België op de Paralympische Zomerspelen 2024
België op de Paralympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | België | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | BEL | |||||||||||||||||||||
NPC | Belgisch Paralympisch Comité (fr) (nl) externe link | |||||||||||||||||||||
Paralympische Zomerspelen 2024 in Parijs | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
België op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
België op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
België zal deelnemen aan de Paralympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Medailleoverzicht
Medaille | Naam | Sport | Onderdeel | Datum |
---|---|---|---|---|
Goud | Máxime Carrabin | Atletiek | 400 m T52 (m) | 30 augustus 2024 |
Zilver | Ewoud Vromant | Baanwielrennen | 3 km Achtervolging C2 (m) | 30 augustus 2024 |
Aantal atleten
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van deelname aan de Paralympische Zomerspelen 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 4 | 3 | 7 |
Badminton Badminton | 0 | 1 | 1 |
Boccia Boccia | 1 | 0 | 1 |
Boogschieten Boogschieten | 1 | 0 | 1 |
Paardensport Paardensport | 1 | 3 | 4 |
Tafeltennis Tafeltennis | 4 | 0 | 4 |
Tennis Tennis | 1 | 0 | 1 |
Triatlon Triatlon | 1 | 0 | 1 |
Wielersport Wielersport | 6 | 0 | 6 |
Zwemmen Zwemmen | 2 | 1 | 3 |
Totaal | 21 | 8 | 29 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
- Mannen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Roger Habsch | 100m T51 | n.v.t. | |||
200m T51 | n.v.t. | ||||
Peter Genyn | 100m T51 | n.v.t. | |||
200m T51 | n.v.t. | ||||
Maxime Carabin | 100m T52 | ||||
400m T52 | 54,48 PR[3] | 1 Q | 55,10 | [4] | |
Martin Colbert Gids: Nathan de Bilderling en Sebastien Thirion | marathon T12 | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Kiara Maene | 400m T20 | ||||
Selma Van Kerm | 400m T37 | ||||
Léa Bayekula | 100m T54 | ||||
400m T54 | |||||
800m T54 |
Badminton
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Groepsfase | Halve finale | Finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tegenstander Score | Tegenstander Score | Tegenstander Score | Rang | Tegenstander Score | Tegenstander Score | Rang | ||
Man-Kei To[5] | enkelspel WH1 | Koósz W 21-7, 21-6 | Kwon H-a W 21-12, 21-10 | n.v.t. | 1 Q | Kwon H-a W 21-6, 21-14 | Pookham |
Boccia
Zie Boccia op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atleet | onderdeel | groepsfase | play-offs | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander score | tegenstander score | tegenstander score | rang | tegenstander score | tegenstander score | tegenstander score | tegenstander score | rang | ||
Francis Rombouts | Individueel BC2 | Minkyu S V 2 - 5 | Ben Youb W 7 - 0 | Saengampa V 0 - 11 | 2 Q | Bintang Herlangga V 1 - 7 | niet geplaatst | 12[6] |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Piotr Van Montagu | individueel | 694 | 8 | Atamanenko W 140 - 139 | Kadhim |
Paardensport
Zie Paardensport op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Dressuur
atleet | paard | onderdeel | score | rang |
---|---|---|---|---|
Barbara Minecci | individuele test graad III | |||
vrije kür graad III | ||||
Manon Claeys | individuele test graad IV | |||
vrije kür graad IV | ||||
Michèle George | individuele test graad V | |||
vrije kür graad V | ||||
Kevin Van Ham | individuele test graad V | |||
vrije kür graad V | ||||
zie boven | Team test | n.v.t. | ||
Totaal |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Kwartfinale | Halve Finale | Finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Rang | ||
Ben Ashok Despineux | enkelspel C7 | |||||||
Marc Ledoux | enkelspel C8 | |||||||
Laurens Devos | enkelspel C9 | |||||||
Florian Van Acker | enkelspel C11 | |||||||
Laurens Devos Marc Ledoux | dubbelspel MD18 | Didoekh - Nikolenko W 3 - 1 | n.v.t. | Lian H - Zhao S V 0 - 3 | niet geplaatst |
Tennis
Zie Tennis op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Paralympiër(s) | Onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | (troost)finale | Plaats |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | |||
Joachim Gérard | enkelspel |
Triatlon
Zie Triatlon op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Paralympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Wim De Paepe | Individueel, PTS2 (m) |
Wielersport
Zie Wielersport op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | reeksen | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Ewoud Vromant | 3 km Achtervolging C2 | 3.27,640 PR[7] | 2 FA | 3.28,062 | [8] |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Ewout Vromant | wegwedstrijd C2 | ||
tijdrit C2 | |||
Louis Clincke | wegwedstrijd C4 | ||
tijdrit C4 | |||
Maxime Hordies | wegwedstrijd H1 | ||
tijdrit H1 | |||
Marvin Odent | wegwedstrijd H3 | ||
tijdrit H3 | |||
Jonas Van De Steene | wegwedstrijd H4 | ||
tijdrit H4 | |||
Tim Celen | wegwedstrijd T2 | ||
tijdrit T2 | |||
Maxime Hordies Marvin Odent Jonas Van De Steene | team relay H |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Sam De Visser | 400m vrije slag S9 | 4.25,22 | 5 | 4.21,23 | 6 |
Aymeric Parmentier | 100m schoolslag S14 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Tatyana Lubrun | 100m schoolslag SB9 | 1.18,26 | 6 Q | 1.18,39 | 5 |
100m vlinderslag S10 | |||||
200m wisselslag SM10 |
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ Manon Claeys en Joachim Gérard zijn de Belgische vlaggendragers tijdens openingsceremonie. Sporza (26-08-2024).
- ↑ Van tovenaars met bat tot fenomeen op wielen: dit zijn onze 29 Belgische paralympiërs (en hun inspirerende verhalen). Sporza (21-08-2024).
- ↑ Maxime Carabin zet favorietenrol in de verf met paralympisch record in de reeksen. Sporza (30-08-2024).
- ↑ GOUD! Rolstoelsprinter Maxime Carabin maakt op magistrale wijze favorietenrol waar op de 400 meter. Sporza (30-08-2024).
- ↑ Badmintonster Man-Kei To eerste Belg met ticket voor Paralympische Spelen. Sporza (03-05-2024).
- ↑ Boccia op de kaart gezet, "alles gegeven" en een 12e plaats. Sporza (31-08-2024).
- ↑ "En of hij in vorm is!": ook G-baanwielrenner Ewoud Vromant vlamt (even) naar paralympisch record. Sporza (30-08-2024).
- ↑ Zilveren Ewoud Vromant schenkt België op de wielerpiste een eerste medaille op de Paralympische Spelen. Sporza (30-08-2024).
- paralympic.org