Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 – Mannen enkelspel
Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||
Gehouden in | Parijs | ||||||||||
Jaar | 2024 | ||||||||||
Data | 27 juli t/m 4 augustus | ||||||||||
Sport | Tafeltennis | ||||||||||
Accommodatie(s) | Paris Expo Porte de Versailles | ||||||||||
Deelnemers | 67 atleten uit 46 landen | ||||||||||
Medailles | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|
Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 | ||
---|---|---|
Enkelspel | mannen | vrouwen |
Dubbelspel | gemengd | |
Team | mannen | vrouwen |
Het enkelspel tafeltennis voor de mannen op de Olympische Zomerspelen 2024 vond plaats van 27 juli t/m 4 augustus 2024. Regerend olympisch kampioen was de Chinees Ma Long. Hij verdedigde zijn titel niet.
De 32 hoogst geplaatste spelers (op basis van de ITTF world ranking van 16 juli 2024) kregen rechtstreeks een plek in de eerste ronde, via loting. Als er 64 of minder spelers zijn worden de spelers met een lagere plaatsing vervolgens ook in de eerste ronde geloot. Er is dan geen voorronde.
Als er meer dan 64 spelers zijn (het maximum is 70), dan worden spelers op de plaatsen 33 t/m 48 direct in de eerste ronde geloot. Spelers op plaatsen 49 t/m 64 spelen vervolgens een voorronde tegen de nog lager geplaatste spelers (maximaal 16 wedstrijden). Spelers zonder tegenstander en de winnaars van de voorronde plaatsen zich voor de eerste ronde.
Vanaf dat moment is het een reguliere knock-outfase. De verliezers van de halve finale spelen in een aparte wedstrijd om het brons.
Per land (NOC) mogen maximaal 2 spelers uitkomen en die worden niet in dezelfde kant van het spelschema geloot.
De als eerste geplaatste Chinees Wang Chuqin sneuvelde verrassend in de tweede ronde na 4-2 verlies op de Zweed Truls Möregårdh. De als tweede geplaatste Chinese wereldkampioen Fan Zhendong won de finale met 4-1 van diezelfde Zweed. De bronzen medaille ging naar het jonge Franse talent Félix Lebrun, die met 4-0 won van de Braziliaase vedette Hugo Calderano.
Nederlandse en Belgische deelnemers
Er namen geen Nederlandse spelers deel. Namens België namen Cédric Nuytinck en Martin Allegro deel. Beiden waren ongeplaatst en sneuvelden in de eerste ronde.
Geplaatste spelers
Toernooischema
Laatste acht
Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Truls Möregårdh | 11 | 6 | 14 | 14 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
16 | Omar Assar | 7 | 11 | 12 | 12 | 2 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||
19 | Truls Möregårdh | 12 | 16 | 7 | 11 | 10 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
4 | Hugo Calderano | 10 | 14 | 11 | 7 | 12 | 8 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
8 | Jang Woo-jin | 4 | 7 | 5 | 6 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
4 | Hugo Calderano | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
19 | Truls Möregårdh | 11 | 9 | 9 | 8 | 8 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||
2 | Fan Zhendong | 7 | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
3 | Félix Lebrun | 11 | 7 | 11 | 4 | 11 | 8 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
5 | Lin Yun-ju | 7 | 11 | 8 | 11 | 8 | 11 | 6 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
3 | Félix Lebrun | 8 | 6 | 7 | 5 | 0 | Troostfinale | ||||||||||||||||||||||||||
2 | Fan Zhendong | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
6 | Tomokazu Harimoto | 11 | 11 | 4 | 7 | 11 | 7 | 7 | 3 | 4 | Hugo Calderano | 6 | 10 | 7 | 6 | 0 | |||||||||||||||||
2 | Fan Zhendong | 2 | 9 | 11 | 11 | 4 | 11 | 11 | 4 | 3 | Félix Lebrun | 11 | 12 | 11 | 11 | 4 |
Deel I
Eerste ronde (R-64) | Tweede ronde (R-32) | Derde ronde (R-16) | |||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Wang Chuqin | 7 | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Wang Yang | 11 | 3 | 4 | 9 | 4 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
1 | Wang Chuqin | 10 | 7 | 11 | 11 | 9 | 6 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
19 | Truls Möregårdh | 12 | 11 | 5 | 7 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Cédric Nuytinck | 4 | 9 | 9 | 4 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
19 | Truls Möregårdh | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
19 | Truls Möregårdh | 14 | 13 | 11 | 12 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
20 | Kao Cheng-jui | 16 | 11 | 8 | 10 | 6 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||
20 | Kao Cheng-jui | 11 | 11 | 9 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Nima Alamian | 7 | 2 | 11 | 5 | 4 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
20 | Kao Cheng-jui | 13 | 11 | 8 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Eduard Ionescu | 11 | 5 | 11 | 6 | 7 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
Eduard Ionescu | 8 | 9 | 6 | 11 | 12 | 11 | 13 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
14 | Quadri Aruna | 11 | 11 | 11 | 8 | 10 | 9 | 11 | 3 |
Deel II
Eerste ronde (R-64) | Tweede ronde (R-32) | Derde ronde (R-16) | |||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Omar Assar | 11 | 11 | 7 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Fabio Rakotoarimanana | 6 | 6 | 11 | 5 | 8 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
16 | Omar Assar | 11 | 13 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
Alberto Miño | 5 | 11 | 3 | 2 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
Alberto Miño | 9 | 9 | 9 | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
26 | Finn Luu | 11 | 11 | 11 | 9 | 7 | 4 | 8 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
16 | Omar Assar | 8 | 6 | 12 | 12 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
28 | Kirill Gerassimenko | 11 | 11 | 10 | 10 | 9 | 3 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
28 | Kirill Gerassimenko | 11 | 11 | 12 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
Nicolás Burgos | 4 | 5 | 10 | 6 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
28 | Kirill Gerassimenko | 6 | 11 | 11 | 5 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
7 | Dang Qiu | 11 | 6 | 13 | 11 | 5 | 9 | 6 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
Tiago Apolónia | 11 | 3 | 2 | 6 | 10 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
7 | Dang Qiu | 2 | 11 | 11 | 11 | 12 | 4 |
Deel III
Eerste ronde (R-64) | Tweede ronde (R-32) | Derde ronde (R-16) | |||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jang Woo-jin | 11 | 11 | 11 | 8 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Daniel Gonzáles | 7 | 5 | 6 | 11 | 7 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
8 | Jang Woo-jin | 10 | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
17 | Jonathan Groth | 12 | 3 | 8 | 3 | 9 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||
Luka Mladenovic | 11 | 4 | 9 | 5 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
17 | Jonathan Groth | 13 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
8 | Jang Woo-jin | 11 | 18 | 12 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
10 | Shunsuke Togami | 7 | 16 | 10 | 9 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
24 | Sharath Kamal | 12 | 9 | 6 | 7 | 11 | 10 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Deni Kožul | 10 | 11 | 11 | 11 | 8 | 12 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Deni Kožul | 11 | 4 | 11 | 7 | 3 | 5 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
10 | Shunsuke Togami | 9 | 11 | 8 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Eugene Wang | 3 | 6 | 7 | 11 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
10 | Shunsuke Togami | 11 | 11 | 11 | 13 | 4 |
Deel IV
Eerste ronde (R-64) | Tweede ronde (R-32) | Derde ronde (R-16) | |||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Alexis Lebrun | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
Santiago Lorenzo | 6 | 5 | 6 | 6 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
11 | Alexis Lebrun | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
32 | Tomislav Pucar | 9 | 3 | 6 | 9 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
Mehdi Bouloussa | 3 | 7 | 5 | 10 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
32 | Tomislav Pucar | 11 | 11 | 11 | 12 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
11 | Alexis Lebrun | 11 | 5 | 6 | 3 | 8 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||
4 | Hugo Calderano | 3 | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
21 | Álvaro Robles | 11 | 14 | 11 | 9 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Daniel Habesohn | 6 | 16 | 9 | 11 | 7 | 9 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
21 | Álvaro Robles | 11 | 11 | 9 | 11 | 3 | 5 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
4 | Hugo Calderano | 7 | 13 | 11 | 8 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Andy Pereira | 8 | 7 | 9 | 4 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hugo Calderano | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 |
Deel V
Eerste ronde (R-64) | Tweede ronde (R-32) | Derde ronde (R-16) | |||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Félix Lebrun | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
Harmeet Desai | 8 | 8 | 6 | 8 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
3 | Félix Lebrun | 11 | 11 | 11 | 4 | 13 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
18 | Anton Källberg | 4 | 7 | 8 | 11 | 15 | 8 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Saheed Idowu | 7 | 13 | 4 | 6 | 14 | 11 | 9 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
18 | Anton Källberg | 11 | 11 | 11 | 11 | 12 | 6 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
3 | Félix Lebrun | 11 | 15 | 12 | 8 | 3 | 8 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
9 | Dimitrij Ovtcharov | 9 | 13 | 10 | 11 | 11 | 11 | 7 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
23 | Nicholas Lum | 7 | 5 | 7 | 6 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
Vitor Ishiy | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Vitor Ishiy | 4 | 8 | 9 | 13 | 3 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
9 | Dimitrij Ovtcharov | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Marcos Madrid | 3 | 7 | 3 | 5 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
9 | Dimitrij Ovtcharov | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 |
Deel VI
Eerste ronde (R-64) | Tweede ronde (R-32) | Derde ronde (R-16) | |||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Darko Jorgić | 8 | 11 | 11 | 13 | 3 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Izaac Quek | 11 | 4 | 8 | 11 | 11 | 7 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
13 | Darko Jorgić | 11 | 11 | 9 | 11 | 5 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
25 | Liam Pitchford | 9 | 7 | 11 | 6 | 11 | 6 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Vicky Wu | 6 | 3 | 3 | 2 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
25 | Liam Pitchford | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
13 | Darko Jorgić | 9 | 10 | 7 | 7 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
5 | Lin Yun-ju | 11 | 12 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
27 | Ovidiu Ionescu | 8 | 12 | 8 | 10 | 5 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||
Andrej Gaćina | 11 | 10 | 11 | 12 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
Andrej Gaćina | 4 | 9 | 9 | 6 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lin Yun-ju | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
Brian Afanador | 6 | 14 | 6 | 6 | 2 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
5 | Lin Yun-ju | 11 | 12 | 11 | 11 | 11 | 4 |
Deel VII
Eerste ronde (R-64) | Tweede ronde (R-32) | Derde ronde (R-16) | |||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tomokazu Harimoto | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
Martin Allegro | 3 | 2 | 3 | 5 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
6 | Tomokazu Harimoto | 8 | 11 | 11 | 11 | 5 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
31 | Noshad Alamiyan | 11 | 6 | 4 | 7 | 11 | 7 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Olajide Omotayo | 11 | 5 | 4 | 10 | 8 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
31 | Noshad Alamiyan | 6 | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
6 | Tomokazu Harimoto | 8 | 12 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Anders Lind | 11 | 10 | 5 | 8 | 6 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
29 | Mohamed El-Beiali | 8 | 7 | 14 | 8 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
Miłosz Redzimski | 11 | 11 | 16 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
Miłosz Redzimski | 10 | 11 | 6 | 11 | 9 | 11 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
Anders Lind | 12 | 6 | 11 | 6 | 11 | 9 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Anders Lind | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
12 | Marcos Freitas | 9 | 6 | 8 | 4 | 0 |
Deel VIII
Eerste ronde (R-64) | Tweede ronde (R-32) | Derde ronde (R-16) | |||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Cho Dae-seong | 11 | 8 | 2 | 2 | 11 | 10 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Kanak Jha | 8 | 11 | 11 | 11 | 8 | 12 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Kanak Jha | 11 | 11 | 11 | 7 | 8 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Panagiotis Gionis | 5 | 4 | 7 | 11 | 11 | 8 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||
Panagiotis Gionis | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||
22 | Edward Ly | 6 | 8 | 8 | 4 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||
Kanak Jha | 4 | 7 | 10 | 7 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fan Zhendong | 11 | 11 | 12 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
30 | Wong Chun-ting | 7 | 18 | 11 | 6 | 11 | 8 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
Ibrahima Diaw | 11 | 16 | 8 | 11 | 0 | 11 | 4 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
30 | Wong Chun-ting | 5 | 5 | 11 | 6 | 3 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||
2 | Fan Zhendong | 11 | 11 | 9 | 11 | 11 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||
Jaroslav Zjmoedenko | 6 | 4 | 7 | 2 | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fan Zhendong | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 |
Voorronde
Om van 67 op 64 spelers te komen werden drie wedstrijden in een voorronde gespeeld. De winnaars plaatsten zich voor de eindronde.
Kanak Jha | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||
Vladislav Ursu | 5 | 6 | 5 | 3 | 0 | |||
Harmeet Desai | 11 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||
Zaid Abo-Yaman | 7 | 9 | 5 | 5 | 0 | |||
Ibrahima Diaw | 12 | 11 | 11 | 11 | 4 | |||
Santoo Shrestha | 10 | 3 | 4 | 5 | 0 |