Masters of Formula 3 1996
Marlboro Masters of Formula 3 1996 | ||
---|---|---|
Datum | 4 augustus 1996 | |
Locatie | Circuit Park Zandvoort | |
Pole | ||
Coureur | Kurt Mollekens | Alan Docking Racing |
Tijd | 1:02.332 | |
Snelste ronde | ||
Coureur | Kurt Mollekens | Alan Docking Racing |
Tijd | 1:03.738 (ronde 7 van 32) | |
Podium | ||
1 | Kurt Mollekens | Alan Docking Racing |
2 | Jonny Kane | Paul Stewart Racing |
3 | Nick Heidfeld | Opel Team BSR |
De Marlboro Masters of Formula 3 1996 was de zesde editie van de Masters of Formula 3. De race, waarin Formule 3-teams uit verschillende Europese kampioenschappen tegen elkaar uitkomen, werd verreden op 4 augustus 1996 op het Circuit Park Zandvoort.
De race werd gewonnen door Kurt Mollekens voor Alan Docking Racing. Paul Stewart Racing-coureur Jonny Kane en Opel Team BSR-coureur Nick Heidfeld maakten het podium compleet.
Inschrijvingen
Team | No | Rijder | Chassis | Motor | Kampioenschap |
---|---|---|---|---|---|
Opel Team KMS Benetton Formula | 1 | Jarno Trulli | Dallara | Opel | Duitse Formule 3 |
2 | Dominik Schwager | ||||
Paul Stewart Racing | 3 | Jonny Kane | Dallara | Mugen-Honda | Britse Formule 3 |
4 | Ralph Firman | ||||
Graff Racing | 7 | Grégoire de Galzain | Dallara | Opel | Franse Formule 3 |
8 | Soheil Ayari | ||||
10 | Boris Derichebourg | ||||
Opel Team BSR | 11 | Marcel Tiemann | Dallara | Opel | Duitse Formule 3 |
12 | Arnd Meier | ||||
15 | Nick Heidfeld | ||||
Fortec Motorsport with HKS | 16 | Juan Pablo Montoya | Dallara | Mitsubishi | Britse Formule 3 |
17 | Guy Smith | ||||
EF Project | 18 | Michele Gasparini | Dallara | Fiat | Italiaanse Formule 3 |
ASM Technik | 19 | Sébastien Philippe | Dallara | Fiat | Franse Formule 3 |
20 | James Ruffier | ||||
Shannon Racing Team | 21 | Christian Menzel | Dallara | Opel | Duitse Formule 3 |
22 | Dirk Müller | ||||
43 | Emmanuel Clérico | ||||
Alan Docking Racing | 23 | Kurt Mollekens | Dallara | Mugen-Honda | Britse Formule 3 |
24 | Brian Cunningham | ||||
Cevenini Junior Team | 25 | Maurizio Mediani | Dallara | Fiat | Italiaanse Formule 3 |
26 | Nikolaos Stremmenos | ||||
Shannon Racing Italia | 29 | Gianluca Paglicci | Dallara | Opel | Franse Formule 3 |
Shannon Opel Racing Team | 31 | Steffen Widmann | Dallara | Opel | Duitse Formule 3 |
32 | Manuel Gião | ||||
Tom's Racing | 35 | Takashi Yokoyama | TOM'S | Toyota | Britse Formule 3 |
36 | Brian Smith | ||||
38 | Kazuto Yanagawa | ||||
Josef Kaufmann Racing | 39 | Wolf Henzler | Dallara | Opel | Duitse Formule 3 |
Ravarotto Racing | 40 | Anthony Beltoise | Dallara | Fiat | Franse Formule 3 |
Tatuus | 42 | Tommy Rustad | Dallara | Fiat | Italiaanse Formule 3 |
Van Amersfoort Racing | 45 | Tim Coronel | Dallara | Fiat | Europese Formule Opel |
Prema Powerteam | 46 | André Couto | Dallara | Fiat | Duitse Formule 3 |
47 | Donny Crevels | ||||
Racing for Europe | 48 | Davide Campana | Dallara | Opel | Italiaanse Formule 3 |
Luciano Pavesi Team | 49 | Oliver Martini | Dallara | Fiat | Italiaanse Formule 3 |
Ital Racing | 50 | Nikolaos Nicolouzos | Dallara | Fiat | Italiaanse Formule 3 |
Autoclub Excelsior | 51 | Tim Verbergt | Dallara | Fiat | Duitse Formule 3 |
DC Cook Motorsport | 53 | Paula Cook | Dallara | Alfa Romeo | Britse Formule 3 |
Kwalificatie
Positie | Nr. | Rijder | Team | Tijd |
---|---|---|---|---|
1 | 23 | Kurt Mollekens | Alan Docking Racing | 1:02.332 |
2 | 3 | Jonny Kane | Paul Stewart Racing | 1:02.480 |
3 | 16 | Juan Pablo Montoya | Fortec Motorsport with HKS | 1:02.480 |
4 | 15 | Nick Heidfeld | Opel Team BSR | 1:02.511 |
5 | 40 | Anthony Beltoise | Ravarotto Racing | 1:02.562 |
6 | 4 | Ralph Firman | Paul Stewart Racing | 1:02.571 |
7 | 12 | Arnd Meier | Opel Team BSR | 1:02.590 |
8 | 24 | Brian Cunningham | Alan Docking Racing | 1:02.611 |
9 | 36 | Brian Smith | Tom's Racing | 1:02.708 |
10 | 1 | Jarno Trulli | Opel Team KMS Benetton Formula | 1:02.712 |
11 | 8 | Soheil Ayari | Graff Racing | 1:02.840 |
12 | 43 | Emmanuel Clérico | Shannon Racing Team | 1:02.977 |
13 | 32 | Manuel Gião | Shannon Opel Racing Team | 1:03.028 |
14 | 42 | Tommy Rustad | Tatuus | 1:03.031 |
15 | 17 | Guy Smith | Fortec Motorsport with HKS | 1:03.067 |
16 | 46 | André Couto | Prema Powerteam | 1:03.108 |
17 | 25 | Maurizio Mediani | Cevenini Junior Team | 1:03.114 |
18 | 2 | Dominik Schwager | Opel Team KMS Benetton Formula | 1:03.202 |
19 | 51 | Tim Verbergt | Autoclub Excelsior | 1:03.206 |
20 | 29 | Gianluca Paglicci | Shannon Racing Italia | 1:03.274 |
21 | 11 | Marcel Tiemann | Opel Team BSR | 1:03.319 |
22 | 48 | Davide Campana | Racing for Europe | 1:03.378 |
23 | 18 | Michele Gasparini | EF Project | 1:03.400 |
24 | 21 | Christian Menzel | Shannon Racing Team | 1:03.490 |
25 | 49 | Oliver Martini | Luciano Pavesi Team | 1:03.496 |
26 | 47 | Donny Crevels | Prema Powerteam | 1:03.551 |
27 | 22 | Dirk Müller | Shannon Racing Team | 1:03.613 |
28 | 20 | James Ruffier | ASM Technik | 1:03.623 |
29 | 35 | Takashi Yokoyama | Tom's Racing | 1:03.663 |
30 | 10 | Boris Derichebourg | Graff Racing | 1:03.675 |
31 | 38 | Kazuto Yanagawa | Tom's Racing | 1:03.691 |
32 | 19 | Sébastien Philippe | ASM Technik | 1:03.726 |
33 | 7 | Grégoire de Galzin | Graff Racing | 1:03.782 |
34 | 31 | Steffen Widmann | Shannon Opel Racing Team | 1:03.785 |
35 | 39 | Wolf Henzler | Josef Kaufmann Racing | 1:03.798 |
36 | 45 | Tim Coronel | Van Amersfoort Racing | 1:03.839 |
37 | 26 | Nikolaos Stremmenos | Cevenini Junior Team | 1:03.925 |
38 | 50 | Nikolaos Nikolouzos | Ital Racing | 1:04.107 |
39 | 53 | Paula Cook | DC Cook Racing | 1:04.703 |
Race
Positie | Nr. | Rijder | Team | Ronden | Tijd/Verschil | Grid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 23 | Kurt Mollekens | Alan Docking Racing | 32 | 36:18.819 | 1 |
2 | 3 | Jonny Kane | Paul Stewart Racing | 32 | +4.332 | 2 |
3 | 15 | Nick Heidfeld | Opel Team BSR | 32 | +11.113 | 4 |
4 | 16 | Juan Pablo Montoya | Fortec Motorsport with HKS | 32 | +19.168 | 3 |
5 | 29 | Gianluca Paglicci | Shannon Racing Italia | 32 | +34.113 | 20 |
6 | 42 | Tommy Rustad | Tatuus | 32 | +35.270 | 14 |
7 | 25 | Maurizio Mediani | Cevenini Junior Team | 32 | +35.442 | 17 |
8 | 43 | Emmanuel Clérico | Shannon Racing Team | 32 | +37.155 | 12 |
9 | 51 | Tim Verbergt | Autoclub Excelsior | 32 | +37.992 | 19 |
10 | 48 | Davide Campana | Racing for Europe | 32 | +39.513 | 22 |
11 | 46 | André Couto | Prema Powerteam | 32 | +40.756 | 16 |
12 | 10 | Boris Derichebourg | Graff Racing | 32 | +41.702 | 30 |
13 | 47 | Donny Crevels | Prema Powerteam | 32 | +43.061 | 26 |
14 | 20 | James Ruffier | ASM Technik | 32 | +46.987 | 28 |
15 | 2 | Dominik Schwager | Opel Team KMS Benetton Formula | 32 | +47.737 | 18 |
16 | 7 | Grégoire de Galzin | Graff Racing | 32 | +48.460 | 33[1] |
17 | 18 | Michele Gasparini | EF Project | 32 | +51.140 | 23 |
18 | 38 | Kazuto Yanagawa | Tom's Racing | 32 | +59.110 | 31 |
19 | 1 | Jarno Trulli | Opel Team KMS Benetton Formula | 31 | Uitgevallen | 10 |
20 | 8 | Soheil Ayari | Graff Racing | 31 | +1 ronde | 11 |
21 | 35 | Takashi Yokoyama | Tom's Racing | 30 | +2 ronden | 29 |
22 | 36 | Brian Smith | Tom's Racing | 30 | +2 ronden | 9 |
DNF | 11 | Marcel Tiemann | Opel Team BSR | 18 | Uitgevallen | 21 |
DNF | 32 | Manuel Gião | Shannon Opel Racing Team | 17 | Uitgevallen | 13 |
DNF | 21 | Christian Menzel | Shannon Racing Team | 14 | Uitgevallen | 24 |
DNF | 4 | Ralph Firman | Paul Stewart Racing | 6 | Uitgevallen | 6 |
DNF | 19 | Sébastien Philippe | ASM Technik | 6 | Uitgevallen | 32 |
DNF | 40 | Anthony Beltoise | Ravarotto Racing | 5 | Uitgevallen | 5 |
DNF | 12 | Arnd Meier | Opel Team BSR | 1 | Uitgevallen | 7 |
DNF | 49 | Oliver Martini | Luciano Pavesi Team | 0 | Uitgevallen | 25 |
DNF | 17 | Guy Smith | Fortec Motorsport with HKS | 0 | Uitgevallen | 15 |
DNF | 24 | Brian Cunningham | Alan Docking Racing | 0 | Uitgevallen | 8 |
DNS | 22 | Dirk Müller | Shannon Racing Team | 0 | Teruggetrokken | 27[1] |
DNQ | 31 | Steffen Widmann | Shannon Opel Racing Team | 0 | Niet gekwalificeerd | |
DNQ | 39 | Wolf Henzler | Josef Kaufmann Racing | 0 | Niet gekwalificeerd | |
DNQ | 45 | Tim Coronel | Van Amersfoort Racing | 0 | Niet gekwalificeerd | |
DNQ | 26 | Nikolaos Stremmenos | Cevenini Junior Team | 0 | Niet gekwalificeerd | |
DNQ | 50 | Nikolaos Nikolouzos | Ital Racing | 0 | Niet gekwalificeerd | |
DNQ | 53 | Paula Cook | DC Cook Racing | 0 | Niet gekwalificeerd |
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ a b Dirk Müller trok zich terug uit de race na afloop van de kwalificatie. Grégoire de Galzin mocht hierdoor de race starten.