Románia az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Románia az olimpiai játékokon | |||||
Románia zászlaja | |||||
NOB-országkód: ROM | |||||
OOB | Román Olimpiai és Sportbizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 228 fő 20 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Vasile Andrei | ||||
Érmek 7. helyezés |
| ||||
Románia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Románia a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 20 sportágban 228 sportoló képviselte, akik összesen 25 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Rusu, ŞtefanŞtefan Rusu | Birkózás | Kötöttfogás, 68 kg |
1 Arany | Toma, SandaSanda Toma | Evezés | Női egypárevezős |
1 Arany | Patzaichin, IvanIvan Patzaichin Toma Simionov | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
1 Arany | Ion, CorneliuCorneliu Ion | Sportlövészet | Gyorstüzelő pisztoly |
1 Arany | Comăneci, NadiaNadia Comăneci | Torna | Női talaj |
1 Arany | Comăneci, NadiaNadia Comăneci | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Alexandru, ConstantinConstantin Alexandru | Birkózás | Kötöttfogás, 48 kg |
2 Ezüst | Zafiu, MihaiMihai Zafiu Vasile Dîba Ion Geantă Nicuşor Eşanu | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
2 Ezüst | Patzaichin, IvanIvan Patzaichin Petre Capusta | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 500 m |
2 Ezüst | Comăneci, NadiaNadia Comăneci | Torna | Női egyéni összetett |
2 Ezüst | Comăneci, NadiaNadia Comăneci Rodica Dunca Emilia Eberle Melita Ruhn Dumitriţa Turner Cristina Grigoraș | Torna | Női csapat összetett |
2 Ezüst | Eberle, EmiliaEmilia Eberle | Torna | Női felemás korlát |
3 Bronz | Dicu, PetrePetre Dicu | Birkózás | Kötöttfogás, 90 kg |
3 Bronz | Andrei, VasileVasile Andrei | Birkózás | Kötöttfogás, 100 kg |
3 Bronz | Homeghi-Bularda, OlgaOlga Homeghi-Bularda Valeria Roşca-Răcilă | Evezés | Női kétpárevezős |
3 Bronz | Aposteanu, AngelicaAngelica Aposteanu Marlena Predescu-Zagoni Rodica Frîntu Florica Bucur Rodica Arba-Puşcatu Ana Iliuță Maria Constantinescu Elena Bondar Elena Dobrițoiu | Evezés | Női nyolcas |
3 Bronz | Dîba, VasileVasile Dîba | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 500 m |
3 Bronz | Bîrlădeanu, IonIon Bîrlădeanu | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 1000 m |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Nicolae Munteanu Claudiu Ionescu Marian Dumitru Vasile Stîngă Radu Voina Birtalan István Alexandru Fölker Neculai Vasilca Boros József Maricel Voinea Cornel Durău Adrian Cosma Cezar Drăgăniţă Lucian Vasilache | Kézilabda | Férfi |
3 Bronz | Donescu, AnghelAnghel Donescu Dumitru Velicu Petre Roşca | Lovaglás | Csapat díjlovaglás |
3 Bronz | Cipere, DumitruDumitru Cipere | Ökölvívás | Harmatsúly |
3 Bronz | Silaghi, ValentinValentin Silaghi | Ökölvívás | Középsúly |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Corneliu Oros Laurenţiu Dumănoiu Dan Gîrleanu Nicu Stoian Sorin Macavei Constantin Sterea Nicolae Pop Günther Enescu Corneliu Chifu Marius Chiţiga | Röplabda | Férfi |
3 Bronz | Ruhn, MelitaMelita Ruhn | Torna | Női ugrás |
3 Bronz | Ruhn, MelitaMelita Ruhn | Torna | Női felemás korlát |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Horia Toboc | 400 m | 49,90 | 5. | 44. | kiesett | |||||||
400 m gát | 50,89 | 6. | 15. | 50,58 | 3. | 9. | 49,84 | 6. | ||||
Ilie Floroiu | 10 000 m | 29:03,1 | 5. | 12. | 28:16,25 | 10. | ||||||
Vasile Bichea | 3000 m akadály | 8:35,35 | 3. | 13. | 8:24,23 | 3. | 7. | 8:23,86 | 9. | |||
Paul Copu | 8:45,54 | 7. | 23. | 8:44,91 | 11. | 20. | kiesett | |||||
Nicolae Voicu | 8:48,97 | 9. | 25. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Adrian Proteasa | Magasugrás | 221 cm | 12. | 221 cm | 7. |
Sorin Matei | 221 cm | 10. | 218 cm | 13. | |
Iosif Naghi | Diszkoszvetés | 59,34 m | 14. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nicoleta Lia | 200 m | 24,54 | 6. | 26. | kiesett | |||||||
Maria Samungi | 400 m | 52,89 | 4. | 23. | kiesett | |||||||
Niculina Lazarciuc | 52,52 | 5. | 14. | kiesett | ||||||||
Elena Tărîţă | 52,96 | 5. | 24. | kiesett | ||||||||
Fiţa Lovin | 800 m | 2:00,13 | 2. | 10. | 1:59,11 | 4. | 9. | kiesett | ||||
Doina Beşliu-Melinte | 2:01,84 | 3. | 15. | 2:00,72 | 6. | 13. | kiesett | |||||
Maricica Puică | 1500 m | 4:01,68 | 5. | 5. | 4:01,26 | 7. | ||||||
Silai Ilona | 4:04,70 | 2. | 7.* | 4:02,98 | 8. | |||||||
Natalia Mărăşescu | 4:05,83 | 4. | 11. | 4:04,74 | 9. | |||||||
Kórodi Ibolya Niculina Lazarciuc Maria Samungi Elena Tărîţă | 4 × 400 m váltó | 3:29,8 | 4. | 7. | 3:27,74 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Cornelia Popescu-Popa | Magasugrás | 188 cm | 11. | 188 cm | 8. |
Florenţa Ţacu-Crăciunescu | Diszkoszvetés | 60,40 m | 6. | 64,38 m | 6. |
Ráduly-Zörgő Éva | Gerelyhajítás | 63,84 m | 4. | 64,08 m | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Constantin Alexandru | 48 kg | Zsakszilik Üskempirov (URS) 2–6 | Saber Nakdali (SYR) kétvállas | Alfredo Olvera (MEX) kétvállas | Pavel Hrisztov (BUL) kizárták | Seres Ferenc (HUN) 10–5 | Hozott eredmények Zsakszilik Üskempirov (URS) 2–6 Seres Ferenc (HUN) 10–5 | |
Nicu Gingă | 52 kg | Stanisław Wróblewski (POL) 7–6 | Rácz Lajos (HUN) kizárták | Antonín Jelínek (TCH) kizárták | Mladen Mladenov (BUL) 2–5 | kiesett | 4. | |
Mihai Boţilă | 57 kg | Mohamed Moutei Nakdali (SYR) 14–3 | Samil Szerikov (URS) kétvállas | Pertti Ukkola (FIN) 6–4 | Antonino Caltabiano (ITA) 3–2 | Józef Lipień (POL) kizárták | kiesett | 4. |
Ion Păun | 62 kg | Lars Malmkvist (SWE) 2–4 | Ivica Frgić (YUG) kizárták | kiesett | helyezetlen | |||
Ştefan Rusu | 68 kg | Ivan Atanaszov (BUL) kétvállas | Tapio Sipilä (FIN) kétvállas | Ferenc Čaba (YUG) kétvállas | Reinhard Hartmann (AUT) kétvállas | Szuren Nalbandjan (URS) passzivitás | 1. mérkőzés Andrzej Supron (POL) 3–2 2. mérkőzés | |
Gheorghe Minea | 74 kg | Ahmed Lutfi Shihad (IRQ) 12–6 | Wiesław Dziadura (POL) 3–4 | erőnyerő | Kocsis Ferenc (HUN) kétvállas | kiesett | 7. | |
Ion Draica | 82 kg | Jan Dołgowicz (POL) kizárták | Leif Andersson (SWE) kizárták | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Petre Dicu | 90 kg | Franz Pitschmann (AUT) kizárták | Igor Kanigin (URS) kizárták | Sztojan Nikolov (BUL) 6–2 | Thomas Horschel (GDR) kétvállas | Frank Andersson (SWE) 3–2 | Hozott eredmény Igor Kanigin (URS) kizárták 1. mérkőzés | |
Vasile Andrei | 100 kg | Refik Memišević (YUG) kizárták | Nyikolaj Balbosin (URS) sérülés (feladta) | Roman Bierła (POL) kizárták | Georgi Rajkov (BUL) 2–7 | Hozott eredmények Roman Bierła (POL) kizárták Georgi Rajkov (BUL) 2–7 | ||
Roman Codreanu | +100 kg | Alekszandr Kolcsinszkij (URS) kizárták | Marek Galiński (POL) kizárták | Alekszandar Tomov (BUL) kizárták | kiesett | kiesett | 7. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gheorghe Raşovan | 48 kg | Mahabir Singh (IND) 2–15 | Bíró László (HUN) kétvállas | Jan Falandys (POL) kétvállas | kiesett | kiesett | 8. | ||
Petre Ciarnău | 52 kg | Władysław Stecyk (POL) kizárták | Szabó Lajos (HUN) kétvállas | kiesett | helyezetlen | ||||
Aurel Neagu | 57 kg | Dugarsürengiin Oyuunbold (MGL) 10–10 | Mohammad Halilula (AFG) mérkőzés nélkül | erőnyerő | Ri Hophjong (Li Ho-Pyong) (PRK) 3–10 | kiesett | kiesett | 5. | |
Aurel Şuteu | 62 kg | erőnyerő | Magomedgaszan Abusev (URS) 2–15 | Brian Aspen (GBR) 15–4 | Ölziibayaryn Nasanjargal (MGL) 10–5 | Miho Dukov (BUL) 3–10 | kiesett | 5. | |
Octavian Duşa | 68 kg | Said Admane (ALG) kizárták | Ali Hussain Faris (IRQ) kétvállas | Szajpulla Abszaidov (URS) kétvállas | Eberhard Probst (GDR) 3–6 | kiesett | kiesett | 6. | |
Marin Pîrcălabu | 74 kg | Riccardo Niccolini (ITA) kétvállas | Bartholomäus Brötzner (AUT) 7–1 | Jamtsyn Davaajav (MGL) 4–9 | kiesett | helyezetlen | |||
Vasile Ţigănaş | 82 kg | Zevegiin Düvchin (MGL) kétvállas | Iszmail Abilov (BUL) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Ion Ivanov | 90 kg | Uwe Neupert (GDR) kétvállas | Keith Peache (GBR) kétvállas | Rafael Gómez (CUB) 15–4 | Ivan Ginov (BUL) 4–7 | kiesett | kiesett | 7. | |
Vasile Puşcaşu | 100 kg | Frank Andersson (SWE) feladta (sérülés) | Harald Büttner (GDR) 5–6 | Khorloogiin Bayanmönkh (MGL) kétvállas | Július Strnisko (TCH) 7–8 | kiesett | kiesett | 6. | |
Andrei Ianko | +100 kg | Youssef Diba (SYR) kizárták | Balla József (HUN) kizárták | erőnyerő | Adam Sandurski (POL) kétvállas | kiesett | 5. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Szabó Árpád | Légsúly | B | Reinhardt Arndt (GDR) V | kiesett | 19. | ||||||
Constantin Niculae | Harmatsúly | B | Luiz Onmura (BRA) V | kiesett | 19. | ||||||
Cornel Roman | Könnyűsúly | A | Seppo Myllylä (FIN) V | kiesett | 19. | ||||||
Mircea Frăţică | Váltósúly | B | Gyáni János (HUN) GY | Carlos Alberto Cunha (BRA) GY | Sota Habareli (URS) V | Harald Heinke (GDR) V | 5. | ||||
Mihalache Toma | Középsúly | B | erőnyerő | Pak Csongcshol (Pak Jong-Chol) (PRK) GY | Wálter Carmona (BRA) V | kiesett | 10. | ||||
Daniel Radu | Félnehézsúly | A | erőnyerő | Tengiz Hubuluri (URS) V | Dariusz Nowakowski (POL) GY | Dietmar Lorenz (GDR) V | kiesett | 7. | |||
Mihai Cioc | Nehézsúly | A | Jaakko Saari (FIN) GY | Paul Radburn (GBR) V | kiesett | 10. | |||||
Pavel Drăgoi | Nyílt | A | Jean Zinniker (SUI) GY | Dietmar Lorenz (GDR) V | kiesett | 7. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Constantin Postoiu Valer Toma | Kormányos nélküli kettes | 7:30,90 | 2. | erőnyerő | 6:52,70 | 2. | A | 6:53,49 | 4. | 4. | |
Petre Ceapura Gabriel Bularda Lavrenszki László | Kormányos kettes | 7:50,12 | 1. | erőnyerő | A | 7:07,17 | 4. | 4. | |||
Daniel Voiculescu Carolică Ilieş Petru Iosub Nicolae Simion | Kormányos nélküli négyes | 6:32,74 | 2. | 6:13,31 | 2. | A | 6:19,45 | 5. | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Sanda Toma | Egypárevezős | 4:07,20 | 1. | erőnyerő | 3:42,63 | 1. | A | 3:40,69 | 1. | ||
Olga Homeghi-Bularda Valeria Roşca-Răcilă | Kétpárevezős | 3:27,70 | 2. | 3:21,74 | 3. | A | 3:18,91 | 3. | |||
Florica Petcu-Dospinescu Horváth Ilona | Kormányos nélküli kettes | 4:04,74 | 2. | 3:37,16 | 2. | A | 3:35,14 | 4. | 4. | ||
Georgeta Militaru-Maşca Florica Silaghi Maria Tănasă-Fricioiu Valeria Cătescu Aneta Matei | Kormányos négyes | 3:31,42 | 2. | 3:23,91 | 2. | A | 3:22,08 | 4. | 4. | ||
Maria Micșa Aneta Mihaly Sofia Corban-Banovici Mariana Zaharia Elena Giurcă | Kormányos négypárevezős | 3:23,33 | 1. | erőnyerő | A | 3:16,82 | 4. | 4. | |||
Angelica Aposteanu Marlena Predescu-Zagoni Rodica Frîntu Florica Bucur Rodica Arba-Puşcatu Ana Iliuță Maria Constantinescu Elena Bondar Elena Dobrițoiu | Nyolcas | 3:16,21 | 2. | 3:10,24 | 1. | A | 3:05,63 | 3. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Berki András | Férfi egyéni | 1200 | 15. | 1189 | 15. | 2389 | 15. |
Mihai Bîrzu | 1146 | 26. | 1134 | 24. | 2280 | 25. | |
Aurora Chin | Női egyéni | 1174 | 9. | 1145 | 17. | 2319 | 13. |
Terezia Preda | 1097 | 22. | 1098 | 26. | 2195 | 24. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vasile Dîba | Kajak egyes 500 m | 1:45,45 | 2. | 3. | erőnyerő | 1:45,71 | 2. | 2. | 1:44,90 | |||
Ion Bîrlădeanu | Kajak egyes 1000 m | 3:46,76 | 2. | 4. | erőnyerő | 3:55,65 | 3. | 10. | 3:50,49 | |||
Alexandru Giura Ion Bîrlădeanu | Kajak kettes 500 m | 1:37,34 | 4. | 12. | 1:38,55 | 1. | 2. | 1:36,90 | 2. | 6. | 1:36,96 | 6. |
Alexandru Giura Nicolae Ţicu | Kajak kettes 1000 m | 3:26,50 | 3. | 4. | erőnyerő | 3:37,00 | 2. | 6. | 3:28,94 | 4. | ||
Mihai Zafiu Vasile Dîba Ion Geantă Nicuşor Eşanu | Kajak négyes 1000 m | 3:08,69 | 6. | 7. | 3:09,63 | 1. | 1. | 3:15,35 | ||||
Lipat Varabiev | Kenu egyes 500 m | 1:55,74 | 2. | 5. | erőnyerő | 1:56,80 | 7. | |||||
Kenu egyes 1000 m | 4:06,13 | 1. | 5. | erőnyerő | 4:16,68 | 5. | ||||||
Ivan Patzaichin Petre Capusta | Kenu kettes 500 m | 1:42,24 | 2. | 2. | erőnyerő | 1:44,12 | ||||||
Ivan Patzaichin Toma Simionov | Kenu kettes 1000 m | 3:38,36 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:47,65 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Maria Ştefan-Mihoreanu | Kajak egyes 500 m | 1:59,94 | 2. | 5. | erőnyerő | 2:00,90 | 4. | ||
Elisabeta Băbeanu Agafia Orlov-Buhaev-Constantin | Kajak kettes 500 m | 1:48,04 | 2. | 3. | erőnyerő | 1:48,04 | 4. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Mircea Romaşcanu | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Teodor Vasile | nem ért célba |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Román férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
További helyosztókért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 4 | 0 | 1 | 134 | 75 | +59 | 8 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 0 | 1 | 132 | 92 | +40 | 8 |
Románia (ROU) | 5 | 4 | 0 | 1 | 119 | 88 | +31 | 8 |
Svájc (SUI) | 5 | 2 | 0 | 3 | 110 | 98 | +12 | 4 |
Algéria (ALG) | 5 | 1 | 0 | 4 | 94 | 124 | –30 | 2 |
Kuvait (KUW) | 5 | 0 | 0 | 5 | 64 | 176 | –112 | 0 |
1980. július 20. 18:30 | Románia (ROU) | 32–12 | Kuvait (KUW) | |
(18–3) | ||||
1980. július 22. 17:00 | Románia (ROU) | 26–18 | Algéria (ALG) | |
(14–7) | ||||
1980. július 24. 20:00 | Jugoszlávia (YUG) | 23–21 | Románia (ROU) | |
(12–9) | ||||
1980. július 26. 20:00 | Románia (ROU) | 22–19 | Szovjetunió (URS) | |
(9–15) | ||||
1980. július 28. 18:30 | Románia (ROU) | 18–16 | Svájc (SUI) | |
(9–6) | ||||
- Bronzmérkőzés
1980. július 30. 14:45 | Románia (ROU) | 20–18 | Magyarország (HUN) | |
(11–7) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Románia (ROU) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Anghel Donescu | Dor | Egyéni | 1255 | 5. | 960 | 6. |
Petre Roşca | Derbist | 1015 | 12. | 741 | 11. | |
Dumitru Velicu | Decebal | 1076 | 10. | 720 | 12. | |
Anghel Donescu Dumitru Velicu Petre Roşca | lásd fentebb | Csapat | 3,346 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Alexandru Bozan Dumitru Velea Dania Popescu Ioan Popa | Prejmer Fudul Sonor Licurici | Csapat | 44,25 | 4. | 106,25 | 6. | 150,50 | 5. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Alex Bagiu | Egyéni műugrás | 427,350 | 23. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 436,020 | 13. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Ruxandra Lucia Hociotă | Egyéni műugrás | 389,100 | 15. | kiesett | |
Liliana Cîrstea | 354,330 | 23. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dumitru Şchiopu | Papírsúly | Adel Hammoude (SYR) KO | Antti Juntumaa (FIN) 4:1 | Ri Bjonguk (Ri Byeong-uk) (PRK) 1:4 | kiesett | 5. | ||
Daniel Radu | Légsúly | erőnyerő | Keith Wallace (GBR) 4:1 | Váradi János (HUN) 1:4 | kiesett | 5. | ||
Dumitru Cipere | Harmatsúly | Mario Behrendt (GDR) 5:0 | Lucky Mutale (ZAM) 5:0 | Ryszard Czerwiński (POL) 5:0 | Szamszon Hacsatrjan (URS) 4:1 | José Piñango (VEN) 2:3 | kiesett | |
Titi Cercel | Pehelysúly | erőnyerő | Gönczi Róbert (HUN) 5:0 | Adolfo Horta (CUB) 0:5 | kiesett | 9. | ||
Florin Livadaru | Könnyűsúly | Tadesse Haile (ETH) kizárták | Seán Doyle (IRL) RSC | Kazimierz Adach (POL) RSC | kiesett | 5. | ||
Simion Cuţov | Kisváltósúly | Szerik Konakbajev (URS) 0:5 | kiesett | 17. | ||||
Ionel Buduşan | Váltósúly | P. J. Davitt (IRL) 5:0 | Kalevi Marjamaa (FIN) RSC | Kazimierz Szczerba (POL) RSC | kiesett | 5. | ||
Marcel Sîrba | Nagyváltósúly | Leo Vainonen (SWE) 2:3 | kiesett | 17. | ||||
Valentin Silaghi | Középsúly | erőnyerő | Alfred Thomas (GUY) 5:0 | Mark Kaylor (GBR) 3:2 | José Gómez Mustelier (CUB) 0:5 | kiesett | ||
Georgică Donici | Félnehézsúly | Jean-Paul Nanga-Ntsah (CMR) RSC | Paweł Skrzecz (POL) 1:4 | kiesett | 5. | |||
Teodor Pîrjol | Nehézsúly | Francesco Damiani (ITA) 1:4 | kiesett | 9. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Dumitru Spîrlea | Egyéni | 1:57,0 | 0 | 1100 | 4. | 23–19 | 844 | 13. | 190 | 912 | 31. | 3:31,318 | 1184 | 13. | 14:09,3 | 1018 | 35. | 5058 | 22. |
Gyula Galovici | 2:07,8 | 146 | 954 | 38. | 20–22 | 766 | 21. | 195 | 1022 | 13. | 3:43,389 | 1088 | 35. | 13:40,2 | 1105 | 16. | 4935 | 27. | |
Cezar Răducanu | 1:54,7 | 90 | 1010 | 25. | 16–26 | 652 | 37. | 172 | 516 | 43. | 3:27,275 | 1216 | 9. | 14:14,7 | 1003 | 36. | 4397 | 41. | |
Dumitru Spîrlea Gyula Galovici Cezar Răducanu | Csapat | 3064 | 7. | 2262 | 9. | 2450 | 12. | 3488 | 6. | 3126 | 9. | 14 390 | 11. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Román férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Lengyelország (POL) | 7 | 3 | 1 | 11 | 5 | 2,200 | 221 | 172 | 1,285 |
Románia (ROU) | 7 | 3 | 1 | 10 | 5 | 2,000 | 215 | 138 | 1,558 |
Brazília (BRA) | 6 | 2 | 2 | 9 | 8 | 1,125 | 215 | 196 | 1,097 |
Jugoszlávia (YUG) | 6 | 2 | 2 | 8 | 8 | 1,000 | 189 | 177 | 1,068 |
Líbia (LBA) | 4 | 0 | 4 | 0 | 12 | 0,000 | 23 | 180 | 0,128 |
1980. július 20. 17:30 | Románia (ROU) | 3–0 | Líbia (LBA) | |
---|---|---|---|---|
(15–3, 15–1, 15–1) |
1980. július 22. 17:30 | Lengyelország (POL) | 3–1 | Románia (ROU) | |
---|---|---|---|---|
(9–15, 15–12, 15–13, 15–13) |
1980. július 24. 17:30 | Románia (ROU) | 3–1 | Brazília (BRA) | |
---|---|---|---|---|
(13–15, 15–4, 15–12, 15–3) |
1980. július 26. 19:30 | Románia (ROU) | 3–1 | Jugoszlávia (YUG) | |
---|---|---|---|---|
(15–9, 16–14, 8–15, 15–12) |
- Elődöntő
1980. július 31. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–0 | Románia (ROU) | |
---|---|---|---|---|
(15–6, 15–10, 15–5) |
- Bronzmérkőzés
1980. július 31. 19:30 | Románia (ROU) | 3–1 | Lengyelország (POL) | |
---|---|---|---|---|
(15–10, 9–15, 15–13, 15–9) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Románia (ROU) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Román női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Bulgária (BUL) | 5 | 2 | 1 | 7 | 4 | 1,750 | 138 | 104 | 1,327 |
Magyarország (HUN) | 5 | 2 | 1 | 8 | 6 | 1,333 | 161 | 170 | 0,947 |
Románia (ROU) | 5 | 2 | 1 | 7 | 7 | 1,000 | 157 | 153 | 1,026 |
Brazília (BRA) | 3 | 0 | 3 | 4 | 9 | 0,444 | 142 | 171 | 0,830 |
1980. július 21. 17:30 | Bulgária (BUL) | 3–1 | Románia (ROU) | |
---|---|---|---|---|
(15–9, 7–15, 15–5, 15–4) |
1980. július 23. 17:30 | Románia (ROU) | 3–2 | Magyarország (HUN) | |
---|---|---|---|---|
(5–15, 15–3, 15–5, 10–15, 15–8) |
1980. július 25. 17:30 | Románia (ROU) | 3–2 | Brazília (BRA) | |
---|---|---|---|---|
(10–15, 9–15, 15–6, 15–13, 15–6) |
- Az 5–8. helyért
1980. július 27. 17:30 | Peru (PER) | 3–0 | Románia (ROU) | |
---|---|---|---|---|
(15–12, 15–9, 15–11) |
- A 7. helyért
1980. július 29. 16:00 | Brazília (BRA) | 3–0 | Románia (ROU) | |
---|---|---|---|---|
(15–8, 15–12, 15–12) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Románia (ROU) | 8. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Corneliu Ion | Gyorstüzelő pisztoly | 596 (szétlövés: 148+147+148) | |
Marin Stan | 595 | 7. | |
Daniel Iuga | Szabadpisztoly | 555 | 17. |
Mircea Ilca | Sportpuska, fekvő | 596 | 11. |
Ioan Toman | Skeet | 192 | 19. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Gheorghe Maftei | 56 kg | 105,0 | 8. | 142,5 | 7. | 247,5 | 7. |
Petre Pavel | 105,0 | 8. | 140,0 | 8. | 245,0 | 8. | |
Gelu Radu | 60 kg | 115,0 | 8. | 150,0 | 6. | 265,0 | 8. |
Constantin Chiru | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||||
Virgil Dociu | 67,5 kg | 140,0 | 6. | 170,0 | 8. | 310,0 | 8. |
Dragomir Cioroslan | 75 kg | 140,0 | 7. | 182,5 | 4. | 322,5 | 5. |
Petre Dumitru | 82,5 kg | 155,0 | 4. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Vasile Groapă | 90 kg | 160,0 | 6. | 195,0 | 7. | 355,0 | 7. |
Tasnádi István | 110 kg | 165,0 | 6. | 195,0 | 6. | 360,0 | 6. |
Marin Parapancea | +110 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Dănut Grecu | Talaj | 18,75 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 19,30 | 25. | kiesett | ||
Korlát | 19,45 | 8. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,75 | 23. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,70 | 2. | 9,850 | 6. | |
Lólengés | 18,90 | 29. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,85 | 15. | 115,225 | 9. | |
Kurt Szilier | Talaj | 19,00 | 23. | kiesett | |
Ugrás | 19,45 | 18. | kiesett | ||
Korlát | 18,65 | 43. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,15 | 13. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,20 | 19. | kiesett | ||
Lólengés | 19,35 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,80 | 17. | 114,650 | 14. | |
Aurelian Georgescu | Talaj | 19,15 | 15. | kiesett | |
Ugrás | 19,50 | 15. | kiesett | ||
Korlát | 19,15 | 17. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,50 | 37. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,95 | 25. | kiesett | ||
Lólengés | 18,50 | 41. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,75 | 22. | 114,075 | 18. | |
Sorin Cepoi | Talaj | 18,65 | 40. | kiesett | |
Ugrás | 19,35 | 23. | kiesett | ||
Korlát | 19,30 | 11. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,50 | 37. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,80 | 30. | kiesett | ||
Lólengés | 18,95 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,55 | 25. | kiesett | ||
Romulus Bucuroiu | Talaj | 18,45 | 46. | kiesett | |
Ugrás | 19,30 | 25. | kiesett | ||
Korlát | 18,65 | 43. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,15 | 51. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,85 | 29. | kiesett | ||
Lólengés | 19,35 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,75 | 32. | kiesett | ||
Nicolae Oprescu | Talaj | 18,65 | 40. | kiesett | |
Ugrás | 19,10 | 39. | kiesett | ||
Korlát | 18,90 | 32. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,80 | 21. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,30 | 16. | kiesett | ||
Lólengés | 18,20 | 47. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,95 | 28. | kiesett | ||
Dănut Grecu Kurt Szilier Aurelian Georgescu Sorin Cepoi Nicolae Oprescu Romulus Bucuroiu | Csapat összetett | 572,30 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Nadia Comăneci | Talaj | 19,85 | 1. | 19,875 | * |
Ugrás | 19,85 | 1. | 19,350 | 5. | |
Felemás korlát | 19,45 | 20. | kiesett | ||
Gerenda | 19,90 | 1. | 19,800 | ||
Egyéni összetett | 79,05 | 4. | 79,075 | * | |
Emilia Eberle | Talaj | 19,80 | 5. | 19,750 | 5. |
Ugrás | 19,60 | 16. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,90 | 2. | 19,850 | ||
Gerenda | 19,80 | 2. | 19,400 | 6. | |
Egyéni összetett | 79,10 | 3. | 78,400 | 6. | |
Rodica Dunca | Talaj | 19,60 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,50 | 17. | kiesett | ||
Gerenda | 19,70 | 4. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,50 | 10. | 78,350 | 7. | |
Melita Ruhn | Talaj | 19,40 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 19,75 | 6. | 19,650 | ||
Felemás korlát | 19,75 | 3. | 19,775 | ||
Gerenda | 19,40 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,30 | 13. | kiesett | ||
Cristina Grigoraș | Talaj | 19,50 | 15. | kiesett | |
Ugrás | 19,65 | 12. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,40 | 22. | kiesett | ||
Gerenda | 19,45 | 15. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,00 | 15. | kiesett | ||
Dumitriţa Turner | Talaj | 19,35 | 22. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 16. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,95 | 33. | kiesett | ||
Gerenda | 19,35 | 21. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,25 | 22. | kiesett | ||
Nadia Comăneci Rodica Dunca Emilia Eberle Melita Ruhn Dumitriţa Turner Cristina Grigoraș | Csapat összetett | 393,50 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Mihai Mandache | 100 m hát | 1:00,26 | 5. | 22. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:07,97 | 6. | 18. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Carmen Bunaciu | 100 m hát | 1:03,25 | 1. | 3.* | 1:03,81 | 4. |
200 m hát | 2:15,88 | 2. | 5. | 2:15,20 | 4. | |
Brigitte Prass | 100 m mell | 1:15,10 | 5. | 17. | kiesett | |
200 m mell | 2:39,90 | 6. | 15. | kiesett | ||
Mariana Paraschiv | 100 m pillangó | 1:05,34 | 5. | 19. | kiesett | |
400 m vegyes | 5:04,56 | 4. | 13. | kiesett | ||
Irinel Pănulescu | 5:07,74 | 6. | 14. | kiesett | ||
200 m gyors | 2:09,94 | 6. | 20. | kiesett | ||
Carmen Bunaciu Brigitte Prass Mariana Paraschiv Irinel Pănulescu | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:24,08 | 4. | 8. | 4:21,27 | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Mihai Butucaru | Finn dingi | 16,0 | (25,0) | 24,0 | 16,0 | 19,0 | 25,0 | 14,0 | 114,0 | 15. |
Andrei Chiliman Cătălin Luchian | Tornádó | 16,0 | (17,0) | 17,0 | 16,0 | 17,0 | 15,0 | 17,0 | 98,0 | 11. |
Adrian Arendt Mircea Carp | Repülő hollandi | 18,0 | 18,0 | 19,0 | 17,0 | 19,0 | (20,0) | 19,0 | 110,0 | 13. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Kuki Péter | Tőr, egyéni | 5. csoport Ahmed Al-Ahmed (KUW) | 1. | 1. csoport Hartmuth Behrens (GDR) | 1. | Pierre Harper (GBR) GY | Pascal Jolyot (FRA) V | Hartmuth Behrens (GDR) GY | Szelei István (HUN) GY | Volodimir Szmirnov (URS) 3–5 Pascal Jolyot (FRA) | 6. | 6. | |
Mihai Ţiu | 4. csoport Khaled Al-Awadhi (KUW) | 4. | kiesett | 25. | |||||||||
Tudor Petruş | 8. csoport Heriberto González (CUB) | 4. | kiesett | 35. | |||||||||
Ioan Popa | Párbajtőr, egyéni | 3. csoport Heriberto González (CUB) | 1. | 2. csoport Piotr Jabłkowski (POL) | 4. | Borisz Lukomszkij (URS) GY | Hans Jacobson (SWE) GY | Johan Harmenberg (SWE) 4–5 Kolczonay Ernő (HUN) | 6. | 6. | |||
Pongrácz Antal | 7. csoport John Llewellyn (GBR) | 2. | 1. csoport John Llewellyn (GBR) | 5. | kiesett | 19. | |||||||
Octavian Zidaru | 6. csoport Osama Al-Khurafi (KUW) | 4. | kiesett | 26. | |||||||||
Cornel Marin | Kard, egyéni | 5. csoport Eyiad Mohamed (KUW) | 3. | 3. csoport Mark Slade (GBR) | 3. | Mihail Burcev (URS) V | Georgi Csomakov (BUL) GY | Vladimir Nazlymov (SWE) V | kiesett | 9. | |||
Ioan Pop | 4. csoport Andrzej Kostrzewa (POL) | 2. | 2. csoport Leszek Jabłonowski (POL) | 4. | Viktor Krovopuszkov (URS) V | Michele Maffei (ITA) V | kiesett | 13. | |||||
Marin Mustaţă | 6. csoport Ali Al-Khawajah (KUW) | 4. | 1. csoport Jesús Ortíz (CUB) | 6. | kiesett | 22. | |||||||
Kuki Péter Mihai Ţiu Sorin Roca Tudor Petruş Pongrácz Antal | Tőr, csapat | 1. csoport Szovjetunió (URS) | 2. | NDK (GDR) 5–8 | Az 5. helyért Magyarország (HUN) 9–7 | 5. | |||||||
Ioan Popa Octavian Zidaru Pongrácz Antal Costică Bărăgan Kuki Péter | Párbajtőr, csapat | 4. csoport Franciaország (FRA) | 2. | Magyarország (HUN) 8–5 | Lengyelország (POL) 4–10 | Bronzmérkőzés Szovjetunió (URS) 5–9 | 4. | ||||||
Ioan Pop Marin Mustaţă Cornel Marin Ion Pantelimonescu Alexandru Nilca | Kard, csapat | 1. csoport Szovjetunió (URS) | 2. | Lengyelország (POL) 7–9 | Az 5. helyért NDK (GDR) 9–6 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Stahl Jencsik Katalin | Tőr, egyéni | 5. csoport Mitzi Ferguson (AUS) | 1. | 4. csoport Sabine Hertrampf (GDR) | 4. | Nailja Giljazova (URS) GY | Maros Magda (HUN) V | Mandy Niklaus (GDR) GY | Katarína Lokšová-Ráczová (TCH) GY | Pascale Trinquet-Hachin (FRA) 4–5 Maros Magda (HUN) | 4. | 4. | |
Marcela Moldovan-Zsak | 1. csoport Ann Brannon (GBR) | 1. | 2. csoport Marlene Font (CUB) | 6. | kiesett | 21. | |||||||
Suzana Ardeleanu | 2. csoport Micheline Borghs (BEL) | 2. | 1. csoport Anna Rita Sparaciari (ITA) | 6. | kiesett | 24. | |||||||
Stahl Jencsik Katalin Marcela Moldovan-Zsak Viorica Ţurcanu Suzana Ardeleanu Aurora Dan | Tőr, csapat | 2. csoport Szovjetunió (URS) | 3. | kiesett | kiesett | 9. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Román férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 3 | 2 | 1 | 0 | 19 | 14 | +5 | 5 |
Hollandia (NED) | 3 | 2 | 0 | 1 | 16 | 15 | +1 | 4 |
Románia (ROU) | 3 | 1 | 1 | 1 | 15 | 15 | 0 | 3 |
Görögország (GRE) | 3 | 0 | 0 | 3 | 16 | 22 | –6 | 0 |
1980. július 20. 11:00 | Magyarország (HUN) | 6–6 | Románia (ROU) | |
(2–2, 1–0, 1–3, 2–1) | ||||
1980. július 21. 16:00 | Görögország (GRE) | 4–6 | Románia (ROU) | |
(1–0, 0–2, 2–3, 1–1) | ||||
1980. július 22. 16:00 | Románia (ROU) | 3–5 | Hollandia (NED) | |
(1–2, 2–1, 0–1, 0–1) | ||||
- A 7–12. helyért
1980. július 24. 11:00 | Románia (ROU) | 3–5 | Olaszország (ITA) | |
(1–1, 1–1, 1–1, 0–2) | ||||
1980. július 25. 11:00 | Románia (ROU) | 4–4 | Ausztrália (AUS) | |
(0–0, 0–1, 2–1, 2–2) | ||||
1980. július 26. 11:00 | Románia (ROU) | 8–3 | Svédország (SWE) | |
(1–1, 2–1, 1–1, 4–0) | ||||
1980. július 28. 11:00 | Románia (ROU) | 10–6 | Bulgária (BUL) | |
(0–0, 5–2, 2–1, 3–3) | ||||
1980. július 29. 11:00 | Románia (ROU) | 11–8 | Görögország (GRE) | |
(3–2, 3–2, 2–2, 3–2) | ||||
- Végeredmény
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 4 | 1 | 0 | 30 | 19 | +11 | 9 |
Olaszország (ITA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 26 | 18 | +8 | 8 |
Románia (ROU) | 5 | 3 | 1 | 1 | 36 | 26 | +10 | 7 |
Görögország (GRE) | 5 | 2 | 0 | 3 | 28 | 28 | 0 | 4 |
Svédország (SWE) | 5 | 1 | 0 | 4 | 23 | 40 | –17 | 2 |
Bulgária (BUL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 25 | 37 | –12 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Románia (ROU) | 9. |
Források
- Romania at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Románia-portál
- Olimpiaportál