CEV Cup (vrouwen)
De CEV Cup is een Europese competitie voor clubteams in het vrouwenvolleybal die elk jaar wordt gehouden. De eerste editie was in 1972/73.
- 1972 tot 2000 - CEV Cup Winner's Cup
- 2000 tot 2006 - Top Teams Cup
- 2007 CEV Cup
Winnaars van de CEV Cup
Jaar | Winnaar | Uitslag finale | Tegenstander |
---|---|---|---|
1972-1973 | ŽVK CSKA Moskou | CSKA Sofia | |
1973-1974 | ŽVK CSKA Moskou | Ruda Hvezda Praag | |
1974-1975 | SC Traktor Schwerin | ŽVK CSKA Moskou | |
1975-1976 | Slavia Bratislava | CSKA Sofia | |
1976-1977 | Iskra Vorochilovgrad | Ujpest Dósza | |
1977-1978 | SC Dynamo Berlin | Kralovopolske Stryirni Brno | |
1978-1979 | Ruda Hvezda Praag | SC Traktor Schwerin | |
1980 | Vasas Izzo Boedapest | USC Münster | |
1981 | Vasas Izzo Boedapest | TTU Leningrad | |
1982 | CSKA Sofia | ŽVK Dinamo Moskou | |
1983 | Medin Odessa | Ruda Hvezda Praag | |
1984 | SC Dynamo Berlin | Nelson Reggio Emilia | |
1985 | SC Dynamo Berlin | Oeralotsjka Sverdlovsk | |
1986 | Oeralotsjka Sverdlovsk | SV Lohhof | |
1987 | Komunalnik Minsk | Nelson Riggio Emilia | |
1988 | ŽVK CSKA Moskou | Volley Modena | |
1989 | ADK Alma-Ata | SC traktor Schwerin | |
1990 | ADK Alma-Ata | Reggio Emilia | |
1991 | ADK Alma-Ata | CSKA Sofia | |
1992 | USC Münster | Perugia | |
1993 | CJD Berlin | VBC Riom | |
1994 | Brummel Ancona | RC Villebon 91 | |
1995 | Volley Modena | USC Münster | |
1996 | Anthesis Modena | VBC Riom | |
1997 | Anthesis Modena | VBC Riom | |
1998 | ŽVK CSKA Moskou | RC Cannes | |
1998-1999 | Eczacibaşi Istanbul | Cerve Reggio Emilia | |
1999-2000 | Pallavolo Sirio Perugia | Panathinaikos VC | |
2000-2001 | Asterix Kieldrecht | Telekom Post Wien | |
2001-2002 | Azerrail Bakoe | 3 - 0 | Jedinstvo Uzice |
2002-2003 | RC Villebon 91 | 3 - 0 | Zeiler Köniz |
2003-2004 | VakifBank GS Türk Telekom Istanbul | 3 - 0 | Ulm Aliud Pharma |
2005 | Pallavolo Chieri | 3 - 0 | TSV Bayer 04 Leverkusen |
2006 | Sant'Orsola Asystel Novara | 3 - 2 | ŽVK Dinamo Moskou |
2007 | Grupo 2002 Murcia | 3 - 0 | ŽVK CSKA Moskou |
2008 | Scavolini Pesaro | 3 - 0 | Rocheville Le Cannet |
2009 | Asystel Novara | 3 - 0 | Oeralotsjka-NTMK Jekaterinenburg |
2010 | Yamamay Busto Arsizio | 3 - 1 | OK Rode Ster Belgrado |
2011 | Tiboni Urbino | 3 - 1 | VK Dinamo Krasnodar |
2012 | Yamamay Busto Arsizio | 4 - 4 (Golden Set 15 - 9) | VC Galatasaray |
2013 | Muszynianka Muszyna | 3 - 2 / 3 - 2 | Fenerbahçe Acibadem Istanbul |
2013-2014 | Fenerbahçe Acibadem Istanbul | 3 - 2 / 3 - 0 | Oeralotsjka-NTMK Jekaterinenburg |
2014-2015 | VK Dinamo Krasnodar | 3 - 0 / 1 - 3 (Golden Set 15 - 10) | Atom Trefl Sopot |
2015-2016 | VK Dinamo Krasnodar | 2 - 3 / 3 - 0 | VC Galatasaray |
2016-2017 | VK Dinamo Kazan | 3 - 1 / 3 - 2 | Unet Yamamay Busto Arsizio |
2017-2018 | Eczacıbaşı VitrA | 3 - 1 / 3 - 0 | Minchanka Minsk |
2018-2019 | Yamamay Busto Arsizio | 3 - 0 / 3 - 1 | CSM Volei Alba Blaj |
2019-2020 | Geannuleerd door de Coronapandemie | ||
2020-2021 | Saugella Monza | 3 - 0 / 3 - 0 | VC Galatasaray |
2021-2022 | Eczacıbaşı VitrA | 3 - 1 / 3 - 1 | Allianz MTV Stuttgart |