Nigeria op de Paralympische Zomerspelen 2020
Nigeria op de Paralympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Nigeria | ||||||||||||||||
IOC-landcode | NGR | ||||||||||||||||
Paralympische Zomerspelen 2020 in Tokio | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Nigeria op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1960-1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
|
Nigeria was een van de landen die deelnam aan de Paralympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Medailleoverzicht
Sport | Paralympiër | Onderdeel | Medaille | ||
---|---|---|---|---|---|
Atletiek | Flora Ugwunwa | Kogelstoten, F54 (v) | |||
Bankdrukken | Folashade Oluwafemiayo | -86 kg (v) | |||
Bose Omolayo | -79 kg (v) | ||||
Latifat Tijani | -45 kg (v) | ||||
Bankdrukken | Loveline Obiji | +86 kg (v) | |||
Atletiek | Eucharia Iyiazi | Kogelstoten, F57 (v) | |||
Lauritte Onye | Kogelstoten, F40 (v) | ||||
Bankdrukken | Lucy Ejike | -61 kg (v) | |||
Olaitan Ibrahim | -67 kg (v) | ||||
Tafeltennis | Tajudeen Agunbiade Victor Farinloye Alabi Olufemi | Team, C9-10 (m) |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd
Atletiek
Zie Atletiek op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanonderdelen
Atleet | Onderdeel | Series | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Rang | Resultaat | Rang | ||
Suwaibidu Galadima | 100 m, T47 (m) | 0:11.14 | 7e | 0:11.29 | 8e |
Veldonderdelen
Paralympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Eucharia Iyiazi | Kogelstoten, F57 (v) | 10.40 | |
Discuswerpen, F57 (v) | 8e | 27.49 | |
Grace Nwaozuzu | Discuswerpen, F57 (v) | 6e | 29.26 |
Lauritte Onye | Kogelstoten, F40 (v) | 8.29 | |
Flora Ugwunwa | Kogelstoten, F54 (v) | 6e | 6.59 |
Speerwerpen, F54 (v) | 19.39 |
Bankdrukken
Zie Bankdrukken op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Paralympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yakubu Adesokan | -49 kg (m) | 4e | 155.0 |
Ibrahim Dauda | -59 kg (m) | 5e | 170.0 |
Nnamdi Innocent | -72 kg (m) | NM | Geen geldige poging |
Lucy Ejike | -61 kg (v) | 130.0 | |
Olaitan Ibrahim | -67 kg (v) | 119.0 | |
Loveline Obiji | +86 kg (v) | 147.0 | |
Paulina Okpala | -73 kg (v) | 6e | 124.0 |
Folashade Oluwafemiayo | -86 kg (v) | 151.0 | |
Bose Omolayo | -79 kg (v) | 141.0 | |
Latifat Tijani | -45 kg (v) | 107.0 |
Roeien
Zie Roeien op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Atleet | Onderdeel | Heats | Herkansingen | A/B finale | Eindrangschikking | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Rang | Resultaat | Rang | Resultaat | Rang | |||
Kingsley IJomah | Eenpersoons scull, PR1M1x (m) | 11:50.87 | 10e | 11:15.07 | 9e QB | 12:10.51 | 5e | 11e |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Paralympiër | Onderdeel | Groepsfase | Positie | Finalefase | Plaats | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wedstrijd I | Wedstrijd II | Wedstrijd III | 1/8e finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||
Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | ||||
Tajudeen Agunbiade | Enkelspel, C9 (m) | UKR Ivan Mai V met 0-3 | CHN Zhao Yiqing W met 3-2 | Niet van toepassing | 2e | Niet van toepassing | BEL Laurens Devos V met 0-3 | Uitgeschakeld | 5e | |
Victor Farinloye | Enkelspel, C8 (m) | UKR Viktor Didukh V met 2-3 | GBR Billy Shilton V met 0-3 | Niet van toepassing | 3e | Niet gekwalificeerd | 15e | |||
Ahmed Koleosho | Enkelspel, C3 (m) | GER Thomas Bruchle V met 0-3 | UKR Vasyl Petruniv W met 3-0 | Niet van toepassing | 2e | CHN Zhao Ping V met 0-3 | Uitgeschakeld | 9e | ||
Isau Ogunkunle | Enkelspel, C4 (m) | EGY Sameh Mohamed Saleh V met 1-3 | FRA Maxime Thomas V met 2-3 | Niet van toepassing | 3e | Niet gekwalificeerd | 13e | |||
Alabi Olufemi | Enkelspel, C10 (m) | CHN Lian Hao V met 0-3 | AUS Joel Coughlan V met 0-3 | MNE Filip Radovic V met 0-3 | 4e | Niet gekwalificeerd | 9e | |||
Tajudeen Agunbiade Victor Farinloye Alabi Olufemi | Team, C9-10 (m) | Niet van toepassing | Verenigde Staten W met 2-1 | Mongolië W met 2-0 | Australië V met 0-2 | Uitgeschakeld | ||||
Ahmed Koleosho Isau Ogunkunle | Team, C4-5 (m) | Niet van toepassing | Argentinië W met 2-1 | Frankrijk V met 0-2 | Uitgeschakeld | 5e | ||||
Faith Obazuaye | Enkelspel, C10 (v) | CHN Zhao Xiaojing V met 0-3 | AUS Qing Yian V met 0-3 | TPE Tian Shiau Wen V met 0-3 | 4e | Niet gekwalificeerd | 10e |