Férfi 1500 méteres síkfutás a XXXII. nyári olimpián |
|
Adatok |
Helyszín | Olympic Stadium, Tokió |
Dátum | 2021. augusztus 3–7. |
Versenyzők | 47 résztvevő 27 nemzetből |
Érmesek |
|
|
|
A 2020. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika férfi 1500 méteres síkfutás versenyszámát augusztus 3–7. között rendezték a tokiói olimpiai stadionban. Az aranyérmet a norvég Jakob Ingebrigtsen nyerte új olimpiai csúccsal, 3:28,32-es idővel.[1]
A kvalifikáció során 3:35,00 másodperc volt a szintidő.[2]
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A döntőben új olimpiai rekord született:
Eredmények
Az időeredmények perc:másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- OR: olimpiai rekord
- NR: országos rekord
- PB: egyéni legjobb eredménye
- SB: 2021-ben az addigi legjobb eredménye
| - DNS: nem indult a futamon
- DNF: nem ért célba
- qR: versenybírói döntés által továbbjutott
- qJ: fellebbezés után továbbjutott
|
Előfutamok
Minden előfutam első hat helyezettje automatikusan a döntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján további hat futó került a döntőbe.
- 1. előfutam
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | Ismael Debjani | Belgium (BEL) | 3:36,00 | Q |
2. | Timothy Cheruiyot | Kenya (KEN) | 3:36,01 | Q |
3. | Ollie Hoare | Ausztrália (AUS) | 3:36,09 | Q |
4. | Cole Hocker | Egyesült Államok (USA) | 3:36,16 | Q |
5. | Abdelatif Sadiki | Marokkó (MAR) | 3:36,23 | Q |
6. | Michał Rozmys | Lengyelország (POL) | 3:36,28 | Q |
7. | Josh Kerr | Nagy-Britannia (GBR) | 3:36,29 | q |
8. | Ignacio Fontes | Spanyolország (ESP) | 3:36,95 | q |
9. | Samuel Tefera | Etiópia (ETH) | 3:37,98 | |
10. | Filip Ingebrigtsen | Norvégia (NOR) | 3:38,02 | |
11. | Amos Bartelsmeyer | Németország (GER) | 3:38,36 | |
12. | Szögi István | Magyarország (HUN) | 3:38,79 | |
13. | Abraham Guem | Dél-Szudán (SSD) | 3:40,86 | PB |
14. | Alexis Miellet | Franciaország (FRA) | 3:41,23 | |
15. | Adam Ali Musab | Katar (QAT) | 3:42,55 | |
16. | Felisberto de Deus | Kelet-Timor (TLS) | 3:51,03 | NR |
- 2. előfutam
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | Abel Kipsang | Kenya (KEN) | 3:40,68 | Q |
2. | Matthew Centrowitz | Egyesült Államok (USA) | 3:41,12 | Q |
3. | Jake Wightman | Nagy-Britannia (GBR) | 3:41,18 | Q |
4. | Azeddine Habz | Franciaország (FRA) | 3:41,24 | Q |
5. | Samuel Abate | Etiópia (ETH) | 3:41,63 | Q |
6. | Charles Grethen | Luxemburg (LUX) | 3:41,90 | Q |
7. | Jye Edwards | Ausztrália (AUS) | 3:42,62 | |
– | Sadik Mikhou | Bahrein (BRN) | 3:42,87 | DSQ |
8. | Sam Tanner | Új-Zéland (NZL) | 3:43,22 | |
9. | Ali Idow Hassan | Szomália (SOM) | 3:43,96 | PB |
10. | Anass Essayi | Marokkó (MAR) | 3:45,92 | |
11. | Jesús Gómez | Spanyolország (ESP) | 3:47,27 | qR |
12. | Thiago André | Brazília (BRA) | 3:47,71 | |
13. | Benjamín Enzema | Egyenlítői-Guinea (GEQ) | 3:48,17 | |
14. | Marcin Lewandowski | Lengyelország (POL) | 4:43,96 | qR |
— | Abdirahman Saeed Hassan | Katar (QAT) | DNF | |
- 3. előfutam
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | Jake Heyward | Nagy-Britannia (GBR) | 3:36,14 | Q |
2. | Teddese Lemi | Etiópia (ETH) | 3:36,26 | Q |
3. | Stewart McSweyn | Ausztrália (AUS) | 3:36,39 | Q |
4. | Jakob Ingebrigtsen | Norvégia (NOR) | 3:36,49 | Q |
5. | Robert Farken | Németország (GER) | 3:36,61 | Q |
6. | Adel Mechaal | Spanyolország (ESP) | 3:36,74 | Q, SB |
7. | Nick Willis | Új-Zéland (NZL) | 3:36,88 | q, SB |
8. | Andrew Coscoran | Írország (IRL) | 3:37,11 | q |
9. | Ayanleh Souleiman | Dzsibuti (DJI) | 3:37,25 | q, SB |
10. | Charles Simotwo | Kenya (KEN) | 3:37,26 | q |
11. | Baptiste Mischler | Franciaország (FRA) | 3:37,53 | |
12. | Kalle Berglund | Svédország (SWE) | 3:49,43 | |
13. | Paulo Amotun Lokoro | Menekültek olimpiai csapata (EOR) | 3:51,78 | SB |
— | Soufiane El Bakkali | Marokkó (MAR) | DNF | |
Ronald Musagala | Uganda (UGA) | DNF | |
— | Yared Nuguse | Egyesült Államok (USA) | DNS | |
Elődöntők
- 1. elődöntő
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | Jake Wightman | Nagy-Britannia (GBR) | 3:33,48 | Q, SB |
2. | Cole Hocker | Egyesült Államok (USA) | 3:33,87 | Q, PB |
3. | Timothy Cheruiyot | Kenya (KEN) | 3:33,95 | Q |
4. | Ollie Hoare | Ausztrália (AUS) | 3:34,35 | Q |
5. | Ignacio Fontes | Spanyolország (ESP) | 3:34,49 | Q |
6. | Charles Simotwo | Kenya (KEN) | 3:34,61 | |
7. | Teddese Lemi | Etiópia (ETH) | 3:34,81 | |
8. | Robert Farken | Németország (GER) | 3:35,21 | |
9. | Nick Willis | Új-Zéland (NZL) | 3:35,41 | SB |
10. | Andrew Coscoran | Írország (IRL) | 3:35,84 | |
11. | Ismael Debjani | Belgium (BEL) | 3:42,18 | |
— | Ayanleh Souleiman | Dzsibuti (DJI) | DNF | |
Marcin Lewandowski | Lengyelország (POL) | DNF | |
- 2. elődöntő
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1. | Abel Kipsang | Kenya (KEN) | 3:31,65 | Q, OR |
2. | Jakob Ingebrigtsen | Norvégia (NOR) | 3:32,13 | Q |
3. | Josh Kerr | Nagy-Britannia (GBR) | 3:32,18 | Q |
4. | Adel Mechaal | Spanyolország (ESP) | 3:32,19 | Q, PB |
5. | Stewart McSweyn | Ausztrália (AUS) | 3:32,54 | Q |
6. | Jake Heyward | Nagy-Britannia (GBR) | 3:32,82 | q, PB |
7. | Charles Grethen | Luxemburg (LUX) | 3:32,86 | q, NR |
8. | Abdelatif Sadiki | Marokkó (MAR) | 3:33,59 | PB |
9. | Matthew Centrowitz | Egyesült Államok (USA) | 3:33,69 | SB |
10. | Azeddine Habz | Franciaország (FRA) | 3:35,12 | |
11. | Samuel Zeleke | Etiópia (ETH) | 3:37,66 | |
12. | Jesús Gómez | Spanyolország (ESP) | 3:44,46 | |
13. | Michał Rozmys | Lengyelország (POL) | 3:54,53 | qR |
Döntő
H | Név | Nemzet | E | Mj |
1 Arany | Jakob Ingebrigtsen | Norvégia (NOR) | 3:28,32 | OR, ER |
2 Ezüst | Timothy Cheruiyot | Kenya (KEN) | 3:29,01 | |
3 Bronz | Josh Kerr | Nagy-Britannia (GBR) | 3:29,05 | PB |
4. | Abel Kipsang | Kenya (KEN) | 3:29,56 | PB |
5. | Adel Mechaal | Spanyolország (ESP) | 3:30,77 | PB |
6. | Cole Hocker | Egyesült Államok (USA) | 3:31,40 | PB |
7. | Stewart McSweyn | Ausztrália (AUS) | 3:31,91 | |
8. | Michał Rozmys | Lengyelország (POL) | 3:32,67 | PB |
9. | Jake Heyward | Nagy-Britannia (GBR) | 3:34,43 | |
10. | Jake Wightman | Nagy-Britannia (GBR) | 3:35,09 | |
11. | Ollie Hoare | Ausztrália (AUS) | 3:35,79 | |
12. | Charles Grethen | Luxemburg (LUX) | 3:36,80 | |
13. | Ignacio Fontes | Spanyolország (ESP) | 3:38,56 | |
Jegyzetek
- ↑ Athletics-Norway's Ingebrigtsen upsets Cheruiyot to win 1,500 metres gold, 2021. augusztus 7. (Hozzáférés: 2022. január 5.)
- ↑ Qualification system – games of the XXXII Olympiad – Tokyo 2020, 2019. március 10. (Hozzáférés: 2022. január 5.)
Források
- Athletics at the 2020 Summer Olympics: Men's 1,500 metres (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. január 5.)
Sablon:Férfi 1500 m síkfutás olimpiai bajnokai A férfi 1500 méteres síkfutás olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap