Női gyeplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi gyeplabda a XXVII. nyári olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Dátum | szeptember 16.–szeptember 29. | ||||||
Csapatok | 10 | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
Torna statisztika | |||||||
Mérkőzések | 35 | ||||||
Gólok | 112 (átlag: 3,2) | ||||||
|
Bővebben: Gyeplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
A 2000. évi nyári olimpiai játékokon a női gyeplabda-tornát szeptember 16. és szeptember 29. között rendezték. A tornán 10 nemzet csapata vett részt.
Lebonyolítás
A 10 résztvevőt 2 darab 5 csapatos csoportba sorsolták. Körmérkőzések döntötték el a csoportok végeredményét. A csoportból az első három helyezett jutott tovább az középdöntőbe. Ott újabb körmérkőzéseket játszottak a csapatok, de az egymás elleni eredményeiket a csoportkörből magukkal hozták. A középdöntő első két helyezettje jutott a döntőbe, a harmadik és negyedik helyezettjei a bronzéremért mérkőzhettek.
Csoportkör
Színmagyarázat |
---|
A csoportok első három helyezettje bejutott a középdöntőbe. |
A csoportok negyedik és ötödik helyezettjei a 7–10. helyért játszhattak. |
A csoport
Csapat Sablon:2000NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 4 | 3 | 1 | 0 | 9 | 3 | +6 | 10 |
Argentína (ARG) | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 6 | –1 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 4 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | –1 | 5 |
Nagy-Britannia (GBR) | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 5 | 0 | 4 |
Dél-Korea (KOR) | 4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 8 | –4 | 2 |
2000. szeptember 16. 8:30 Sablon:2000NgyepKORARG
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Gina Spitaleri (ITA), Miriam van Gemert (NED) |
Szin Mikjong 20' Cso Bora 33' | (2–1) | Masotta 9' Aymar 44' Rimoldi 68' |
2000. szeptember 17. 15:30 Sablon:2000NgyepAUSGBR
| Ausztrália (AUS) | 2–1 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Ute Conen (GER), Marelize de Klerk (RSA) |
Hudson 18' Powell 51' | (1–0) | Marston-Smith 47' |
2000. szeptember 17. 18:30 Sablon:2000NgyepKORESP
| Dél-Korea (KOR) | 0–0 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Lyn Farrell (NZL), Jean Buchanan (RSA) |
2000. szeptember 18. 18:30 Sablon:2000NgyepGBRARG
| Nagy-Britannia (GBR) | 0–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Renee Cohen (NED), Gina Spitaleri (ITA) |
(0–1) | Masotta 14' |
2000. szeptember 19. 15:30 Sablon:2000NgyepAUSESP
| Ausztrália (AUS) | 1–1 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Lyn Farrell (NZL), Miriam van Gemert (NED) |
Annan 7' | (1–1) | Ignacio 2' |
2000. szeptember 20. 10:30 Sablon:2000NgyepKORGBR
| Dél-Korea (KOR) | 2–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Ute Conen (GER), Jean Buchanan (RSA) |
Kim Szongun 14' Kim Undzsin 48' | (1–0) | Clewlow 57' Nicholson 66' |
2000. szeptember 20. 20:30 Sablon:2000NgyepAUSARG
| Ausztrália (AUS) | 3–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Renee Cohen (NED), Miriam van Gemert (NED) |
Morris 25' Starre 33' Mitchell-Taverner 63' | (2–0) | García 66' |
2000. szeptember 21. 10:30 Sablon:2000NgyepARGESP
| Argentína (ARG) | 0–1 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Marelize de Klerk (RSA), Kazuko Yasueda (JPN) |
(0–0) | Goikoetxea 40' |
2000. szeptember 22. 15:30 Sablon:2000NgyepAUSKOR
| Ausztrália (AUS) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Renee Cohen (NED), Ute Conen (GER) |
Powell 8' Peek 22' Hudson 70+' | (2–0) |
2000. szeptember 22. 20:30 Sablon:2000NgyepGBRESP
| Nagy-Britannia (GBR) | 2–0 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Jean Buchanan (RSA), Marelize de Klerk (RSA) |
Clewlow 48' Cullen 65' | (0–0) |
B csoport
Csapat Sablon:2000NgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Új-Zéland (NZL) | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 5 | +2 | 7 |
Kína (CHN) | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 5 | –1 | 6 |
Hollandia (NED) | 4 | 1 | 2 | 1 | 9 | 9 | 0 | 5 |
Németország (GER) | 4 | 1 | 2 | 1 | 6 | 6 | 0 | 5 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 5 | –1 | 4 |
2000. szeptember 16. 10:30 Sablon:2000NgyepGERNZL
| Németország (GER) | 1–1 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Michele Arnold (AUS), Gill Clarke (GBR) |
Lätzsch 56' | (0–0) | Smith 68' |
2000. szeptember 17. 15:30 Sablon:2000NgyepNEDCHN
| Hollandia (NED) | 1–2 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Renee Chatas (USA), Angela Lario (ESP) |
Teeuwen 69' | (0–1) | Yang Huiping 16', 39' |
2000. szeptember 17. 20:30 Sablon:2000NgyepGERRSA
| Németország (GER) | 2–1 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Játékvezetők: Lee Mi-Ok (KOR), Kazuko Yasueda (JPN) |
Rinne 28' Becker 50' | (1–1) | Agliotti 7' |
2000. szeptember 18. 20:30 Sablon:2000NgyepCHNNZL
| Kína (CHN) | 0–2 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Judith Barnesby (AUS), Michele Arnold (AUS) |
(0–1) | Trolove 11' Bell-Kake 38' |
2000. szeptember 19. 13:30 Sablon:2000NgyepNEDRSA
| Hollandia (NED) | 2–2 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Játékvezetők: Kazuko Yasueda (JPN), Gill Clarke (GBR) |
Boomgaardt 12' Smabers 16' | (2–0) | Coetzee 52' Dare 61' |
2000. szeptember 20. 8:30 Sablon:2000NgyepGERCHN
| Németország (GER) | 1–2 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Renee Chatas (USA), Lee Mi-Ok (KOR) |
Möller 60' | (0–1) | Zhou Wanfeng 2' Cheng Hui 49' |
2000. szeptember 20. 18:30 Sablon:2000NgyepNEDNZL
| Hollandia (NED) | 4–3 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Angela Lario (ESP), Gina Spitaleri (ITA) |
van der Vaart 6' Boomgaardt 18' van der Wielen 45' van de Kieft 69' | (2–1) | Lawrence 23', 63' Senior 58' |
2000. szeptember 21. 18:30 Sablon:2000NgyepNZLRSA
| Új-Zéland (NZL) | 1–0 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Játékvezetők: Judith Barnesby (AUS), Lee Mi-Ok (KOR) |
Smith 54' | (0–0) |
2000. szeptember 22. 13:30 Sablon:2000NgyepNEDGER
| Hollandia (NED) | 2–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Judith Barnesby (AUS), Renee Chatas (USA) |
van der Wielen 31' Thate 49' | (1–1) | Rinne 32' Ernsting-Krienke 66' |
2000. szeptember 22. 18:30 Sablon:2000NgyepCHNRSA
| Kína (CHN) | 0–1 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | Játékvezetők: Angela Lario (ESP), Gill Clarke (GBR) |
(0–0) | Geyser 52' |
Középdöntő
Színmagyarázat |
---|
A csoport első két helyezettje bejutott a döntőbe. |
A csoport harmadik és negyedik helyezettje a 3. helyért játszhatott. |
A csoport ötödik helyezettje a tornán az 5., a hatodik helyezettje a 6. helyen végzett. |
A táblázat tartalmazza
- az A csoportban lejátszott
- Ausztrália – Argentína 3–1-es,
- Ausztrália – Spanyolország 1–1-es,
- Spanyolország – Argentína 1–0-s, valamint a
- a B csoportban lejátszott
- Új-Zéland – Kína 2–0-s,
- Hollandia – Új-Zéland 4–3-as és a
- Kína – Hollandia 2–1-es eredményét is
Csapat Sablon:2000NgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 4 | 1 | 0 | 17 | 3 | +14 | 13 |
Argentína (ARG) | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | 7 | +6 | 9 |
Hollandia (NED) | 5 | 2 | 0 | 3 | 8 | 14 | –6 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 1 | 3 | 1 | 5 | 5 | 0 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 10 | –6 | 4 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 1 | 1 | 3 | 8 | 16 | –8 | 4 |
2000. szeptember 24. 11:00 Sablon:2000NgyepESPCHN
| Spanyolország (ESP) | 0–0 | Kína (CHN) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Gina Spitaleri (ITA), Marelize de Klerk (RSA) |
2000. szeptember 24. 14:00 Sablon:2000NgyepARGNED
| Argentína (ARG) | 3–1 | Hollandia (NED) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Kazuko Yasueda (JPN), Ute Conen (GER) |
Aymar 3' García 26', 50' | (2–1) | Smabers 12' |
2000. szeptember 24. 16:00 Sablon:2000NgyepAUSNZL
| Ausztrália (AUS) | 3–0 | Új-Zéland (NZL) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Gill Clarke (GBR), Lee Mi-Ok (KOR) |
Hudson 50', 52' Powell 62' | (0–0) |
2000. szeptember 25. 13:30 Sablon:2000NgyepARGCHN
| Argentína (ARG) | 2–1 | Kína (CHN) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Lyn Farrell (NZL), Renee Cohen (NED) |
Aymar 35+' García 52' | (1–1) | Tang Chunling 6' |
2000. szeptember 25. 18:30 Sablon:2000NgyepAUSNED
| Ausztrália (AUS) | 5–0 | Hollandia (NED) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Kazuko Yasueda (JPN), Gina Spitaleri (ITA) |
Annan 35+', 65' Hawkes 37' Powell 40' Morris 30+' | (1–0) |
2000. szeptember 25. 20:30 Sablon:2000NgyepESPNZL
| Spanyolország (ESP) | 2–2 | Új-Zéland (NZL) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Miriam van Gemert (NED), Gill Clarke (GBR) |
Barrio 13' Camón 70+' | (1–0) | Smith 46' Trolove 60' |
2000. szeptember 27. 11:00 Sablon:2000NgyepESPNED
| Spanyolország (ESP) | 1–2 | Hollandia (NED) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Lee Mi-Ok (KOR), Ute Conen (GER) |
Ignacio 68' | (0–1) | van der Wielen 28', 63' |
2000. szeptember 27. 16:30 Sablon:2000NgyepARGNZL
| Argentína (ARG) | 7–1 | Új-Zéland (NZL) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Judith Barnesby (AUS), Kazuko Yasueda (JPN) |
Rognoni 9', 47' Oneto 12', 40', 42', 49' Masotta 31' | (3–1) | Bell-Kake 33' |
2000. szeptember 27. 13:30 Sablon:2000NgyepAUSCHN
| Ausztrália (AUS) | 5–1 | Kína (CHN) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Gill Clarke (GBR), Marelize de Klerk (RSA) |
Hudson 2', 28' Towers 9' Morris 42' Taverner 48' | (3–0) | Yang Huiping 45' |
Helyosztók
A 7–10. helyért
A 7–10. helyért | A 7. helyért | |||||||
szeptember 27. | ||||||||
A4 | Nagy-Britannia (GBR) | 3 | ||||||
B5 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 2 | ||||||
szeptember 30. | ||||||||
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | |||||||
Németország (GER) | 2 | |||||||
A 9. helyért | ||||||||
szeptember 28. | szeptember 30. | |||||||
B4 | Németország (GER) | 3 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0 | ||||
A5 | Dél-Korea (KOR) | 2 | Dél-Korea (KOR) | 3 |
2000. szeptember 25. 10:30 Sablon:2000NgyepGBRRSA
| Nagy-Britannia (GBR) | 3–2 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Renee Chatas (USA), Angela Lario (ESP) |
Simpson 3' Clewlow 12' Smith 38' | (2–2) | Dare 6' Coetzee 31' |
2000. szeptember 25. 15:30 Sablon:2000NgyepKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Németország (GER) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Michele Arnold (USA), Jean Buchanan (RSA) |
I Unjong 56' Kim Undzsin 59' | (0–1) | Becker 8', 41' Ernsting-Krienke 80' |
A 9. helyért
2000. szeptember 27. 08:30 Sablon:2000NgyepRSAKOR
| Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0–3 | Dél-Korea (KOR) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Michele Arnold (AUS), Renee Cohen (NED) |
(0–3) | Kim Mihjon 23', 26' Ju Hidzsu 35+' |
A 7. helyért
2000. szeptember 27. 13:00 Sablon:2000NgyepGBRGER
| Nagy-Britannia (GBR) | 0–2 | Németország (GER) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Miriam van Gemert (NED), Lyn Farrell (NZL) |
(0–1) | Keller 21' Becker 52' |
Bronzmérkőzés
2000. szeptember 29. 17:30 Sablon:2000NgyepNEDESP
| Hollandia (NED) | 2–0 | Spanyolország (ESP) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Gill Clarke (GBR), GIna Spitaleri (ITA) |
Boomgaardt 10' Thate 55' | (1–0) |
Döntő
2000. szeptember 29. 20:00 Sablon:2000NgyepAUSARG2
| Ausztrália (AUS) | 3–1 | Argentína (ARG) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Miriam van Gemert (NED), Kazuko Yasueda (JPN) |
Annan 10' Haslam 26' Morris 38' | (2–0) | Oneto 44' |
Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Ausztrália (AUS) | 8 | 7 | 1 | 0 | 25 | 5 | +20 | 22 |
2 Ezüst | Argentína (ARG) | 8 | 5 | 0 | 3 | 18 | 12 | +6 | 15 |
3 Bronz | Hollandia (NED) | 8 | 3 | 2 | 3 | 14 | 18 | –4 | 11 |
4. | Spanyolország (ESP) | 8 | 1 | 4 | 3 | 5 | 9 | –4 | 7 |
5. | Kína (CHN) | 7 | 2 | 1 | 4 | 6 | 12 | –6 | 7 |
6. | Új-Zéland (NZL) | 7 | 2 | 2 | 3 | 10 | 17 | –7 | 8 |
7. | Németország (GER) | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 8 | +3 | 11 |
8. | Nagy-Britannia (GBR) | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 9 | –1 | 7 |
9. | Dél-Korea (KOR) | 6 | 1 | 2 | 3 | 9 | 11 | –2 | 5 |
10. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 11 | –5 | 4 |
Fordítás
- Ez a szócikk részben vagy egészben a Field hockey at the 2000 Summer Olympics című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.
Források
- la84foundation.org: Official Results, Hockey, 2000 Sydney (AUS). (Hozzáférés: 2010. augusztus 4.)[halott link]
- fih.ch: 2000 Womens Olympic Games. (Hozzáférés: 2010. augusztus 4.)
- todor66.com: Women Field Hockey Olympic Games 2000 Sydney (AUS). (Hozzáférés: 2010. augusztus 2.)
Kapcsolódó szócikkek
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap