Dánia az oroszországi Szocsiban megrendezett 2014. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 3 sportágban 12 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Christoffer Faarup | Összetett | 1:57,96 | 39. | 1:10,36 | 34. | 3:08,32 | 34. |
Curling
Férfi
- Rasmus Stjerne
- Mikkel Adrup Poulsen
- Johnny Frederiksen
- Troels Harry
- Lars Vilandt
Eredmények
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
- Csoportkör
Nemzet | Szkip | Gy | V | P+ | P- | Gy end | V end | Üres endek | Saját rabolt endek | Lökés % |
Svédország | Niklas Edin | 8 | 1 | 60 | 44 | 38 | 30 | 18 | 8 | 86% |
Kanada | Brad Jacobs | 7 | 2 | 69 | 53 | 39 | 36 | 14 | 7 | 84% |
Kína | Liu Rui | 7 | 2 | 67 | 50 | 41 | 37 | 10 | 5 | 85% |
Nagy-Britannia | David Murdoch | 5 | 4 | 51 | 49 | 37 | 35 | 15 | 7 | 83% |
Norvégia | Thomas Ulsrud | 5 | 4 | 52 | 56 | 36 | 34 | 18 | 5 | 86% |
Dánia | Rasmus Stjerne | 4 | 5 | 54 | 61 | 32 | 37 | 16 | 4 | 81% |
Oroszország | Andrej Drozdov | 3 | 6 | 58 | 70 | 36 | 38 | 13 | 6 | 77% |
Svájc | Sven Michel | 3 | 6 | 47 | 46 | 31 | 34 | 22 | 7 | 82% |
Egyesült Államok | John Shuster | 2 | 7 | 47 | 58 | 30 | 39 | 14 | 7 | 79% |
Németország | John Jahr | 1 | 8 | 53 | 74 | 38 | 39 | 10 | 8 | 75% |
- Nagy-Britannia és Norvégia azonos győzelem-vereség aránnyal állt 9 mérkőzés után, emiatt a továbbjutásról közöttük egy újabb mérkőzés döntött, amelyet Nagy-Britannia nyert meg.
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Stjerne) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 |
| Kína (Liu) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 7 |
- február 10., 19:00 (16:00)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Dánia (Stjerne) | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 11 |
| Oroszország (Drozdov) | 2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 10 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Stjerne) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 |
| Egyesült Államok (Shuster) | 0 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 9 |
- február 12., 19:00 (16:00)
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Stjerne) | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 8 |
| Svédország (Edin) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 5 |
- február 13., 14:00 (11:00)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Jacobs) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
| Dánia (Stjerne) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 |
- február 14., 19:00 (16:00)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 8 |
| Dánia (Stjerne) | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 |
- február 15., 14:00 (11:00)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Stjerne) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | X | 3 |
| Svájc (Michel) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | X | 9 |
- február 16., 19:00 (16:00)
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Németország (Jahr) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
| Dánia (Stjerne) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 6 |
- február 17., 14:00 (11:00)
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Norvégia (Ulsrud) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
| Dánia (Stjerne) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 5 |
Csapat | Helyezés |
Dánia | 6. |
Női
- Lene Nielsen
- Helle Simonsen
- Jeanne Ellegaard
- Maria Poulsen
- Mette de Neergaard
Eredmények
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
- Csoportkör
Nemzet | Szkip | Gy | V | P+ | P- | Gy end | V end | Üres endek | Saját rabolt endek | Lökés % |
Kanada | Jennifer Jones | 9 | 0 | 72 | 40 | 43 | 27 | 12 | 14 | 86% |
Svédország | Margaretha Sigfridsson | 7 | 2 | 58 | 52 | 37 | 35 | 13 | 7 | 80% |
Svájc | Mirjam Ott | 5 | 4 | 63 | 60 | 37 | 38 | 13 | 7 | 78% |
Nagy-Britannia | Eve Muirhead | 5 | 4 | 74 | 58 | 39 | 35 | 9 | 11 | 80% |
Japán | Ogaszavara Ajumi | 4 | 5 | 59 | 67 | 39 | 41 | 4 | 10 | 76% |
Dánia | Lene Nielsen | 4 | 5 | 57 | 56 | 34 | 40 | 12 | 9 | 78% |
Kína | Vang Ping-jü | 4 | 5 | 58 | 62 | 36 | 38 | 10 | 4 | 81% |
Dél-Korea | Kim Ji-sun | 3 | 6 | 60 | 65 | 35 | 37 | 10 | 6 | 79% |
Oroszország | Anna Szidorova | 3 | 6 | 48 | 56 | 33 | 35 | 19 | 6 | 82% |
Egyesült Államok | Erika Brown | 1 | 8 | 42 | 75 | 33 | 40 | 8 | 5 | 76% |
- február 10., 14:00 (11:00)
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Oroszország (Szidorova) | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 |
| Dánia (Nielsen) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svájc (Ott) | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
| Dánia (Nielsen) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 |
- február 11., 19:00 (16:00)
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Nielsen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | X | 3 |
| Japán (Ogaszavara) | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | X | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Jones) | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 8 |
| Dánia (Nielsen) | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
- február 13., 19:00 (16:00)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Sigfridsson) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 7 |
| Dánia (Nielsen) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 |
- február 14., 14:00 (11:00)
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Egyesült Államok (Brown) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 |
| Dánia (Nielsen) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | X | X | 9 |
- február 15., 19:00 (16:00)
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Nielsen) | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 |
| Kína (Wang) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 |
- február 16., 14:00 (11:00)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Nielsen) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 7 |
| Dél-Korea (Kim) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 |
- február 17., 19:00 (16:00)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Dánia (Nielsen) | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 |
Csapat | Helyezés |
Dánia | 6. |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Martin Møller | 15 km | | 43:29,7 | 58. |
30 km | | 1:14:05,1 | 52. |
50 km | | 1:52:32,7 | 45. |
Sprint | 3:44,38 | 54. | kiesett | 54. |
Jegyzetek
- ↑ Sochi 2014 Opening Ceremony - Flagbearers (angol nyelven) (PDF). olympic.org. (Hozzáférés: 2014. február 16.)
- ↑ Sochi 2014 Closing Ceremony - Flagbearers (angol nyelven) (PDF). olympic.org. (Hozzáférés: 2014. február 24.)
Források
- Denmark at the 2014 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Denmark (angol nyelven). sochi2014.com. [2014. február 25-i dátummal az eredetiből archiválva].
Sablon:A 2014. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
Lásd még | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap