Uriel Busso |
|
Algemeen |
Geboren | 13 september 1973 |
Functie | Lid Knesset |
Sinds | 19 juni 2020 |
Partij | Shas |
Functies |
2006-2020 | Lid gemeenteraad Petach Tikwa |
2020-heden | Lid Knesset |
Portaal | Politiek | |
Uriel Busso (Hebreeuws: אוריאל בוסו) (Ramla, 13 september 1973) is een Israëlische politicus voor Shas in de Knesset.
Busso is geboren in Ramla als zoon van zijn moeder Heftziba, de dochter van de stadsrabbijn Yitzhak Avihatzira, en van zijn vader die als kind uit Argentinië emigreerde en studeerde aan de Porat Yosef Yeshiva. Tussen 2006 en 2020 was hij fractievoorzitter van Shas in de gemeenteraad van Petah Tikva. In 2020 kandideerde hij zich als kandidaat voor Shas werd verkozen in de 23e Knesset. Toen in het Kabinet-Netanyahu V zijn partijgenoot Aryeh Deri zich als minister terugtrok uit de Knesset heeft hij sinds 19 juni 2020 zijn plek ingenomen.
Persoonlijk
Busso woont in Petach Tikwa met zijn vrouw en zes kinderen en is de neef van voormalig Knesset-lid en minister Aharon Abuhatzira.
Bronnen, noten en/of referenties
Premier: | Benjamin Netanyahu |
Ministers: | Ofir Akunis (wetenschap, technologie) · Moshe Arbel (binnenland) · Nir Barkat (economie) · Itamar Ben-Gvir (openbare veiligheid) · Yoav Ben-Tzur (sociale zaken, senioren) · Uriel Buso (volksgezondheid) · Amichai Chikli (diaspora) · Eli Cohen (buitenland) · Ron Dermer (strategie) · Ari Dichter (landbouw, plattelandsontwikkeling) · Amihai Eliyahu (erfgoed) · Yoav Gallant (defensie) · Gila Gamliel (inlichtingen) · Yitzhak Goldknopf (huisvesting, bouwen) · Shlomo Karhi (communicatie) · Yisrael Katz (infrastructuur, energie, waterstaat) · Yoav Kisch (onderwijs, regionale samenwerking, toerisme) · Yariv Levin (justitie) · Michael Malchieli (religie) · Ya'akov Margi (arbeid, sociale zaken) · Meir Porush (Jeruzalem, traditie, Meron) · Miri Regev (vervoer) · Idit Silman (milieu) · Bezalel Smotrich (financiën) · Ofir Sofer (immigratie, alia) · Orit Strook (nationale missies) · Yitzhak Wasserlauf (ontwikkeling Negev en Galilea) · Miki Zohar (cultuur, sport) |
Onderministers: | Moshe Abutbul (landbouw, plattelandsontwikkeling) · Uri Maklev (bureau premier, vervoer) · Avi Maoz (nationale Joodse identiteit) · Ya'akov Tessler (cultuur, sport) · Michal Waldiger (financiën) |
Likoed | Ofir Akunis · David Amsalem · Nir Barkat · Boaz Bismuth · David Bitan · Amichai Chikli · Eli Cohen · Eli Dallal · Shalom Danino · Danny Danon · Avi Dicter · Galit Distel Atbaryan · Yuli-Yoel Edelstein · Yoav Gallant · Gila Gamliel · May Golan · Tally Gotliv · Shlomo Karhi · Haim Katz · Israel Katz · Ofir Katz · Yoav Kisch · Yariv Levin · Hanoch Dov Milwidsky · Benjamin Netanyahu · Amir Ohana · Miri Regev · Eliyahu Revivo · Moshe Saada · Idit Silman · Nissim Vaturi · Miki Zohar |
Yesh Atid | Orna Barbivay · Vladimir Beliak · Merav Ben Ari · Ram Ben Barak · Dvora Biton · Meir Cohen · Meirav Cohen · Simon Davidson · Karine Elharrar · Yasmin Fridman · Ron Katz · Yorai Lahav Hertzanu · Yair Lapid · Mickey Levy · Tatiana Mazarsky · Yoel Razvozov · Idan Roll · Matti Sarfatti Harcavi · Yoav Segalovitz · Michal Shir Segman · Naor Shiri · Elazar Stern · Boaz Toporovsky · Moshe Tur-Paz |
Partij van Nationale Eenheid | Michael Biton · Gadi Eisenkot · Zeev Elkin · Orit Farkash-Hacohen · Benjamin Gantz · Sharren Haskel · Matan Kahana · Gideon Sa'ar · Alon Schuster · Yifat Shasha-Biton · Penina Tamanu · Yehiel Tropper |
Shas | Moshe Abutbul · Moshe Arbel · Yinon Azoulay · Yoav Ben Tzur · Avraham Benayahu Bezalel · Haim Biton · Uriel Busso · Aryeh Machluf Deri · Michael Malkieli · Yakov Margi · Yosef Taieb |
Religieus‑Zionistischte Partij | Simcha Rothman · Bezalel Smotrich · Ofir Sofer · Moshe Solomon · Orit Strock · Ohad Tal · Michal Miriam Woldiger |
Verenigd Thora-Jodendom | Yakov Asher · Israel Eichler · Moshe Gafni · Yitshak Issaschar Goldknop · Uri Maklev · Meir Porush · Yaakov Tesler |
Otzma Yehudit | Itamar Ben Gvir · Almog Cohen · Amichay Eliyahu · Tzvika Foghel · Limor Sonn Har Melech · Issac Wasserlauf |
Yisrael Beiteinu | Hamad Amar · Oded Forer · Avigdor Liberman · Yulia Malinovsky · Sharon Nir · Evgeny Sova |
Ra'am | Mansour Abbas · Waleed El Hawashla · Yasir Hujeirat · Iman Khatib Yassin · Waleed Taha |
Hadash-Ta'al | Youssef Atauna · Ofer Cassif · Ayman Odeh · Ahmad Tibi · Aida Touma-Sliman |
Arbeidspartij | Gilad Kariv · Naama Lazimi · Merav Michaeli · Efrat Rayten Marom |
Noam | Avigdor Maoz |