ATP-toernooi van Antwerpen 1996
ATP-toernooi van Antwerpen 1996 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Officiële naam | The European Community Championship | ||||||
Editie | 1996 (14e editie) | ||||||
Stad, land | Antwerpen, België | ||||||
Locatie | Sportpaleis | ||||||
Datum | 19 - 25 februari | ||||||
Auspiciën | ATP | ||||||
Categorie | ATP Championship Series | ||||||
Prijzengeld | US$ 875.000 | ||||||
Deelnemers | 32 enkel/ 16 dubbel | ||||||
Ondergrond | tapijt, binnen | ||||||
Winnaar enkel | Michael Stich | ||||||
Winnaars dubbel | Jonas Björkman Nicklas Kulti | ||||||
| |||||||
|
Het ATP-toernooi van Antwerpen 1996 (met de officiële naam The European Community Championship) vond plaats van 19 tot en met 25 februari 1994. Er werd gespeeld op indoor tapijtbanen van het Sportpaleis in de Belgische stad Antwerpen.
Enkelspel
Geplaatste spelers
Nr. | Speler | Rang | Resultaat | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|
1. | Boris Becker | 4 | halve finale | Goran Ivanišević |
2. | Jevgeni Kafelnikov | 6 | eerste ronde | Andrej Medvedev |
3. | Goran Ivanišević | 9 | finale | Michael Stich |
4. | Richard Krajicek | 11 | kwartfinale | Michael Stich |
5. | Sergi Bruguera | 12 | eerste ronde | Renzo Furlan |
6. | Michael Stich | 13 | winnaar | |
7. | Arnaud Boetsch | 15 | eerste ronde | Francisco Clavet |
8. | Marc Rosset | 16 | kwartfinale | Andrej Medvedev |
Toernooischema
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Finale
finale | ||||
3 | Goran Ivanišević | 3 | 2 | 65 |
6 | Michael Stich | 6 | 6 | 7 |
Bovenste helft
eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | ||||||||||||||||||||||
WC/1 | B Becker | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
M Damm | 4 | 4 | WC/1 | B Becker | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
D Prinosil | 4 | 5 | Q | A Olchovski | 6 | 4 | 1 | ||||||||||||||||||
Q | A Olchovski | 6 | 7 | WC/1 | B Becker | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | A Tsjerkasov | 4 | 4 | F Clavet | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
J Björkman | 6 | 6 | J Björkman | 61 | 3 | ||||||||||||||||||||
F Clavet | 6 | 6 | F Clavet | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||
7 | A Boetsch | 2 | 4 | WC/1 | B Becker | 4 | 65 | ||||||||||||||||||
3 | G Ivanišević | 6 | 7 | 3 | G Ivanišević | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
C Pioline | 4 | 64 | 3 | G Ivanišević | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
J Sánchez | 3 | 2 | WC | F Dewulf | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
WC | F Dewulf | 6 | 6 | 3 | G Ivanišević | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
J Hlasek | 3 | 62 | R Furlan | 6 | 64 | 2 | |||||||||||||||||||
J Siemerink | 6 | 7 | J Siemerink | 4 | 63 | ||||||||||||||||||||
R Furlan | 6 | 6 | R Furlan | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||
5 | S Bruguera | 4 | 3 |
Onderste helft
eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | ||||||||||||||||||||||
6 | M Stich | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||
D Vacek | 4 | 62 | 6 | M Stich | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
J Arrese | 2 | r | Q | J Van Herck | 63 | 4 | 1 | ||||||||||||||||||
Q | J Van Herck | 4 | 6 | M Stich | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Q | K Kučera | 6 | 4 | 7 | 4 | R Krajicek | 3 | 64 | |||||||||||||||||
B Ulihrach | 1 | 6 | 5 | Q | K Kučera | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
P McEnroe | 63 | 3 | 4 | R Krajicek | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
4 | R Krajicek | 7 | 6 | 6 | M Stich | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
8 | M Rosset | 6 | 6 | A Medvedev | 4 | 1 | |||||||||||||||||||
Q | A Mronz | 1 | 4 | 8 | M Rosset | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
M Sinner | 4 | 4 | A Volkov | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
A Volkov | 6 | 6 | 8 | M Rosset | 6 | 62 | 3 | ||||||||||||||||||
A Costa | 3 | 1 | A Medvedev | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
A Voinea | 6 | 6 | A Voinea | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
A Medvedev | 6 | 6 | A Medvedev | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
2 | J Kafelnikov | 1 | 3 |
Dubbelspel
Geplaatste teams
Nr. | Team | Rang | Resultaat | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|
1. | Patrick Galbraith Andrej Olchovski | 17 | eerste ronde | Hendrik Jan Davids Ellis Ferreira |
2. | Cyril Suk Daniel Vacek | 18 | kwartfinale | Martin Damm Peter Nyborg |
3. | Patrick McEnroe Sandon Stolle | 52 | kwartfinale | Jonas Björkman Nicklas Kulti |
4. | Jevgeni Kafelnikov Menno Oosting | 57 | finale | Jonas Björkman Nicklas Kulti |
Toernooischema
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||||||||||||||||
1 | P Galbraith A Olchovski | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||
H J Davids E Ferreira | 6 | 6 | H J Davids E Ferreira | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
L Lobo J Sánchez | 3 | 3 | WC | B Becker P Kühnen | 7 | 7 | |||||||||||||||||||
WC | B Becker P Kühnen | 6 | 6 | WC | B Becker P Kühnen | 6 | 4 | 3 | |||||||||||||||||
4 | J Kafelnikov M Oosting | 6 | 6 | 4 | J Kafelnikov M Oosting | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
W Arthurs L Pimek | 3 | 4 | 4 | J Kafelnikov M Oosting | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
M-K Goellner B Talbot | 7 | 7 | M-K Goellner B Talbot | 3 | 2 | ||||||||||||||||||||
N Broad P Norval | 6 | 6 | 4 | Jevgeni Kafelnikov Menno Oosting | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
WC | R Krajicek J Siemerink | 6 | 5 | Jonas Björkman Nicklas Kulti | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
J Björkman N Kulti | 7 | 7 | J Björkman N Kulti | 1 | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
J-L de Jager G Muller | 6 | 5 | 3 | P McEnroe S Stolle | 6 | 3 | 5 | ||||||||||||||||||
3 | P McEnroe S Stolle | 7 | 7 | J Björkman N Kulti | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
Q | D Adams A Kratzmann | 3 | 4 | M Damm P Nyborg | 4 | 6 | |||||||||||||||||||
M Damm P Nyborg | 6 | 6 | M Damm P Nyborg | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||
WC | F Dewulf J Van Herck | 5 | 3 | 2 | C Suk D Vacek | 5 | 5 | ||||||||||||||||||
2 | C Suk D Vacek | 7 | 6 |
Externe links
- Enkelspelschema
- Dubbelspelschema