2. slovenska nogometna liga
Druga slovenska nogometna liga |
---|
2022-2023 |
Opgericht |
1991 |
Land |
Slovenië |
Promotie naar |
1. slovenska nogometna liga |
Degradatie naar |
3. slovenska nogometna liga |
Aantal clubs |
16 |
Titelhouder |
NK Rogaška (2023) |
De 2. slovenska nogometna liga is de tweede hoogste voetbaldivisie in Slovenië.
Kampioenen
Seizoen | Kampioenen | 2de plaats | 3de plaats |
---|---|---|---|
1991-92 West 1991-92 Oost | Studio D Novo mesto Železničar Maribor | Triglav Kranj Dravograd | Ilirija Ljubljana Turnišče |
1992-93 | Jadran Dekani | Primorje | Kočevje |
1993-94 | Kočevje | Korotan | Turnišče |
1994-95 | Era Šmartno | Nafta Lendava | Zagorje |
1995-96 | Železničar Ljubljana | Nafta Lendava | Črnuče |
1996-97 | SET Vevče | Drava Ptuj | Dravograd |
1997-98 | Živila Triglav | Koper | Domžale |
1998-99 | Dravograd | Feroterm Pohorje | Železničar Maribor |
1999-00 | Koper | Tabor Sežana | Šmartno |
2000-01 | Živila Triglav | Šmartno | Aluminij |
2001-02 | Dravograd | Ljubljana | Aluminij |
2002-03 | Domžale | Drava Ptuj | Aluminij |
2003-04 | Rudar Velenje | Bela Krajina | Zagorje |
2004-05 | Rudar Velenje | Nafta Lendava | Svoboda Ljubljana |
2005-06 | Factor Ljubljana | Dravinja | Triglav Kranj |
2006-07 | Livar | Bonifika | Triglav Kranj |
2007-08 | Rudar Velenje | Bonifika | Bela Krajina |
2008-09 | Olimpija Ljubljana | Aluminij | Triglav Kranj |
2009-10 | NK Primorje | Triglav Kranj | Aluminij |
2010-11[1] | Aluminij | Interblock | Dravinja |
2011-12 | Aluminij | Roltek Dob | Šenčur |
2012-13 | Zavrč | Roltek Dob | Krka |
2013-14 | Roltek Dob[2] | NK Radomlje | Aluminij |
2014-15 | Krško | Aluminij | Roltek Dob |
2015-16 | Radomlje | Aluminij | Drava Ptuj |
2016-17 | Triglav Kranj | Dob | Ankaran |
2017-18 | Mura | Drava Ptuj | Nafta Lendava |
2018-19 | Bravo | Tabor Sežana | Radomlje |
2019-20¹ | – | – | – |
2020-21 | Radomlje | Krka | Nafta 1903 |
2021-22 | Gorica | Triglav | Krka |
2022-23 | Rogaška | Aluminij | Ilirija |
¹ Omdat het seizoen 2019/20 vanwege de uitbraak van COVID-19 gestaakt was, werd er geen winnaar aangewezen. FC Koper en ND Gorica werden aangewezen als promovendi.
Externe link
- Officiële website
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ De eerste drie ploegen kregen geen licentie voor het hoogste niveau. Nummer vier ND Mura 05 promoveerde.
- ↑ Roltek Dob werd geen promotie toegestaan, waardoor NK Radomlje promoveerde naar de hoogste afdeling.