Lijst van medaillewinnaars op de Olympische Zomerspelen 2012
Deze pagina geeft een totaal overzicht van de medaillewinnaars op de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen, Verenigd Koninkrijk.
Atletiek
- Mannen
- Vrouwen
Badminton
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Enkelspel (m) | CHN | Lin Dan | MAS | Lee Chong Wei | CHN | Chen Long |
Dubbelspel (m) | CHN | Cai Yun Fu Haifeng | DEN | Mathias Boe Carsten Mogensen | KOR | Jung Jae-sung Lee Yong-dae |
Enkelspel (v) | CHN | Li Xuerui | CHN | Wang Yihan | IND | Saina Nehwal |
Dubbelspel (v) | CHN | Tian Qing Zhao Yunlei | JPN | Mizuki Fujii Reika Kakiiwa | RUS | Valeria Sorokina Nina Vislova |
Gemengd dubbelspel | CHN | Zhao Yunlei Zhang Nan | CHN | Ma Jin Xu Chen | DEN | Christinna Pedersen Joachim Fischer |
Beachvolleybal
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | GER | Julius Brink Jonas Reckermann | BRA | Alison Cerutti Emanuel Rego | LAT | Mārtiņš Pļaviņš Jānis Šmedinš |
Vrouwen | USA | Misty May-Treanor Kerri Walsh | USA | Jennifer Kessy April Ross | BRA | Juliana Felisberta Larissa França |
Boksen
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Lichtvlieg (-49 kg) | CHN | Zou Shiming | THA | Kaeo Pongprayoon | RUS IRL | David Ajrapetjan Paddy Barnes |
Vlieg (-52 kg) | CUB | Robeisy Ramírez | MGL | Tögstsogt Nyambayaryn | RUS IRL | Misha Alojan Michael Conlan |
Bantam (-56 kg) | GBR | Luke Campbell | IRL | John Joe Nevin | CUB JPN | Lázaro Álvarez Satoshi Shimizu |
Licht (-60 kg) | UKR | Vasil Lomasjenko | KOR | Han Soon-chul | LTU CUB | Evaldas Petrauskas Yasniel Toledo |
Halfwelter (-64 kg) | CUB | Roniel Iglesias | UKR | Denis Berinsjik | ITA MGL | Vincenzo Mangiacapre Munkh-Erdene Uranchimeg |
Welter (-69 kg) | KAZ | Serik Sapijev | GBR | Fred Evans | UKR RUS | Taras Sjelestjoek Andrei Zamkovoy |
Midden (-75 kg) | JPN | Ryōta Murata | BRA | Esquiva Falcão | UZB GBR | Abbos Atoev Anthony Ogogo |
Halfzwaar (-81 kg) | RUS | Jegor Mechontsjev | KAZ | Adilbek Nijazymbetov | BRA UKR | Yamaguchi Falcão Oleksandr Gvozdyk |
Zwaar (-91 kg) | UKR | Oleksandr Oesyk | ITA | Clemente Russo | AZE BUL | Tejmoer Mammadov Tervel Poelev |
Superzwaar (+91 kg) | GBR | Anthony Joshua | ITA | Roberto Cammarelle | KAZ AZE | Ivan Ditsjko Magomedrasul Majidov |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieg (-51 kg) | GBR | Nicola Adams | CHN | Ren Cancan | USA IND | Marlen Esparza Mary Kom |
Licht (-60 kg) | IRL | Katie Taylor | RUS | Sofia Otsjigava | BRA TJK | Adriana Araujo Mavzuna Chorieva |
Halfzwaar (-75 kg) | USA | Claressa Shields | RUS | Nadezda Torlopova | CHN KAZ | Li Jinzi Marina Volnova |
Boogschieten
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Individueel (m) | KOR | Oh Jin-hyek | JPN | Takaharu Furukawa | CHN | Dai Xiaoxiang |
Team (m) | ITA | Michele Frangilli Marco Galiazzo Mauro Nespoli | USA | Brady Ellison Jake Kaminski Jacob Wukie | KOR | Im Dong-hyun Kim Bub-min Oh Jin-hyek |
Individueel (v) | KOR | Ki Bo-bae | MEX | Aída Román | MEX | Mariana Avitia |
Team (v) | KOR | Choi Hyeon-ju Ki Bo-bae Lee Sung-Jin | CHN | Cheng Ming Fang Yuting Xu Jing | JPN | Ren Hayakawa Miki Kanie Kaori Kawanaka |
Gewichtheffen
In elf van de vijftien onderdelen werden de medaille resultaten in later stadium herzien en werden medailles afgenomen (dopingzaken) en opnieuw toegewezen.
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bantamgewicht [-56 kg] | PRK | Om Yun-chol | CHN | Wu Jingbiao | AZE VIE | Trần Lê Quốc Toàn |
Vedergewicht [-62 kg] | PRK | Kim Un-guk | COL | Óscar Figueroa | INA | Eko Yuli Irawan |
Lichtgewicht [-69 kg] | CHN | Lin Qingfeng | INA | Triyatno | ROU PRK | Kim Myong-hyok |
Middengewicht [-77 kg] | CHN | Lu Xiaojun | CHN | Lu Haojie | CUB | Iván Cambar |
Lichtzwaargewicht [-85 kg] | POL | Adrian Zieliński | RUS IRI | Kianoush Rostami | IRI EGY | Tarek Yehia |
Middenzwaargewicht [-94 kg] | KAZ IRI | Saeid Mohammadpour | RUS KOR | Kim Min-jae | MDA POL | Tomasz Zieliński |
Zwaargewicht [-105 kg] | UKR IRI | Navab Nassirshalal | IRI POL | Bartłomiej Bonk | POL UZB | Ivan Efremov |
Superzwaargewicht [+105 kg] | IRI | Behdad Salimi | IRI | Sajjad Anoushiravani | RUS | Ruslan Albegov |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieggewicht [-48 kg] | CHN | Wang Mingjuan | JPN | Hiromi Miyake | PRK | Ryang Chun-hwa |
Vedergewicht [-53 kg] | KAZ TPE | Hsu Shu-ching | TPE INA | Citra Febrianti | MDA UKR | Iulia Paratova |
Lichtgewicht [-58 kg] | CHN | Li Xueying | THA | Pimsiri Sirikaew | UKR THA | Rattikan Gulnoi |
Middengewicht [-63 kg] | KAZ CAN | Christine Girard | RUS BUL | Milka Maneva | CAN MEX | Luz Acosta |
Lichtzwaargewicht [-69 kg] | PRK | Rim Jong-sim | ROU | vacant | BLR KAZ COL | Anna Nurmukhambetova Ubaldina Valoyes |
Zwaargewicht [-75 kg] | KAZ ESP | Lidia Valentín | RUS EGY | Abeer Abdelrahman | BLR CMR | Madias Nzesso |
Superzwaargewicht [+75 kg] | CHN | Zhou Lulu | RUS | Tatiana Kasjirina | ARM KOR | Jang Mi-ran |
Gymnastiek
Ritmische gymnastiek
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Meerkamp (v) | RUS | Jevgenia Kanajeva | RUS | Darja Dmitrjeva | BLR | Ljoebov Tsjarkasjina |
Meerkamp team (v) | RUS | Anastasia Bliznjoek Ksenia Doedkina Oeliana Donskova Alina Makarenko Anastasia Nazarenko Karolina Svastjanova | BLR | Marina Hancharova Anastasija Ivankova Natalia Lechtsjoek Aliaksandra Narkevitsj Ksenia Sankovitsj Alina Toemilovitsj | ITA | Elisa Blanchi Romina Laurito Marta Pagnini Elisa Santoni Anzhelika Savrayuk Andreea Stefanescu |
Trampoline
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | CHN | Dong Dong | RUS | Dmitri Oesjakov | CHN | Lu Chunlong |
Vrouwen | CAN | Rosannagh MacLennan | CHN | Huang Shanshan | CHN | He Wenna |
Turnen
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Brug | CHN | Feng Zhe | GER | Marcel Nguyen | FRA | Hamilton Sabot |
Paardvoltige | HUN | Krisztián Berki | GBR | Louis Smith | GBR | Max Whitlock |
Rekstok | NED | Epke Zonderland | GER | Fabian Hambüchen | CHN | Zou Kai |
Ringen | BRA | Arthur Zanetti | CHN | Chen Yibing | ITA | Matteo Morandi |
Sprong | KOR | Yang Hak-seon | RUS | Denis Abljazin | UKR | Igor Radivilov |
Vloer | CHN | Zou Kai | JPN | Kōhei Uchimura | RUS | Denis Abljazin |
Meerkamp | JPN | Kōhei Uchimura | GER | Marcel Nguyen | USA | Danell Leyva |
Meerkamp team | CHN | Chen Yibing Feng Zhe Guo Weiyang Zhang Chenglong Zou Kai | JPN | Ryōhei Katō Kazuhito Tanaka Yusuke Tanaka Kōhei Uchimura Koji Yamamuro | GBR | Sam Oldham Daniel Purvis Louis Smith Kristian Thomas Max Whitlock |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Balk | CHN | Deng Linlin | CHN | Sui Lu | USA | Alexandra Raisman |
Brug ongelijk | RUS | Alja Moestafina | CHN | He Kexin | GBR | Elizabeth Tweddle |
Sprong | ROU | Sandra Izbasa | USA | McKayla Maroney | RUS | Maria Paseka |
Vloer | USA | Alexandra Raisman | ROU | Cătălina Ponor | RUS | Alja Moestafina |
Meerkamp | USA | Gabrielle Douglas | RUS | Viktoria Komova | RUS | Alja Moestafina |
Meerkamp team | USA | Gabrielle Douglas McKayla Maroney Aly Raisman Kyla Ross Jordyn Wieber | RUS | Ksenia Afanasjeva Anastasia Grishina Viktoria Komova Alja Moestafina Maria Paseka | ROU | Diana Bulimar Diana Maria Chelaru Larisa Iordache Sandra Izbasa Cătălina Ponor |
Judo
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Extra licht (-60 kg) | RUS | Arsen Galstjan | JPN | Hiroaki Hiraoka | BRA UZB | Felipe Kitadai Rishod Sobirov |
Half licht (-66 kg) | GEO | Lasha Shavdatuashvili | HUN | Miklos Ungvari | JPN KOR | Masashi Ebinuma Cho Jun-ho |
Licht (-73 kg) | RUS | Mansoer Isajev | JPN | Riki Nakaya | MGL FRA | Nyam-Ochir Sainjargal Ugo Legrand |
Half midden (-81 kg) | KOR | Kim Jae-bum | GER | Ole Bischof | RUS CAN | Ivan Nifontov Antoine Valois-Fortier |
Midden (-90 kg) | KOR | Song Dae-nam | CUB | Asley Gonzalez | GRE JPN | Ilias Iliadis Masashi Nishiyama |
Half zwaar (-100 kg) | RUS | Tagir Chajboelajev | MGL | Tuvshinbayar Naidan | NED GER | Henk Grol Dimitri Peters |
Zwaar (+100 kg) | FRA | Teddy Riner | RUS | Alexander Mikhaylin | BRA GER | Rafael Silva Andreas Tölzer |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Extra licht (-48 kg) | BRA | Sarah Menezes | ROU | Alina Dumitru | BEL HUN | Charline Van Snick Éva Csernoviczki |
Half licht (-52 kg) | PRK | An Kum-ae | CUB | Yanet Bermoy Acosta | ITA FRA | Rosalba Forciniti Priscilla Gneto |
Licht (-57 kg) | JPN | Kaori Matsumoto | ROU | Corina Căprioriu | USA FRA | Marti Malloy Automne Pavia |
Half midden (-63 kg) | SLO | Urška Žolnir | CHN | Xu Lili | FRA JPN | Gévrise Émane Yoshie Ueno |
Midden (-70 kg) | FRA | Lucie Décosse | GER | Kerstin Thiele | NED COL | Edith Bosch Yuri Alvear |
Half zwaar (-78 kg) | USA | Kayla Harrison | GBR | Gemma Gibbons | BRA FRA | Mayra Aguiar Audrey Tcheuméo |
Zwaar (+78 kg) | CUB | Idalys Ortíz | JPN | Mika Sugimoto | GBR CHN | Karina Bryant Tong Wen |
Kanovaren
- Slalom
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 (m) | FRA | Tony Estanguet | GER | Sideris Tasiadis | SVK | Michal Martikán |
C2 (m) | GBR | Timothy Baillie Etienne Stott | GBR | David Florence Richard Hounslow | SVK | Pavol Hochschorner Peter Hochschorner |
K1 (m) | ITA | Daniele Molmenti | CZE | Vavřinec Hradílek | GER | Hannes Aigner |
K1 (v) | FRA | Émilie Fer | AUS | Jessica Fox | ESP | Maialen Chourraut |
- Vlakwater
Moderne vijfkamp
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | CZE | David Svoboda | CHN | Cao Zhongrong | HUN | Ádám Marosi |
Vrouwen | LTU | Laura Asadauskaitė | GBR | Samantha Murray | BRA | Yane Marques |
Paardensport
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Dressuur | GBR | Charlotte Dujardin op Valegro | NED | Adelinde Cornelissen op Parzival | GBR | Laura Bechtolsheimer op Minstral Hojris |
Dressuur team | GBR | Charlotte Dujardin op Valegro Carl Hester op Uthopia Laura Bechtolsheimer op Minstral Hojris | GER | Helen Langehanenberg op Damon Hill Dorothee Schneider op Diva Royal Kristina Sprehe op Desperados | NED | Adelinde Cornelissen op Parzival Edward Gal op Undercover Anky van Grunsven op Salinero |
Eventing | GER | Michael Jung op Sam | SWE | Sara Algotsson Ostholt op Wega | GER | Sandra Auffarth op Opgun Louvo |
Eventing team | GER | Sandra Auffarth op Opgun Louvo Michael Jung op Sam Ingrid Klimke op Butts Abraxxas Dirk Schrade op King Artus Peter Thomsen op Barny | GBR | Kristina Cook op Miners Frolic William Fox-Pitt op Cool Mountain Mary King op Imperial Cavalier Zara Phillips op High Kingdom Nicola Wilson op Opposition Buzz | NZL | Andrew Nicholson op Nereo Jonathan Paget op Clifton Promise Caroline Powell op Lenamore Jonelle Richards op Flintstar Mark Todd op Campino |
Springconcours | SUI | Steve Guerdat op Nino des Buissonnets | NED | Gerco Schröder op London | IRL | Cian O'Connor op Blue Loyd 12 |
Springconcours team | GBR | Scott Brash op Hello Sanctos Peter Charles op Vindicat Ben Maher op Tripple X Nick Skelton op Big Star | NED | Marc Houtzagerop Tamino Gerco Schroder op London Maikel van der Vleuten op Verdi Jur Vrieling op Bubalo | KSA | Kamal Bahamdan op Noblesse des Tess Ramzy Al Duhami op Bayard van de Villa There Abdullah ibn Mutaib Al-Soaed op Davos Abdullah Waleed Sharbatly op Sultan |
Roeien
- Mannen
- Vrouwen
Schermen
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Degen | VEN | Rubén Limardo | NOR | Bartosz Piasecki | KOR | Jung Jin-sun |
Floret | CHN | Lei Sheng | EGY | Alaaeldin Abouelkassem | KOR | Choi Byung-chul |
Floret team | Italië | Valerio Aspromonte Giorgio Avola Andrea Baldini Andrea Cassara | Japan | Suguru Awaji Kenta Chida Ryo Miyake Yuki Ota | Duitsland | Sebastian Bachmann Peter Joppich Benjamin Kleibrink Andre Wessels |
Sabel | HUN | Áron Szilágyi | ITA | Diego Occhiuzzi | RUS | Nikolaj Kovaljov |
Sabel team | KOR | Gu Bon-gil Kim Jung-hwan Oh Eun-seok Won Woo-young | ROU | Tiberiu Dolniceanu Rares Dumitrescu Alexandru Siriţeanu Florin Zalomir | ITA | Aldo Montano Diego Occhiuzzi Luigi Samele Luigi Tarantino |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Degen | UKR | Jana Sjemjakina | GER | Britta Heidemann | CHN | Sun Yuji |
Degen team | CHN | Li Na Luo Xiaojuan Sun Yujie Xu Anqi | KOR | Choi Eun-sook Choi In-jeong Jung Hyo-jung Shin A-lam | USA | Courtney Hurley Kelley Hurley Maya Lawrence Susie Scanlan |
Floret | ITA | Elisa di Francisca | ITA | Arianna Errigo | ITA | Valentina Vezzali |
Floret team | ITA | Arianna Errigo Elisa Di Francisca Ilaria Salvatori Valentina Vezzali | RUS | Inna Deriglazova Kamilla Gafoerzianova Larissa Korobejnikova Aida Sjanajeva | KOR | Jeon Hee-sook Jung Gil-ok Nam Hyun-hee Oh Ha-na |
Sabel | KOR | Kim Ji-yeon | RUS | Sofja Velikaja | UKR | Olga Charlan |
Schietsport
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 m luchtpistool | KOR | Jin Jong-oh | ITA | Luca Tesconi | SRB | Andrija Zlatić |
25 m snelvuurpistool | CUB | Leuris Pupo | IND | Vijay Kumar | CHN | Ding Feng |
50 m pistool | KOR | Jin Jong-oh | KOR | Choi Young-rae | CHN | Wang Zhiwei |
10 m luchtgeweer | ROU | Alin George Moldoveanu | ITA | Niccolo Campriani | IND | Gagan Narang |
50 m kkg 3-houdingen | ITA | Niccolo Campriani | KOR | Kim Jong-hyun | USA | Matthew Emmons |
50 m kkg liggend | BLR | Sergei Martynov | BEL | Lionel Cox | SLO | Rajmond Debevec |
Skeet | USA | Vincent Hancock | DEN | Anders Golding | QAT | Nasser Al-Attiyah |
Trap | CRO | Giovanni Cernogoraz | ITA | Massimo Fabbrizi | KUW | Fehaid Aldeehani |
Dubbeltrap | GBR | Peter Wilson | SWE | Håkan Dahlby | RUS | Vasily Mosin |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 m luchtpistool | CHN | Guo Wenjun | FRA | Céline Goberville | UKR | Olena Kostevytsj |
25 m sportpistool | KOR | Kim Jang-mi | CHN | Chen Ying | UKR | Olena Kostevytsj |
10 m luchtgeweer | CHN | Yi Siling | POL | Sylwia Bogacka | CHN | Yu Dan |
50 m kkg 3-houdingen | USA | Jamie Lynn Gray | SRB | Ivana Maksimović | CZE | Adéla Sýkorová |
Skeet | USA | Kim Rhode | CHN | Wei Ning | SVK | Danka Barteková |
Trap | ITA | Jessica Rossi | SVK | Zuzana Stefeceková | FRA | Delphine Reau |
Taekwondo
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieg (-58 kg) (m) | ESP | Joel González | KOR | Lee Dae-hoon | RUS VEN | Aleksej Denisenko Óscar Muñoz |
Licht (-68 kg) (m) | TUR | Servet Tazegül | IRI | Mohammad Bagheri Motamed | USA AFG | Terrence Jennings Rohullah Nikpai |
Midden (-80 kg) (m) | ARG | Sebastián Crismanich | ESP | Nicolás García | GBR ITA | Lutalo Muhammad Mauro Sarmiento |
Zwaar (+80 kg) (m) | ITA | Carlo Molfetta | GAB | Anthony Obame | CUB CHN | Robelis Despaigne Liu Xiaobo |
Vlieg (-49 kg) (v) | CHN | Wu Jingyu | ESP | Brigitte Yagüe | THA CRO | Chanatip Sonkham Lucija Zaninović |
Licht (-57 kg) (v) | GBR | Jade Jones | CHN | Hou Yuzhuo | FRA TPE | Marlène Harnois Tseng Li-Cheng |
Midden (-67 kg) (v) | KOR | Hwang Kyung-seon | TUR | Nur Tatar | GER USA | Helena Fromm Paige McPherson |
Zwaar (+67 kg) (v) | SRB | Milica Mandić | FRA | Caroline Graffe | RUS MEX | Anastasia Barisjnikova María Espinoza |
Tafeltennis
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Enkelspel (m) | CHN | Zhang Jike | CHN | Wang Hao | GER | Dimitrij Ovtcharov |
Team (m) | CHN | Ma Long Wang Hao Zhang Jike | KOR | Joo Se-hyuk Oh Sang-eun Ryu Seung-min | GER | Timo Boll Dimitrij Ovtcharov Bastian Steger |
Enkelspel (v) | CHN | Li Xiaoxia | CHN | Ding Ning | SIN | Feng Tianwei |
Team (v) | CHN | Ding Ning Guo Yue Li Xiaoxia | JPN | Ai Fukuhara Kasumi Ishikawa Sayaka Hirano | SIN | Feng Tian Wei Li Jia Wei Wang Yue Gu |
Tennis
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Enkelspel (m) | GBR | Andy Murray | SUI | Roger Federer | ARG | Juan Martín del Potro |
Dubbelspel (m) | USA | Bob Bryan Mike Bryan | FRA | Michaël Llodra Jo-Wilfried Tsonga | FRA | Julien Benneteau Richard Gasquet |
Enkelspel (v) | USA | Serena Williams | RUS | Maria Sjarapova | BLR | Viktoryja Azarenka |
Dubbelspel (v) | USA | Serena Williams Venus Williams | CZE | Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká | RUS | Maria Kirilenko Nadja Petrova |
Gemengd dubbelspel | BLR | Viktoryja Azarenka Maks Mirni | GBR | Laura Robson Andy Murray | USA | Lisa Raymond Mike Bryan |
Triatlon
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | GBR | Alistair Brownlee | ESP | Francisco Javier Gómez Noya | GBR | Jonathan Brownlee |
Vrouwen | SUI | Nicola Spirig | SWE | Lisa Nordén | AUS | Erin Densham |
Wielersport
Baan
BMX
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | LAT | Māris Štrombergs | AUS | Sam Willoughby | COL | Carlos Oquendo |
Vrouwen | COL | Mariana Pajón | NZL | Sarah Walker | NED | Laura Smulders |
Mountainbike
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Cross country (m) | CZE | Jaroslav Kulhavý | SUI | Nino Schurter | ITA | Marco Fontana |
Cross country (v) | FRA | Julie Bresset | GER | Sabine Spitz | USA | Georgia Gould |
Weg
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tijdrit (m) | GBR | Bradley Wiggins | GER | Tony Martin | GBR | Chris Froome |
Wegwedstrijd (m) | KAZ | Aleksandr Vinokoerov | COL | Rigoberto Urán | NOR | Alexander Kristoff |
Tijdrit (v) | USA | Kristin Armstrong | GER | Judith Arndt | RUS | Olga Zabelinskaja |
Wegwedstrijd (v) | NED | Marianne Vos | GBR | Elizabeth Armitstead | RUS | Olga Zabelinskaja |
Worstelen
Grieks-Romeins
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bantam (-55 kg) | IRI | Hamid Sourian | AZE | Rovshan Bayramov | HUN RUS | Péter Módos Mingijan Semenov |
Veder (-60 kg) | IRI | Omid Norouzi | GEO | Revaz Lashkhi | RUS JPN | Zaoer Koeramagomedov Ryutaro Matsumoto |
Licht (-66 kg) | KOR | Kim Hyeon-woo | HUN | Tamás Lőrincz | FRA GEO | Steeve Guenot Manuchar Tskhadaia |
Welter (-74 kg) | RUS | Roman Vlasov | ARM | Arsen Julfalakyan | AZE LTU | Emin Ahmadov Aleksandr Kazakevič |
Midden (-84 kg) | RUS | Alan Choegajev | EGY | Karam Gaber | KAZ POL | Danijal Gajijev Damian Janikowski |
Zwaar (-96 kg) | IRI | Ghasem Rezaei | RUS | Roestam Totrov | ARM SWE | Artoer Aleksanjan Jimmy Lidberg |
Superzwaar (-120 kg) | CUB | Mijaín López | EST | Heiki Nabi | SWE TUR | Johan Eurén Rıza Kayaalp |
Vrije stijl
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bantam (-55 kg) | RUS | Dzjamal Otarsoeltanov | GEO | Vladimir Khinsjegasjvili | PRK JPN | Yang Kyong-il Shinichi Yumoto |
Veder (-60 kg) | AZE | Toghroel Asgarov | RUS | Besik Koedoechov | IND USA | Yogeshwar Dutty Coleman Scott |
Licht (-66 kg) | JPN | Tatsuhiro Yonemitsu | IND | Sushil Kumar | CUB KAZ | Liván López Akzjoerek Tanatarov |
Welter (-74 kg) | USA | Jordan Burroughs | IRI | Sadegh Goudarzi | HUN RUS | Gábor Hatos Denis Tsargoesj |
Midden (-84 kg) | AZE | Sjarif Sjarifov | PUR | Jaime Yusept Espinal | IRI GEO | Ehsan Naser Lashgari Dato Marsagishvili |
Zwaar (-96 kg) | USA | Jake Varner | UKR | Valerii Andriitsev | AZE GEO | Chetag Gazjoemov Giorgi Gogshelidze |
Superzwaar (-120 kg) | UZB | Artoer Tajmazov | GEO | Davit Modzmanashvili | IRI RUS | Khomeil Khasemi Biljal Machov |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieg (-48 kg) | JPN | Hitomi Obara | AZE | Marija Stadnik | USA CAN | Clarissa Chun Carol Huynh |
Licht (-55 kg) | JPN | Saori Yoshida | CAN | Tonya Lynn Verbeek | AZE COL | Joelia Ratkevitsj Jackeline Rentería |
Midden (-63 kg) | JPN | Kaori Icho | CHN | Jing Ruixue | MGL RUS | Battetseg Soronzonbold Loebov Volosova |
Zwaar (-72 kg) | RUS | Natalja Vorobjeva | BUL | Stanka Zlateva Hristova | KAZ ESP | Goezel Manjoerova Maider Unda |
Zeilen
Zwemsporten
Baan
- Mannen
- Vrouwen
Open water
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 km (m) | TUN | Oussama Mellouli | GER | Thomas Lurz | CAN | Richard Weinberger |
10 km (v) | HUN | Éva Risztov | USA | Haley Anderson | ITA | Martina Grimaldi |
Schoonspringen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m plank (m) | RUS | Ilia Zacharov | CHN | Qin Kai | CHN | He Chong |
3 m plank synchroon (m) | CHN | Luo Yutong Qin Kai | RUS | Jevgeni Koeznetsjov Ilia Zacharov | USA | Troy Dumais Kristian Ipsen |
10 m toren (m) | USA | David Boudia | CHN | Qiu Bo | GBR | Tom Daley |
10 m toren synchroon (m) | CHN | Cao Yuan Zhang Yanquan | MEX | Iván García Germán Sánchez | USA | David Boudia Nicholas McCrory |
3 m plank (v) | CHN | Wu Minxia | CHN | He Zi | MEX | Laura Sánchez |
3 m plank synchroon (v) | CHN | He Zi Wu Minxia | USA | Kelci Bryant Abigail Johnston | CAN | Jennifer Abel Émilie Heymans |
10 m toren (v) | CHN | Chen Ruolin | AUS | Brittany Broben | MAS | Pandelela Rinong |
10 m toren synchroon (v) | CHN | Chen Ruolin Wang Hao | MEX | Paola Espinosa Alejandra Orozco | CAN | Meaghan Benfeito Roseline Filion |
Synchroon
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Duet | RUS | Natalia Istsjenko Svetlana Romasjina | ESP | Ona Carbonell Andrea Fuentes | CHN | Huang Xuechen Liu Ou |
Team | RUS | Anastasia Davydova Maria Gromova Natalia Istsjenko Elvira Chasjanova Daria Korobova Aleksandra Patskevitsj Svetlana Romasjina Alla Sjisjkina Anzjelika Timanina | CHN | Chang Si Chen Xiaojun Huang Xuechen Jiang Tingting Jiang Wenwen Liu Ou Luo Qian Sun Wenyan Wu Yiwen | ESP | Clara Basiana Alba Cabello Ona Carbonell Margalida Crespí Andrea Fuentes Thaïs Henríquez Paula Klamburg Irene Montrucchio Laia Pons |
Teamsporten
Sport | 1 | 2 | 3 | |
---|---|---|---|---|
Basketbal | mannen | Verenigde Staten | Spanje | Rusland |
vrouwen | Verenigde Staten | Frankrijk | Australië | |
Handbal | mannen | Frankrijk | Zweden | Kroatië |
vrouwen | Noorwegen | Montenegro | Spanje | |
Hockey | mannen | Duitsland | Nederland | Australië |
vrouwen | Nederland | Argentinië | Groot-Brittannië | |
Voetbal | mannen | Mexico | Brazilië | Zuid-Korea |
vrouwen | Verenigde Staten | Japan | Canada | |
Volleybal | mannen | Rusland | Brazilië | Italië |
vrouwen | Brazilië | Verenigde Staten | Japan | |
Waterpolo | mannen | Kroatië | Italië | Servië |
vrouwen | Verenigde Staten | Spanje | Australië |