2015-ös evezős-világbajnokság
Evezős-világbajnokság (2015) | |||
Adatok | |||
Ország | Franciaország | ||
Rendező város | Aiguebelette-le-Lac | ||
Dátum | augusztus 30.–szeptember 6. | ||
Fő helyszín | Lac d’Aiguebelette | ||
| |||
A Wikimédia Commons tartalmaz 2015-ös evezős-világbajnokság témájú médiaállományokat. |
A 2015-ös evezős-világbajnokságot Aiguebelette-le-Lac-ban, Franciaországban rendezték augusztus 30. és szeptember 6. között. Összesen 22 versenyszámban és 8 paraversenyen avattak világbajnokot.
Összesített éremtáblázat
Az alábbi táblázat az evezés és a para-evezés összesített éremtáblázatát mutatja.
* Rendező * Magyarország
# | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Királyság | 5 | 9 | 1 | 15 |
2. | Új-Zéland | 5 | 3 | 1 | 9 |
3. | Németország | 3 | 4 | 2 | 9 |
4. | Ausztrália | 3 | 2 | 0 | 5 |
5. | Egyesült Államok | 3 | 1 | 3 | 7 |
6. | Franciaország | 2 | 2 | 2 | 6 |
7. | Csehország | 1 | 1 | 0 | 2 |
8. | Horvátország | 1 | 0 | 0 | 1 |
Izrael | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Olaszország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Svájc | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12. | Dánia | 0 | 1 | 1 | 2 |
Litvánia | 0 | 1 | 1 | 2 | |
14. | Görögország | 0 | 1 | 0 | 1 |
Szlovénia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16. | Hollandia | 0 | 0 | 3 | 3 |
Szerbia | 0 | 0 | 3 | 3 | |
18. | Kanada | 0 | 0 | 2 | 2 |
Kína | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Norvégia | 0 | 0 | 2 | 2 | |
21. | Ukrajna | 0 | 0 | 1 | 1 |
Észtország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dél-afrikai Köztársaság | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 26 | 26 | 26 | 78 |
Evezés
Éremtáblázat
Az alábbi táblázat az evezés éremtáblázatát mutatja.
* Rendező * Magyarország
# | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Új-Zéland | 5 | 3 | 1 | 9 |
2. | Egyesült Királyság | 4 | 6 | 1 | 11 |
3. | Németország | 3 | 4 | 2 | 9 |
4. | Egyesült Államok | 3 | 0 | 3 | 6 |
5. | Franciaország | 2 | 2 | 1 | 5 |
6. | Ausztrália | 1 | 2 | 0 | 3 |
7. | Csehország | 1 | 1 | 0 | 2 |
8. | Horvátország | 1 | 0 | 0 | 1 |
Olaszország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Svájc | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11. | Dánia | 0 | 1 | 1 | 2 |
Litvánia | 0 | 1 | 1 | 2 | |
13. | Görögország | 0 | 1 | 0 | 1 |
Szlovénia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15. | Hollandia | 0 | 0 | 3 | 3 |
Szerbia | 0 | 0 | 3 | 3 | |
17. | Kína | 0 | 0 | 2 | 2 |
18. | Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 |
Norvégia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Észtország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dél-afrikai Köztársaság | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 22 | 22 | 22 | 66 |
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
LM1x | Adam Ling Új-Zéland | 6:53,80 | Rajko Hrvat Szlovénia | 6:54,94 | Miloš Stanojević Szerbia | 6:55,88 |
LM2- | Joel Cassells Sam Scrimgeour Egyesült Királyság | 6:29,40 | Augustin Mouterde Theophile Onfroy Franciaország | 6:32,02 | Jonas Kilthau Matthias Arnold Németország | 6:34,53 |
LM2x | Stany Delayre Jérémie Azou Franciaország | 6:13,38 | William Fletcher Richard Chambers Egyesült Királyság | 6:15,15 | Kristoffer Brun Are Strandli Norvégia | 6:15,62 |
LM4- | Svájc Lucas Tramèr Simon Schürch Simon Niepmann Mario-Elio Gyr | 5:55,31 | Dánia Kasper Winther Jens Vilhelmsen Jacob Barsøe Jacob Larsen | 5:57,58 | Franciaország Franck Solforosi Thomas Baroukh Thibault Colard Guillaume Raineau | 5:58,22 |
LM4x | Franciaország Maxime Demontfaucon Damien Piqueras Pierre Houin Morgan Maunoir | 5:48,50 | Németország Roman Acht Daniel Lawitzke Phillipp Grebner Jonathan Rommelmann | 5:48,81 | Dánia Emil Espensen Andrej Bendtsen Mathias Larsen Oscar Petersen | 5:50,41 |
LM8+ | Németország Tobias Schad Simon Barr Torben Neumann Florian Roller Tobias Franzmann Stefan Wallat Claas Mertens Can Temel Felix Heinemann | 5:38,92 | Franciaország Gaël Chocheyras Alexis Guerinot Clement Duret Thibault Lecomte Clement Fonta Vincent Cavard Clement Roulet-Dubbonet Fabrice Moreau Thibaut Hacot | 5:40,14 | Egyesült Államok Tobin McGee John Devlin Christopher Lambert Peter Schmidt Phillip Henson Alex Twist David Smith Matthew Lenhart John Carlson | 5:40,41 |
M1x | Ondřej Synek Csehország | 6:54,76 | Mahé Drysdale Új-Zéland | 6:55,10 | Mindaugas Griškonis Litvánia | 6:57,64 |
M2- | Eric Murray Hamish Bond Új-Zéland | 6:15,83 | James Foad Matt Langridge Egyesült Királyság | 6:22,35 | Miloš Vasić Nenad Beđik Szerbia | 6:25,36 |
M2+ | Egyesült Királyság Nathaniel Reilly-O'Donnell Matthew Tarrant Henry Fieldman | 6:51,31 | Németország Jakob Schneider Clemens Ernsting Jonas Wiesen | 6:57,36 | Szerbia Viktor Pivač Martin Mačković Luka Mladenović | 6:59,53 |
M2x | Martin Sinković Valent Sinković Horvátország | 6:03,33 | Rolandas Maščinskas Saulius Ritter Litvánia | 6:05,31 | Robert Manson Chris Harris Új-Zéland | 6:06,73 |
M4- | Olaszország Marco Di Costanzo Matteo Castaldo Matteo Lodo Giuseppe Vicino | 5:46,78 | Ausztrália William Lockwood Joshua Dunkley-Smith Spencer Turrin Alexander Hill | 5:48,74 | Egyesült Királyság Scott Durant Alan Sinclair Tom Ransley Stewart Innes | 5:49,00 |
M4x | Németország Karl Schulze Philipp Wende Lauritz Schoof Hans Gruhne | 5:53,22 | Ausztrália David Crawshay Karsten Forsterling Cameron Girdlestone David Watts | 5:54,75 | Észtország Andrei Jamsa Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo | 5:56,34 |
M8+ | Egyesült Királyság Matthew Gotrel Constantine Louloudis Pete Reed Paul Bennett Mohamed Sbihi Alex Gregory George Nash William Satch Phelan Hill | 5:36,18 | Németország Maximilian Munski Malte Jakschik Maximilian Reinelt Eric Johannesen Anton Braun Felix Drahotta Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer | 5:36,36 | Hollandia Dirk Uittenbogaard Boaz Meylink Kaj Hendriks Boudewijn Röell Olivier Siegelaar Tone Wieten Mechiel Versluis Robert Luecken Peter Wiersum | 5:38,09 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
LW1x | Zoe McBride Új-Zéland | 7:32,45 | Imogen Walsh Egyesült Királyság | 7:33,99 | Kathleen Bertko Egyesült Államok | 7:34,58 |
LW2x | Sophie MacKenzie Julia Edward Új-Zéland | 6:53,01 | Charlotte Taylor Katherine Copeland Egyesült Királyság | 6:54,22 | Kristen McCann Ursula Grobler Dél-afrikai Köztársaság | 6:55,79 |
LW4x | Németország Katrin Thoma Leonie Pieper Lena Müller Anja Noske | 6:25,10 | Egyesült Királyság Brianna Stubbs Ruth Walczak Emily Craig Eleabor Piggott | 6:27,07 | Hollandia Anne Marie Schonk Mirte Kraaijkamp Elisabeth Woerner Marie-Anne Frenken | 6:28,27 |
W1x | Kim Crow Ausztrália | 7:38,92 | Miroslava Knapková Csehország | 7:41,88 | Duan Jingli Kína | 7:43,21 |
W2- | Helen Glover Heather Stanning Egyesült Királyság | 6:52,99 | Grace Prendergast Kerri Govler Új-Zéland | 6:56,75 | Felice Mueller Eleanor Logan Egyesült Államok | 7:00,55 |
W2x | Eve MacFarlane Zoe Stevenson Új-Zéland | 6:45,09 | Aikaterini Nikolaidou Sofia Asoumanaki Görögország | 6:46,51 | Julia Lier Mareike Adams Németország | 6:47,19 |
W4- | Egyesült Államok Kristine O'Brien Grace Latz Adrienne Martelli Grace Luczak | 6:25,22 | Egyesült Királyság Rebecca Chin Karen Bennett Lucinda Gooderham Holly Norton | 6:31,52 | Kína Yin Dameng Cheng Wenjing Yi Liqin Yu Jing | 6:35,65 |
W4x | Egyesült Államok Amanda Elmore Tracy Eisser Megan Kalmoe Olivia Coffey | 6:27,07 | Németország Annekatrin Thiele Carina Bär Marie-Catherine Arnold Lisa Schmidla | 6:28,41 | Hollandia Nicole Beukers Chantal Achterberg Inge Janssen Carline Bouw | 6:29,69 |
W8+ | Egyesült Államok Victoria Opitz Meghan Musnicki Amanda Polk Lauren Schmetterling Emily Regan Kerry Simmonds Tessa Gobbo Heidi Robbins Katelin Snyder | 6:05,65 | Új-Zéland Kayla Pratt Emma Dyke Ruby Tew Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Genevieve Behrent Rebecca Scown Frances Turner | 6:08,52 | Kanada Lisa Roman Cristy Nurse Jennifer Martins Ashley Brzozowicz Christine Roper Susanne Grainger Natalie Mastracci Lauren Wilkinson Lesley Thompson-Willie | 6:09,05 |
Para-evezés
Éremtáblázat
Az alábbi táblázat a para-evezés éremtáblázatát mutatja.
* Rendező * Magyarország
# | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Ausztrália | 2 | 0 | 0 | 2 |
2. | Egyesült Királyság | 1 | 3 | 0 | 4 |
3. | Izrael | 1 | 0 | 0 | 1 |
4. | Egyesült Államok | 0 | 1 | 0 | 1 |
5. | Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 |
Franciaország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Norvégia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ukrajna | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 4 | 4 | 4 | 12 |
Érmesek
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
ASM1x | Erik Horrie Ausztrália | 4:45,55 | Tom Aggar Egyesült Királyság | 4:51,09 | Igor Bondan Ukrajna | 4:51,70 |
ASW1x | Moran Samuel Izrael | 5:25,92 | Rachel Morris Egyesült Királyság | 5:27,02 | Birgit Skarstein Norvégia | 5:31,94 |
TAMIX2x | Gavin Bellis Kathryn Ross Ausztrália | 4:03,51 | Laurence Whiteley Lauren Rowles Egyesült Királyság | 4:04,03 | Perle Bouge Stephane Tardieu Franciaország | 4:06,08 |
LTAMIX4+ | Egyesült Királyság Grace Clough Daniel Brown Pamela Relph James Fox Oliver James | 3:19,56 | Egyesült Államok Jaclyn Smith Danielle Hansen Zachary Burns Richard Vandegrift Jennifer Sichel | 3:19,83 | Kanada Victoria Nolan Veronique Boucher Curtis Halladay Andrew Todd Kristen Kit | 3:27,38 |
Jegyzetek
Források
- Honlap