EM i friidrett 1998 – 20 kilometer kappgang menn
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
10 km kappgang | kvinner | |||
20 km kappgang | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
Dette er de offisielle resultatene for øvelsen 20 km kappgang herrer ved EM i friidrett 1998 i Budapest, Ungarn som ble avholdt den 18. august 1998 med 33 deltagere.
Norge var ikke representert i øvelsen.
Resultater
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 . | Ilja Markov | Russland | 1.21.10 | |
02 . | Aigars Fadejevs | Latvia | 1.21.25 | |
03 . | Francisco Javier Fernández | Spania | 1.21.39 | |
4. | Andreas Erm | Tyskland | 1.21.53 | |
5. | Sandor Urbanik | Ungarn | 1.22.12 | |
6. | Ivan Trotskiy | Belarus | 1.22.46 | |
7. | Denis Langlois | Frankrike | 1.23.02 | |
8. | Yevgeniy Shmalyuk | Russland | 1.23.32 | |
9. | Valentí Massana | Spania | 1.23.36 | |
10. | Giovanni De Benedictis | Italia | 1.25.06 | |
11. | Michele Didoni | Italia | 1.25.54 | |
12. | Alessandro Gandellini | Italia | 1.25.57 | |
13. | José Urbano | Portugal | 1.26.04 | |
14. | Claus Jörgensen | Danmark | 1.26.28 | |
15. | Igor Kollar | Slovakia | 1.26.43 | |
16. | Antony Gillet | Frankrike | 1.27.07 | |
17. | Robert Valicek | Slovakia | 1.27.25 | |
18. | Gyula Dudás | Ungarn | 1.27.51 | |
19. | Fedosei Ciumacenko | Moldova | 1.27.56 | |
20. | João Vieira | Portugal | 1.29.38 | |
21. | Jiri Malysa | Tsjekkia | 1.30.16 | |
22. | Spiridon Kastanis | Hellas | 1.30.19 | |
23. | André Höhne | Tyskland | 1.32.28 | |
24. | Erik Kalina | Slovakia | 1.35.55 | |
25. | Michael Casey | Irland | 1.38.58 | |
— | Andrey Makarov | Belarus | — | Diskvalifisert |
— | Daniel Plaza | Spania | — | |
— | Birget Faldt | Sverige | — | |
— | Artur Meleshkevich | Belarus | — | |
— | Mikhail Sjtsjennikov | Russland | — | Fullførte ikke |
— | Jan Staaf | Sverige | — | |
— | Bengt Bengtsson | Sverige | — | |
— | Pierce O'Callaghan | Irland | — |
Eksterne lenker
- Resultater