Lijst van olympische medaillewinnaars zwemmen
Baanzwemmen en openwaterzwemmen zijn twee van de vijf disciplines binnen de olympische sport zwemmen die op de Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze twee disciplines.
Zie ook het artikel Zwemmen op de Olympische Zomerspelen.
Baanzwemmen
Mannen
50 m vrije slag
- 1904: 50 yard
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1904 | HUN | Zoltán Halmay | USA | Scott Leary | USA | Charles Daniels |
1988 | USA | Matt Biondi | USA | Tom Jager | URS | Gennadi Prigoda |
1992 | EUN | Aleksandr Popov | USA | Matt Biondi | USA | Tom Jager |
1996 | RUS | Aleksandr Popov | USA | Gary Hall jr. | BRA | Fernando Scherer |
2000 | USA USA | Anthony Ervin Gary Hall jr. | NED | Pieter van den Hoogenband | ||
2004 | USA | Gary Hall jr. | CRO | Duje Draganja | RSA | Roland Mark Schoeman |
2008 | BRA | César Cielo Filho | FRA | Amaury Leveaux | FRA | Alain Bernard |
2012 | FRA | Florent Manaudou | USA | Cullen Jones | BRA | César Cielo Filho |
2016 | USA | Anthony Ervin | FRA | Florent Manaudou | USA | Nathan Adrian |
2020 | USA | Caeleb Dressel | FRA | Florent Manaudou | BRA | Bruno Fratus |
2024 | AUS | Cameron McEvoy | GBR | Ben Proud | FRA | Florent Manaudou |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 6 | 5 | 3 |
FRA | 1 | 3 | 2 |
BRA | 1 | 0 | 3 |
AUS | 1 | 0 | 0 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
HUN | 1 | 0 | 0 |
RUS | 1 | 0 | 0 |
CRO | 0 | 1 | 0 |
GBR | 0 | 1 | 0 |
NED | 0 | 0 | 1 |
RSA | 0 | 0 | 1 |
URS | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Gary Hall jr. 2-0-0 / Aleksandr Popov 1-2-1 Florent Manaudou 1-1-0 Matt Biondi 1-0-1 César Cielo Filho | 0-1-1 Tom Jager |
100 m vrije slag
- 1904: 100 yard
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 14 | 10 | 9 |
AUS | 4 | 6 | 2 |
HUN | 3 | 2 | 1 |
NED | 2 | 0 | 0 |
JPN | 1 | 3 | 2 |
RUS | 1 | 1 | 0 |
FRA | 1 | 0 | 2 |
CHN | 1 | 0 | 0 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
GDR | 1 | 0 | 0 |
SWE | 0 | 1 | 4 |
BRA | 0 | 1 | 3 |
ANZ | 0 | 1 | 0 |
AUT | 0 | 1 | 0 |
BEL | 0 | 1 | 0 |
GBR | 0 | 1 | 0 |
RSA | 0 | 1 | 0 |
CAN | 0 | 0 | 1 |
EUA | 0 | 0 | 1 |
FRG | 0 | 0 | 1 |
ROC | 0 | 0 | 1 |
ROU | 0 | 0 | 1 |
URS | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Duke Kahanamoku 2-1-0 / Aleksandr Popov 2-0-0 Pieter van den Hoogenband 2-0-0 Johnny Weissmuller 1-2-0 Kyle Chalmers 1-1-0 John Devitt 1-1-0 Zoltán Halmay 1-0-1 Nathan Adrian 1-0-1 Mark Spitz | 0-1-1 Gustavo Borges 0-1-1 Gary Hall jr. 0-0-2 Stéphan Caron 0-0-2 Per Johansson |
200 m vrije slag
- 1904: 220 yard
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 4 | 5 | 7 |
AUS | 4 | 1 | 2 |
GBR | 1 | 2 | 0 |
CHN | 1 | 1 | 0 |
NED | 1 | 1 | 0 |
URS | 1 | 1 | 0 |
FRG | 1 | 0 | 2 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
FRA | 1 | 0 | 0 |
NZL | 1 | 0 | 0 |
ROU | 1 | 0 | 0 |
KOR | 0 | 2 | 0 |
SWE | 0 | 2 | 0 |
BRA | 0 | 1 | 1 |
HUN | 0 | 1 | 0 |
RSA | 0 | 1 | 0 |
AUT | 0 | 0 | 1 |
FIN | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Pieter van den Hoogenband 1-1-0 Ian Thorpe 1-0-1 Michael Phelps | 0-2-0 Anders Holmertz 0-2-0 Park Tae-hwan |
400 m vrije slag
- 1904: 440 yard
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 10 | 7 | 7 |
AUS | 6 | 6 | 6 |
CHN | 1 | 2 | 0 |
GBR | 1 | 2 | 0 |
URS | 1 | 1 | 2 |
CAN | 1 | 1 | 1 |
FRA | 1 | 1 | 1 |
KOR | 1 | 1 | 1 |
ARG | 1 | 0 | 0 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
GDR | 1 | 0 | 0 |
GER | 1 | 0 | 0 |
NZL | 1 | 0 | 0 |
TUN | 1 | 0 | 0 |
JPN | 0 | 3 | 2 |
SWE | 0 | 1 | 3 |
ANZ | 0 | 1 | 1 |
ITA | 0 | 1 | 1 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
AUT | 0 | 0 | 2 |
POL | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Murray Rose 2-0-0 Ian Thorpe 1-1-0 Park Tae-Hwan 1-1-0 Sun Yang | 0-2-0 Tsuyoshi Yamanaka 0-1-1 Arne Borg 0-0-2 Klete Keller |
800 m vrije slag
- 1904: 880 yard
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1904 | GER | Emil Rausch | USA | Francis Gailey | HUN | Géza Kiss |
2020 | USA | Bobby Finke | ITA | Gregorio Paltrinieri | UKR | Mychailo Romantsjoek |
2024 | IRL | Daniel Wiffen | USA | Bobby Finke | ITA | Gregorio Paltrinieri |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 1 | 2 | 0 |
GER | 1 | 0 | 0 |
IRL | 1 | 0 | 0 |
ITA | 0 | 1 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Bobby Finke | 0-1-1 Gregorio Paltrinieri |
1500 m vrije slag
- 1904: 1 mijl
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 9 | 7 | 6 |
AUS | 8 | 8 | 6 |
JPN | 2 | 3 | 1 |
URS | 2 | 1 | 0 |
GBR | 1 | 2 | 2 |
CAN | 1 | 2 | 1 |
GER | 1 | 1 | 1 |
ITA | 1 | 1 | 1 |
SWE | 1 | 1 | 0 |
TUN | 1 | 0 | 1 |
CHN | 1 | 0 | 0 |
HUN | 0 | 1 | 2 |
FRG | 0 | 1 | 1 |
UKR | 0 | 1 | 0 |
ANZ | 0 | 0 | 2 |
BRA | 0 | 0 | 1 |
GDR | 0 | 0 | 1 |
IRL | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Grant Hackett 2-1-0 Kieren Perkins 2-0-0 Mike Burton 2-0-0 Bobby Finke 2-0-0 Vladimir Salnikov 1-1-0 Arne Borg 1-1-0 Boy Charlton 1-1-0 Murray Rose 1-1-0 Gregorio Paltrinieri 1-0-1 Oussama Mellouli | 0-1-1 Ryan Cochrane 0-0-3 Frank Beaurepaire 0-0-2 George Breen |
100 m rugslag
- 1904: 100 yard
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 15 | 14 | 10 |
GER | 2 | 2 | 3 |
AUS | 2 | 2 | 1 |
JPN | 2 | 1 | 4 |
GDR | 2 | 0 | 1 |
CAN | 1 | 0 | 1 |
ROC | 1 | 1 | 0 |
ITA | 1 | 0 | 0 |
SWE | 1 | 0 | 0 |
CHN | 0 | 2 | 0 |
URS | 0 | 1 | 3 |
CUB | 0 | 1 | 1 |
FRA | 0 | 1 | 1 |
AUT | 0 | 1 | 0 |
DEN | 0 | 1 | 0 |
BEL | 0 | 0 | 1 |
GBR | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
RUS | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-1 Roland Matthes 2-0-0 Warren Kealoha 2-0-0 Aaron Peirsol 2-0-0 David Theile 1-1-0 Matt Grevers 1-1-0 Jeff Rouse 1-0-2 Ryan Murphy 1-0-1 Masaji Kiyokawa | 0-2-0 Xu Jiayu 0-1-1 Dave Berkoff 0-1-1 Frank McKinney 0-1-1 Paul Wyatt |
200 m rugslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 9 | 8 | 5 |
GDR | 2 | 1 | 0 |
HUN | 2 | 1 | 0 |
ESP | 1 | 0 | 0 |
GER | 1 | 0 | 0 |
ROC | 1 | 0 | 0 |
URS | 1 | 0 | 0 |
AUT | 0 | 2 | 0 |
AUS | 0 | 1 | 2 |
EUN | 0 | 1 | 0 |
FRA | 0 | 1 | 0 |
JPN | 0 | 1 | 0 |
GRE | 0 | 1 | 0 |
ITA | 0 | 0 | 2 |
RUS | 0 | 0 | 2 |
CAN | 0 | 0 | 1 |
GBR | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
NZL | 0 | 0 | 1 |
ROU | 0 | 0 | 1 |
SUI | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Roland Matthes 1-2-0 Aaron Peirsol 1-1-0 Ryan Murphy 1-0-1 Ryan Lochte 1-0-1 / Jevgeni Rylov | 0-1-1 Mitchell Ivey |
100 m schoolslag
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1968 | USA | Don McKenzie | URS | Vladimir Kosinski | URS | Nikolai Pankin |
1972 | JPN | Nobutaka Taguchi | USA | Tom Bruce | USA | John Hencken |
1976 | USA | John Hencken | GBR | David Wilkie | URS | Arvidas Juozaitis |
1980 | GBR | Duncan Goodhew | URS | Arsens Miskarovs | AUS | Peter Evans |
1984 | USA | Steve Lundquist | CAN | Victor Davis | AUS | Peter Evans |
1988 | GBR | Adrian Moorhouse | HUN | Károly Güttler | URS | Dmitri Volkov |
1992 | USA | Nelson Diebel | HUN | Norbert Rózsa | AUS | Phil Rogers |
1996 | BEL | Frédérik Deburghgraeve | USA | Jeremy Linn | GER | Mark Warnecke |
2000 | ITA | Domenico Fioravanti | USA | Ed Moses | RUS | Roman Sloednov |
2004 | JPN | Kosuke Kitajima | USA | Brendan Hansen | FRA | Hugues Duboscq |
2008 | JPN | Kosuke Kitajima | NOR | Alexander Dale Oen | FRA | Hugues Duboscq |
2012 | RSA | Cameron van der Burgh | AUS | Christian Sprenger | USA | Brendan Hansen |
2016 | GBR | Adam Peaty | RSA | Cameron van der Burgh | USA | Cody Miller |
2020 | GBR | Adam Peaty | NED | Arno Kamminga | ITA | Nicolò Martinenghi |
2024 | ITA | Nicolò Martinenghi | GBR | Adam Peaty | ||
USA | Nic Fink |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 4 | 5 | 3 |
GBR | 4 | 2 | 0 |
JPN | 3 | 0 | 0 |
ITA | 2 | 0 | 1 |
RSA | 1 | 1 | 0 |
BEL | 1 | 0 | 0 |
URS | 0 | 2 | 3 |
HUN | 0 | 2 | 0 |
AUS | 0 | 1 | 3 |
CAN | 0 | 1 | 0 |
NED | 0 | 1 | 0 |
NOR | 0 | 1 | 0 |
FRA | 0 | 0 | 2 |
GER | 0 | 0 | 1 |
RUS | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Adam Peaty 2-0-0 Kosuke Kitajima 1-1-0 Cameron van der Burgh 1-0-1 Nicolò Martinenghi 1-0-1 John Hencken | 0-1-1 Brendan Hansen 0-0-2 Hugues Duboscq 0-0-2 Peter Evans |
200 m schoolslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
JPN | 6 | 3 | 3 |
USA | 5 | 4 | 6 |
HUN | 3 | 4 | 0 |
AUS | 3 | 3 | 0 |
GBR | 2 | 4 | 1 |
GER | 1 | 3 | 2 |
URS | 1 | 2 | 2 |
SWE | 1 | 1 | 1 |
FRA | 1 | 0 | 1 |
ITA | 1 | 0 | 1 |
CAN | 1 | 0 | 0 |
KAZ | 1 | 0 | 0 |
MEX | 1 | 0 | 0 |
NED | 0 | 1 | 2 |
BEL | 0 | 1 | 0 |
RSA | 0 | 1 | 0 |
FIN | 0 | 0 | 2 |
PHI | 0 | 0 | 2 |
RUS | 0 | 0 | 2 |
ESP | 0 | 0 | 1 |
SUI | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Kosuke Kitajima 2-0-0 Yoshiyuki Tsuruta 1-1-0 Zac Stubblety-Cook 1-1-0 Dániel Gyurta 1-1-0 John Hencken 1-1-0 Norbert Rózsa 1-1-0 David Wilkie | 0-1-1 Nick Gillingham 0-1-1 Reizo Koike 0-0-2 Teofilo Yldefonso |
100 m vlinderslag
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1968 | USA | Douglas Russell | USA | Mark Spitz | USA | Ross Wales |
1972 | USA | Mark Spitz | CAN | Bruce Robertson | USA | Jerry Heidenreich |
1976 | USA | Matt Vogel | USA | Joe Bottom | USA | Gary Hall |
1980 | SWE | Pär Arvidsson | GDR | Roger Pyttel | ESP | David Purcell |
1984 | FRG | Michael Groß | USA | Pablo Morales | AUS | Glenn Buchanan |
1988 | SUR | Anthony Nesty | USA | Matt Biondi | GBR | Andy Jameson |
1992 | USA | Pablo Morales | POL | Rafał Szukała | SUR | Anthony Nesty |
1996 | RUS | Denis Pankratov | AUS | Scott Miller | RUS | Vladislav Koelikov |
2000 | SWE | Lars Frölander | AUS | Michael Klim | AUS | Geoff Huegill |
2004 | USA | Michael Phelps | USA | Ian Crocker | UKR | Andrij Serdinov |
2008 | USA | Michael Phelps | SRB | Milorad Čavić | AUS | Andrew Lauterstein |
2012 | USA | Michael Phelps | RSA RUS | Chad le Clos Jevgeni Korotysjkin | niet uitgereikt | |
2016 | SIN | Joseph Schooling | RSA HUN USA | Chad le Clos László Cseh Michael Phelps | niet uitgereikt | |
2020 | USA | Caeleb Dressel | HUN | Kristóf Milák | SUI | Noè Ponti |
2024 | HUN | Kristóf Milák | CAN | Joshua Liendo | CAN | Ilya Kharun |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 8 | 5 | 3 |
SWE | 2 | 0 | 0 |
HUN | 1 | 2 | 0 |
RUS | 1 | 1 | 1 |
SUR | 1 | 0 | 1 |
FRG | 1 | 0 | 0 |
SGP | 1 | 0 | 0 |
AUS | 0 | 2 | 3 |
CAN | 0 | 2 | 1 |
RSA | 0 | 2 | 0 |
GDR | 0 | 1 | 0 |
POL | 0 | 1 | 0 |
SRB | 0 | 1 | 0 |
ESP | 0 | 0 | 1 |
GBR | 0 | 0 | 1 |
SUI | 0 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-1-0 Michael Phelps 1-1-0 Kristóf Milák 1-1-0 Mark Spitz 1-0-1 Anthony Nesty | 0-2-0 Chad le Clos |
200 m vlinderslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 10 | 5 | 5 |
AUS | 2 | 1 | 2 |
HUN | 1 | 2 | 2 |
FRA | 1 | 0 | 1 |
FRG | 1 | 1 | 0 |
RSA | 1 | 0 | 0 |
RUS | 1 | 0 | 0 |
URS | 1 | 0 | 0 |
JPN | 0 | 4 | 2 |
GBR | 0 | 2 | 1 |
NZL | 0 | 1 | 1 |
DEN | 0 | 1 | 0 |
UKR | 0 | 1 | 0 |
CAN | 0 | 0 | 1 |
GDR | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
VEN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-1-0 Michael Phelps 1-1-0 Michael Groß 1-1-0 Kristóf Milák 1-1-0 Carl Robie | 0-0-2 Takeshi Matsuda |
200 m wisselslag
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1968 | USA | Charles Hickcox | USA | Gregory Buckingham | USA | John Ferris |
1972 | SWE | Gunnar Larsson | USA | Tim McKee | USA | Steve Furniss |
1984 | CAN | Alex Baumann | USA | Pablo Morales | GBR | Neil Cochran |
1988 | HUN | Tamás Darnyi | GDR | Patrick Kühl | URS | Vadim Jarosjtsjoek |
1992 | HUN | Tamás Darnyi | USA | Greg Burgess | HUN | Attila Czene |
1996 | HUN | Attila Czene | FIN | Jani Sievinen | CAN | Curtis Myden |
2000 | ITA | Massimiliano Rosolino | USA | Tom Dolan | USA | Tom Wilkens |
2004 | USA | Michael Phelps | USA | Ryan Lochte | TRI | George Bovell |
2008 | USA | Michael Phelps | HUN | László Cseh | USA | Ryan Lochte |
2012 | USA | Michael Phelps | USA | Ryan Lochte | HUN | László Cseh |
2016 | USA | Michael Phelps | JPN | Kosuke Hagino | CHN | Wang Shun |
2020 | CHN | Wang Shun | GBR | Duncan Scott | SUI | Jérémy Desplanches |
2024 | FRA | Léon Marchand | GBR | Duncan Scott | CHN | Wang Shun |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 5 | 7 | 4 |
HUN | 3 | 1 | 2 |
CHN | 1 | 0 | 2 |
CAN | 1 | 0 | 1 |
FRA | 1 | 0 | 0 |
ITA | 1 | 0 | 0 |
SWE | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 2 | 1 |
FIN | 0 | 1 | 0 |
GDR | 0 | 1 | 0 |
JPN | 0 | 1 | 0 |
SUI | 0 | 0 | 1 |
TRI | 0 | 0 | 1 |
URS | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
4-0-0 Michael Phelps 2-0-0 Tamás Darnyi 1-0-1 Attila Czene 1-0-2 Wang Shun | 0-2-1 Ryan Lochte 0-2-0 Duncan Scott 0-1-1 László Cseh |
400 m wisselslag
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1964 | USA | Dick Roth | USA | Roy Saari | EUA | Gerhard Hetz |
1968 | USA | Charles Hickcox | USA | Gary Hall | FRG | Michael Holthaus |
1972 | SWE | Gunnar Larsson | USA | Tim McKee | HUN | András Hargitay |
1976 | USA | Rod Strachan | USA | Tim McKee | URS | Andrej Smirnov |
1980 | URS | Oleksandr Sydorenko | URS | Sergej Fesenko | HUN | Zoltán Verrasztó |
1984 | CAN | Alex Baumann | BRA | Ricardo Prado | AUS | Rob Woodhouse |
1988 | HUN | Tamás Darnyi | USA | David Wharton | ITA | Stefano Battistelli |
1992 | HUN | Tamás Darnyi | USA | Eric Namesnik | ITA | Luca Sacchi |
1996 | USA | Tom Dolan | USA | Eric Namesnik | CAN | Curtis Myden |
2000 | USA | Tom Dolan | USA | Erik Vendt | CAN | Curtis Myden |
2004 | USA | Michael Phelps | USA | Erik Vendt | HUN | László Cseh |
2008 | USA | Michael Phelps | HUN | László Cseh | USA | Ryan Lochte |
2012 | USA | Ryan Lochte | BRA | Thiago Pereira | JPN | Kosuke Hagino |
2016 | JPN | Kosuke Hagino | USA | Chase Kalisz | JPN | Daiya Seto |
2020 | USA | Chase Kalisz | USA | Jay Litherland | AUS | Brendon Smith |
2024 | FRA | Léon Marchand | JPN | Tomoyuki Matsushita | USA | Carson Foster |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 9 | 11 | 2 |
HUN | 2 | 1 | 3 |
JPN | 1 | 1 | 2 |
URS | 1 | 1 | 1 |
CAN | 1 | 0 | 2 |
FRA | 1 | 0 | 0 |
SWE | 1 | 0 | 0 |
BRA | 0 | 2 | 0 |
AUS | 0 | 0 | 2 |
ITA | 0 | 0 | 2 |
EUA | 0 | 0 | 1 |
FRG | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Tamás Darnyi 2-0-0 Tom Dolan 2-0-0 Michael Phelps 1-1-0 Chase Kalisz 1-0-1 Kosuke Hagino 1-0-1 Ryan Lochte | 0-2-0 Tim McKee 0-2-0 Eric Namesnik 0-2-0 Erik Vendt 0-0-2 Curtis Myden |
4x 100 m vrije slag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 10 | 2 | 1 |
AUS | 1 | 2 | 4 |
FRA | 1 | 1 | 0 |
RSA | 1 | 0 | 0 |
URS | 0 | 3 | 0 |
ITA | 0 | 1 | 1 |
RUS | 0 | 1 | 1 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
EUN | 0 | 1 | 0 |
NED | 0 | 1 | 0 |
GDR | 0 | 0 | 2 |
GER | 0 | 0 | 2 |
BRA | 0 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige | ||
---|---|---|---|
3-0-0 Matt Biondi 3-0-0 Caeleb Dressel 3-0-0 Tom Jager 2-1-1 Michael Phelps 2-1-0 Nathan Adrian 2-0-0 Ryan Held 2-0-0 Shaun Jordan 2-0-0 Jon Olsen 2-0-0 Blake Pieroni 2-0-0 Mark Spitz | 1-2-1 Jason Lezak 1-2-0 Fabien Gilot 1-1-1 Gary Hall jr. 1-1-0 Amaury Leveaux 1-1-0 Jérémy Stravius 1-1-0 Josh Davis 1-1-0 Jimmy Feigen 1-1-0 Matt Grevers 1-1-0 Scott Tucker 1-0-1 Ashley Callus | 0-2-0 Viktor Mazanov 0-2-0 / Joeri Basjkatov 0-2-0 / Gennadi Prigoda 0-2-0 / Aleksandr Popov 0-2-0 / Vladimir Pysjnenko 0-1-2 Kyle Chalmers 0-1-1 Thomas Ceccon 0-1-1 Manuel Frigo 0-1-1 Alessandro Miressi 0-1-1 Lorenzo Zazzeri 0-1-1 Neil Walker | 0-0-2 Cameron McEvoy 0-0-2 Bob Windle 0-0-2 Christian Tröger 0-0-2 Bengt Zikarsky 0-0-2 / Dirk Richter 0-0-2 / Steffen Zesner |
4x 200 m vrije slag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 17 | 6 | 2 |
GBR | 3 | 1 | 4 |
AUS | 2 | 4 | 4 |
JPN | 2 | 3 | 2 |
URS | 1 | 1 | 3 |
ANZ | 1 | 0 | 0 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
HUN | 0 | 2 | 2 |
FRG | 0 | 2 | 1 |
SWE | 0 | 2 | 1 |
GDR | 0 | 2 | 0 |
FRA | 0 | 1 | 2 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
ROC | 0 | 1 | 0 |
RUS | 0 | 1 | 0 |
BRA | 0 | 0 | 1 |
CAN | 0 | 0 | 1 |
CHN | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige | |
---|---|---|
4-0-0 Ryan Lochte 4-0-0 Michael Phelps 2-1-0 James Guy 2-1-0 Duncan Scott 2-1-0 Klete Keller 2-0-0 Tom Dean 2-0-0 Matthew Richards 2-0-0 Masanori Yusa 2-0-0 Ricky Berens 2-0-0 James McLane 2-0-0 Don Schollander 2-0-0 Mark Spitz 2-0-0 Peter Vanderkaay 2-0-0 Johnny Weissmuller | 1-1-1 Grant Hackett 1-1-0 Michael Klim 1-1-0 Todd Pearson 1-1-0 Ian Thorpe 1-1-0 Sergej Kopljakov 1-1-0 Andrej Krylov 1-1-0 Josh Davis 1-1-0 Scott Goldblatt 1-1-0 Duke Kahanamoku 1-1-0 Ford Konno 1-1-0 Bill Woolsey 1-0-2 Henry Taylor 1-0-1 John Devitt 1-0-1 Murray Rose 1-0-1 William Foster 1-0-1 Doug Gjertsen 1-0-1 Joe Hudepohl 1-0-1 Dan Jorgensen 1-0-1 Jon Olsen | 0-2-0 Frank Beaurepaire 0-2-0 Lars Frölander 0-2-0 Anders Holmertz 0-2-0 Christer Wallin 0-1-1 Thomas Fahrner 0-1-1 Michael Groß 0-1-1 Rainer Henkel 0-1-1 / Steffen Zesner 0-1-1 Makoto Fukui 0-1-1 Harry Hebner 0-0-2 Zac Incerti 0-0-2 Thomas Neill 0-0-2 Elijah Winnington 0-0-2 Joseph Bernardo 0-0-2 Alex Jany 0-0-2 Vladimir Boere 0-0-2 Georgi Koelikov |
4x 100 m wisselslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 15 | 1 | 0 |
AUS | 1 | 3 | 5 |
CHN | 1 | 0 | 0 |
CAN | 0 | 3 | 2 |
GBR | 0 | 2 | 1 |
GDR | 0 | 2 | 0 |
JPN | 0 | 1 | 3 |
URS | 0 | 1 | 2 |
GER | 0 | 1 | 1 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
EUN | 0 | 1 | 0 |
RUS | 0 | 1 | 0 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
FRG | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige | ||
---|---|---|---|
4-0-0 Michael Phelps 3-0-0 Ian Crocker 3-0-0 Brendan Hansen 3-0-0 Jason Lezak 2-1-0 Caeleb Dressel 2-1-0 Ryan Murphy 2-0-0 Nathan Adrian 2-0-0 Dave Berkoff 2-0-0 Matt Biondi 2-0-0 Mark Gangloff 2-0-0 Matt Grevers 2-0-0 Gary Hall jr. 2-0-0 John Hencken 2-0-0 Tom Jager 2-0-0 Lenny Krayzelburg 2-0-0 Aaron Peirsol 2-0-0 Jeff Rouse 2-0-0 Richard Schroeder 2-0-0 Thomas Shields 2-0-0 Neil Walker | 1-1-0 Hunter Armstrong 1-0-1 Neil Brooks 1-0-1 Peter Evans 1-0-1 Mark Kerry | 0-2-1 Tom Ponting 0-2-0 Adam Pine 0-2-0 Victor Davis 0-2-0 Sandy Goss 0-2-0 Horst-Günter Gregor 0-2-0 Egon Henninger 0-2-0 Roland Matthes 0-2-0 / Vladislav Koelikov 0-2-0 / Aleksandr Popov 0-2-0 / Vladimir Selkov 0-2-0 James Guy 0-2-0 Adam Peaty 0-2-0 Duncan Scott | 0-1-2 Kosuke Kitajima 0-1-1 Michael Klim 0-1-1 Brenton Rickard 0-1-1 Christian Sprenger 0-1-1 Hayden Stoeckel 0-1-1 Matt Targett 0-1-1 Bruce Robertson 0-1-1 Mark Tewksbury 0-1-1 Jens Kruppa 0-1-1 Thomas Rupprath 0-1-1 Takuro Fujii 0-1-1 / Dmitri Volkov |
Vrouwen
50 m vrije slag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
NED | 3 | 0 | 1 |
CHN | 1 | 3 | 1 |
USA | 1 | 2 | 3 |
SWE | 1 | 2 | 0 |
AUS | 1 | 1 | 2 |
DEN | 1 | 0 | 1 |
GDR | 1 | 0 | 1 |
GER | 1 | 0 | 1 |
BLR | 0 | 1 | 1 |
FRA | 0 | 1 | 0 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Inge de Bruijn 1-1-0 Yang Wenyi 1-1-0 Sarah Sjöström 1-0-1 Pernille Blume | 0-1-1 Aleksandra Gerasimenia 0-1-1 Dara Torres |
100 m vrije slag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 9 | 10 | 10 |
AUS | 5 | 2 | 3 |
NED | 3 | 3 | 3 |
GDR | 3 | 2 | 1 |
CHN | 2 | 1 | 1 |
GER | 1 | 1 | 2 |
SWE | 1 | 1 | 1 |
ANZ | 1 | 1 | 0 |
HUN | 1 | 0 | 1 |
CAN | 1 | 0 | 0 |
DEN | 1 | 0 | 0 |
HKG | 0 | 1 | 1 |
ARG | 0 | 1 | 0 |
GBR | 0 | 0 | 3 |
BLR | 0 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 Dawn Fraser 1-1-0 Inge de Bruijn 1-1-0 Zhuang Yong 1-0-1 Sarah Sjöström | 0-1-1 Siobhán Haughey 0-1-1 Eleanor Garatti-Saville 0-1-1 Jenny Thompson 0-0-2 Natalie Coughlin |
200 m vrije slag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 5 | 4 | 2 |
AUS | 4 | 1 | 2 |
GDR | 3 | 1 | 2 |
CRC | 1 | 1 | 1 |
ITA | 1 | 1 | 0 |
ROU | 1 | 0 | 0 |
GER | 0 | 2 | 2 |
FRA | 0 | 1 | 1 |
HKG | 0 | 1 | 1 |
SLO | 0 | 1 | 0 |
SVK | 0 | 1 | 0 |
SWE | 0 | 1 | 0 |
NED | 0 | 0 | 2 |
CAN | 0 | 0 | 1 |
CHN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Ariarne Titmus 1-1-0 Federica Pellegrini 1-0-1 Claudia Poll | 0-2-0 Franziska van Almsick 0-2-0 Shirley Babashoff 0-1-1 Siobhan Haughey |
400 m vrije slag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 11 | 10 | 9 |
AUS | 4 | 1 | 2 |
GDR | 2 | 2 | 3 |
FRA | 2 | 0 | 0 |
GBR | 1 | 2 | 4 |
NED | 1 | 1 | 2 |
GER | 1 | 1 | 0 |
HUN | 1 | 1 | 0 |
IRL | 1 | 0 | 0 |
DEN | 0 | 2 | 0 |
CAN | 0 | 1 | 1 |
ITA | 0 | 1 | 0 |
POL | 0 | 1 | 0 |
SWE | 0 | 1 | 0 |
CHN | 0 | 0 | 1 |
CRC | 0 | 0 | 1 |
RSA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Ariarne Titmus 2-0-0 Martha Norelius 1-1-1 Katie Ledecky 1-1-0 Janet Evans 1-1-0 Dagmar Hase 1-0-1 Rebecca Adlington | 0-1-1 Lenore Kight-Wingard |
800 m vrije slag
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1968 | USA | Debbie Meyer | USA | Pamela Kruse | MEX | Maria Teresa Ramírez |
1972 | USA | Keena Rothhammer | AUS | Shane Gould | ITA | Novella Calligaris |
1976 | GDR | Petra Thümer | USA | Shirley Babashoff | USA | Wendy Weinberg |
1980 | AUS | Michelle Ford | GDR | Ines Diers | GDR | Heike Dahne |
1984 | USA | Tiffany Cohen | USA | Michele Richardson | GBR | Sarah Hardcastle |
1988 | USA | Janet Evans | GDR | Astrid Strauss | AUS | Julie McDonald |
1992 | USA | Janet Evans | AUS | Hayley Lewis | GER | Jana Henke |
1996 | USA | Brooke Bennett | GER | Dagmar Hase | NED | Kirsten Vlieghuis |
2000 | USA | Brooke Bennett | UKR | Jana Klotsjkova | USA | Kaitlin Sandeno |
2004 | JPN | Ai Shibata | FRA | Laure Manaudou | USA | Diana Munz |
2008 | GBR | Rebecca Adlington | ITA | Alessia Filippi | DEN | Lotte Friis |
2012 | USA | Katie Ledecky | ESP | Mireia Belmonte | GBR | Rebecca Adlington |
2016 | USA | Katie Ledecky | GBR | Jazmin Carlin | HUN | Boglárka Kapás |
2020 | USA | Katie Ledecky | AUS | Ariarne Titmus | ITA | Simona Quadarella |
2024 | USA | Katie Ledecky | AUS | Ariarne Titmus | USA | Paige Madden |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 11 | 3 | 4 |
AUS | 1 | 4 | 1 |
GDR | 1 | 2 | 1 |
GBR | 1 | 1 | 2 |
JPN | 1 | 0 | 0 |
ITA | 0 | 1 | 2 |
GER | 0 | 1 | 1 |
ESP | 0 | 1 | 0 |
FRA | 0 | 1 | 0 |
UKR | 0 | 1 | 0 |
DEN | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
MEX | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
4-0-0 Katie Ledecky 2-0-0 Brooke Bennett 2-0-0 Janet Evans 1-0-1 Rebecca Adlington | 0-2-0 Ariarne Titmus |
1500 m vrije slag
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2020 | USA | Katie Ledecky | USA | Erica Sullivan | GER | Sarah Köhler |
2024 | USA | Katie Ledecky | FRA | Anastasiia Kirpichnikova | GER | Isabel Gose |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 2 | 1 | 0 |
FRA | 0 | 1 | 0 |
GER | 0 | 0 | 2 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Katie Ledecky |
100 m rugslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 11 | 6 | 9 |
GDR | 3 | 2 | 2 |
AUS | 2 | 2 | 1 |
NED | 2 | 2 | 1 |
HUN | 2 | 2 | 0 |
GBR | 1 | 3 | 3 |
RSA | 1 | 0 | 1 |
DEN | 1 | 0 | 0 |
ROU | 1 | 0 | 0 |
CAN | 0 | 3 | 2 |
ZIM | 0 | 2 | 0 |
JPN | 0 | 1 | 2 |
FRA | 0 | 1 | 1 |
CHN | 0 | 0 | 1 |
ESP | 0 | 0 | 1 |
NZL | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Kaylee McKeown 2-0-0 Natalie Coughlin 1-1-0 Krisztina Egerszegi | 0-2-0 Kirsty Coventry 0-1-1 Kylie Masse 0-1-1 Regan Smith |
200 m rugslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 4 | 5 | 2 |
HUN | 3 | 1 | 0 |
GDR | 2 | 3 | 2 |
AUS | 2 | 0 | 2 |
ZIM | 2 | 0 | 0 |
ROU | 1 | 0 | 1 |
NED | 1 | 0 | 0 |
CAN | 0 | 2 | 4 |
RUS | 0 | 2 | 0 |
GER | 0 | 1 | 2 |
FRA | 0 | 1 | 0 |
JPN | 0 | 0 | 3 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 Krisztina Egerszegi 2-0-0 Kaylee McKeown 2-0-0 Kirsty Coventry | 0-1-1 Kylie Masse 0-1-1 Birgit Treiber 0-0-2 Reiko Nakamura |
100 m schoolslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 4 | 4 | 3 |
RSA | 2 | 1 | 1 |
GDR | 2 | 0 | 1 |
AUS | 1 | 2 | 4 |
BUL | 1 | 1 | 0 |
CHN | 1 | 1 | 0 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
LTU | 1 | 0 | 0 |
NED | 1 | 0 | 0 |
YUG | 1 | 0 | 0 |
URS | 0 | 4 | 1 |
CAN | 0 | 1 | 0 |
RUS | 0 | 1 | 0 |
AUT | 0 | 0 | 1 |
DEN | 0 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
IRL | 0 | 0 | 1 |
JPN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-1 Leisel Jones 1-1-0 Tatjana Smith 1-0-1 Penelope Heyns 1-0-1 Lilly King | 0-2-0 Rebecca Soni 0-2-0 Galina Stepanova-Prozoemensjtsjikova 0-0-2 Samantha Riley |
200 m schoolslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 5 | 7 | 3 |
URS | 3 | 2 | 5 |
JPN | 3 | 2 | 0 |
AUS | 2 | 3 | 0 |
HUN | 2 | 2 | 2 |
RSA | 2 | 1 | 0 |
GBR | 2 | 0 | 2 |
EUA | 1 | 1 | 2 |
GER | 1 | 1 | 2 |
NED | 1 | 1 | 1 |
CAN | 1 | 0 | 0 |
GDR | 1 | 0 | 0 |
CHN | 0 | 2 | 1 |
RUS | 0 | 1 | 1 |
YUG | 0 | 1 | 0 |
DEN | 0 | 0 | 2 |
BEL | 0 | 0 | 1 |
BUL | 0 | 0 | 1 |
NOR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Rebecca Soni 1-1-1 Amanda Beard 1-1-0 Hideko Maehata 1-1-0 Éva Székely 1-1-0 Tatjana Smith 1-0-2 Galina Stepanova-Prozoemensjtsjikova 1-0-1 Ágnes Kovács | 0-2-0 Leisel Jones 0-1-1 Joelia Jefimova 0-1-1 Éva Novák |
100 m vlinderslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 7 | 6 | 7 |
GDR | 3 | 4 | 1 |
AUS | 3 | 0 | 4 |
CHN | 1 | 3 | 2 |
NED | 1 | 2 | 1 |
CAN | 1 | 1 | 0 |
JPN | 1 | 0 | 0 |
SWE | 1 | 0 | 0 |
POL | 0 | 1 | 0 |
SVK | 0 | 1 | 0 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
FRG | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-0-1 Inge de Bruijn 1-0-1 Qian Hong 1-0-1 Dana Vollmer | 0-2-0 Andrea Pollack 0-1-1 Zhang Yufei |
200 m vlinderslag
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1968 | NED | Ada Kok | GDR | Helga Lindner | USA | Ellie Daniel |
1972 | USA | Karen Moe | USA | Lynn Colella | USA | Ellie Daniel |
1976 | GDR | Andrea Pollack | GDR | Ulrike Tauber | GDR | Rosemarie Gabriel |
1980 | GDR | Ines Geißler | GDR | Sybille Schönrock | AUS | Michelle Ford |
1984 | USA | Mary T. Meagher | AUS | Karen Phillips | FRG | Ina Beyermann |
1988 | GDR | Kathleen Nord | GDR | Birte Weigang | USA | Mary T. Meagher |
1992 | USA | Summer Sanders | CHN | Wang Xiaohong | AUS | Susie O'Neill |
1996 | AUS | Susie O'Neill | AUS | Petria Thomas | IRL | Michelle Smith |
2000 | USA | Misty Hyman | AUS | Susie O'Neill | AUS | Petria Thomas |
2004 | POL | Otylia Jędrzejczak | AUS | Petria Thomas | JPN | Yuko Nakanishi |
2008 | CHN | Liu Zige | CHN | Jiao Liuyang | AUS | Jessicah Schipper |
2012 | CHN | Jiao Liuyang | ESP | Mireia Belmonte | JPN | Natsumi Hoshi |
2016 | ESP | Mireia Belmonte | AUS | Madeline Groves | JPN | Natsumi Hoshi |
2020 | CHN | Zhang Yufei | USA | Regan Smith | USA | Hali Flickinger |
2024 | CAN | Summer McIntosh | USA | Regan Smith | CHN | Zhang Yufei |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 4 | 3 | 4 |
GDR | 3 | 4 | 1 |
CHN | 3 | 2 | 1 |
AUS | 1 | 5 | 4 |
ESP | 1 | 1 | 0 |
CAN | 1 | 0 | 0 |
NED | 1 | 0 | 0 |
POL | 1 | 0 | 0 |
JPN | 0 | 0 | 3 |
FRG | 0 | 0 | 1 |
IRL | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-1 Susie O'Neill 1-1-0 Mireia Belmonte 1-1-0 Jiao Liuyang 1-0-1 Zhang Yufei 1-0-1 Mary T. Meagher | 0-2-1 Petria Thomas 0-2-0 Regan Smith 0-0-2 Ellie Daniel 0-0-2 Natsumi Hoshi |
200 m wisselslag
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1968 | USA | Claudia Kolb | USA | Sue Pedersen | USA | Jan Henne |
1972 | AUS | Shane Gould | GDR | Kornelia Ender | USA | Lynn Vidali |
1984 | USA | Tracy Caulkins | USA | Nancy Hogshead | AUS | Michelle Pearson |
1988 | GDR | Daniela Hunger | URS | Jelena Dendeberova | ROU | Noemi Lung |
1992 | CHN | Lin Li | USA | Summer Sanders | GER | Daniela Hunger |
1996 | IRL | Michelle Smith | CAN | Marianne Limpert | CHN | Lin Li |
2000 | UKR | Jana Klotsjkova | ROU | Beatrice Căslaru | USA | Cristina Teuscher |
2004 | UKR | Jana Klotsjkova | USA | Amanda Beard | ZIM | Kirsty Coventry |
2008 | AUS | Stephanie Rice | ZIM | Kirsty Coventry | USA | Natalie Coughlin |
2012 | CHN | Ye Shiwen | AUS | Alicia Coutts | USA | Caitlin Leverenz |
2016 | HUN | Katinka Hosszú | GBR | Siobhan-Marie O'Connor | USA | Madeline Dirado |
2020 | JPN | Yui Ohashi | USA | Alex Walsh | USA | Kate Douglass |
2024 | CAN | Summer McIntosh | USA | Kate Douglass | AUS | Kaylee McKeown |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 2 | 6 | 7 |
AUS | 2 | 1 | 2 |
CHN | 2 | 0 | 1 |
UKR | 2 | 0 | 0 |
CAN | 1 | 1 | 0 |
GDR | 1 | 1 | 0 |
HUN | 1 | 0 | 0 |
IRL | 1 | 0 | 0 |
JPN | 1 | 0 | 0 |
ROU | 0 | 1 | 1 |
ZIM | 0 | 1 | 1 |
GBR | 0 | 1 | 0 |
URS | 0 | 1 | 0 |
GER | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Jana Klotsjkova 1-0-1 / Daniela Hunger 1-0-1 Lin Li | 0-1-1 Kirsty Coventry 0-1-1 Kate Douglass |
400 m wisselslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 4 | 8 | 5 |
AUS | 2 | 1 | 0 |
GDR | 2 | 0 | 2 |
HUN | 2 | 0 | 1 |
UKR | 2 | 0 | 0 |
CAN | 1 | 2 | 1 |
CHN | 1 | 1 | 1 |
JPN | 1 | 1 | 0 |
IRL | 1 | 0 | 0 |
ROU | 0 | 1 | 1 |
GBR | 0 | 1 | 0 |
ZIM | 0 | 1 | 0 |
ARG | 0 | 0 | 1 |
ESP | 0 | 0 | 1 |
FRG | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
POL | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Jana Klotsjkova 1-0-1 Krisztina Egerszegi | 0-1-1 Emma Weyant |
4x 100 m vrije slag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 14 | 5 | 5 |
AUS | 6 | 2 | 1 |
NED | 2 | 6 | 4 |
GDR | 2 | 3 | 0 |
GBR | 1 | 3 | 1 |
HUN | 1 | 0 | 0 |
GER | 0 | 2 | 2 |
CHN | 0 | 2 | 1 |
CAN | 0 | 1 | 3 |
SWE | 0 | 1 | 3 |
DEN | 0 | 1 | 0 |
FRG | 0 | 0 | 2 |
RSA | 0 | 0 | 2 |
AUT | 0 | 0 | 1 |
EUA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
4x 200 m vrije slag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 5 | 2 | 1 |
AUS | 2 | 3 | 2 |
CHN | 1 | 2 | 1 |
GER | 0 | 1 | 2 |
CAN | 0 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige | ||
---|---|---|---|
2-1-1 Allison Schmitt 2-0-0 Lindsay Benko 2-0-0 Missy Franklin 2-0-0 Jenny Thompson 2-0-0 Dana Vollmer | 1-2-0 Katie Ledecky 1-1-0 Angie Bainbridge 1-1-0 Bronte Barratt 1-1-0 Kylie Palmer 1-1-0 Melanie Schlanger 1-0-1 Mollie O'Callaghan 1-0-1 Brianna Throssell 1-0-1 Ariarne Titmus 1-0-1 Li Bingjie 1-0-1 Tang Muhan 1-0-1 Yang Junxuan 1-0-1 Natalie Coughlin | 0-2-0 Pang Jiaying 0-2-0 Yang Yu 0-2-0 Paige Madden 0-1-2 Franziska van Almsick 0-1-1 Tamsin Cook 0-1-1 Emma McKeon 0-1-1 Leah Neale 0-1-1 Susie O'Neill 0-1-1 Meike Freitag 0-1-1 Kerstin Kielgaß | 0-0-2 Antje Buschschulte 0-0-2 Sara Harstick |
4x 100 m wisselslag
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 11 | 5 | 0 |
AUS | 3 | 7 | 0 |
GDR | 3 | 1 | 1 |
FRG | 0 | 1 | 2 |
GER | 0 | 1 | 1 |
GBR | 0 | 1 | 0 |
NED | 0 | 1 | 0 |
CAN | 0 | 0 | 4 |
CHN | 0 | 0 | 3 |
JPN | 0 | 0 | 2 |
URS | 0 | 0 | 2 |
DEN | 0 | 0 | 1 |
EUA | 0 | 0 | 1 |
EUN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige | ||
---|---|---|---|
3-1-0 Jenny Thompson 2-2-0 Leisel Jones 2-2-0 Emily Seebohm 2-1-0 Lilly King 2-0-0 Jessicah Schipper 2-0-0 Andrea Pollack 2-0-0 Amy Van Dyken 2-0-0 Dana Vollmer | 1-2-0 Emma McKeon 1-2-0 Dara Torres 1-1-0 Cate Campbell 1-1-0 Kaylee McKeown 1-1-0 Mollie O'Callaghan 1-1-0 Giaan Rooney 1-1-0 Petria Thomas 1-1-0 Kornelia Ender 1-1-0 Amanda Beard 1-1-0 Torri Huske 1-1-0 Mary T. Meagher 1-1-0 Betsy Mitchell 1-1-0 Regan Smith 1-1-0 Rebecca Soni 1-1-0 Abbey Weitzeil | 0-2-0 Susie O'Neill 0-2-0 Sarah Ryan 0-2-0 Natalie Coughlin 0-2-0 Brittany Elmslie 0-2-0 Kara Lynn Joyce 0-1-1 Franziska van Almsick 0-0-2 Heidemarie Reineck |
Gemengd
4x 100 m wisselslag
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2020 | GBR | Freya Anderson Kathleen Dawson Anna Hopkin James Guy Adam Peaty | CHN | Yang Junxuan Zhang Yufei Xu Jiayu Yan Zibei | AUS | Bronte Campbell Emma McKeon Kaylee McKeown Brianna Throssell Isaac Cooper Zac Stubblety-Cook Matthew Temple |
2024 | USA | Ryan Murphy Nic Fink Gretchen Walsh Torri Huske Regan Smith Charlie Swanson Caeleb Dressel Abbey Weitzeil | CHN | Pan Zhanle Qin Haiyang Tang Qianting Xu Jiayu Yang Junxuan Zhang Yufei | AUS | Kaylee McKeown Joshua Yong Matthew Temple Mollie O'Callaghan Iona Anderson Zac Stubblety-Cook Emma McKeon Kyle Chalmers |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
GBR | 1 | 0 | 0 |
USA | 1 | 0 | 0 |
CHN | 0 | 2 | 0 |
AUS | 0 | 0 | 2 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
0-2-0 Xu Jiayu 0-2-0 Yang Junxuan 0-2-0 Zhang Yufei 0-0-2 Emma McKeon 0-0-2 Kaylee McKeown 0-0-2 Zac Stubblety-Cook 0-0-2 Matthew Temple |
Afgevoerde onderdelen
1896-1920
Editie | Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | |||||||
1896 | 100 m vrije slag voor matrozen | GRE | Ioannis Malokinis | GRE | Spiridon Chasapis | GRE | Dimitrios Drivas |
500 m vrije slag | AUT | Paul Neumann | GRE | Antonios Pepanos | GRE | Efstathios Chorophas | |
1200 m vrije slag | HUN | Alfréd Hajós | GRE | Joannis Andreou | GRE | Efstathios Chorophas | |
1900 | 1000 m vrije slag | GBR | John Jarvis | AUT | Otto Wahle | HUN | Zoltán Halmay |
4000 m vrije slag | GBR | John Jarvis | HUN | Zoltán Halmay | FRA | Louis Martin | |
200 m, team | GER | Julius Frey Max Hainle Ernst Hoppenberg Herbert von Petersdorff Max Schöne | FRA | J. Bertrand M. Cadet Maurice Hochepied Victor Hochepied Verbecke | FRA | Houben Jean Leuillieux Louis Martin Désiré Merchez Tartara | |
200 m hindernis | AUS | Frederick Lane | AUT | Otto Wahle | GBR | Peter Kemp | |
onderwaterzwemmen | FRA | Charles de Vendeville | FRA | André Six | DEN | Peder Lykkeberg | |
1904 | 4x 50 yard vrije slag | USA | Charles Daniels Budd Goodwin Louis Handley Joseph Ruddy | USA | Hugo Goetz David Hammond Raymond Thorne William Tuttle | USA | Gwynne Evans William Orthwein Amedee Reyburn Marquard Schwarz |
440 yard schoolslag | GER | Georg Zacharias | GER | Walter Brack | USA | Henry Jamison Handy | |
1912 | 400 m schoolslag | GER | Walter Bathe | SWE | Thor Henning | GBR | Percy Courtman |
1920 | 400 m schoolslag | SWE | Håkan Malmrot | SWE | Thor Henning | FIN | Arvo Aaltonen |
Vrouwen | |||||||
1920 | 300 m vrije slag | USA | Ethelda Bleibtrey | USA | Margaret Woodbridge | USA | Frances Schroth |
Openwaterzwemmen
Mannen
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 km | ||||||
2008 | NED | Maarten van der Weijden | GBR | David Davies | GER | Thomas Lurz |
2012 | TUN | Oussama Mellouli | GER | Thomas Lurz | CAN | Richard Weinberger |
2016 | NED | Ferry Weertman | GRE | Spyridon Gianniotis | FRA | Marc-Antoine Olivier |
2020 | GER | Florian Wellbrock | HUN | Kristóf Rasovszky | ITA | Gregorio Paltrinieri |
2024 | HUN | Kristóf Rasovszky | GER | Oliver Klemet | HUN | David Betlehem |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
NED | 2 | 0 | 0 |
GER | 1 | 2 | 1 |
HUN | 1 | 1 | 1 |
TUN | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 1 | 0 |
GRE | 0 | 1 | 0 |
CAN | 0 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Kristóf Rasovszky | 0-1-1 Thomas Lurz |
Vrouwen
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 km | ||||||
2008 | RUS | Larisa Iltsjenko | GBR | Keri-Anne Payne | GBR | Cassandra Patten |
2012 | HUN | Éva Risztov | USA | Haley Anderson | ITA | Martina Grimaldi |
2016 | NED | Sharon van Rouwendaal | ITA | Rachele Bruni | BRA | Poliana Okimoto |
2020 | BRA | Ana Marcela Cunha | NED | Sharon van Rouwendaal | AUS | Kareena Lee |
2024 | NED | Sharon van Rouwendaal | AUS | Moesha Johnson | ITA | Ginevra Taddeucci |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
NED | 2 | 1 | 0 |
BRA | 1 | 0 | 1 |
HUN | 1 | 0 | 0 |
RUS | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 1 | 1 |
ITA | 0 | 1 | 2 |
AUS | 0 | 1 | 1 |
USA | 0 | 1 | 0 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Sharon van Rouwendaal |
Bronnen, noten en/of referenties
- Zwemmen op www.sports-reference.com