EM i friidrett 1934 – Kulestøt menn
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | |||
200 m | menn | |||
400 m | menn | |||
800 m | menn | |||
1500 m | menn | |||
5000 m | menn | |||
10 000 m | menn | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | |||
4×100 m stafett | menn | |||
4×400 m stafett | menn | |||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | |||
Tresteg | menn | |||
Høydehopp | menn | |||
Stavsprang | menn | |||
Kulestøt | menn | |||
Diskoskast | menn | |||
Spydkast | menn | |||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Tikamp | menn |
Øvelsen Kulestøt menn ved EM i friidrett 1934 i Torino, Italia ble avholdt 9. september 1934.[1]
Norge var ikke representert i øvelsen.
Finalen
Finalen ble avholdt 9. september.
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Arnold Viiding | Estland | 15,19 | MR |
02 | Risto Kuntsi | Finland | 15,19 | |
03 | František Douda | Tsjekkoslovakia | 15,18 | |
4 | Samuel Norrby | Sverige | 15,10 | |
5 | Valfrid Rahmqvist | Sverige | 15,01 | |
6 | József Darányi | Ungarn | 14,86 | |
7 | Zygmunt Heljasz | Polen | 14,78 | |
8 | Hans Woellke | Tyskland | 14,67 | |
9 | Clément Duhour | Frankrike | 14,07 | |
10 | Jules Noël | Frankrike | 14,00 | |
11 | Aad de Bruyn | Nederland | 13,88 | |
12 | Aleksandar Kovacevic | Jugoslavia | 13,88 | |
13 | Lauro Bonincini | Italia | 13,33 |
Referanser
- ^ European Athletics Championships Zürich 2014 - STATISTICS HANDBOOK, European Athletics Association, ss. 360–362, http://www.european-athletics.org/mm/Document/EventsMeetings/General/01/27/31/44/StatisticsHandbookZ%C3%BCrich2014_Neutral.pdf, besøkt 22. juni 2018
Eksterne lenker
- Resultater
- Norske EM-deltakere
- v
- d
- r
Europamestere i kulestøt, menn
- 1934: Arnold Vilding
- 1938: Aleksander Kreek
- 1946: Gunnar Huseby
- 1950: Gunnar Huseby
- 1954: Jiří Skobla
- 1958: Arthur Rowe
- 1962: Vilmos Varjú
- 1966: Vilmos Varjú
- 1969: Dieter Hoffmann
- 1971: Hartmut Briesenick
- 1974: Hartmut Briesenick
- 1978: Udo Beyer
- 1982: Udo Beyer
- 1986: Werner Günthör
- 1990: Ulf Timmermann
- 1994: Oleksandr Klimenko
- 1998: Oleksandr Bahatsj
- 2002: Jurij Bilonoh
- 2006: Ralf Bartels
- 2010: Tomasz Majewski
- 2012: David Storl
- 2014: David Storl
- 2016: David Storl
- 2018: Michał Haratyk
- 2022: Filip Mihaljević
- 2024: Leonardo Fabbri
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL