Einar Ræder
Einar Ræder | |||
---|---|---|---|
Født | 2. feb. 1896 Rissa | ||
Død | 10. mars 1976 (80 år) Levanger | ||
Beskjeftigelse | Lengdehopper, tikjemper | ||
Nasjonalitet | Norge | ||
Sport | Friidrett |
Einar Ræder (født 2. februar 1896, død 10. mars 1976) var en norsk friidrettsutøver som konkurrerte i femkamp, tikamp, tresteg og lengdehopp.
Han representerte Norge under Sommer-OL 1920, der hans beste resultat var en 8.-plass.
Medaljer i norske mesterskap
Plassering | Øvelse | År |
---|---|---|
Gull | Femkamp | 1920, 1923[1] |
Gull | Tikamp | 1922, 1923[2] |
Sølv | Tikamp | 1920[2] |
Referanser
- ^ friidrett.no: NM 5-kamp menn. Arkivert 17. april 2018 hos Wayback Machine.
- ^ a b friidrett.no: NM 10-kamp. Arkivert 17. april 2018 hos Wayback Machine.
Eksterne lenker
- (en) Einar Ræder – Olympedia
- (en) Einar Ræder – Track and Field Statistics
- v
- d
- r
- 1914: Johan Hellum
- 1915: Johan Hellum
- 1916: Johan Hellum
- 1917: Michael Blegen
- 1918: Robert Sjursen
- 1919: Helge Løvland
- 1920: Helge Løvland
- 1921: Kaare Bache
- 1922: Einar Ræder
- 1923: Einar Ræder
- 1924: Martin Mølster
- 1925: Thor Bergland
- 1926: Gunnar Hagen
- 1927: Olaf Maamoen
- 1928: Gunnar Hagen
- 1929: Gunnar Hagen
- 1930: Gunnar Hagen
- 1931: Thorbjørn Strand
- 1932: Gunnar Fredriksen
- 1933: Gunnar Fredriksen
- 1934: Edvard Natvig
- 1935: Bjarne Bryntesen
- 1936: Egil Hervig
- 1937: Wilhelm Carlsen
- 1938: Michael Salomonsen
- 1939: Godtfred Holmvang
- 1946: Godtfred Holmvang
- 1947: Thorolf Rafto
- 1948: Godtfred Holmvang
- 1949: Martinus Bjartnes
- 1950: Odd Arne Gulvik
- 1951: Odd Eriksen
- 1952: Odd Eriksen
- 1953: Lars Gåsemyr
- 1954: Lars Gåsemyr
- 1955: Lars Gåsemyr
- 1956: Norvald Herstad
- 1957: Hermund Høgheim
- 1958: Per Martin Haarr
- 1959: Jan Gulbrandsen
- 1960: Hans B. Skaset
- 1961: Svein Hove
- 1962: Ola M. Lerfald
- 1963: Svein Knut Granum
- 1964: Michael Schie
- 1965: Michael Schie
- 1966: Richard Badendyck
- 1967: Arnfinn Løvaas
- 1968: Arild Bredholt
- 1969: Arild Bredholt
- 1970: Arild Bredholt
- 1971: Arild Bredholt
- 1972: Arild Bredholt
- 1973: Arild Bredholt
- 1974: Arild Bredholt
- 1975: Arild Bredholt
- 1976: Kjell Adamski
- 1977: Arild Bredholt
- 1978: Arild Bredholt
- 1979: Reidar Langkjær
- 1980: Gudmund Olsen
- 1981: Gudmund Olsen
- 1982: Gudmund Olsen
- 1983: Trond Skramstad
- 1984: Robert Ekpete
- 1985: Trond Skramstad
- 1986: Trond Skramstad
- 1987: Knut Harald Gundersen
- 1988: Knut Harald Gundersen
- 1989: Knut Harald Gundersen
- 1990: Knut Harald Gundersen
- 1991: Even Hytten
- 1992: Dag-Frode Skogheim
- 1993: Sean Clancy
- 1994: Trond Høiby
- 1995: Trond Høiby
- 1996: Trond Høiby
- 1997: Trond Høiby
- 1998: Trond Høiby
- 1999: Vegar Sellæg
- 2000: Lukas Udelhoven
- 2001: Vegar Sellæg
- 2002: Vegar Sellæg
- 2003: Ove Lindekleiv
- 2004: Benjamin Jensen
- 2005: Hans Olav Uldal
- 2006: Ove Lindekleiv
- 2007: Benjamin Jensen
- 2008: Ove Lindekleiv
- 2009: Ove Lindekleiv
- 2010: Ove Lindekleiv
- 2011: Hans Olav Uldal
- 2012: Martin Roe
- 2013: Lars Vikan Rise
- 2014: Lars Vikan Rise
- 2015: Martin Roe
- 2017: Martin Roe
- 2018: -
- 2019: Kjetil Stokke
- 2020: Martin Roe
- 2021: Gjert Høie Sjursen
- 2022: Sander Aae Skotheim
- 2023: Abraham S. Vogelsang