Groot-Brittannië op de Olympische Winterspelen 2002
Groot-Brittannië op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Verenigd Koninkrijk en afhankelijke gebieden | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | GBR | |||||||||||||||||||||
NOC | British Olympic Association (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2002 in Salt Lake City | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Groot-Brittannië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
Als Groot-Brittannië en Ierland: 1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924Als Groot-Brittannië en Noord-Ierland: 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Groot-Brittannië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 2002, die in Salt Lake City (Verenigde Staten) werden gehouden, nam Groot-Brittannië voor de negentiende keer deel.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Curling | Rhona Martin Debbie Knox Fiona MacDonald Janice Rankin Margaret Morton | vrouwen | |
Skeleton | Alex Coomber | vrouwen |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alain Baxter | slalom (m) | dq | diskwalificatie (1.42,32) — 50,16+52,16 |
Noel Baxter | slalom (m) | 20e | 1.49,64 (+8,58) — 53,66+55,98 |
Ross Green | reuzenslalom (m) | 29e | 2.29,31 (+6,03) — 1.15,90+1.13,41 |
combinatie (m) | 15e | 3.29,11 (+11,55) afdaling: 1.43,30 slalom: 1.45,81 — 49,97+55,84 | |
Gareth Trayner | slalom (m) | 22e | 1.50,91 (+9,85) — 54,58+56,33 |
Chemmy Alcott | afdaling (v) | 32e | 1.45,98 (+6,42) |
super g (v) | 28e | 1.17,34 (+3,75) | |
reuzenslalom (v) | 30e | 2.38,47 (+8,46) — 1.20,25+1.18,22 | |
slalom (v) | dnf-1 | opgave run 1 | |
combinatie (v) | 14e | 2.51,34 (+8,06) slalom: 1.32,28 — 47,27+45,01 afdaling: 1.19,06 | |
Emma Carrick-Anderson | slalom (v) | 19e | 1.53,79 (+7,69) — 56,25+57,54 |
Biatlon
Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mike Dixon | 10 km sprint (m) | 74e | 28.58,7 (+4.07,4) pen.: 1 (0 + 1) |
20 km (m) | 79e | 1:02.04,9 (+11.01,6) pen.: 5 (2 + 1 + 1 + 1) | |
Mark Gee | 10 km sprint (m) | 72e | 28.57,8 (+4.06,5) pen.: 2 (2 + 0) |
20 km (m) | 81e | 1:02.10,2 (+11.06,9) pen.: 5 (0 + 2 + 2 + 1) | |
Jason Sklenar | 10 km sprint (m) | 71e | 28.43,4 (+3.52,1) pen.: 4 (2 + 2) |
20 km (m) | 48e | 57.27,2 (+6.23,9) pen.: 3 (0 + 1 + 1 + 1) | |
Team Jason Sklenar Mark Gee Mike Dixon Hugh Pritchard | 4x7,5 km estafette (m) | 19e | 1:36.06,0 (+12.23,7) pen.: 0-16 24.38,4 pen.: 0-4 (0-3 + 0-1) 23.17,3 pen.: 0-5 (0-2 + 0-3) 23.28,9 pen.: 0-2 (0-1 + 0-1) 24.41,4 pen.: 0-5 (0-3 + 0-2) |
Bobsleeën
Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lee Johnston Marcus Adam | 2-mansbob (m) Groot-Brittannië I | 10e | 3.12,27 (+2,16) (48,04 / 48,16 / 48,05 / 48,02) |
Neil Scarisbrick Colin Bryce | 2-mansbob (m) Groot-Brittannië II | 22e | 3.14,12 (+4,01) (48,44 / 48,46 / 48,72 / 48,50) |
Neil Scarisbrick Scott Rider Philip Goedluck Dean Ward | 4-mansbob (m) Groot-Brittannië I | 11e | 3.09,37 (+1,86) (47,09 / 47,05 / 47,44 / 47,79) |
Lee Johnston Phil Harries David McCalla Paul Attwood | 4-mansbob (m) Groot-Brittannië II | 14e | 3.09,77 (+2,26) (47,06 / 47,32 / 47,41 / 47,98) |
Cheryl Done Nicola Gautier | 2-mansbob (v) Groot-Brittannië I | 12e | 1.39,89 (+2,13) (50,10 / 49,79) |
Michelle Coy Jackie Davies | 2-mansbob (v) Groot-Brittannië II | 11e | 1.39,55 (+1,79) (49,77 / 49,78) |
Curling
Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Warwick Smith Hammy McMillan Ewan MacDonald Peter Loudon Norman Brown | mannen | 7e | Groepsfase: 4- 6 Groot-Brittannië - Canada 2- 7 Groot-Brittannië - Zweden 6- 7 Groot-Brittannië - Noorwegen 7- 6 Groot-Brittannië - Duitsland 4- 6 Groot-Brittannië - Finland 5- 6 Groot-Brittannië - Denemarken 4-10 Groot-Brittannië - Zwitserland 7- 3 Groot-Brittannië - Frankrijk 7- 6 Groot-Brittannië - Verenigde Staten |
Rhona Martin Debbie Knox Fiona MacDonald Janice Rankin Margaret Morton | vrouwen | 1 | Groepsfase: 10- 6 Groot-Brittannië - Noorwegen 4- 7 Groot-Brittannië - Zweden 9- 1 Groot-Brittannië - Japan 8- 5 Groot-Brittannië - Rusland 4- 9 Groot-Brittannië - Canada 7- 4 Groot-Brittannië - Zwitserland 8- 6 Groot-Brittannië - Denemarken 5- 6 Groot-Brittannië - Verenigde Staten 5- 7 Groot-Brittannië - Duitsland Tie-Break 1: 6- 4 Groot-Brittannië - Zweden Tie-Break 2: 9- 5 Groot-Brittannië - Duitsland Halve finale: 6- 5 Groot-Brittannië - Canada Finale: 4- 3 Groot-Brittannië - Zwitserland |
Freestyleskiën
Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sam Temple | moguls (m) | 29e | dnq (kwalificatie: 9,03 p.) |
Joanne Bromfield | moguls (v) | 28e | dnq (kwalificatie: 18,75 p.) |
Laura Donaldson | 29e | dnq (kwalificatie: 18,41 p.) |
Kunstrijden
Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Marika Humphreys Vitali Baranov | ijsdansen | 15e | 30,4 p. (verpl.1: 16 - verpl.2: 16 - org.: 15 - vrij: 15) |
Rodelen
Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mark Hatton | mannen | 25e | 3.01,566 (+3,625) (45,391 / 45,509 / 45,107 / 45,559) |
Schansspringen
Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Glynn Pedersen | normale schans ind. (m) | 55e | kwalificatie 43e — uitgeschakeld: 78,5 p. (88,0 m) |
grote schans ind. (m) | 62e | kwalificatie 48e — uitgeschakeld: 91,0 p. (56,3 m) |
Shorttrack
Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dave Allardice | 500 m (m) | 19e | dnq, vr 4 (3e): 42,980 |
Leon Flack | 500 m (m) | 22e | dnq, vr 5 (3e): 43,965 |
1000 m (m) | 14e | dnq, kf 1 (4e): 1.28,604, vr 4 (2e): 1.29,584 | |
1500 m (m) | 22e | dnq, vr 3 (4e): 2.25,832 | |
Nicky Gooch | 1000 m (m) | 27e | dnq, vr 8 (4e): 1.38,034 |
1500 m (m) | 17e | dnq, hf 2 (5e): 2.25,903, vr 2 (3e): 2.27,084 | |
Sarah Lindsay | 500 m (v) | 10e | dnq, kf 3 (3e): 44,912, vr 7 (1e): 45,461 |
1000 m (v) | 13e | dnq, kf 2 (3e): 1.36,753, vr 6 (2e): 1.42,157 | |
1500 m (v) | 24e | dnq, vr 5 (5e): 3.01,223 | |
Jo Williams | 500 m (v) | 21e | dnq, vr 4 (3e): 46,631 |
1000 m (v) | 9e | dnq, kf 4 (4e): 1.34,373, vr 3 (1e): 1.39,672 | |
1500 m (v) | 16e | dnq, vr 1 (4e): 2.27,845 |
Skeleton
Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kristan Bromley | mannen | 13e | 1.43,43 (+1,47) — 52,17+51,26 |
Alex Coomber | vrouwen | 3 | 1.45,37 (+0,26) — 52,48+52,89 |
Snowboarden
Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lesley McKenna | halfpipe (v) | 17e | dnq kwal. 1: 12,5 kwal. 2:25,3 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Organizing Committee for the XIX Olympic Winter Games (2002). Salt Lake 2002, Official Report of the XIX Olympic Winter Games, Verenigde Staten.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Winterspelen van 2002; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5, deel 6 en deel 7
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité