EM i friidrett innendørs 2017 – 60 meter kvinner
EM i friidrett innendørs 2017 – 60 meter kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 60 meter kvinner | ||
Arrangement | EM i friidrett innendørs 2017 | ||
Sted | Beograd | ||
Arena | Kombank arena | ||
Dato | 4. mars (forsøksheat) 5. mars (semifinale og finale) | ||
Deltakere | 38 | ||
Deltakernasjoner | 27 | ||
Vinnerresultat | 7,06 EL | ||
Medaljevinnere | |||
Asha Philip, Storbritannia Storbritannia | |||
Ewa Swoboda, Polen Polen | |||
Mujinga Kambundji, Sveits Sveits | |||
Forrige | Praha 2015 | ||
Neste | Glasgow 2019 |
Øvelser under EM i friidrett innendørs 2017 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
60 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
3000 m | menn | kvinner | ||
60 meter hekk | menn | kvinner | ||
4 x 400 m stafett | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Femkamp | kvinner | |||
Sjukamp | menn | |||
60 meter for kvinner under EM i friidrett innendørs 2017 ble arrangert i Beograd 4. mars 2017 klokken 9:45 (forsøksheats), 5. mars 16:00 (semifinaler) og 18:10 (finale) lokal tid.
Medaljevinnere | ||||||
01 | 02 | 03 | ||||
Asha Philip | Ewa Swoboda | Mujinga Kambundji | ||||
Storbritannia Storbritannia | Polen Polen | Sveits Sveits |
Rekorder
Gjeldende rekorder og bestenoteringer før mesterskapet | ||||
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Irina Privalova (RUS) | 6,92 | Madrid, Spania | 11. februar 1993 |
9. februar 1995 | ||||
Europarekord | 11. februar 1993 | |||
9. februar 1995 | ||||
Mesterskapsrekord | Nelli Cooman (NED) | 7,00 | Madrid, Spania | 23. februar 1986 |
Årsbeste i verden | Elaine Thompson (JAM) | 6,98 | Birmingham, Storbritannia | 18. februar 2017 |
Årsbeste i Europa | Dina Asher-Smith (GBR) | 7,13 | Karlsruhe, Tyskland | 4. februar 2017 |
Resultater
Forsøksheat
Kvalifisering: De fire første i hvert heat (Q) og de fire raskeste ellers (q) gikk videre til semifinalene.[1]
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Rebekka Haase | Tyskland | 7,14 | Q |
2 | 1 | Ewa Swoboda | Polen Polen | 7,21 | Q |
3 | 1 | Alexandra Burghardt | Tyskland | 7,22 | Q |
4 | 2 | Olesia Povkh | Ukraina Ukraina | 7,24 | Q |
4 | 3 | Mujinga Kambundji | Sveits Sveits | 7,24 | Q |
6 | 5 | Asha Philip | Storbritannia Storbritannia | 7,25 | Q |
6 | 4 | Floriane Gnafoua | Frankrike Frankrike | 7,25 | Q |
8 | 5 | Lisa Mayer | Tyskland | 7,26 | Q |
9 | 3 | Stella Akakpo | Frankrike Frankrike | 7,28 | Q |
10 | 3 | Klára Seidlová | Tsjekkia Tsjekkia | 7,35 | Q |
10 | 4 | Gloria Hooper | Italia Italia | 7,35 | Q |
10 | 5 | Ajla Del Ponte | Sveits Sveits | 7,35 | Q, PB |
13 | 4 | Sarah Atcho | Sveits Sveits | 7,36 | Q |
14 | 2 | Anniina Kortetmaa | Finland Finland | 7,39 | Q |
14 | 5 | Phil Healy | Irland Irland | 7,39 | Q |
16 | 2 | Inna Eftimova | Bulgaria | 7,40 | Q |
16 | 4 | Helene Rønningen | Norge Norge | 7,40 | q, SB |
18 | 2 | Krystsina Tsimanowskaja | Belarus Belarus | 7,42 | Q |
18 | 2 | Anna Bongiorni | Italia Italia | 7,42 | q |
20 | 5 | Elin Östlund | Sverige Sverige | 7,43 | q |
21 | 3 | Ciara Neville | Irland Irland | 7,46 | Q |
21 | 4 | Agata Forkasiewicz | Polen Polen | 7,46 | q |
23 | 1 | Cristina Lara | Spania Spania | 7,47 | Q |
24 | 3 | Ramona Papaioannou | Kypros Kypros | 7,48 | SB |
25 | 1 | Lorène Bazolo | Portugal Portugal | 7,49 | Q |
25 | 4 | Alexandra Bezeková | Slovakia Slovakia | 7,49 | SB |
27 | 1 | Gladys Bamane | Sverige Sverige | 7,50 | |
27 | 2 | Charlotte Wingfield | Malta Malta | 7,50 | |
27 | 2 | Sindija Bukša | Latvia Latvia | 7,50 | |
30 | 1 | Barbora Procházková | Tsjekkia Tsjekkia | 7,51 | |
31 | 3 | Viktoriya Kashcheyeva | Ukraina Ukraina | 7,52 | |
32 | 3 | Anasztázia Nguyen | Ungarn Ungarn | 7,53 | |
33 | 1 | Diana Vaisman | Israel Israel | 7,54 | |
34 | 3 | Stephanie Bendrat | Østerrike Østerrike | 7,55 | |
35 | 5 | Milana Tirnanić | Serbia Serbia | 7,56 | |
36 | 5 | Gajane Tsjilojan | Armenia Armenia | 7,58 | |
37 | 1 | Zyanne Hook | Gibraltar | 8,33 | NR |
38 - | 5 | Rafailía Spanoudáki-Hatziríga | Hellas Hellas | 9.99 DQ | R162.7[2] |
Semifinaler
Kvalifisering: De to første i hver semifinale (Q) og de raskeste ellers (q) gikk videre til finalen.[3]
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Olesia Povkh | Ukraina Ukraina | 7,16 | Q |
2 | 3 | Mujinga Kambundji | Sveits Sveits | 7,19 | Q |
3 | 3 | Rebekka Haase | Tyskland | 7,19 | Q |
4 | 2 | Asha Philip | Storbritannia Storbritannia | 7,20 | Q |
5 | 1 | Floriane Gnafoua | Frankrike Frankrike | 7,22 | Q |
6 | 2 | Lisa Mayer | Tyskland | 7,23 | Q |
6 | 1 | Alexandra Burghardt | Tyskland | 7,23 | q |
8 | 2 | Ewa Swoboda | Polen Polen | 7,26 | q |
9 | 2 | Sarah Atcho | Sveits Sveits | 7,32 | PB |
10 | 2 | Gloria Hooper | Italia Italia | 7,34 | SB |
10 | 3 | Stella Akakpo | Frankrike Frankrike | 7,34 | |
12 | 1 | Krystsina Tsimanowskaja | Belarus Belarus | 7,39 | |
13 | 1 | Ajla del Ponte | Sveits Sveits | 7,39 | |
14 | 2 | Phil Healy | Irland Irland | 7,40 | |
14 | 3 | Cristina Lara | Spania Spania | 7,40 | |
16 | 3 | Anniina Kortetmaa | Finland Finland | 7,41 | |
17 | 2 | Elin Östlund | Sverige Sverige | 7,42 | |
17 | 3 | Inna Eftimova | Bulgaria | 7,42 | |
19 | 1 | Klára Seidlová | Tsjekkia Tsjekkia | 7,43 | |
19 | 3 | Anna Bongiorni | Italia Italia | 7,43 | |
21 | 3 | Helene Rønningen | Norge Norge | 7,45 | |
22 | 1 | Agata Forkasiewicz | Polen Polen | 7,46 | |
23 | 1 | Ciara Neville | Irland Irland | 7,49 | |
24 | 2 | Lorène Bazolo | Portugal Portugal | 7,51 |
Finale
Resultater:[4]
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 6 | Asha Philip | Storbritannia Storbritannia | 7,06 | EL, NR |
02 | 1 | Ewa Swoboda | Polen Polen | 7,10 | SB |
03 | 4 | Mujinga Kambundji | Sveits Sveits | 7,16 | SB |
4 | 8 | Lisa Mayer | Tyskland | 7,19 | |
5 | 2 | Alexandra Burghardt | Tyskland | 7,19 | |
6 | 7 | Floriane Gnafoua | Frankrike Frankrike | 7,20 | PB |
7 | 5 | Rebekka Haase | Tyskland | 7,21 | |
DSQ | 3 | Olesia Povkh | Ukraina Ukraina |
Referanser
- ^ Round results Arkivert 2015-04-03 hos Wayback Machine
- ^ Tjuvstart
- ^ «Semifinals results» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 6. mars 2019. Besøkt 9. mars 2017.
- ^ «Final result» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 14. mars 2017. Besøkt 5. mars 2017.
- ^ «The World Athletics Championships haven't started and two athletes have already failed drug tests». 4. august 2017. Besøkt 14. september 2018.
- ^ THE COURT OF ARBITRATION FOR SPORT (CAS) AMENDS THE PERIODS OF INELIGIBILITY OF UKRAINIAN SPRINTERS OLHA ZEMLIAK AND OLESIA POVH
- v
- d
- r
- 1966: Margit Nemesházi
- 1970: Annegret Richter
- 1971: Annegret Richter
- 1973: Annegret Richter
- 1974: Renate Stecher
- 1975: Andrea Lynch
- 1976: Linda Haglund
- 1977: Marlies Oelsner
- 1978: Marlies Oelsner
- 1979: Marlies Göhr
- 1980: Sofka Popova
- 1982: Marlies Göhr
- 1983: Marlies Göhr
- 1984: Beverly Kinch
- 1985: Nelli Cooman
- 1986: Nelli Cooman
- 1987: Nelli Cooman
- 1988: Nelli Cooman
- 1989: Nelli Cooman
- 1990: Ulrike Sarvari
- 1992: Zjanna Blok
- 1994: Nelli Cooman
- 1996: Katerina Thanou
- 1998: Melanie Paschke
- 2000: Katerina Thanou
- 2002: Kim Gevaert
- 2005: Kim Gevaert
- 2007: Kim Gevaert
- 2009: Jevgenija Poljakova
- 2011: Olesia Povkh
- 2013: Marija Rjemjen
- 2015: Dafne Schippers
- 2017: Asha Philip
- 2019: Ewa Swoboda
- 2021: Ajla Del Ponte
- 2023: Mujinga Kambundji
Autoritetsdata