A 2021-es Australian Open női egyéni tornájának 2021. január 10–13. között Dubajban zajló selejtezőjében a főtornára automatikusan nem kerülő, a világranglistán utánuk következő 128 játékos vehetett részt, akik a 3 fordulós kvalifikációban a főtábla első fordulójába jutást jelentő 16 helyért küzdöttek.
A selejtezőket a korábbi évektől eltérően nem Melbourne-ben, a főtáblás verseny előtt, hanem január 10–13. között Dubajban rendezték. A selejtező után a továbbjutókat különgéppel szállították Melbourne-be, ahol karanténban kellett kivárniuk a torna kezdetét.[1]
A magyar játékosok közül a selejtezőben Babos Tímea, Jani Réka Luca és Gálfi Dalma indulhatott, közülük csak Babos Tímea jutott túl az első körön,[2] és neki végül sikerült feljutnia a főtáblára is.[3]
Kiemeltek
Zárójelben: hányadik körben esett ki. A kvalifikációból a főtáblára feljutottak nevei vastagítva.
Főtáblára továbbjutottak
Sorsolási tábla
Első csoport
| Első kör | | | Második kör | | | Harmadik kör | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 1 | Kaja Juvan | 77 | 6 | | | | |
|
| WC | Storm Sanders | 64 | 2 | | |
| | 1 | Kaja Juvan | 6 | 6 | | |
| | |
| | | | Anhelina Kalinyina | 2 | 4 | | |
| | Anhelina Kalinyina | 6 | 6 | | |
| |
| | Pemra Özgen | 1 | 1 | | |
| | 1 | Kaja Juvan | 6 | 6 | | |
| | |
| | | | Rebecca Šramková | 1 | 2 | | |
| | Rebecca Šramková | 6 | 6 | | | |
| |
| | Dalila Jakupović | 1 | 3 | | |
| | | Rebecca Šramková | 6 | 4 | 6 | |
| | |
| | | 26 | Renata Zarazúa | 4 | 6 | 3 | |
| | Anasztaszija Komargyina | 3 | 4 | | |
| |
| 26 | Renata Zarazúa | 6 | 6 | | |
Második csoport
| Első kör | | | Második kör | | | Harmadik kör | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 2 | Océane Dodin | 5 | 2 | | | | |
|
| | Izabella Sinikova | 7 | 6 | | |
| | | Izabella Sinikova | 2 | 5 | | |
| | |
| | | | Lu Csia-csing | 6 | 7 | | |
| | Lu Csia-csing | 6 | 6 | | |
| |
| | Jovana Jović | 1 | 2 | | |
| | | Lu Csia-csing | 0 | 1 | | |
| | |
| | | | Francesca Jones | 6 | 6 | | |
| | Ekaterine Gorgodze | 3 | 3 | | | |
| |
| | Jana Fett | 6 | 6 | | |
| | | Jana Fett | 67 | 6 | 1 | |
| | |
| | | | Francesca Jones | 79 | 2 | 6 | |
| | Francesca Jones | 6 | 6 | | |
| |
| 28 | Monica Niculescu | 3 | 2 | | |
Harmadik csoport
| Első kör | | | Második kör | | | Harmadik kör | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 3 | Greet Minnen | 6 | 6 | | | | |
|
| WC | Alexandra Bozovic | 3 | 4 | | |
| | 3 | Greet Minnen | 7 | 6 | | |
| | |
| | | | Verónica Cepede Royg | 5 | 3 | | |
| | Verónica Cepede Royg | 6 | 6 | | |
| |
| | Asia Muhammad | 3 | 4 | | |
| | 3 | Greet Minnen | 6 | 3 | 6 | |
| | |
| | | | Varvara Lepchenko | 2 | 6 | 4 | |
| | Caroline Dolehide | 3 | 7 | 5 | | |
| |
| | Ellen Perez | 6 | 5 | 7 | |
| | | Ellen Perez | 4 | 6 | 3 | |
| | |
| | | | Varvara Lepchenko | 6 | 2 | 6 | |
| | Varvara Lepchenko | 3 | 6 | 6 | |
| |
| 27 | Francesca Di Lorenzo | 6 | 2 | 0 | |
Negyedik csoport
Ötödik csoport
Hatodik csoport
| Első kör | | | Második kör | | | Harmadik kör | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 6 | Anna Kalinszkaja | 6 | 65 | 6 | | | |
|
| | Gálfi Dalma | 4 | 77 | 3 | |
| | 6 | Anna Kalinszkaja | 3 | 6 | 4 | |
| | |
| | | | Clara Burel | 6 | 3 | 6 | |
| | Clara Burel | 6 | 6 | | |
| |
| | Eva Guerrero Álvarez | 4 | 0 | | |
| | | Clara Burel | 6 | 6 | | |
| | |
| | | | María Camila Osorio Serrano | 4 | 3 | | |
| | Viktorija Kan | 62 | 2 | | | |
| |
| | Hailey Baptiste | 77 | 6 | | |
| | | Hailey Baptiste | 64 | 63 | | |
| | |
| | | | María Camila Osorio Serrano | 77 | 77 | | |
| | María Camila Osorio Serrano | 6 | 3 | 7 | |
| |
| 32 | Barbara Haas | 3 | 6 | 5 | |
Hetedik csoport
Nyolcadik csoport
| Első kör | | | Második kör | | | Harmadik kör | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 8 | Stefanie Vögele | 3 | 4 | | | | |
|
| | Katharina Gerlach | 6 | 6 | | |
| | | Katharina Gerlach | 3 | 4 | | |
| | |
| | | | Mayo Hibi | 6 | 6 | | |
| | Mayo Hibi | 6 | 6 | | |
| |
| | Ju Hsziao-ti | 4 | 2 | | |
| | | Mayo Hibi | 6 | 6 | | |
| | |
| | | | Kamilla Rahimova | 4 | 4 | | |
| | Vang Hszin-jü | 2 | 61 | | | |
| |
| | Kamilla Rahimova | 6 | 77 | | |
| | | Kamilla Rahimova | 6 | 6 | | |
| | |
| | | 23 | Viktorija Golubic | 2 | 3 | | |
| | Richèl Hogenkamp | 3 | 78 | 3 | |
| |
| 23 | Viktorija Golubic | 6 | 66 | 6 | |
Kilencedik csoport
Tizedik csoport
| Első kör | | | Második kör | | | Harmadik kör | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 10 | Irina Bara | 65 | 2 | | | | |
|
| | Yuki Naito | 77 | 6 | | |
| | | Yuki Naito | 63 | 2 | | |
| | |
| | | | Chloé Paquet | 77 | 6 | | |
| | Chloé Paquet | 6 | 6 | | |
| |
| | Gabriela Talabă | 4 | 2 | | |
| | | Chloé Paquet | 77 | 6 | | |
| | |
| | | | Jüan Jüe | 63 | 3 | | |
| | Jüan Jüe | 6 | 6 | | | |
| |
| | Maja Chwalińska | 4 | 2 | | |
| | | Jüan Jüe | 6 | 6 | | |
| | |
| | | 25 | Eugenie Bouchard | 2 | 4 | | |
| WC | Abbie Myers | 2 | 3 | | |
| |
| 25 | Eugenie Bouchard | 6 | 6 | | |
Tizenegyedik csoport
| Első kör | | | Második kör | | | Harmadik kör | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 11 | Tereza Martincová | 6 | 6 | | | | |
|
| | Tereza Mrdeža | 1 | 2 | | |
| | 11 | Tereza Martincová | 2 | 3 | | |
| | |
| | | | Maryna Zanevska | 6 | 6 | | |
| | Maryna Zanevska | 6 | 6 | | |
| |
| | Laura Ioana Paar | 3 | 2 | | |
| | | Maryna Zanevska | 4 | 69 | | |
| | |
| | | PR | Rebecca Marino | 6 | 711 | | |
| PR | Rebecca Marino | 6 | 6 | | | |
| |
| | Jaqueline Cristian | 4 | 4 | | |
| | PR | Rebecca Marino | 6 | 79 | | |
| | |
| | | 24 | Viktorija Tomova | 2 | 67 | | |
| WC | Charlotte Kempenaers-Pocz | 4 | 3 | | |
| |
| 24 | Viktorija Tomova | 6 | 6 | | |
Tizenkettedik csoport
| Első kör | | | Második kör | | | Harmadik kör | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 12 | Catherine McNally | 6 | 6 | | | | |
|
| | Darija Sznyihur | 4 | 1 | | |
| | 12 | Catherine McNally | 1 | 4 | | |
| | |
| | | | Harmony Tan | 6 | 6 | | |
| | Harmony Tan | 77 | 6 | | |
| |
| | Allie Kiick | 64 | 1 | | |
| | | Harmony Tan | 3 | 1 | | |
| | |
| | | 18 | Elisabetta Cocciaretto | 6 | 6 | | |
| WC | Seone Mendez | 0 | 2 | | | |
| |
| | Marie Benoît | 6 | 6 | | |
| | | Marie Benoît | 4 | 62 | | |
| | |
| | | 18 | Elisabetta Cocciaretto | 6 | 77 | | |
| | Gabriela Cé | 3 | 1 | | |
| |
| 18 | Elisabetta Cocciaretto | 6 | 6 | | |
Tizenharmadik csoport
| Első kör | | | Második kör | | | Harmadik kör | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 13 | Ysaline Bonaventure | 6 | 6 | | | | |
|
| | Natalija Kostić | 3 | 3 | | |
| | 13 | Ysaline Bonaventure | 6 | 6 | | |
| | |
| | | | Antonia Lottner | 1 | 3 | | |
| | Antonia Lottner | 6 | 7 | | |
| |
| | Elica Kosztova | 4 | 5 | | |
| | 13 | Ysaline Bonaventure | 4 | 5 | | |
| | |
| | | | Valerija Szavinih | 6 | 7 | | |
| | Giulia Gatto-Monticone | 6 | 6 | | | |
| |
| | Valentyina Ivahnyenko | 2 | 3 | | |
| | | Giulia Gatto-Monticone | 4 | 68 | | |
| | |
| | | | Valerija Szavinih | 6 | 710 | | |
| | Valerija Szavinih | 6 | 6 | | |
| |
| 29 | Natalja Vihljanceva | 2 | 4 | | |
Tizennegyedik csoport
Tizenötödik csoport
Tizenhatodik csoport
Jegyzetek
- ↑ Alaric Gomes: Dubai to host WTA Australian Open qualifying (angol nyelven). gulfnews.com, 2020. december 20. (Hozzáférés: 2021. január 6.)
- ↑ Australian Open: Babos Tímea továbbjutott a selejtező első fordulójából. index.hu, 2021. január 10. (Hozzáférés: 2021. január 10.)
- ↑ Babos Tímea feljutott az Australian Open főtáblájára. index.hu, 2021. január 13. (Hozzáférés: 2021. január 13.)
Források
- Teniszportál
- Sportportál