EM i friidrett 2002 – Stavsprang kvinner
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
Dette er de offisielle resultatene for øvelsen Stavsprang damer ved EM i friidrett 2002 i München, Tyskland som ble avholdt den 9. august.
Norge var ikke representerte i øvelsen.
Rekorder før mesterskapet
Rekorder før mesterskapet | ||||
---|---|---|---|---|
Mesterskapsrekord | Yvonne Buschbaum | 4,31 | Budapest, Ungarn | 21. august 1998 |
Medaljevinnere
Gull. | Sølv. | Bronse. |
Svetlana Feofanova, Russland | Jelena Isinbayeva, Russland | Yvonne Buschbaum, Tyskland |
Resultater
Kvalifisering
- Avholdt 7. august 2002
Gruppe A
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Annika Becker | Tyskland | 4,40 m | Kvalifisert til finalen |
2. | Jelena Belyakova | Russland | 4,40 m | |
3. | Anna Rogowska | Polen | 4,40 m | |
4. | Krisztina Molnar | Ungarn | 4,40 m | |
5. | Kirsten Belin | Sverige | 4,40 m | |
6. | Monique de Wilt | Nederland | 4,30 m | |
7. | Naroa Agirre | Spania | 4,30 m | |
8. | Þórey Edda Elísdóttir | Island | 4,30 m | |
9. | Carolin Hingst | Tyskland | 4,30 m | |
10. | Marie Poissonnier | Frankrike | 4,15 m | |
11. | Paulina Sigg | Finland | 4,15 m | |
12. | Anita Törring | Danmark | 4,00 m | |
13. | Kateřina Baďurová | Tsjekkia | 3,80 m | |
14. | Nadine Rohr | Sveits | 3,80 m | |
— | Annalisa Meacci | Italia | — | Ikke noe resultat |
— | Olga Dogadko | Israel | — | |
— | Teija Saari | Finland | — |
Gruppe B
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Svetlana Feofanova | Russland | 4,40 m | Kvalifisert til finalen |
2. | Yvonne Buschbaum | Tyskland | 4,40 m | |
3. | Jelena Isinbayeva | Russland | 4,40 m | |
4. | Vanessa Boslak | Frankrike | 4,30 m | |
5. | Monika Pyrek | Polen | 4,30 m | |
6. | Tanya Koleva | Bulgaria | 4,30 m | |
7. | Francesca Dolcini | Italia | 4,15 m | |
8. | Zsuzsanna Szabó | Ungarn | 4,15 m | |
9. | Dana Cervantes | Spania | 4,15 m | |
10. | Hanna Persson | Sverige | 4,15 m | |
11. | Agnes Livebardon | Frankrike | 4,00 m | |
Vala Flosadóttir | Island | |||
13. | Anne Latvala | Finland | 4,00 m | |
Marie Bagger Bohn | Danmark | |||
Georgia Tsiligiri | Hellas | |||
— | Arianna Farfaletti | Italia | — | Ikke noe resultat |
— | Michaela Boulová | Tsjekkia | — |
Finalen
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 . | Svetlana Feofanova | Russland | 4,60 m | Mesterskapsrekord |
02 . | Jelena Isinbayeva | Russland | 4,55 m | |
03 . | Yvonne Buschbaum | Tyskland | 4,50 m | |
4. | Jelena Beljakova | Russland | 4,50 m | |
5. | Annika Becker | Tyskland | 4,50 m | |
6. | Monique de Wilt | Nederland | 4,40 m | |
7. | Anna Rogowska | Polen | 4,30 m | |
Krisztina Molnár | Ungarn | |||
9. | Kirsten Belin | Sverige | 4,30 m | |
10. | Naroa Agirre | Spania | 4,30 m | |
11. | Vanessa Boslak | Frankrike | 4,20 m | |
Þórey Edda Elísdóttir | Island |
Eksterne lenker
- Resultater Arkivert 29. september 2011 hos Wayback Machine.