Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős a XXX. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Eton Dorney | |||||||||
Dátum | július 29. – augusztus 4. | |||||||||
Versenyzők | 40 résztvevő 20 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||||||
Sablon:Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2012. évi nyári olimpiai játékokon az evezés férfi könnyűsúlyú kétpár versenyszámát július 29. és augusztus 4. között rendezték Eton Dorney-ben. A versenyt a Rasmus Quist, Mads Rasmussen dán páros nyerte a brit és az új-zélandi egység előtt. A magyar páros (Hirling Zsolt és Varga Tamás) a B-döntőben 5. lett, így összesítésben a 11. helyen zárt.
Versenynaptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum | Időpont | Forduló |
---|---|---|
2012. július 29., vasárnap | 11:10 (12:10) | Előfutamok |
2012. július 31., kedd | 10:30 (11:30) | Reményfutamok |
2012. augusztus 1., szerda | 9:50 (10:50) | Elődöntők |
2012. augusztus 2., csütörtök | 10:50 (11:50) | |
2012. augusztus 4., szombat | 9:40 (10:40) | Döntő |
Eredmények
Az idők másodpercben értendők.
Előfutamok
Négy előfutamot rendeztek, futamonként öt hajóval. Innen az A/B elődöntőbe vagy a reményfutamba lehetett kerülni. Az első két helyen célba érők (színessel kiemeltek) az A/B elődöntőbe kerültek, a többiek a reményfutamba.
|
|
Reményfutamok
Két reményfutamot rendeztek, a 6-6 hajóból az első 2-2 (színessel jelölt/Q) jutott az A/B elődöntőbe, a többiek a C/D elődöntőbe kerültek.
|
|
Elődöntők
Az elődöntők mezőnye az előfutamok és a reményfutamok alapján alakult ki. Az A/B elődöntőből az A- vagy a B-döntőbe lehetett jutni, a C/D előfutamból pedig a C-vagy D-döntőbe.
A/B elődöntő
Két futamot rendeztek, a 6-6 hajóból az első 3-3 (színessel jelölt/Q) jutott az A-döntőbe, a maradék a B-döntőbe.
|
|
C/D elődöntő
Két futamot rendeztek, a 4-4 hajóból az első 3-3 (színessel jelölt/Q) jutott az C-döntőbe, a maradék a D-döntőbe.
|
|
Döntők
A döntők az előfutamok alapján alakultak ki. A B-döntő első helyezettje 7., a C-döntőé a 13., a D-döntőé pedig a 19. helyen zárt.
D-döntő
A D-döntőt két egységgel rendezték, a C/D elődöntők két 4. helyezettjével.
Helyezés (Összesített) | Név | Nemzet | Idő |
---|---|---|---|
1. (19.) | Szandíp Kumár Manadzsít Szingh | India (IND) | 7:08,39 |
2. (20.) | Mohamed Nofel Omar Emira | Egyiptom (EGY) | 7:12,79 |
C-döntő
A C-döntőt hat egységgel rendezték, a C/D elődöntők 1-3. helyezettjeivel.
Helyezés (Összesített) | Név | Nemzet | Idő |
---|---|---|---|
1. (13.) | Roderick Chrisholm Thomas Gibson | Ausztrália (AUS) | 6:44,40 |
2. (14.) | Douglas Vandor Morgan Jarvis | Kanada (CAN) | 6:46,62 |
3. (15.) | Csang Fangbing Szun Csie | Kína (CHN) | 6:49,39 |
4. (16.) | Rodolfo Collazo Tourn Emiliano Dumestre Guaraglia | Uruguay (URU) | 6:51,94 |
5. (17.) | Mario Cejas Migel Mayol | Argentína (ARG) | 6:53,71 |
6. (18.) | Leung Csun Sek Lok Kwan Hoi | Hongkong (HKG) | 7:00,01 |
B-döntő
A B-döntőt hat egységgel rendezték, az A/B elődöntők 4-6. helyezettjeivel.
Helyezés (Összesített) | Név | Nemzet | Idő |
---|---|---|---|
1. (7.) | Pietro Ruta Elia Luini | Olaszország (ITA) | 6:29,92 |
2. (8.) | Eleftherios Konsolas Panagiotis Magdanis | Görögország (GRE) | 6:31,71 |
3. (9.) | Kristoffer Brun Are Strandli | Norvégia (NOR) | 6:32,82 |
4. (10.) | Manuel Suarez Barrios Yunior Perez Aguilera | Kuba (CUB) | 6:34,96 |
5. (11.) | Hirling Zsolt Varga Tamás | Magyarország (HUN) | 6:39,98 |
6. (12.) | Ura Kazusige Takeda Daiszaku | Japán (JPN) | 6:48,27 |
A-döntő
Az A-döntőt hat egységgel rendezték, az A/B elődöntők 1-3. helyezettjeivel.
Helyezés | Név | Nemzet | Idő |
---|---|---|---|
1 Arany | Mads Rasmussen Rasmus Quist | Dánia (DEN) | 6:37,17 |
2 Ezüst | Zac Purchase Mark Hunter | Nagy-Britannia (GBR) | 6:37,78 |
3 Bronz | Storm Uru Peter Taylor | Új-Zéland (NZL) | 6:40,86 |
4. | Stany Delayre Jérémie Azou | Franciaország (FRA) | 6:42,69 |
5. | Pedro Fraga Nuno Mendes | Portugália (POR) | 6:44,80 |
6. | Linus Lichtschlag Lars Hartig | Németország (GER) | 6:49,07 |
Források
- Men's Lightweight Double Sculls (LM 2x) (angol nyelven). london2012.com. [2013. január 4-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. augusztus 13.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap