Kintetsu Osaka-lijn
Osaka-lijn 大阪線, Osaka-sen Osaka - Matsusaka | |
---|---|
Totale lengte | 108.9 km |
Spoorwijdte | normaalspoor 1435 mm |
Aangelegd door | Osaka Electric Railway |
Geopend 1914 | |
Geëlektrificeerd | 1500 V |
Baanvaksnelheid | 120 km/u |
Treindienst door | Kintetsu |
De Kintetsu Osaka-lijn (Japans: 大阪線, Ōsaka-sen) is een spoorlijn tussen de steden Osaka en Matsusaka in Japan. De lijn maakt deel uit van het netwerk van het particuliere spoorbedrijf Kintetsu in de regio Osaka-Kobe-Kioto.
Geschiedenis
Het eerste gedeelte van de lijn, tussen Osaka Uehommachi en het station Fuse werd in 1914 door de Osaka Electric Railway aangelegd met 600 V gelijkstroom. In 1924 werd de lijn verlengd naar Kintetsu Yao en in 1925 naar Onji. Later dat jaar werd het gedeelte tussen Yamato-Takada en Yamato-Yagi geopend (nog enkelsporig). In 1927 werd het traject tussen Onji en Yamato-Takade uitgebreid met een tweede spoor. De lijn werd in 1929 verlengd naar Sakurai en de spanning werd verhoogd naar 1500 V gelijkstroom.
De Sangu Express Railway opende in 1929 een spoorlijn van Sakura naar Hase met 1500 V gelijkstroom. Deze werd in 1930 verlengd naar Nabari en vanaf daar met enkelspoor naar Ise-Nakagawa.
Tussen 1941 en 1944 werden beide maatschappijen onderdeel van Kintetsu, die de zeggenschap over de twee lijnen kreeg.
Treindiensten
- Tokkyū (特急, intercity) rijdt vanaf Osaka Uehommachi tot aan Kintetsu Nagoya, Matsusaka, Toba of Kashikojima.
- Kaisoku Kyūkō (区間準急, sneltrein) rijdt alleen in de spitsuren vanaf Osaka Uehommachi tot aan Aoyamachō of Matsusaka.
- Junkyū (準急, sneltrein) rijdt tussen Osaka Uehommachi en Takayasu, Haibara of Nabari.
- Kukan Junkyū (快速急行, sneltrein) rijdt tussen Osaka Uehommachi en Haibara buiten de spitsuren, een trein rijdt door tot Nabari.
- Futsu (普通, stoptrein) stopt op elk station.
Stations
Station | Japans | Verbindingen | Wijk | Stad | Prefectuur |
---|---|---|---|---|---|
Osaka Uehommachi | 大阪上本町 | Kintetsu: Nara-lijn, Namba-lijn Metro van Osaka: Tanimachi-lijn, Sennichimae-lijn | Tennōji-ku | Osaka | Osaka |
Tsuruhashi | 鶴橋 | JR West: Osaka Loop-lijn Kintestu: Nara-lijn | Ikuno-ku | ||
Imazato | 今里駅 | Kintestu: Nara-lijn | |||
Fuse | 布施 | Kintestu: Nara-lijn | Higashi-Osaka | ||
Shuntokumichi | 俊徳道 | JR West: Osaka Higashi-lijn | |||
Nagase | 長瀬 | ||||
Mito | 弥刀 | ||||
Kyūhōjiguchi | 久宝寺口 | Yao | |||
Kintetsu Yao | 近鉄八尾 | ||||
Kawachi-Yamamoto | 河内山本 | Kintetsu: Shigi-lijn | |||
Takayasu | 高安 | ||||
Onji | 恩智 | ||||
Hōzenji | 法善寺 | Kashiwara | |||
Andō | 安堂 | ||||
Kawachi-Kokubu | 河内国分 | ||||
Ōsaka-Kyōikudai-mae | 大阪教育大前 | ||||
Sekiya | 関屋 | Kashiba | Nara | ||
Nijō | 二上 | ||||
Kintetsu Shimoda | 近鉄下田 | JR West: Wakayama-lijn (station Kashiba) | |||
Goidō | 五位堂 | ||||
Tsukiyama | 築山 | Yamatotakada | |||
Yamato-Takada | 大和高田 | JR West: Wakayama-lijn (station Takada) | |||
Matsuzuka | 松塚 | ||||
Masuga | 真菅 | Kashihara | |||
Yamato-Yagi | 大和八木 | Kintetsu: Kintetsu Kashihara-lijn | |||
Miminashi | 耳成 | ||||
Daifuku | 大福 | Sakurai | |||
Sakurai | 桜井 | JR West: Sakurai-lijn | |||
Yamato-Asakura | 大和朝倉 | ||||
Hasedera | 長谷寺 | ||||
Haibara | 長谷寺 | Uda | |||
Murōguchi-Ōno | 室生口大野 | ||||
Sambommatsu | 三本松 | ||||
Akameguchi | 赤目口 | Nabari | Mie | ||
Nabari | 名張 | ||||
Kikyōgaoka | 桔梗が丘 | ||||
Mihata | 美旗 | ||||
Iga-Kambe | 伊賀神戸 | Iga Railway: Iga-lijn | Iga | ||
Aoyamachō | 青山町 | ||||
Iga-Kōzu | 伊賀上津 | ||||
Nishi-Aoyama | 西青山 | ||||
Higashi-Aoyama | 東青山 | Tsu | |||
Sakakibara-Onsenguchi | 榊原温泉口 | ||||
Ōmitsu | 大三 | ||||
Ise-Ishibashi | 伊勢石橋 | ||||
Kawai-Takaoka | 川合高岡 | ||||
Ise-Nakagawa | 伊勢中川 | Kintetsu: Yamada-lijn, Kintetsu Nagoya-lijn | Matsusaka | ||
Richting Kintetsu Nagoya via de Kintetsu Nagoya-lijn en richting Toba en Kashikojima via de Yamada-, Toba- en Shima-lijnen |