Női kajak négyes 500 méter a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a belarusz és ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Női kajak négyes 500 méter a XXXI. nyári olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | Lagoa Rodrigo de Freitas | ||||||
Dátum | 2016. augusztus 19-20. | ||||||
Versenyzők | 56 résztvevő 14 nemzetből | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon | |||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Síkvízi | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Szlalom | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Sablon:Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2016. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu női kajak négyes 500 méteres versenyszámát augusztus 19. és 20. között rendezik a copacabanai Lagoa Rodrigo de Freitasban. A magyar induló Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara és Fazekas-Zur Krisztina négyese.
Versenynaptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum | Időpont | Forduló |
---|---|---|
2016. augusztus 19., péntek | 9:37 (14:37) | Előfutam |
10:37 (15:37) | Elődöntő | |
2016. augusztus 20., szombat | 9:47 (14:47) | Döntő |
Eredmények
Előfutamok
Az első helyezettek a döntőbe kerültek, a többiek az elődöntőben folytatták.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Fehéroroszország (BLR) Marharita Mahneva Nadzeja Ljapeska Volha Hudzenka Marina Litvincsuk | 1:30,320 | Q |
2. | Lengyelország (POL) Marta Walczykiewicz Edyta Dzieniszewska Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:33,020 | |
3. | Új-Zéland (NZL) Jaimee Lovett Kayla Imrie Aimee Fisher Caitlin Ryan | 1:33,782 | |
4. | Kazahsztán (KAZ) Inna Klinova Irina Podojnikova Natalja Szergejevna Zoja Anancsenko | 1:36,127 | |
5. | Nagy-Britannia (GBR) Jessica Walker Rachel Cawthorn Rebeka Simon Louisa Gurski | 1:36,853 | |
6. | Franciaország (FRA) Manon Hostens Amandine Lhote Léa Jamelot Sarah Troël | 1:37,038 | |
7. | Argentína (ARG) Magdalena Garro Brenda Rojas Sabrina Ameghino Keresztesi Alexandra | 1:37,645 | |
2. futam | |||
1. | Magyarország (HUN) Szabó Gabriella Kozák Danuta Csipes Tamara Fazekas-Zur Krisztina | 1:29,497 | Q |
2. | Ukrajna (UKR) Marija Povh Szvitlana Ahadova Anasztaszija Todorova Inna Hriscsun | 1:31,727 | |
3. | Németország (GER) Sabrina Hering Franziska Weber Steffi Kriegerstein Tina Dietze | 1:33,185 | |
4. | Kanada (CAN) Andréanne Langlois Émilie Fournel Genevieve Orton Kathleen Fraser | 1:34,269 | |
5. | Dánia (DEN) Emma Jørgensen Amalie Ringtved Thomsen Ida Villumsen Henriette Engel Hansen | 1:36,675 | |
6. | Kína (CHN) Li Jüe (Li Yue) Zsen Ven-csün (Ren Wenjun) Ma Csing (Ma Qing) Liu Haj-ping (Liu Haiping) | 1:38,730 | |
7. | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Milica Starović Benedek Dalma Olivera Moldovan | 1:39,316 |
Elődöntők
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Új-Zéland (NZL) Jaimee Lovett Kayla Imrie Aimee Fisher Caitlin Ryan | 1:34,778 | Q |
Ukrajna (UKR) Marija Povh Szvitlana Ahadova Anasztaszija Todorova Inna Hriscsun | 1:35,512 | Q | |
3. | Dánia (DEN) Emma Jørgensen Amalie Ringtved Thomsen Ida Villumsen Henriette Engel Hansen | 1:36,302 | Q |
4. | Kína (CHN) Li Jüe (Li Yue) Zsen Ven-csün (Ren Wenjun) Ma Csing (Ma Qing) Liu Haj-ping (Liu Haiping) | 1:37,055 | |
5. | Kazahsztán (KAZ) Inna Klinova Irina Podojnikova Natalja Szergejevna Zoja Anancsenko | 1:37,423 | |
6. | Argentína (ARG) Magdalena Garro Brenda Rojas Sabrina Ameghino Keresztesi Alexandra | 1:38,579 | |
2. futam | |||
1. | Németország (GER) Sabrina Hering Franziska Weber Steffi Kriegerstein Tina Dietze | 1:34,710 | Q |
Kanada (CAN) Andréanne Langlois Émilie Fournel Genevieve Orton Kathleen Fraser | 1:36,254 | Q | |
3. | Nagy-Britannia (GBR) Jessica Walker Rachel Cawthorn Rebeka Simon Louisa Gurski | 1:36.254 | Q |
4. | Lengyelország (POL) Marta Walczykiewicz Edyta Dzieniszewska Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:36,532 | |
5. | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Milica Starović Benedek Dalma Olivera Moldovan | 1:38,398 | |
6. | Franciaország (FRA) Manon Hostens Amandine Lhote Léa Jamelot Sarah Troël | 1:39,069 |
Döntők
B-döntő
Helyezés | Ország | Idő |
---|---|---|
1. | Lengyelország (POL) Marta Walczykiewicz Edyta Dzieniszewska Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:37,658 |
2. | Kazahsztán (KAZ) Inna Klinova Irina Podojnikova Natalja Szergejevna Zoja Anancsenko | 1:39,419 |
3. | Kína (CHN) Li Jüe (Li Yue) Zsen Ven-csün (Ren Wenjun) Ma Csing (Ma Qing) Liu Haj-ping (Liu Haiping) | 1:40,071 |
4. | Franciaország (FRA) Manon Hostens Amandine Lhote Léa Jamelot Sarah Troël | 1:41,069 |
5. | Argentína (ARG) Magdalena Garro Brenda Rojas Sabrina Ameghino Keresztesi Alexandra | 1:41,394 |
6. | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Milica Starović Benedek Dalma Olivera Moldovan | 1:42,818 |
A-döntő
Helyezés | Ország | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Magyarország (HUN) Szabó Gabriella Kozák Danuta Csipes Tamara Fazekas-Zur Krisztina | 1:31,482 |
2 Ezüst | Németország (GER) Sabrina Hering Franziska Weber Steffi Kriegerstein Tina Dietze | 1:32,383 |
3 Bronz | Fehéroroszország (BLR) Marharita Mahneva Nadzeja Ljapeska Volha Hudzenka Marina Litvincsuk | 1:33,908 |
4. | Ukrajna (UKR) Marija Povh Szvitlana Ahadova Anasztaszija Todorova Inna Hriscsun | 1:34,214 |
5. | Új-Zéland (NZL) Jaimee Lovett Kayla Imrie Aimee Fisher Caitlin Ryan | 1:35,198 |
6. | Dánia (DEN) Emma Jørgensen Amalie Ringtved Thomsen Ida Villumsen Henriette Engel Hansen | 1:36,057 |
7. | Nagy-Britannia (GBR) Jessica Walker Rachel Cawthorn Rebeka Simon Louisa Gurski | 1:37,043 |
8. | Kanada (CAN) Andréanne Langlois Émilie Fournel Genevieve Orton Kathleen Fraser | 1:37,733 |
Források
- 1. előfutam
- 2. előfutam
- 1. elődöntő
- 2. elődöntő
- B-döntő
- A-döntő
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap