| Ebben a szócikkben a belarusz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Fehéroroszország a norvégiai Lillehammerben megrendezett 1994. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 7 sportágban 33 sportoló képviselte, akik összesen 2 érmet szereztek. Fehéroroszország önállóan először vett részt az olimpiai játékokon, és meg is szerezte első olimpiai érmeit.
Érmesek
Biatlon
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Ihar Hohrjakov | 10 km sprint | 4 (1+3) | 31:50,7 | 45. |
Viktar Majgurov | 10 km sprint | 3 (2+1) | 31:09,2 | 37. |
20 km egyéni | 4 (1+1+1+1) | 1:00:42,7 | 23. |
Javhen Redzkin | 20 km egyéni | 6 (2+1+2+1) | 1:03:34,9 | 53. |
Aljakszandr Papov | 10 km sprint | 0 (0+0) | 29:38,5 | 10. |
20 km egyéni | 0 (0+0+0+0) | 57:53,1 | 4. |
Aleh Rizsankov | 10 km sprint | 3 (2+1) | 30:11,0 | 17. |
Vadzim Szasurin | 20 km egyéni | 2 (2+0+0+0) | 1:01:09,8 | 28. |
Viktar Majgurov Ihar Hohrjakov Aleh Rizsankov Aljakszandr Papov | 4 × 7,5 km váltó | 0+0 | 1:32:57,2 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Irina Kokujeva | 7,5 km sprint | 2 (0+2) | 26:38,4 | 6. |
15 km egyéni | 6 (1+3+1+1) | 56:12,0 | 28. |
Ljudmila Liszenka | 7,5 km sprint | 3 (2+1) | 29:23,9 | 50. |
Szvjatlana Paramihina | 7,5 km sprint | 2 (2+0) | 26:09,9 | |
15 km egyéni | 4 (3+1+0+0) | 53:21,3 | 4. |
Natallja Permjakova | 7,5 km sprint | 4 (2+2) | 28:26,9 | 38. |
15 km egyéni | 2 (1+1+0+0) | 53:59,2 | 7. |
Natallja Rizsankova | 15 km egyéni | 9 (2+3+1+3) | 59:26,9 | 49. |
Irina Kokujeva Natallja Permjakova Natallja Rizsankova Szvjatlana Paramihina | 4 × 7,5 km váltó | 8 | 1:54:55,1 | 6. |
Északi összetett
Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés |
Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Szjarhej Zaharanka | Egyéni | 146,5 | 50. | +11:10 | 42:34,3 | 41. | 53:44,3 | 50. |
Gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Vital Novicsenka | 1500 m | 1:57,50 | 35. |
5000 m | 7:17,55 | 32. |
Ihar Zsaljazovszki | 500 m | 36,73 | 10. |
1000 m | 1:12,72 | |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés |
Aljakszandr Muraska | Férfi egyéni | 7×24+ | 24. | 12,0 | 8×23+ | 23. | 23,0 | 35,0 | 23. |
Alena Hrihorjeva Szjarhej Sajko | Páros | 9×18+ | 18. | 9,0 | 9×17+ | 17. | 17,0 | 26,0 | 17. |
Versenyző | Versenyszám | Kötelező tánc 1 | Kötelező tánc 2 | Eredeti (original) tánc | Kűr | Összesítés |
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés |
Taccjana Navka Szamvel Gjozaljan | Jégtánc | 6×11+ | 11. | 2,2 | 5×10+ | 11. | 2,2 | 9×11+ | 11. | 6,6 | 7×11+ | 11. | 11,0 | 22,0 | 11. |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Aljakszej Parfenkov | Férfi | 228,49 | 1. | 178,48 | 12. |
Vaszil Vorobjov | 188,92 | 13. | kiesett |
Julija Rakovics | Női | 152,10 | 5. | 135,53 | 10. |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Aljakszandr Penyigin | Férfi | 19,41 | 28. | kiesett |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Szjarhej Dalidovics | 10 km | 28:02,8 | 70. |
15 km üldözőverseny | 43:10,5 | 51. |
30 km | 1:20:36,5 | 37. |
Vaszil Garbacsov | 30 km | 1:24:17,9 | 57. |
50 km | 2:21:31,3 | 43. |
Viktar Kamocki | 10 km | 26:22,6 | 28. |
15 km üldözőverseny | nem indult |
30 km | 1:19:47,7 | 31. |
50 km | 2:15:02,9 | 21. |
Ihar Obuhov | 10 km | 27:29,2 | 62. |
15 km üldözőverseny | 42:33,5 | 46. |
50 km | 2:17:08,4 | 25. |
Vjacsaszlav Plakszunov | 10 km | 27:12,1 | 53. |
15 km üldözőverseny | 40:15,2 | 21. |
30 km | 1:18:57,7 | 27. |
Ihar Obuhov Viktar Kamocki Szjarhej Dalidovics Vjacsaszlav Plakszunov | 4 × 10 km váltó | 1:49:23,7 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Ljudmila Dideleva | 5 km | 15:57,7 | 36. |
10 km üldözőverseny | 33:47,9 | 45. |
Alena Piirajnyen | 5 km | 16:25,0 | 44. |
10 km üldözőverseny | 34:06,4 | 49. |
15 km | 48:45,3 | 51. |
Szvjatlana Kamockaja | 5 km | 16:25,8 | 45. |
10 km üldözőverseny | nem indult |
15 km | 47:56,5 | 50. |
30 km | 1:36:51,0 | 44. |
Alena Szinykevics | 5 km | 15:50,2 | 34. |
10 km üldözőverseny | nem ért célba |
15 km | 45:45,4 | 33. |
30 km | 1:31:47,8 | 22. |
Alena Piirajnyen Szvjatlana Kamockaja Ljudmila Dideleva Alena Szinykevics | 4 × 5 km váltó | 1:04:25,8 | 14. |
Síugrás
Versenyző | Versenyszám | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Aljakszandr Szinyavszki | Normálsánc | 93,5 | 44.* | 85,5 | 39. | 179,0 | 38. |
Nagysánc | 22,7 | 57. | 46,9 | 46.* | 69,6 | 54. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Források
- Belarus at the 1994 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Sablon:Az 1994. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap