Primera División 1974 (Argentinië)
In 1969 werd het 44ste profseizoen gespeeld van de Primera División, de hoogste voetbaldivisie van Argentinië. Chacarita Juniors werd kampioen van de Metropolitano en Boca Juniors van de Nacional.
Metropolitano
Groep A
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rosario Central | 18 | 12 | 2 | 4 | 39:23 | 38 |
2 | Huracán | 18 | 8 | 5 | 5 | 32:29 | 29 |
3 | River Plate | 18 | 9 | 2 | 7 | 37:28 | 29 |
3 | Racing Club | 18 | 9 | 2 | 7 | 28:30 | 29 |
5 | CA All Boys | 18 | 6 | 6 | 6 | 22:24 | 24 |
6 | Gimnasia y Esgrima La Plata | 18 | 6 | 5 | 7 | 30:29 | 17 |
6 | Atlanta | 18 | 5 | 7 | 6 | 29:33 | 17 |
8 | Vélez Sársfield | 18 | 4 | 4 | 10 | 20:32 | 12 |
9 | Banfield | 18 | 3 | 5 | 10 | 22:31 | 11 |
Gekwalificeerd voor Finalegroep |
Groep B
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Newell's Old Boys | 18 | 10 | 4 | 4 | 32:27 | 24 |
2 | Boca Juniors | 18 | 10 | 3 | 5 | 37:21 | 23 |
2 | Ferro Carril Oeste | 18 | 8 | 7 | 3 | 28:20 | 23 |
4 | Colón de Santa Fe | 18 | 8 | 5 | 5 | 30:30 | 21 |
5 | Independiente | 18 | 7 | 6 | 5 | 38:23 | 20 |
6 | San Lorenzo de Almagro | 18 | 4 | 6 | 8 | 23:30 | 14 |
6 | Argentinos Juniors | 18 | 5 | 4 | 9 | 33:42 | 14 |
8 | Estudiantes de La Plata | 18 | 5 | 3 | 10 | 21:28 | 13 |
9 | Chacarita Juniors | 18 | 2 | 6 | 10 | 21:42 | 10 |
Gekwalificeerd voor Finalegroep |
Play-off tweede plaats
| ||||
2 juli | Boca Juniors | 2 – 0 | Ferro Carril Oeste | |
Finale
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Newell's Old Boys | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:4 | 5 |
2 | Rosario Central | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:4 | 3 |
3 | Boca Juniors | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:5 | 2 |
3 | CA Huracán | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:6 | 2 |
Kampioen |
Topscorers
Speler | Goals | Team | |
---|---|---|---|
Carlos Morete | 18 | River Plate |
Nacional
Groep A
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Boca Juniors | 18 | 15 | 2 | 1 | 46:10 | 32 |
2 | CA Rosario Central | 18 | 13 | 4 | 1 | 36:8 | 30 |
3 | Banfield | 18 | 9 | 4 | 5 | 42:25 | 22 |
4 | Estudiantes de La Plata | 18 | 8 | 4 | 6 | 25:20 | 20 |
5 | Belgrano | 18 | 8 | 3 | 7 | 30:21 | 19 |
6 | Sportivo Desamparados | 18 | 5 | 5 | 8 | 32:35 | 15 |
7 | Central Norte | 18 | 5 | 4 | 9 | 22:31 | 14 |
8 | CA All Boys | 18 | 2 | 5 | 11 | 20:36 | 9 |
9 | Puerto Comercial | 18 | 2 | 0 | 16 | 14:75 | 4 |
Gekwalificeerd voor finalegrope |
Groep B
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Talleres de Córdoba | 18 | 10 | 5 | 3 | 25:12 | 25 |
2 | Newell's Old Boys | 18 | 7 | 8 | 3 | 27:20 | 22 |
3 | Gimnasia y Esgrima La Plata | 18 | 9 | 3 | 6 | 29:22 | 21 |
3 | Altos Hornos Zapla | 18 | 7 | 7 | 4 | 30:27 | 21 |
5 | River Plate | 18 | 7 | 5 | 6 | 33:20 | 19 |
6 | Argentinos Juniors | 18 | 6 | 6 | 6 | 29:31 | 18 |
7 | Colón de Santa Fe | 18 | 4 | 6 | 8 | 20:22 | 14 |
8 | CF Jorge Newbery | 18 | 2 | 9 | 7 | 9:18 | 13 |
9 | Huracán de San Rafael | 18 | 1 | 4 | 13 | 12:48 | 6 |
Gekwalificeerd voor finalegrope |
Groep C
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | San Lorenzo de Almagro | 18 | 11 | 5 | 2 | 43:14 | 27 |
2 | Ferro Carril Oeste | 18 | 12 | 2 | 4 | 28:16 | 26 |
3 | Racing Club | 18 | 9 | 4 | 5 | 35:23 | 22 |
3 | San Martín de Tucumán | 18 | 8 | 6 | 4 | 24:18 | 22 |
5 | Chacarita Juniors | 18 | 8 | 2 | 8 | 31:29 | 18 |
6 | Aldosivi | 18 | 6 | 4 | 8 | 24:30 | 16 |
7 | Atlético Regina | 18 | 3 | 6 | 9 | 13:30 | 12 |
8 | Deportivo Mandiyú | 18 | 3 | 4 | 11 | 20:37 | 10 |
9 | Godoy Cruz Antonio Tomba | 18 | 3 | 2 | 13 | 15:35 | 8 |
Gekwalificeerd voor finalegrope |
Groep D
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vélez Sarsfield | 18 | 11 | 4 | 3 | 34:12 | 26 |
2 | Independiente | 18 | 10 | 5 | 3 | 49:19 | 25 |
3 | San Martín de Mendoza | 18 | 10 | 4 | 4 | 27:18 | 24 |
4 | Huracán | 18 | 9 | 5 | 4 | 38:24 | 23 |
5 | Tucumán | 18 | 5 | 6 | 7 | 29:26 | 16 |
6 | Huracán de Comodoro Rivadavia | 18 | 4 | 7 | 7 | 20:40 | 15 |
7 | Chaco For Ever | 18 | 3 | 8 | 7 | 19:30 | 14 |
8 | San Lorenzo Mar del Plata | 18 | 3 | 5 | 10 | 21:40 | 11 |
9 | Atlanta | 18 | 3 | 3 | 12 | 12:41 | 9 |
Gekwalificeerd voor finalegrope |
Finalegroep
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | San Lorenzo de Almagro | 7 | 5 | 1 | 1 | 11:8 | 11 |
2 | Rosario Central | 7 | 4 | 2 | 1 | 16:13 | 10 |
3 | Vélez Sarsfield | 7 | 4 | 0 | 3 | 15:9 | 8 |
4 | Talleres de Córdoba | 7 | 3 | 1 | 3 | 10:10 | 7 |
5 | CA Independiente | 7 | 3 | 0 | 4 | 9:9 | 6 |
5 | Ferro Carril Oeste | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:14 | 6 |
7 | CA Boca Juniors | 7 | 2 | 0 | 5 | 10:11 | 4 |
7 | Newell's Old Boys | 7 | 1 | 2 | 4 | 7:15 | 4 |
Kampioen |
Topscorers
Speler | Goals | Team | |
---|---|---|---|
Mario Kempes | 25 | Rosario Central | |
Héctor Scotta | 17 | San Lorenzo | |
Juan Taverna | 14 | Banfield | |
Carlos Babington | 13 | Huracán | |
Daniel Bertoni | 13 | Independiente | |
Oscar Fornari | 13 | Vélez Sarsfield | |
Néstor Scotta | 13 | Racing Club |
Externe link
- Argentinië 1974 op RSSSF