Férfi 50 méteres pillangóúszás a 2017-es úszó-világbajnokságon
Férfi 50 méteres pillangóúszás a 2017-es úszó-világbajnokságon | |||||||||||
Adatok | |||||||||||
Helyszín | Budapest | ||||||||||
Dátum | július 23. (selejtező, elődöntő) július 24. (döntő) | ||||||||||
Versenyzők | 89 résztvevő | ||||||||||
Győztes eredmény | 22.75 | ||||||||||
Érmesek | |||||||||||
| |||||||||||
← 2015 | 2019 → |
2017-es úszó-világbajnokság Budapest, Balatonfüred, Magyarország | ||
---|---|---|
Műugrás | ||
Egyéni | ||
1 m | férfi | női |
3 m | férfi | női |
10 m | férfi | női |
Szinkronugrás | ||
3 m | férfi | női |
10 m | férfi | női |
Vegyes | 3 m | 10 m |
csapat | ||
Szupertoronyugrás | ||
| ||
Hosszútávúszás | ||
5 km | férfi | női |
10 km | férfi | női |
25 km | férfi | női |
Csapat | csapat | |
Úszás | ||
Gyorsúszás | ||
50 m | férfi | női |
100 m | férfi | női |
200 m | férfi | női |
400 m | férfi | női |
800 m | férfi | női |
1500 m | férfi | női |
Hátúszás | ||
50 m | férfi | női |
100 m | férfi | női |
200 m | férfi | női |
Mellúszás | ||
50 m | férfi | női |
100 m | férfi | női |
200 m | férfi | női |
Pillangó | ||
50 m | férfi | női |
100 m | férfi | női |
200 m | férfi | női |
Vegyesúszás | ||
200 m | férfi | női |
400 m | férfi | női |
Gyorsváltó | ||
4 × 100 m | férfi | női |
4 × 200 m | férfi | női |
Vegyes váltó | ||
4 × 100 m | férfi | női |
Vegyes | ||
4 × 100 m | gyors | vegyes |
Szinkronúszás | ||
Egyéni | r. prog. | sz. prog. |
Páros | r. prog. | sz. prog. |
Csapat | r. prog. | sz. prog. |
kombinációs kűr | ||
Vegyes | r. prog. | sz. prog. |
Vízilabda | ||
férfi • női |
A 2017-es úszó-világbajnokságon a férfi 50 méteres pillangóúszás versenyszámának döntőjét Budapesten rendezték, a Duna Arénában. A győztes a brit Benjamin Proud lett.
Selejtező
# | Név | Ország | Idő | |
---|---|---|---|---|
1. | Andrij Hovolov | Ukrajna | 22.92 | Q |
2. | Caeleb Dressel | Egyesült Államok | 22.97 | Q |
3. | Joseph Schooling | Szingapúr | 23.05 | Q |
4. | Benjamin Proud | Egyesült Királyság | 23.11 | Q |
5. | Nicholas Santos | Brazília | 23.24 | Q |
6. | Henrique Martins | Brazília | 23.34 | Q |
7. | Tim Phillips | Egyesült Államok | 23.38 | Q |
8. | Cseh László | Magyarország | 23.41 | Q |
9. | Konrad Czerniak | Lengyelország | 23.42 | Q |
10. | Jevgenyij Szedov | Oroszország | 23.49 | Q |
11. | Piero Codia | Olaszország | 23.50 | Q |
12. | Sebastian Sabo | Szerbia | 23.51 | Q |
13. | Mathys Goosen | Hollandia | 23.52 | Q |
14. | Andrij Hlopcov | Ukrajna | 23.54 | Q |
15. | Javhen Curkin | Fehéroroszország | 23.55 | Q |
16. | Jahor Dodalev | Fehéroroszország | 23.66 | Q |
17. | Oleg Kosztyin | Oroszország | 23.68 | |
18. | Luis Carlos Martínez | Guatemala | 23.71 | |
19. | Dylan Carter | Trinidad és Tobago | 23.73 | |
20. | Kristian Gkolomeev | Görögország | 23.85 | |
21. | Li Csuhao | Kína | 23.86 | |
22. | Riku Poytäkivi | Finnország | 23.91 | |
22. | Si Jang | Kína | 23.91 | |
24. | Benjamin Hockin | Paraguay | 23.93 | |
25. | Daniel Zaitsev | Észtország | 23.94 | |
26. | Santiago Grassi | Argentína | 23.99 | |
27. | Marcus John Schlesinger | Izrael | 24.00 | |
28. | Jan Šefl | Csehország | 24.09 | |
28. | Damian Matthias Armin Wihleng | Németország | 24.09 | |
30. | Tadas Duškinas | Litvánia | 24.10 | |
31. | Adilbek Mussin | Kazahsztán | 24.13 | |
32. | Douglas Erasmus | Dél-afrikai Köztársaság | 24.17 | |
33. | David Morgan | Ausztrália | 24.19 | |
34. | Artyom Kozlyuk | Üzbegisztán | 24.20 | |
35. | Omar Eissa | Egyiptom | 24.43 | |
36. | Yang Jungdoo | Dél-Korea | 24.45 | |
37. | Josiah Binnema | Kanada | 24.50 | |
38. | Antani Ivanov | Bulgária | 24.54 | |
39. | Ralph Goveia | Zambia | 24.58 | |
40. | Adi Mešetović | Bosznia-Hercegovina | 24.60 | |
41. | Nikolajs Maskaļenko | Lettország | 24.63 | |
41. | Justin Plaschka | Jamaica | 24.63 | |
43. | Glenn Victor Sutanto | Indonézia | 24.65 | |
44. | Kaan Turker Ayar | Törökország | 24.73 | |
45. | Pavel Izbisciuc | Moldova | 24.80 | |
46. | Mehdi Ansari | Irán | 25.02 | |
47. | Bryan Alvarez | Costa Rica | 25.06 | |
48. | Issa Abdulla Hemed Mohamed | Kenya | 25.12 | |
49. | K T Cherantha de Silva | Srí Lanka | 25.15 | |
50. | Anthony Barbar | Libanon | 25.17 | |
51. | N'Nhyn Mhlln G Fernander | Bahama-szigetek | 25.20 | |
52. | Oliver Elliot | Chile | 25.23 | |
53. | Boško Radulović | Montenegró | 25.24 | |
54. | José Quintanilla | Bolívia | 25.35 | |
55. | Nazim Belkhodja | Algéria | 25.43 | |
56. | Thibaut Danho | Elefántcsontpart | 25.74 | |
57. | Stefano Mitchell | Antigua és Barbuda | 25.98 | |
58. | Narang Pornsiriporn | Thaiföld | 25.99 | |
59. | Yellow Nakiegy Yeiyah | Nigéria | 26.11 | |
60. | Abdullah Ahmad Naji Al-Doori | Irak | 26.28 | |
61. | Daniel Francisco | Angola | 26.33 | |
62. | Denilson da Costa | Mozambik | 26.35 | |
63. | Hilal Hemed Hilal | Tanzánia | 26.40 | |
64. | Vagan Mhitarjan | Örményország | 26.44 | |
65. | George Jabbour | Honduras | 26.69 | |
66. | Delgerkhuu Myagmar | Mongólia | 26.95 | |
67. | Jayhan Jamaud Odlum-Smith | Saint Lucia | 26.99 | |
68. | Adam Moncherry | Seychelle-szigetek | 27.23 | |
69. | Thol Thoeun | Kambodzsa | 27.45 | |
70. | Lum Zhaveli | Koszovó | 27.47 | |
71. | Joseph Denobrega | Guyana | 27.50 | |
72. | Belly-Cresus Ganira | Burundi | 27.52 | |
73. | Kaleo Kihleng | Mikronézia | 27.98 | |
74. | Anubhav Subba | Nepál | 28.26 | |
75. | Ismah Serunjoji | Uganda | 28.57 | |
76. | Albarchir Mouctar | Niger | 29.63 | |
77. | Slava Sihanouvong | Laosz | 29.81 | |
78. | Papy Dossous | Haiti | 30.08 | |
79. | Athoumane Athoumane | Comore-szigetek | 30.53 | |
80. | Andrew Lapuka | Tonga | 30.59 | |
81. | Osman Kamara | Sierra Leone | 33.70 | |
Yaaqoub Alsaadi | Egyesült Arab Emírségek | DNS | ||
Alpha Oumar Diallo | Guinea | DNS | ||
Abeku Jackson | Ghána | DNS | ||
Ruslan Nazarov | Türkmenisztán | DNS | ||
Mohd Ebrahim Rajabi | Afganisztán | DNS | ||
Momodou Saine | Gambia | DNS | ||
Dillon Gooding | Saint Vincent és a Grenadine-szigetek | DSQ | ||
Oumar Touré | Mali | DSQ |
Jelmagyarázat
- DNS – nem indult
- DSQ – kizárva
Elődöntő
# | Név | Ország | Idő | |
---|---|---|---|---|
1. | Caeleb Dressel | Egyesült Államok | 22.76 | Q |
2. | Andrij Hovolov | Ukrajna | 22.77 | Q |
3. | Nicholas Santos | Brazília | 22.84 | Q |
4. | Benjamin Proud | Egyesült Királyság | 22.92 | Q |
5. | Joseph Schooling | Szingapúr | 22.93 | Q |
6. | Henrique Martins | Brazília | 23.13 | Q |
7. | Tim Phillips | Egyesült Államok | 23.25 | Q |
8. | Andrij Hlopcov | Ukrajna | 23.31 | Q |
9. | Konrad Czerniak | Lengyelország | 23.37 | |
10. | Piero Codia | Olaszország | 23.41 | |
11. | Cseh László | Magyarország | 23.51 | |
12. | Mathys Goosen | Hollandia | 23.52 | |
13. | Sebastian Sabo | Szerbia | 23.54 | |
14. | Javhen Curkin | Fehéroroszország | 23.62 | |
15. | Jahor Dodalev | Fehéroroszország | 23.71 | |
16. | Jevgenyij Szedov | Oroszország | 23.72 |
Döntő
# | Név | Ország | Idő | |
---|---|---|---|---|
1 Aranyérem | Benjamin Proud | Egyesült Királyság | 22.75 | |
2 Ezüstérem | Nicholas Santos | Brazília | 22.79 | |
3 Bronzérem | Andrij Hovolov | Ukrajna | 22.84 | |
4. | Caeleb Dressel | Egyesült Államok | 22.89 | |
5. | Joseph Schooling | Szingapúr | 22.95 | |
6. | Henrique Martins | Brazília | 23.14 | |
7. | Andrij Hlopcov | Ukrajna | 23.31 | |
8. | Tim Phillips | Egyesült Államok | 23.38 |
Források
- Az előfutamok eredménye
- Az elődöntők eredménye
- A döntő eredménye
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap