLJ | Vincent Favretto FRA | 5.40 |
távolugrás | Ibrahim Abdulla Al-Waleed QAT | 7.99 PB | Fabrice Lapierre AUS | 7.74 PB | Trevell Quinley USA | 7.71 PB |
hármasugrás | Arnie David Giralt CUB | 16.68 | Li Yanxi CHN | 16.66 PB | Aleksandr Sergeyev RUS | 16.55 |
súlylökés | Edis Elkasevic CRO | 21.47 WLJ | Sean Shields USA | 20.54 | Mika Vasara FIN | 20.50 |
diszkoszvetés | Wu Tao CHN | 64.51 WLJ | Dmitriy Sivakov BLR | 62.00 | Michal Hodun POL | 61.74 |
gerelyhajítás | Igor Janik POL | 74.16 | Vladislav Shkurlatov RUS | 74.09 PB | Jung Sang-Jin KOR | 73.99 PB |
kalapácsvetés | Werner Smit RSA | 76.43 | Ali Mohamed Al-Zinkawi KUW | 73.69 | Aliaksandr Kazulka BLR | 72.72 |
tízpróba | Leonid Andreev UZB | 7693 | Nadir El Fassi FRA | 7677 | Mikko Halvari FIN | 7587 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Lauryn Williams USA | 11.33 PB | Simone Facey JAM | 11.43 PB | Marshevet Hooker USA | 11.48 |
200 m | Vernicha James GBR | 22.93 PB | Anneisha McLaughlin JAM | 22.94 PB | Sanya Richards USA | 23.09 |
400 m | Monique Henderson USA | 51.10 SB | Sanya Richards USA | 51.49 | Sheryl Morgan JAM | 52.61 |
800 m | Janeth Jepkosgei KEN | 2:00.80 WLJ | Lucia Klocová SVK | 2:01.73 | Juliana Paula de Azevedo BRA | 2:03.81 PB |
1500 m | Viola Kibiwot KEN | 4:12.57 PB | Berhane Herpassa ETH | 4:13.59 | Olesya Syreva RUS | 4:14.32 PB |
3000 m | Meseret Defar ETH | 9:12.61 | Mariem Alaoui Selsouli MAR | 9:16.28 PB | Olesya Syreva RUS | 9:16.58 PB |
5000 m | Meseret Defar ETH | 15:54.94 | Tirunesh Dibaba ETH | 15:55.99 | Vivian Cheruiyot KEN | 15:56.04 |
100 m gát | Anay Tejeda CUB | 12.81 | Agnieszka Frankowska POL | 13.16 | Tina Klein GER | 13.23 |
400 m gát | Lashinda Demus USA | 54.70 WJR | Melanie Walker JAM | 56.03 | Camille Robinson JAM | 56.14 PB |
10 000 m gyaloglás | Fumi Mitsumura JPN | 46:01.51 NJR | Liu Siqi CHN | 46:07.15 | Maryna Tsikhanava BLR | 46:14.67 SB |
4 × 100 m váltó | JAM Sherone Simpson Kerron Stewart Anneisha McLaughlin Simone Facey | 43.40 CR | USA Lauryn Williams Ashlee Williams Shalonda Solomon Marshevet Hooker | 43.66 | GBR Jade Lucas-Read Jeanette Kwakye Amy Spencer Vernicha James | 44.22 PB |
4 × 400 m váltó | USA Christina Hardeman Monique Henderson Tiffany Ross Lashinda Demus | 3:29.95 NJR | GBR Kim Wall Amy Spencer Vernicha James Lisa Miller | 3:30.46 NJR | RUS Yelena Mygunova Mariya Dryakhlova Yuliya Gushchina Tatyana Popova | 3:34.49 |
magasugrás | Blanka Vlašić CRO | 1.96 WLJ | Anna Ksok POL | 1.87 | Petrina Price AUS | 1.87 |
rúdugrás | Floé Kühnert GER | 4.40 CR | Yuliya Golubchikova RUS | 4.30 | Nataliya Belinskaya RUS | 4.20 |
távolugrás | Adina Anton ROM | 6.46 PB | Wang Lina CHN | 6.36 | Esther Aghatise NGR | 6.34 |
hármasugrás | Mabel Gay CUB | 14.09 | Arianna Martínez CUB | 13.74 | Keila da Silva Costa BRA | 13.70 |
súlylökés | Valerie Adams NZL | 17.73 AJR | Zhang Ying CHN | 16.76 | Laura Gerraughty USA | 16.62 |
diszkoszvetés | Ma Xuejun CHN | 58.85 PB | Xu Shaoyang CHN | 57.87 | Seema Antil IND | 55.83 |
gerelyhajítás | Linda Brivule LAT | 55.35 PB | Ilze Gribule LAT | 54.16 SB | Urszula Jasinska POL | 54.06 |
kalapácsvetés | Ivana Brkljačić CRO | 65.39 | Martina Danišová SVK | 63.91 | Yuliya Rozenfeld RUS | 60.83 PB |
hétpróba | Carolina Klüft SWE | 6470 WJR | Olga Alekseyeva KAZ | 5727 | Olga Levenkova RUS | 5712 |
További információk
- Eredmények a GBRathletics.com-ról
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap