EM i friidrett 2014 – 800 meter kvinner
Øvelser under EM i friidrett 2014 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 meter hekk | kvinner | |||
110 meter hekk | menn | |||
400 meter hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4 x 100 m stafett | menn | kvinner | ||
4 x 400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 kilometer kappgang | menn | kvinner | ||
50 kilometer kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
800 meter kvinner under EM i friidrett 2014 fant sted den 13., 14. og 16. august 2014 på Letzigrund.
Medaljevinnere
Gull | Maryna Arzamasava Belarus |
Sølv | Lynsey Sharp Storbritannia |
Bronse | Joanna Jóźwik Polen |
Program
Dato | KLokkeslett | Runde |
---|---|---|
13. august 2014 | 12:20 | Runde 1 |
14. august 2014 | 18:38 | Semifinaler |
16. august 2014 | 16:05 | Finale |
Alle klokkeslett er lokal tid (UTC+2)
Resultater
Runde 1
De tre første i hvert heat (Q) og ellers de fire raskeste (q) gikk videre til semifinalene.
Plass | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|
01 1 | 1 | 5 | Alison Leonard | Storbritannia | 2.01,47 | Q |
02 2 | 4 | 4 | Lynsey Sharp | Storbritannia | 2.01,55 | Q |
03 3 | 2 | 4 | Maryna Arzamasava | Belarus | 2.01,56 | Q |
04 4 | 4 | 2 | Vania Stambolova | Bulgaria | 2.01,60 | Q |
05 5 | 4 | 8 | Joanna Jóźwik | Polen | 2.01,61 | Q |
05 5 | 1 | 6 | Yekaterina Poistogova | Russland | 2.01,61 | Q |
07 7 | 1 | 7 | Lovisa Lindh | Sverige | 2.01,73 | Q, PB |
07 7 | 4 | 1 | Lenka Masná | Tsjekkia | 2.01,73 | q |
09 9 | 1 | 2 | Justine Fedronic | Frankrike | 2.02,01 | q |
10 | 1 | 4 | Aníta Hinriksdóttir | Island | 2.02,12 | q, SB |
11 | 2 | 8 | Selina Büchel | Sveits | 2.02,14 | Q |
12 | 2 | 3 | Jessica Judd | Storbritannia | 2.02,30 | Q |
13 | 2 | 7 | Trine Mjåland | Norge | 2.02,62 | q |
14 | 2 | 6 | Sanne Verstegen | Nederland | 2.02,73 | |
15 | 2 | 5 | Mihaela Nunu | Romania | 2.03,27 | |
16 | 4 | 6 | Charline Mathias | Luxembourg | 2.03,43 | |
17 | 3 | 2 | Svetlana Rogozina | Russland | 2.03,80 | Q |
18 | 3 | 4 | Renelle Lamote | Frankrike | 2.03,92 | Q |
19 | 4 | 5 | Florina Pierdevara | Romania | 2.03,99 | |
20 | 3 | 3 | Mirela Lavric | Romania | 2.04,06 | Q |
21 | 3 | 7 | Angelika Cichocka | Polen | 2.04,41 | |
22 | 1 | 8 | Hedda Hynne | Norge | 2.05,08 | |
23 | 3 | 5 | Marta Milani | Italia | 2.05,64 | |
24 | 3 | 8 | Anastasiya Tkachuk | Ukraina | 2.06,89 | |
25 | 2 | 1 | Liina Tšernov | Estland | 2.07,95 | |
26 | 4 | 7 | Egle Balciunaite | Litauen | 2.08,05 | |
27 | 3 | 6 | Khadija Rahmouni | Spania | 2.08,09 | |
28 | 4 | 3 | Tugba Koyuncu | Tyrkia | 2.09,05 | |
29 | 2 | 2 | Kim Baglietto | Gibraltar | 2.24,47 | |
30 - | 1 | 3 | Federica Del Buono | Italia | DNS |
Semifinale
De tre første i hvert heat (Q) og ellers de to raskeste (q) gikk til finalen.
Plass | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|
01 1 | 1 | 5 | Maryna Arzamasava | Belarus | 2.00,36 | Q |
02 2 | 1 | 7 | Joanna Jóźwik | Polen | 2.00,58 | Q, PB |
03 3 | 1 | 4 | Svetlana Rogozina | Russland | 2.00,83 | Q |
04 4 | 1 | 2 | Mirela Lavric | Romania | 2.01,24 | q, SB |
05 5 | 2 | 3 | Lynsey Sharp | Storbritannia | 2.01,32 | Q |
06 6 | 2 | 4 | Yekaterina Poistogova | Russland | 2.01,45 | Q |
07 7 | 2 | 5 | Jessica Judd | Storbritannia | 2.01,53 | Q |
08 8 | 1 | 8 | Vania Stambolova | Bulgaria | 2.01,59 | q |
09 9 | 2 | 8 | Selina Büchel | Sveits | 2.01,80 | |
09 9 | 2 | 6 | Lenka Masná | Tsjekkia | 2.01,80 | |
11 | 1 | 1 | Aníta Hinriksdóttir | Island | 2.02,45 | |
12 | 2 | 1 | Lovisa Lindh | Sverige | 2.02,60 | |
13 | 1 | 6 | Renelle Lamote | Frankrike | 2.03,90 | |
14 | 2 | 2 | Trine Mjåland | Norge | 2.03,92 | |
15 | 2 | 7 | Justine Fedronic | Frankrike | 2.04,39 | |
16 - | 1 | 3 | Alison Leonard | Storbritannia | DNF |
Finale
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | Maryna Arzamasava | Belarus | 1:58.15 | EL |
02 | 6 | Lynsey Sharp | Storbritannia | 1:58.80 | PB |
03 | 8 | Joanna Jóźwik | Polen | 1:59.63 | PB |
4 | 3 | Yekaterina Poistogova | Russland | 1:59.69 | |
5 | 4 | Svetlana Rogozina | Russland | 2.00,76 | |
6 | 1 | Vania Stambolova | Bulgaria | 2.00,91 | PB |
7 | 7 | Jessica Judd | Storbritannia | 2.01,65 | |
8 | 2 | Mirela Lavric | Romania | 2.09,25 |
Eksterne lenker
- Resultater runde 1
- Semifinaleresultater
- Finaleresultater
Autoritetsdata