Rusland op de Olympische Zomerspelen 1996
Rusland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Rusland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | RUS | |||||||||||||||||||||
NOC | Russisch Olympisch Comité (ru) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Rusland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Rusland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de OS (1992) Olympische atleten uit Rusland (2018) Russische ploeg op de OS (2020) Russische ploeg op de OS (2022) Individuele atleten op de OS (2024) | ||||||||||||||||||||||
|
Rusland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten. Het was de eerste deelname van het land sinds de ontmanteling van de Sovjet-Unie.
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Alla Zhilyayeva
- Innokenty Zharov
- Mikhail Vdovin
- Irina Tyukhay
- Lyubov Tsyoma
- Marina Trandenkova
- Firaya Sultanova
- Oleg Strizhakov
- Irina Stankina
- Viktor Sotnikov
- Vasily Sokov
- Yelena Sinchukova
- Vasily Sidorenko
- Leonid Shvetsov
- Aleksey Shidlovsky
- Nataliya Shekhodanova
- Rishat Shafikov
- Vyacheslav Shabunin
- Igor Sautkin
- Olga Rubleva
- Yelena Romanova
- Lyudmila Rogachova
- Tatyana Reshetnikova
- Vladimir Pronin
- Irina Privalova
- Nataliya Pomoshchnikova-Voronova
- Andrey Plotnikov
- Aleksey Petrukhanov
- Lyudmila Petrova
- Yevgeny Pechonkin
- Yevgeny Palchikov
- Oksana Ovchinnikova
- Vladimir Ovchinnikov
- Yury Naumkin
- Tatyana Motkova
- Svetlana Moskalets
- Andrey Moruyev
- Nikolay Matyukhin
- Ruslan Mashchenko
- Galina Malchugina
- Sergej Makarov
- Yuliya Lyakhova
- Sergey Lyakhov
- Andrey Loginov
- Yekaterina Leshchova
- Yelena Lebedenko
- Jekaterina Koelikova
- Svetlana Krivelyova
- Olga Kotlyarova
- Dmitry Kosov
- Irina Korzhanenko
- Ilya Konovalov
- Anna Knoroz
- Andrey Kislykh
- Vadim Khersontsev
- Nataliya Kayukova
- Klara Kashapova
- Valentina Ivanova
- Andrey Ignatov
- Yelena Gulyayeva
- Yelena Gruzinova
- Yuliya Graudyn
- Svetlana Goncharenko
- Vladimir Golyas
- Lyudmila Galkina
- Andrey Fedoriv
- Viktor Chistiakov
- Tatyana Chebykina
- Olga Burova-Chernyavskaya
- Ramilya Burangulova
- Lyudmila Borisova
- Aleksandr Borichevsky
- Pyotr Bochkaryov
- Anna Biryokova
- Yelena Afanasyeva
- Nikolay Afanasyev
- Irina Khudoroshkina
- Valentina Yegorova
- Igor Trandenkov
- Mikhail Shchennikov
- Nataliya Sadova
- Ilya Markov
- Inna Lasovskaya
- Yelena Nikolayeva
- Svetlana Masterkova
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Nikolay Zuyev
- Marina Yakusheva
- Pavel Uvarov
- Yelena Rybkina
- Andrey Antropov
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwentoernooi
- Selectie
- Ljoedmila Konovalova
- Jevgenia Nikonova
- Irina Roetkovskaja
- Maria Stepanova
- Jelena Baranova
- Natalja Svinoechova
- Svetlana Koeznetsova
- Irina Soemnikova
- Elen Boenatjants-Sjakirova
- Jelena Psjikova
- Svetlana Zaboloejeva-Antipova
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Eduard Zakharov
- Dmitry Vybornov
- Ramazan Paliani
- Aleksandr Lebzyak
- Igor Kshinin
- Albert Pakeyev
- Raimkul Malakhbekov
- Aleksey Lyozin
- Oleg Saitov
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Yelena Tutachikova-Dostay
- Balzhinima Tsyrempilov
- Andrey Podlazov
- Makhlukhanum Murzayeva
- Rita Galinovskaya
- Bair Badyonov
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
- Selectie
- Aleksey Frantsuzov
- Andrey Lavrov
- Dmitry Filippov
- Dmitry Torgovanov
- Igor Lavrov
- Lev Voronin
- Oleg Grebnev
- Oleg Kiselyov
- Oleg Kuleshov
- Pavel Sukosyan
- Sergey Pogorelov
- Valery Gopin
- Vasily Kudinov
- Vyacheslav Gorpishin
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Dmitri Sergejev
- Konstantin Savchishkin
- Nikolay Ozhegin
- Islam Matsiyev
- Oleg Maltsev
- Marina Kovrigina
- Yelena Kotelnikova
- Sergej Kosorotov
- Sergej Kolesnikov
- Svetlana Gundarenko
- Zulfiya Garipova
- Svetlana Galante
- Tatyana Bogomyagkova
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dmitri Saoetin | 3 m plank (m) | voorronde: 391.74 punten (6e) halve finale: 621.48 punten (5e) finale: 644.67 punten | |
Valeri Statsenko | voorronde: 357.18 punten (15e) halve finale: 574.71 punten (11e) finale: 597.69 punten | ||
Vera Iljina | 3 m plank (v) | voorronde: 308.88 punten (1e) halve finale: 539.07 (1e) finale: 493.56 punten | |
Irina Lasjko | voorronde: 271.92 punten (8e) halve finale: 506.43 punten (3e) finale: 512.19 punten |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
Vrouweentoernooi
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
- Selectie
- Oleg Shatunov
- Vadim Khamuttskikh
- Sergey Orlenko
- Ruslan Olikhver
- Aleksey Kazakov
- Dmitry Fomin
- Sergey Tetyukhin
- Pavel Shishkin
- Konstantin Ushakov
- Stanislav Dineykin
- Igor Shulepov
- Valery Goryushev
Vrouwentoernooi
- Selectie
- Valentina Ogiyenko
- Nataliya Morozova
- Marina Nikulina
- Yelena Batukhtina-Tyurina
- Irina Smirnova-Ilchenko
- Lena Godina
- Tatyana Menshova
- Yevgeniya Artamonova-Estes
- Yelizaveta Tishchenko
- Yuliya Timonova
- Tatyana Gracheva
- Lyubov Sokolova-Shashkova
Waterpolo
Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
- Selectie
- Dmitry Apanasenko
- Dmitry Dugin
- Sergey Garbuzov
- Dmitry Gorshkov
- Sergey Ivlev
- Vladimir Karabutov
- Ilya Konstantinov
- Nikolay Kozlov
- Nikolay Maksimov
- Aleksey Panfili
- Yury Smolovoy
- Aleksandr Yeryshov
- Sergey Yevstigneyev
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Atlanta Committee for the Olympic Games (1997). The Official Report of the Centennial Olympic Games Atlanta 1996. Peachtree Publishers, Atlanta.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1996; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com