Oroszország a 2002. évi téli olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Oroszország az olimpiai játékokon | |||||
Oroszország zászlaja | |||||
NOB-országkód: RUS | |||||
OOB | Orosz Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2002. évi téli olimpiai játékok Salt Lake City | |||||
Versenyzők | 151 fő 15 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Alekszej Prokurorov | ||||
Érmek 5. helyezés |
| ||||
Oroszország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Szovjetunió részeként (1952–1988), |
Oroszország az egyesült államokbeli Salt Lake Cityben megrendezett 2002. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 15 sportágban 151 sportoló képviselte, akik összesen 13 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Piljova, OlgaOlga Piljova | Biatlon | Női 10 km üldözőverseny |
1 Arany | Jagugyin, AlekszejAlekszej Jagugyin | Műkorcsolya | Férfi egyéni |
1 Arany | Berezsnaja, JelenaJelena Berezsnaja Anton Siharulidze | Műkorcsolya | Páros |
1 Arany | Ivanov, MihailMihail Ivanov | Sífutás | Férfi 50 km |
1 Arany | Csepalova, JulijaJulija Csepalova | Sífutás | Női egyéni sprint |
2 Ezüst | Pljuscsenko, JevgenyijJevgenyij Pljuscsenko | Műkorcsolya | Férfi egyéni |
2 Ezüst | Szluckaja, IrinaIrina Szluckaja | Műkorcsolya | Női egyéni |
2 Ezüst | Lobacsova, IrinaIrina Lobacsova Ilja Averbuh | Műkorcsolya | Jégtánc |
2 Ezüst | Csepalova, JulijaJulija Csepalova | Sífutás | Női 10 km |
3 Bronz | Majgurov, ViktorViktor Majgurov | Biatlon | Férfi 20 km egyéni indításos |
3 Bronz | Ahatova, AlbinaAlbina Ahatova Szvetlana Ismuratova Galina Kukleva Olga Piljova | Biatlon | Női 4 × 7,5 km váltó |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Afinogenov, MakszimMakszim Afinogenov Ilja Brizgalov Pavel Bure Valerij Bure Pavel Dacjuk Szergej Goncsar Szergej Fjodorov Nyikolaj Habibulin Alekszej Jasin Darjusz Kaszparajtyisz Ilja Kovalcsuk Alekszej Kovaljov Igor Kravcsuk Oleg Kvasa Igor Larionov Vlagyimir Malahov Danyiil Markov Borisz Mironov Andrej Nyikolisin Jegor Podomackij Szergej Szamszonov Oleg Tverdovszkij Alekszej Zsamnov | Jégkorong | Férfi |
3 Bronz | Csepalova, JulijaJulija Csepalova | Sífutás | Női 15 km |
Alpesisí
Bővebben: Alpesisí a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Andrej Filicskin | Lesiklás | 1:43,73 | 41. | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:15,74 | 38. | nem ért célba | kiesett | |||
Szuperóriás-műlesiklás | nem ért célba | ||||||
Makszim Kedrin | Lesiklás | 1:43,04 | 36. | ||||
Szergej Komarov | Lesiklás | 1:45,25 | 44. | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:17,78 | 51. | 1:15,78 | 40. | 2:33,56 | 40. | |
Szuperóriás-műlesiklás | nem ért célba | ||||||
Pavel Sesztakov | Lesiklás | 1:44,35 | 43. | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:15,80 | 39. | 1:14,17 | 32. | 2:29,97 | 32. | |
Szuperóriás-műlesiklás | 1:25,16 | 23. |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Össz. | |||||||||
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Andrej Filicskin | Összetett | 1:43,04 | 29. | 50,19 | 16. | 54,91 | 12. | 1:45,10 | 13. | 3:28,14 | 14. |
Makszim Kedrin | 1:42,81 | 27. | nem indult | kiesett | |||||||
Szergej Komarov | 1:43,47 | 33. | 51,66 | 21. | 56,90 | 19. | 1:48,56 | 20. | 3:32,03 | 22. | |
Pavel Sesztakov | 1:41,45 | 16. | 52,54 | 25. | 56,19 | 17. | 1:48,73 | 22. | 3:30,18 | 18. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Varvara Zelenszkaja | Lesiklás | 1:42,43 | 21. |
Szuperóriás-műlesiklás | 1:16,62 | 26. |
Biatlon
Bővebben: Biatlon a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Szergej Csepikov | 20 km egyéni | 1 (0+0+0+1) | 52:44,2 | 8. |
Viktor Majgurov | 10 km sprint | 0 (0+0) | 25:50,9 | 7. |
12,5 km üldözőverseny | 3 (2+0+1+0) | 33:55,1 | 7. | |
20 km egyéni | 1 (0+0+1+0) | 51:40,6 | ||
Pavel Rosztovcev | 10 km sprint | 1 (0+1) | 25:50,1 | 6. |
12,5 km üldözőverseny | 2 (0+0+1+1) | 33:43,1 | 5. | |
20 km egyéni | 1 (0+1+0+0) | 52:33,5 | 6. | |
Szergej Rozskov | 10 km sprint | 4 (3+1) | 27:39,8 | 51. |
12,5 km üldözőverseny | 1 (1+0+0+0) | 35:37,3 | 27. | |
20 km egyéni | 0 (0+0+0+0) | 53:43,8 | 12. | |
Szergej Ruszinov | 10 km sprint | 1 (0+1) | 27:04,3 | 33. |
12,5 km üldözőverseny | 3 (0+2+0+1) | 36:14,5 | 31. | |
Viktor Majgurov Szergej Rozskov Szergej Csepikov Pavel Rosztovcev | 4 × 7,5 km váltó | 0+9 | 1:24:54,4 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Albina Ahatova | 15 km egyéni | 2 (2+0+0+0) | 49:06,1 | 10. |
Anna Bogalij-Tyitovec | 7,5 km sprint | 2 (0+2) | 22:25,8 | 18. |
10 km üldözőverseny | 3 (0+0+1+2) | 33:40,0 | 19. | |
Szvetlana Ismuratova | 7,5 km sprint | 2 (0+2) | 22:27,3 | 19. |
10 km üldözőverseny | 3 (0+0+2+1) | 32:50,3 | 15. | |
15 km egyéni | 2 (1+0+0+1) | 48:45,0 | 8. | |
Galina Kukleva | 7,5 km sprint | 0 (0+0) | 21:32,1 | 6. |
10 km üldözőverseny | 3 (1+1+0+1) | 31:31,7 | 5. | |
Olga Piljova | 7,5 km sprint | 1 (0+1) | 21:44,2 | 8. |
10 km üldözőverseny | 1 (1+0+0+0) | 31:07,7 | ||
15 km egyéni | 2 (0+0+0+2) | 48:14,0 | 4. | |
Olga Zajceva | 15 km egyéni | 4 (1+0+1+2) | 52:26,2 | 37. |
Olga Piljova Galina Kukleva Szvetlana Ismuratova Albina Ahatova | 4 × 7,5 km váltó | 2+13 | 1:29:19,7 |
Bob
Bővebben: Bob a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Jevgenyij Popov Pjotr Makarcsuk | Kettes | 48,12 | 14. | 48,18 | 16. | 48,22 | 15. | 48,19 | 14. | 3:12,71 | 15. |
Alekszandr Zubkov Dmitrij Sztyopuskin | 48,71 | 29. | 48,16 | 13.* | 48,15 | 14. | 48,07 | 11. | 3:13,09 | 18. | |
Jevgenyij Popov Pjotr Makarcsuk Szergej Golubev Dmitrij Sztyopuskin | Négyes | 47,14 | 15. | 46,98 | 10. | 47,45 | 10. | 47,58 | 6. | 3:09,15 | 8. |
Alekszandr Zubkov Alekszej Szeliversztov Filipp Jegorov Alekszej Andrjunyin | 47,26 | 20. | 47,09 | 14. | 47,76 | 15. | 48,04 | 17. | 3:10,15 | 16. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Viktorija Tokovaja Kristina Bader | Kettes | 49,72 | 10. | 49,55 | 7.* | 1:39,27 | 8. |
* – egy másik csapattal azonos eredményt ért el
Curling
Bővebben: Curling a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női curlingtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Olga Zsarkova
- Nkeiruka Jezeh
- Jana Nyekraszova
- Anasztaszija Szkultan
- Angela Tuvajeva
Eredmények
- Csoportkör
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
Nemzet | Szkip | Klub | Város | Gy | V |
---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kelley Law | Royal City CC | New Westminster | 8 | 1 |
Svájc | Luzia Ebnöther | CC Bern AAM | Bern | 7 | 2 |
Egyesült Államok | Kari Erickson | Bemidji CC | Bemidji | 6 | 3 |
Nagy-Britannia | Rhona Martin | Greenacres CC | Howwood | 5 | 4 |
Németország | Nathalie Nessler | SC Riessersee | Garmisch-Partenkirchen | 5 | 4 |
Svédország | Elisabet Gustafson | Umeå CC | Umeå | 5 | 4 |
Norvégia | Dordi Nordby | Snarøen CC | Oslo | 4 | 5 |
Japán | Kató Akiko | Tokoro CC | Tokoro | 2 | 7 |
Dánia | Lene Bidstrup | Hvidovre CC | Hvidovre | 2 | 7 |
Oroszország | Olga Zsarkova | Moskvitch CC | Moszkva | 1 | 8 |
- február 11., 14:00
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Oroszország (Zsarkova) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | |
Németország (Neßler) | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 8 |
- február 12., 09:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | VE | |
Svájc (Ebnöther) | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | |
Oroszország (Zsarkova) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6 |
- február 12., 19:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Law) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 7 | |
Oroszország (Zsarkova) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 |
- február 14., 09:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Oroszország (Zsarkova) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | |
Nagy-Britannia (Martin) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 8 |
- február 14., 19:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Oroszország (Zsarkova) | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7 | |
Dánia (Bidstrup) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 |
- február 15., 14:00
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Nordby) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | |
Oroszország (Zsarkova) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 4 |
- február 16., 09:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Oroszország (Zsarkova) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | |
Egyesült Államok (Erickson) | 2 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 11 |
- február 17., 14:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Oroszország (Zsarkova) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 | |
Japán (Kató) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7 |
- február 18., 19:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Gustafson) | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 9 | |
Oroszország (Zsarkova) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország | 10. |
Északi összetett
Bővebben: Északi összetett a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Alekszej Barannyikov | Normálsánc + 15 km | 227,0 | 17. | +3:23 | 40:44,3 | 32. | 44:07,3 | 23. |
Alekszej Fagyejev | 214,5 | 28. | +4:25 | 40:24,0 | 27. | 44:49,0 | 31. | |
Vlagyimir Liszenyin | 195,0 | 40. | +6:03 | 39:18,5 | 17. | 45:21,5 | 35. | |
Alekszej Cvetkov | 212,0 | 30.* | +4:38 | 39:50,2 | 23. | 44:28,2 | 27. | |
Alekszej Fagyejev Alekszej Cvetkov Vlagyimir Liszenyin Alekszej Barannyikov | Csapat | 821,0 | 9. | +3:40 | nem indult | kiesett |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Gyorskorcsolya
Bővebben: Gyorskorcsolya a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Eredmény | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | ||||
Dmitrij Dorofejev | 500 m | 35,48 | 19. | 35,27 | 20. | 70,75 | 18. |
Alekszandr Kibalko | 1500 m | 1:47,63 | 22. | ||||
Szergej Klevcsenya | 500 m | 35,10 | 11. | 35,18 | 19. | 70,28 | 13. |
1000 m | 1:08,41 | 9. | |||||
Jurij Kohanyec | 5000 m | 6:36,48 | 27. | ||||
Jevgenyij Lalenkov | 1000 m | 1:09,55 | 23. | ||||
1500 m | 1:45,97 | 10. | |||||
Dmitrij Lobkov | 500 m | 35,09 | 10. | 35,01 | 14. | 70,10 | 11. |
1000 m | 1:09,20 | 18. | |||||
Vagyim Szajutyin | 1500 m | 1:49,45 | 37. | ||||
5000 m | 6:35,33 | 25. | |||||
Dmitrij Sepel | 1500 m | 1:45,98 | 11. | ||||
5000 m | 6:21,85 | 4. | |||||
10 000 m | 13:23,83 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Eredmény | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | ||||
Varvara Bariseva | 1000 m | 1:16,49 | 20. | ||||
1500 m | 1:56,44 | 10. | |||||
3000 m | 4:08,02 | 14. | |||||
5000 m | 6:56,97 | 5. | |||||
Szvetlana Kajkan | 500 m | 38,05 | 10. | 38,26 | 11. | 76,31 | 10. |
1000 m | 1:16,93 | 23. | |||||
Tatyjana Trapeznyikova | 1500 m | 1:59,00 | 17. | ||||
3000 m | 4:08,49 | 15. | |||||
Valentyina Jaksina | 1500 m | 1:59,28 | 18. | ||||
3000 m | 4:11,48 | 17. | |||||
5000 m | 7:08,42 | 11. | |||||
Szvetlana Zsurova | 500 m | 37,55 | 4. | 38,09 | 8. | 75,64 | 7. |
1000 m | 1:15,02 | 11. |
Jégkorong
Bővebben: Jégkorong a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi jégkorongtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Orosz nemzeti férfi jégkorongcsapat-játékoskeret | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub |
30 | Ilja Brizgalov | K | 198 | 91 | 1980. június 22. (21 évesen) | Cincinnati Mighty Ducks |
31 | Jegor Podomackij | K | 176 | 76 | 1976. november 22. (25 évesen) | Lokomotyiv Jaroszlavl |
35 | Nyikolaj Habibulin | K | 185 | 80 | 1973. január 13. (29 évesen) | Tampa Bay Lightning |
2 | Borisz Mironov | V | 191 | 102 | 1972. március 21. (29 évesen) | Chicago Blackhawks |
5 | Danyiil Markov | V | 184 | 86 | 1976. július 30. (25 évesen) | Phoenix Coyotes |
7 | Oleg Tverdovszkij | V | 185 | 84 | 1976. május 18. (25 évesen) | Mighty Ducks of Anaheim |
11 | Darjusz Kaszparajtyisz | V | 182 | 97 | 1972. október 16. (29 évesen) | Pittsburgh Penguins |
23 | Vlagyimir Malahov | V | 194 | 105 | 1968. augusztus 30. (33 évesen) | New York Rangers |
29 | Igor Kravcsuk | V | 186 | 99 | 1966. szeptember 13. (35 évesen) | Calgary Flames |
55 | Szergej Goncsar | V | 186 | 94 | 1974. április 13. (27 évesen) | Washington Capitals |
8 | Igor Larionov | T | 176 | 77 | 1960. december 3. (41 évesen) | Detroit Red Wings |
10 | Pavel Bure | T | 178 | 86 | 1971. március 31. (30 évesen) | Florida Panthers |
12 | Oleg Kvasa | T | 195 | 98 | 1978. július 26. (23 évesen) | New York Islanders |
13 | Alekszej Zsamnov | T | 185 | 88 | 1970. október 1. (31 évesen) | Chicago Blackhawks |
14 | Szergej Szamszonov | T | 176 | 83 | 1978. október 27. (23 évesen) | Boston Bruins |
20 | Valerij Bure | T | 178 | 84 | 1974. június 13. (27 évesen) | Florida Panthers |
26 | Pavel Dacjuk | T | 18 | 82 | 1978. július 20. (23 évesen) | Detroit Red Wings |
27 | Alekszej Kovaljov | T | 187 | 100 | 1973. február 24. (28 évesen) | Pittsburgh Penguins |
33 | Andrej Nyikolisin | T | 182 | 82 | 1973. március 25. (28 évesen) | Washington Capitals |
61 | Makszim Afinogenov | T | 18 | 80 | 1979. szeptember 4. (22 évesen) | Buffalo Sabres |
71 | Ilja Kovalcsuk | T | 185 | 86 | 1983. április 15. (18 évesen) | Atlanta Thrashers |
79 | Alekszej Jasin | T | 192 | 99 | 1973. november 5. (28 évesen) | New York Islanders |
91 | Szergej Fjodorov | T | 186 | 91 | 1969. december 13. (32 évesen) | Detroit Red Wings |
Vezetőedző: Vjacseszlav Fetyiszov | 1958. április 20. (43 évesen) |
Eredmények
- Csoportkör
- D csoport
Csapat | M | Gy | V | D | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 3 | 2 | 0 | 1 | 16 | 3 | +13 | 5 |
Finnország | 3 | 2 | 1 | 0 | 11 | 8 | +3 | 4 |
Oroszország | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 9 | 0 | 3 |
Fehéroroszország | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 22 | −16 | 0 |
2002. február 15. | Oroszország | 6 – 4 (3–1, 1–2, 2–1) | Fehéroroszország | E Center, West Valley City Nézőszám: 8484 |
2002. február 16. | Egyesült Államok | 2 – 2 (0–0, 1–1, 1–1) | Oroszország | E Center, West Valley City Nézőszám: 8599 |
2002. február 18. | Oroszország | 1 – 3 (1–0, 0–2, 0–1) | Finnország | Peaks Ice Arena, Provo Nézőszám: 6360 |
- Negyeddöntő
2002. február 20. | Csehország | 0 – 1 (0–0, 0–1, 0–0) | Oroszország | Peaks Ice Arena, Provo Nézőszám: 5219 |
- Elődöntő
2002. február 22. | Oroszország | 2 – 3 (0–1, 0–2, 2–0) | Egyesült Államok | E Center, West Valley City Nézőszám: 8599 |
- Bronzmérkőzés
2002. február 23. | Fehéroroszország | 2 – 7 (1–2, 1–2, 0–3) | Oroszország | E Center, West Valley City Nézőszám: 8599 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország |
Női
Bővebben: Női jégkorongtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Orosz nemzeti női jégkorongcsapat-játékoskeret | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub |
20 | Irina Gasennyikova | K | 61 | 134 | 1975. május 11. (26 évesen) | Szkif Moszkva |
30 | Irina Votinceva | K | 64 | 141 | 1970. szeptember 19. (31 évesen) | Szpartak Jekatyerinburg |
2 | Marija Barikina | V | 60 | 132 | 1973. december 9. (28 évesen) | Szkif Moszkva |
3 | Krisztyina Petrovszkaja | V | 67 | 148 | 1980. június 3. (21 évesen) | University of Minnesota at Duluth |
4 | Aljona Homics | V | 58 | 128 | 1981. február 26. (20 évesen) | Szpartak Jekatyerinburg |
7 | Jelena Bobrova | V | 63 | 139 | 1974. augusztus 23. (27 évesen) | Szkif Moszkva |
15 | Olga Permjakova | V | 64 | 141 | 1982. április 12. (19 évesen) | Szpartak Cseljabinszk |
26 | Olga Szavenkova | V | 61 | 134 | 1982. július 2. (19 évesen) | Lokomotiv |
29 | Zsanna Scselcskova | V | 60 | 132 | 1969. február 10. (32 évesen) | Szkif Moszkva |
10 | Larisza Misina | T | 71 | 157 | 1975. szeptember 10. (26 évesen) | Szkif Moszkva |
11 | Tatyjana Szotnyikova | T | 61 | 134 | 1981. január 20. (21 évesen) | Szkif Moszkva |
12 | Julija Gladiseva | T | 56 | 123 | 1981. december 4. (20 évesen) | Szkif Moszkva |
17 | Jekatyerina Szmolenceva | T | 66 | 146 | 1981. szeptember 15. (20 évesen) | Szpartak Jekatyerinburg |
18 | Tatyjana Carjova | T | 56 | 123 | 1977. december 30. (24 évesen) | Szkif Moszkva |
21 | Szvetlana Trefilova | T | 66 | 146 | 1973. május 20. (28 évesen) | Szkif Moszkva |
22 | Szvetlana Tyerentyjeva | T | 61 | 134 | 1983. szeptember 25. (18 évesen) | Szpartak Jekatyerinburg |
23 | Tatyjana Burina | T | 62 | 137 | 1980. március 20. (21 évesen) | Szkif Moszkva |
25 | Jekatyerina Paskevics | T | 73 | 161 | 1972. december 19. (29 évesen) | Boston College |
27 | Jelena Bjalkovszkaja | T | 76 | 168 | 1977. március 22. (24 évesen) | Szkif Moszkva |
28 | Okszana Tretyjakova | T | 76 | 168 | 1979. március 10. (22 évesen) | Szkif Moszkva |
Vezetőedző: Vjacseszlav Dolgusin | 1944. július 31. (57 évesen) |
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Az 5–8. helyért játszhatott |
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | D | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | 3 | 3 | 0 | 0 | 25 | 0 | +25 | 6 |
Svédország | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 13 | −3 | 4 |
Oroszország | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 11 | −5 | 2 |
Kazahsztán | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 18 | −17 | 0 |
2002. február 11. | Svédország | 3 – 2 (2–0, 1–2, 0–0) | Oroszország | Peaks Ice Arena, Provo Nézőszám: 5241 |
2002. február 13. | Oroszország | 0 – 7 (0–2, 0–2, 0–3) | Kanada | E Center, West Valley City Nézőszám: 8213 |
2002. február 15. | Kazahsztán | 1 – 4 (1–1, 0–2, 0–1) | Oroszország | Peaks Ice Arena, Provo Nézőszám: 5618 |
- Az 5–8. helyért
2002. február 17. | Oroszország | 4 – 1 (0–1, 3–0, 1–0) | Kína | Peaks Ice Arena, Provo Nézőszám: 5719 |
- Az 5. helyért
2002. február 19. | Oroszország | 5 – 0 (2–0, 1–0, 2–0) | Németország | Peaks Ice Arena, Provo Nézőszám: 5781 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország | 5. |
Műkorcsolya
Bővebben: Műkorcsolya a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés | ||
Alekszej Jagugyin | Férfi egyéni | 9×1+ | 1. | 0,5 | 9×1+ | 1. | 1,0 | 1,5 | |
Jevgenyij Pljuscsenko | 9×5+ | 4. | 2,0 | 9×2+ | 2. | 2,0 | 4,0 | ||
Alekszandr Abt | 5×5+ | 5. | 2,5 | 6×6+ | 5. | 5,0 | 7,5 | 5. | |
Irina Szluckaja | Női egyéni | 6×2+ | 2. | 1,0 | 6×2+ | 2. | 2,0 | 3,0 | |
Marija Butirszkaja | 8×6+ | 5. | 2,5 | 6×7+ | 6. | 6,0 | 8,5 | 6. | |
Viktorija Volcskova | 5×10+ | 12. | 6,0 | 5×10+ | 10. | 10,0 | 16,0 | 9. | |
Jelena Berezsnaja Anton Sziharulidze | Páros | 7×1+ | 1. | 0,5 | 4×1+ | 1.* | 1,0 | NOB-döntés* | * |
Tatyjana Totymjanyina Makszim Marinyin | 5×4+ | 4. | 2,0 | 5×4+ | 4. | 4,0 | 6,0 | 4. | |
Marija Petrova Alekszej Tyihonov | 9×6+ | 6. | 3,0 | 6×6+ | 6. | 6,0 | 9,0 | 6. |
* - A Berezsnaja–Sziharulidze-páros eredetileg az első helyen végzett, azonban a NOB utólag megváltoztatta a kűr és az összesítés végeredményét. Az eredetileg második helyezett kanadai Salé–Pelletier-párost is aranyérmesnek hirdették ki.[1]
Versenyző | Versenyszám | Kötelező tánc 1 | Kötelező tánc 2 | Eredeti (original) tánc | Kűr | Összesítés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés | ||
Irina Lobacseva Ilja Averbuh | Jégtánc | 6×2+ | 2. | 0,4 | 8×3+ | 2. | 0,4 | 7×2+ | 2. | 1,2 | 9×2+ | 2. | 2,0 | 4,0 | |
Tatyjana Navka Roman Kosztomarov | 5×9+ | 9. | 1,8 | 9×10+ | 9. | 1,8 | 5×9+ | 9. | 5,4 | 5×9+ | 10. | 10,0 | 19,0 | 10. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
Bővebben: Rövidpályás gyorskorcsolya a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Natalja Dmitrijeva | 500 m | 46,574 | 3. | kiesett | 20. | |||||||
1000 m | 1:50,132 | 3. | kiesett | 24. | ||||||||
1500 m | 2:29,086 | 5. | kiesett | 21. | ||||||||
Nyina Jevtyejeva | 500 m | 46,180 | 3. | kiesett | 19. | |||||||
1000 m | 1:46,673 | 2. | 1:36,519 | 4. | kiesett | 15. | ||||||
1500 m | 2:32,970 | 2. | 2:32,759 | 3. | 2:32,666 | 5. | 10. |
Síakrobatika
Bővebben: Síakrobatika a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Dmitrij Arhipov | Férfi | 212,70 | 15. | kiesett | |
Vlagyimir Lebegyev | 213,84 | 14. | kiesett | ||
Alekszandr Mihajlov | 146,63 | 23. | kiesett | ||
Olga Koroljova | Női | 161,52 | 11. | 188,37 | 4. |
Natalja Orehova | 169,53 | 6. | 170,54 | 7. | |
Anna Zukal | 169,19 | 7. | 174,24 | 6. |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Vitalij Gluscsenko | Férfi | 24,20 | 17. | kiesett | |
Vlagyimir Tyumencev | 18,42 | 27. | kiesett | ||
Marina Cserkaszova | Női | 22,44 | 12.* | 23,52 | 9. |
Ljudmila Dimcsenko | 20,79 | 23. | kiesett | ||
Olga Lazarenko | 21,08 | 22. | kiesett | ||
Jelena Vorona | 22,35 | 16. | 23,17 | 11. |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Sífutás
Bővebben: Sífutás a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Nyikolaj Bolsakov | 30 km | 1:12:50,6 | 7. | ||||||||
Vitalij Gyenyiszov | Sprint | 2:59,21 | 31. | kiesett | 30. | ||||||
15 km | 38:17,9 | 7. | |||||||||
Mihail Ivanov | 15 km | 38:51,3 | 11. | ||||||||
50 km | 2:06:20,8 | ||||||||||
Szergej Krjanyin | 30 km | 1:12:52,0 | 8. | ||||||||
50 km | 2:16:59,8 | 24. | |||||||||
Szergej Novikov | Sprint | 2:54,35 | 17. | kiesett | 16. | ||||||
15 km | 38:49,3 | 10. | |||||||||
Alekszej Prokurorov | 50 km | 2:18:30,4 | 28. | ||||||||
Vaszilij Rocsev | Sprint | 2:57,76 | 29. | kiesett | 28. | ||||||
15 km | 39:42,1 | 25. | |||||||||
Dmitrij Tyiskin | Sprint | 2:59,40 | 32. | kiesett | 31. | ||||||
30 km | 1:15:10,2 | 29. | |||||||||
Vlagyimir Viliszov | 30 km | 1:13:54,1 | 15. | ||||||||
50 km | 2:14:37,5 | 15. | |||||||||
Szergej Novikov Mihail Ivanov Vitalij Gyenyiszov Nyikolaj Bolsakov | 4 × 10 km váltó | 1:34:50,1 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | 10 km klasszikus | 10 km szabad | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Időhátrány | Idő | |||
Vitalij Gyenyiszov | 10 + 10 km üldözőverseny | 26:32,4 | 5. | +0:25 | 23:51,5 | 5. |
Szergej Novikov | 26:55,8 | 14. | +0:48 | 24:38,9 | 16. | |
Alekszej Prokurorov | 27:24,5 | 28. | +1:17 | 25:18,2 | 29. | |
Vlagyimir Viliszov | 27:21,3 | 27. | +1:14 | 25:38,4 | 36. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Jelena Buruhina | Sprint | 3:17,26 | 12. | 3:19,3 | 4. | kiesett | 16. | ||||
15 km | 41:01,1 | 13. | |||||||||
Julija Csepalova | Sprint | 3:13,03 | 2. | 3:14,9 | 2. | 3:18,2 | 1. | 3:10,6 | |||
10 km | 28:09,9 | ||||||||||
15 km | 40:02,7 | ||||||||||
30 km | 1:35:37,4 | 9. | |||||||||
Olga Danyilova | 10 km | kizárták[2] | |||||||||
30 km | |||||||||||
Nyina Gavriljuk | Sprint | 3:20,02 | 20. | kiesett | 20. | ||||||
Larisza Lazutyina | 10 km | kizárták[3] | |||||||||
15 km | |||||||||||
30 km | |||||||||||
Olga Zavjalova | 15 km | 40:53,3 | 11. | ||||||||
30 km | 1:37:47,4 | 19.* | |||||||||
Ljubov Jegorova | Sprint | 3:18,46 | 15. | 3:16,0 | 3. | kiesett | 11. | ||||
10 km | 28:50,7 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | 5 km klasszikus | 5 km szabad | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Időhátrány | Idő | |||
Julija Csepalova | 5 + 5 km üldözőverseny | 13:30,0 | 7. | +0:31 | 12:13,1 | 4. |
Olga Danyilova | kizárták[2] | |||||
Nyina Gavriljuk | 13:26,8 | 5. | +0:28 | 12:15,3 | 5. | |
Larisza Lazutyina | kizárták[3] |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Síugrás
Bővebben: Síugrás a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Alekszandr Belov | Normálsánc | 88,5 | 42. | kiesett | |||||
Nagysánc | 83,0 | 34. | 66,7 | 50. | kiesett | ||||
Ildar Fatkullin | Normálsánc | 89,0 | 41. | kiesett | |||||
Nagysánc | 102,3 | 13. | 103,1 | 35. | kiesett | ||||
Anton Kalinyicsenko | Nagysánc | 61,3 | 47. | kiesett | |||||
Valerij Kobelev | Normálsánc | 118,0 | 5.* | 111,0 | 29. | 113,5 | 27. | 224,5 | 29. |
Nagysánc | 103,6 | 11. | 115,3 | 19. | 116,2 | 10. | 231,5 | 17. | |
Alekszej Szilajev | Normálsánc | 56,0 | 48. | kiesett |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Snowboard
Bővebben: Snowboard a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Parallel giant slalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marija Tyihvinszkaja | Női | 42,97 | 15. | Karine Ruby (FRA) +2,89 | kiesett | 15. |
Szánkó
Bővebben: Szánkó a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Albert Gyemcsenko | Férfi egyes | 44,756 | 6. | 44,732 | 4. | 44,534 | 7.* | 44,974 | 10. | 2:58,996 | 5. |
Alekszandr Gorlacsev | 45,156 | 20. | 45,131 | 18. | 45,010 | 22. | 45,271 | 23. | 3:00,568 | 21. | |
Viktor Knyejb | 45,333 | 22. | 45,034 | 15. | 44,796 | 18. | 45,102 | 17. | 3:00,265 | 20. | |
Margarita Klimenko | Női egyes | 43,889 | 12. | 43,951 | 18. | 43,920 | 17. | 43,800 | 11. | 2:55,560 | 14. |
Anasztaszija Antonova | 44,034 | 16. | 43,840 | 16. | 43,967 | 20. | 43,828 | 15. | 2:55,669 | 15. | |
Anasztaszija Szkulkina | 44,657 | 26. | 44,464 | 26. | 44,934 | 28. | 44,800 | 28. | 2:58,855 | 27. | |
Danyil Csaban Jevgenyij Zikov | Kettes | 43,691 | 12. | 43,895 | 15. | 1:27,586 | 13. | ||||
Mihail Kuzmics Jurij Veszelov | 43,815 | 14. | 43,844 | 14. | 1:27,659 | 14. |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szkeleton
Bővebben: Szkeleton a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Konsztantyin Aladasvili | Férfi | 52,92 | 22. | 52,67 | 22. | 1:45,59 | 22. |
Jekatyerina Mironova | Női | 52,97 | 8. | 52,98 | 5.* | 1:45,95 | 7.* |
* – egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Jegyzetek
- ↑ „Műkorcsolya: Elindult a lavina”, Origo, 2002. február 15. (Hozzáférés: 2013. február 28.)
- ↑ a b „Muehlegg and Danilova Disqualified from all 2002 Events”, wintersport.as, 2003. december 18.. [2021. január 27-i dátummal az eredetiből archiválva] (Hozzáférés: 2011. szeptember 12.) (angol nyelvű)
- ↑ a b „A NOB visszaveszi Lazutyina olimpiai érmeit”, Origo, 2003. június 29. (Hozzáférés: 2011. szeptember 12.)
Források
- Russia at the 2002 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál