Ronde van Italië 1981
Ronde van Italië 1981 | ||||
---|---|---|---|---|
|
Eindklassement | |||
Algemeen klassement | Giovanni Battaglin | 104h 51' 36" | |
Tweede | Tommy Prim | + 0' 38" | |
Derde | Giuseppe Saronni | + 0' 50" | |
Vierde | Silvano Contini | + 2' 59" | |
Vijfde | Josef Fuchs | + 3' 19" | |
Zesde | Roberto Visentini | + 5' 37" | |
Zevende | Alfio Vandi | + 9' 32" | |
Achtste | Beat Breu | + 10' 02" | |
Negende | Claudio Bortolotto | + 10' 12" | |
Tiende | Gianbattista Baronchelli | + 12' 01" | |
(Bel) | Jean-Philippe Vandenbrande (46e) | + 1h 02' 52" | |
(Ned) | Roy Schuiten (90e) | + 2h 29' 34" | |
Rode Lantaarn | Stefan Schröpfer (104e) | + 3h 28' 34" | |
Puntenklassement | Giuseppe Saronni | 215 punten | |
Tweede | Tommy Prim | 133 punten | |
Derde | Giovanni Mantovani | 127 punten | |
Bergklassement | Claudio Bortolotto | 510 punten | |
Tweede | Beat Breu | 500 punten | |
Derde | Benedetto Patellaro | 290 punten | |
Jongerenklassement | Giuseppe Faraca (11e) | 105h 05' 30" | |
Tweede | Alberto Minetti (23e) | + 23' 51" | |
Derde | George Mount (25e) | + 25' 26" | |
Ploegenklassement | Bianchi | 313h 55' 08" | |
Tweede | Cilo-Aufina | - | |
Derde | Inoxpran | - |
In 1981 ging de 64e Giro d'Italia op 13 mei van start in Triëst. Hij eindigde op 7 juni in Verona. Er stonden 130 renners verdeeld over 13 ploegen aan de start. Hij werd gewonnen door Giovanni Battaglin.
Aantal ritten: 22
Totale afstand: 3889.6 km
Gemiddelde snelheid: 37.093 km/h
Aantal deelnemers: 130
Belgische en Nederlandse prestaties
In totaal namen elf Belgen en één Nederlander (Roy Schuiten) deel aan de Giro van 1981.
Belgische etappezeges
- In 1981 was er geen Belgische etappezege.
Nederlandse etappezeges
- In 1981 was er geen Nederlandse etappezege.
Startlijst
- Bianchi-Piaggio
- 1. Gaetano Baronchelli
- 2. Gianbattista Baronchelli
- 3. Silvano Contini
- 4. Aldo Donadello
- 5. Sergio Parsani
- 6. Ennio Vanotti
- 7. Knut Knudsen
- 8. Tommy Prim
- 9. Alf Segersäll
- 10. Bruno Wolfer
- Cilo-Aufina
- 11. Thierry Bolle
- 12. Beat Breu
- 13. Serge Demierre
- 14. Josef Fuchs
- 15. Daniel Gisiger
- 16. Erwin Lienhard
- 17. Stefan Mutter
- 18. Godi Schmutz
- 19. Ueli Sutter
- 20. Josef Wehrli
- Famcucine-Campagnolo
- 21. Carmelo Barone
- 22. Piero Ghibaudo
- 23. Palmiro Masciarelli
- 24. Leonardo Mazzantini
- 25. Alberto Minetti
- 26. Dante Morandi
- 27. Francesco Moser
- 28. Glauco Santoni
- 29. Claudio Torelli
- 30. Gregor Braun
- Zor-Helios-Novostil
- 31. Ángel Arroyo
- 32. Eduardo Chozas
- 33. Guillermo de la Peña
- 34. José Maria González
- 35. Eugenio Herranz
- 36. Miguel Maria Lasa
- 37. José Luis López
- 38. Carlos Machin
- 39. Pedro Muñoz
- 40. Faustino Rupérez
- Gis Gelati-Campagnolo
- 41. Leonardo Bevilacqua
- 42. Roberto Ceruti
- 43. Simone Fraccaro
- 44. Gabriele Landoni
- 45. Valerio Lualdi
- 46. Wladimiro Panizza
- 47. Walter Passuello
- 48. Maurizio Piovani
- 49. Giuseppe Saronni
- 50. Gian-Luigi Zuanel
- Hoonved-Bottecchia-Herdal
- 51. Fiorenzo Aliverti
- 52. Antonio Bevilacqua
- 53. Emanuele Bombini
- 54. Luciano Borgognoni
- 55. Giuseppe Faraca
- 56. Giovanni Mantovani
- 57. Giovanni Moro
- 58. Benedetto Patellaro
- 59. Luciano Rui
- 60. Flavio Zappi
- Inoxpran
- 61. Per Bausager
- 62. Jørgen Marcussen
- 63. Giovanni Battaglin
- 64. Giuliano Biatta
- 65. Guido Bontempi
- 66. Alfredo Chinetti
- 67. Alfonso Dal Pian
- 68. Bruno Leali
- 69. Luciano Loro
- 70. Amilcare Sgalbazzi
- Kotter s Racing Team-GBC
- 71. Ludo Loos
- 72. Sante Fossato
- 73. Daniele Tinchella
- 74. Roy Schuiten
- 75. Heinz Betz
- 76. Hans-Peter Jakst
- 77. Peter Kehl
- 78. Stefan Schröpfer
- 79. Dietrich Thurau
- 80. Rudi Weber
- Magniflex-Olmo
- 81. Marino Amadori
- 82. Giancarlo Casiraghi
- 83. Pierino Gavazzi
- 84. Giuseppe Lanzoni
- 85. Francesco Masi
- 86. Leonardo Natale
- 87. Mario Noris
- 88. Giovanni Renosto
- 89. Paolo Rosola
- 90. Bernt Johansson
- Safir-Ludo-Galli
- 91. John Trevorrow
- 92. Willem Peeters
- 93. Benny Schepmans
- 94. Willy Sprangers
- 95. Marc Van Geel
- 96. Ronny Van Holen
- 97. Eddy Van Hoof
- 98. Hendrik Vandenbrande
- 99. Jean-Philippe Vandenbrande
- 100. Willy Vigouroux
- Sammontana-Benotto
- 101. Moreno Argentin
- 102. Tulio Bertacco
- 103. Maurizio Bertini
- 104. Pierangelo Bincoletto
- 105. Claudio Corti
- 106. Raniero Gradi
- 107. Salvatore Maccali
- 108. Alessandro Pozzi
- 109. Roberto Visentini
- 110. George Lewis Mount
- Santini-Selle Italia
- 111. Jean-Marie Wampers
- 112. Tranquillo Andretta
- 113. Alessio Antonini
- 114. Mario Beccia
- 115. Claudio Bortolotto
- 116. Silvano Cervato
- 117. Fiorenzo Favero
- 118. Ricardo Magrini
- 119. Giuseppe Martinelli
- 120. Luciano Rabottini
- Selle San Marco-Sider-Gabrielli
- 121. Cesare Cipollini
- 122. Walter Clivati
- 123. Franco Conti
- 124. Antonio D'Alonzo
- 125. Corrado Donadio
- 126. Enrico Maestrelli
- 127. Flavio Miozzo
- 128. Sergio Santimaria
- 129. Claudio Savini
- 130. Alfio Vandi
Etappe uitslagen
Datum | Etappe | Parcours | Afstand | Eerste | Tweede | Derde | Klassementsleider |
---|---|---|---|---|---|---|---|
13 mei | proloog | Triëst | 6.6 km | Knut Knudsen (Noo) | Francesco Moser (Ita) | Gregor Braun (BRD) | Knut Knudsen (Noo) |
14 mei | etappe 1a | Triëst - Bibione | 100 km | Guido Bontempi (Ita) | Giovanni Mantovani (Ita) | Pierino Gavazzi (Ita) | Guido Bontempi (Ita) |
14 mei | etappe 1b | Lignano Sabbiadoro - Bibione (ploegentijdrit) | 15 km | Hoonved | Famcucine | Cilo-Aufina | Francesco Moser (Ita) |
15 mei | etappe 2 | Bibione - Ferrara | 211 km | Paolo Rosola (Ita) | Gregor Braun (BRD) | Dante Morandi (Ita) | Gregor Braun (BRD) |
16 mei | etappe 3 | Bologna - Recanati | 255 km | Giuseppe Saronni (Ita) | Francesco Moser (Ita) | Giovanni Mantovani (Ita) | Francesco Moser (Ita) |
17 mei was een rustdag | |||||||
18 mei | etappe 4 | Recanati - Lanciano | 214 km | Mario Beccia (Ita) | Moreno Argentin (Ita) | Gody Schmutz (Zwi) | Francesco Moser (Ita) |
19 mei | etappe 5 | Marina di San Vito - Rodi Garganico | 180 km | Giuseppe Saronni (Ita) | Francesco Moser (Ita) | Serge Demierre (Zwi) | |
20 mei | etappe 6 | Rodi Garganico - Bari | 225 km | Giuseppe Saronni (Ita) | Peter Kehl (BRD) | Paolo Rosola (Ita) | Giuseppe Saronni (Ita) |
21 mei | etappe 7 | Bari - Potenza | 143 km | Palmiro Masciarelli (Ita) | Sergio Santimaria (Ita) | Claudio Bortolotto (Ita) | |
22 mei | etappe 8 | Sala Consilina - Cosenza | 202 km | Moreno Argentin (Ita) | Enrico Maestrelli (Ita) | Bruno Leali (Ita) | |
23 mei | etappe 9 | Cosenza - Reggio Calabria | 230 km | Serge Parsani (Ita) | Palmiro Masciarelli (Ita) | Serge Demierre (Zwi) | |
24 mei was een rustdag | |||||||
25 mei | etappe 10 | Rome - Cascia | 166 km | Gianbattista Baronchelli (Ita) | Claudio Bortolotto (Ita) | Silvano Contini (Ita) | Giuseppe Saronni (Ita) |
26 mei | etappe 11 | Cascia - Arezzo | 199 km | Giovanni Renosto (Ita) | Enrico Maestrelli (Ita) | Thierry Bolle (Zwi) | |
27 mei | etappe 12 | Arezzo - Montenero | 224 km | Moreno Argentin (Ita) | Giuseppe Saronni (Ita) | Giovanni Mantovani (Ita) | |
28 mei | etappe 13 | Empoli - Montecatini Terme (tijdrit) | 35 km | Knut Knudsen (Noo) | Roberto Visentini (Ita) | Daniel Gisiger (Zwi) | Roberto Visentini (Ita) |
29 mei | etappe 14 | Montecatini Terme - Salsomaggiore Terme | 224 km | Francesco Moser (Ita) | Silvano Contini (Ita) | Giovanni Battaglin (Ita) | Silvano Contini (Ita) |
30 mei | etappe 15 | Tabiano Bagni - Pavia | 198 km | Daniel Gisiger (Zwi) | Giancarlo Casiraghi (Ita) | Sergio Parsani (Ita) | |
31 mei | etappe 16 | Milaan - Mantua | 173 km | Claudio Torelli (Ita) | Dante Morandi (Ita) | Alfredo Chinetti (Ita) | |
1 juni | etappe 17 | Mantua - Borno | 215 km | Benedetto Patellaro (Ita) | Faustino Rupérez (Spa) | Claudio Bortolotto (Ita) | |
2 juni | etappe 18 | Borno - Dimaro | 127 km | Miguel María Lasa (Spa) | Silvano Contini (Ita) | Leonardo Natale (Ita) | |
3 juni was een rustdag | |||||||
4 juni | etappe 19 | Dimaro - San Vigilio di Marebbe | 208 km | Giovanni Battaglin (Ita) | Giuseppe Saronni (Ita) | Joseph Fuchs (Zwi) | Silvano Contini (Ita) |
5 juni | etappe 20 | San Vigilio di Marebbe - Rifugio Auronzo / Auronzohütte | 100 km | Beat Breu (Zwi) | Joseph Fuchs (Zwi) | Giovanni Battaglin (Ita) | Giovanni Battaglin (Ita) |
6 juni | etappe 21 | Auronzo di Cadore - Arzignano | 197 km | Pierino Gavazzi (Ita) | Giuseppe Saronni (Ita) | Francesco Moser (Ita) | |
7 juni | etappe 22 | Soave - Verona (tijdrit) | 42 km | Knut Knudsen (Noo) | Tommy Prim (Zwe) | Giovanni Battaglin (Ita) |